שלום פורום:) שאלה על החלפת כתובת

שלום פורום:) שאלה על החלפת כתובת

איך מחליפים כתובת? כמה פעמים בשנה מותר להחליף כתובת?
האם לאחר שהכתובת מוחלפת כל המכתבים מגיעים לכתובת החדשה או שיש מצב שכמה כאילו עדיין יגיעו לדואר הישן?
תודה!!

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
כתובת מחליפים במשרד הפנים

לא רק מותר אלא גם צריך להחליף כל פעם שמשנים כתובת
כל מכתב מגיע לכתובת שאליה נשלך, יש אפשרות לעשות בדאר שינוי כתובת ואז המכתבים מועברים לכתובת החדשה, חצי שנה ראשונה זה חינם.
חידוש רשיון נהיגה ודו"חות תנועה מגיעים לכתובת הרשומה במשרד הפנים, במידה ושוטר נותן דו"ח ביד יש לספר לו שהכתובת ברשיון לא מעודכנת ולתת לו את הכתובת החדשה

trilliane

Well-known member
מנהל
כשמחליפים כתובת יש לעדכן (באופן יזום) כל מי ששולח לך דואר

רוב החברות לא מתעדכנות באופן שוטף מול משרד הפנים ורבות מהן לא שולחות דרך דואר ישראל (אלא דרך חברות כמו "מסר") ולכן שירות "עקוב אחריי" בדואר לא יספיק. כמו כן השירות (בחינם) זמני בלבד ולאחר כמה חודשים ייפסק ואז הדואר יפסיק להגיע...
&nbsp
פתרון טוב (גם לאיכות הסביבה) הוא להעביר את כל התכתובות האפשריות לדואר האלקטרוני. פתרון אחר (לדברי דואר חשובים שאינם דחופים/שוטפים) הוא לספק כתובת קבועה יציבה, למשל אצל ההורים. במשך שנים הכתובת הקבועה שלי הייתה בבית הוריי כי לא רציתי להתחיל לשנות אין ספור כתובות בכל פעם שעברתי מדירה שכורה אחת לאחרת (או במעונות).

תודה למגיבים. שאלה טריליאן איך מעבירים את כל התכתובות

לדואר אלקטרוני? ( אין לי מושג איך עושים את זה).
מה זה שירות עקוב אחרי בדואר? אם אני משנה את הכתובת במשרד הפנים ובמשרד הדואר דרך האתר כמו שההוא מעלי הציע זה לא פותר את יתר הבעיות מול החברות שלא מתעדכנות מול משרד הפנים?
תודה

trilliane

Well-known member
מנהל
פונים לחברה הרלוונטית ומבקשים. ייתכן שיש אפשרות באתר.

החברות בד"כ שמחות לעשות זאת כי זה חוסך להן כסף...

&nbsp
שירות עקוב אחריי בדואר:
https://www.israelpost.co.il/redirectmail.nsf/MainNew?OpenForm
&nbsp
כאמור, הוא לא פותר את כל הבעיות כי לא כל החברות שולחות דרך הדואר ולא כולן מתעדכנות דרך משרד הפנים (למעשה רובן לא, מניסיוני). האחריות עלייך לעדכן באופן יזום כל גורם ששולח לך דואר.
&nbsp

למעלה