הבהרה בנוגע לחובת דיווח בכניסה לארץ - מסלול ירוק/אדום

some117

New member
הבהרה בנוגע לחובת דיווח בכניסה לארץ - מסלול ירוק/אדום

נתקלתי בכתבה הזו מ2014 - ממה שהבנתי, ישנה חובת דיווח על מוצרים שערכם עולה על 200 דולר בלבד?
כלומר אם רכשתי 1000 מוצרים שהיקר מביניהם הוא 90 דולר אין לי חובת דיווח?
לעומת זאת אם רכשתי סלולארי שערכו מעל 400 דולר, כן יש לי חובת דיווח על המוצר היחיד הזה?
או שלמעשה כל המוצרים ביחד אל להם לעבור את סכום ה200 דולר?

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4450888,00...

אלעד.

New member
ראשית – הלינק שבור, הנה הנכון:

מה מותר להעביר במכס? מדריך לנוסע התמים.

שנית – הניסוח שם ("חפצים אחרים שלא צוינו כאן, שהם לשימוש עצמי או שנרכשו כמתנות, שערכם לא עולה על 200 דולר.") בסעיף 5 לא מוצלח. זה 200 דולר במצטבר, ולא ניתן "לפרוס" חפץ אחד שערכו יותר מ-200 דולר על שני נוסעים או יותר.

הניסוח צריך להיות "חפצים אחרים שלא צוינו כאן, שהם לשימוש עצמי או שנרכשו כמתנות, שערכם הכולל לא עולה על 200 דולר."

דוגמאות לסעיף 5 הנ"ל:

1. נוסע בודד יכול להעביר במסלול הירוק כמה חפצים שיירצה, בתנאי שערכם הכולל לא יעלה על סכום של 200 דולר.

2. ארבעה נוסעים יכולים להעביר במסלול הירוק כמה חפצים שירצו, בתנאי שערכם הכולל לא לא יעלה על סכום של 800 דולר ובתנאי שערכו המקסימלי של חפץ בודד לא יעלה על 200 דולר.

3. שלושה נוסעים אינם יכולים להעביר במסלול הירוק חפץ אחד שקנו במשותף וערכו יותר מ-200 דולר – גם אם שוויו נמוך מ-600 דולר.

ראה פירוט ב"מדריך מכס לנוסע השב מחו"ל" שם כתוב "הפטור הוא אישי לכל נכנס, ולכן אינך רשאי לצרף זכויות של מספר נכנסים ולקבל פטור לגבי חפץ שערכו מעל 200.$".

some117

New member
זה מה שחשבתי, גם לי הניסוח היה מעט מעורפל

כלומר בשורה תחתונה, כל המוצרים שאני מכניס איתי שווים 200 דולר או מתחת.
במדריך הרשמי של רשות המיסים כתוב:
חפצים אחרים שלא פורטו לעיל שהבאת אתך בכניסתך לשימוש עצמי או כמתנה
לאדם אחר, שערכם אינו עולה על 200 - $לכל נכנס מגיל שנתיים ומעלה.

גם כאן עם זאת ניתן להבין שכל מוצר לא יעלה על 200 דולר ולא ערכם הכולל. :\

למעלה