אני לא מוצא שקיות אקולוגיות

ספרנו1

New member
אני לא מוצא שקיות אקולוגיות

בחנויות טבע מצאתי רק שקיות סנדוויץ׳ מנייר. ב-2 סופרים לא מצאתי כלל.

אני מחפש בנוסף:
1. שקיות זבל אקולוגיות
2. שקיות סנדוויץ׳ מניילון אקולוגיות

תודה

Arana

Active member
מנהל
למה הכוונה "אקולוגיות"? מתכלות?

אני קונה בסניף גדול של "חצי חינם" ויש שם שקיות מתכלות, נדמה לי של סנו או ניקול, גם לכריכים וגם לאשפה. אם חיפשת בסופרים קטנים יחסית, או במקומות שמיועדים לאוכלוסיות שפחות קונות את המוצרים האלה (מבחינת מחיר או הרגלי צריכה), כמו האוכלוסייה החרדית, ייתכן שאכן הם לא מחזיקים.

נסה לבדוק פה לגבי מוצר ספציפי היכן הוא נמצא (זה אמנם אתר של השוואת מחירים, אבל זה ייתן לך מושג איזו חנות מחזיקה את המוצר):
http://www.mysupermarket.co.il/

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
השקיות המתכלות אינן יותר "אקולוגיות" מהשקיות הרגילות

נכון - הניילון מתפורר אבל הפרורים והאבק שנוצרים ממנו מזיקים לסביבה באותה מידה שמזיק הניילון שאינו מתפורר.

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
לא

לא מתאים לשים פסולת ביתית רטובה בשקיות ניר
אם מפריע לך הניילון תוכל בלעדיו, עם כל החסרונות - יותר סרחון, יותר נשפך מסביב.
אני משתמש בשקיות מהסופר, לאחר שסיימו את תפקידו, לפינוי פסולת
ולכן, כשיצא חוק השקיות ונעבור לקחת מוצרים מהסופר בשקיות בד - לא תהייה לי ברירה ואפסיק לזרוק למחזור פלסטיק, נייר ופסולת אורגנית לקומפוסט

מטיל ספק באקולוגיות...

עשיתי ניסוי - לקחתי סכום חד פעמי, שמתהדר בכך שהוא "מתכלה", והכנסתי לקומפוסטר פעיל. אחרי שנה, הסכום היה כמו חדש. פני השטח חלקים ומבריקים.
הייתי מצפה, שגם אם ההתכלות איטית, אז לפחות פני השטח היו ניפגמים. קדחת.
&nbsp
התברר לי שבעניין הצהרות יצרנים לגבי "התכלות", אין כל תקן ואין כל בקרה. כל אחד יכול לספר איזה סיפורים שהוא רוצה. אז אין כל סיבה להאמין. (בפרט כשכבר נוכחתי בשקר).
&nbsp
וכפי שכבר נאמר מעלי - בהחלט יתכן שגם אם יש פירוק, אזי תוצרי הפירוק יהיו מזיקים.
&nbsp
מה שאני עושה - משתמש לזבל בשקיות הפלסטיק מהקניות. ובקניות, משתמש גם בשקיות בד רב פעמיות. כך שעדין משתמש בשקיות פלסטיק, אבל בכמות מופחתת מאוד.

למעלה