שאלה לגבי חוף פלמחים...

שאלה לגבי חוף פלמחים...

אני מעוניינת להגיע לחוף פלמחים , איזו כתובת עליי להכניס לGPS ? ברור לי שאין כתובת "חוף פלמחים", כך שאני מתכוונת לכתובת שתהיה קרובה מספיק לחוף ואז אוכל להעזר בשילוט וכו'.... הבנתי שמשלמים בחוף על חנייה, עד איזו שעה יש אפשרות להכנס ולחנות בחוף? כמה רחוקה החנייה מאזור הרחצה? תודה

RYaniv

New member
תשובות

לא יודע איך ה GPS שלך עובד, אבל אם יש בו "קיבוץ פלמחים" אז זה אמור להספיק. החוף נמצא ממש בהמשך הדרך. לגבי החניה... במקום שולטת מאפיה רבת עוצמה אשר גובה כספים מכל רכב שנכנס לחוף (או סתם נוסע על כביש הגישה). הם לא שמעו על החוק שאומר שצריכה להיות חניה חינמית במרחק סביר מהחוף, כיוון שעמדת גביית הכספים (והחניה ה"חינמית") נמצאים כ 1-2 ק"מ מהחוף עצמו, אז שיהיה בהצלחה למיטיבי הלכת. או שאפשר לשלם ולנסוע לחניה בתשלום, והיא במרחק הליכה קצר מהחוף. התשלום, דרך אגב, הוא 20 ש"ח לרכב בכל שעות היממה, בכל ימות השבוע, למשך כל עונת הרחצה. ואל תצפי לשירות הולם, יחס חם או תמורה מספקת לכסף. אבל שיהיה בכיף.

האופציה השנייה שלי היא לנסוע לחוף ים בבת ים..

שגם שם צריך לשלם על חנייה.... על איזה חוף אתה ממליץ יותר? אני רק אדגיש שהייתי בשניהם לפני הרבה שנים, ואהבתי יותר את פלמחים. שבוע הבא אני צריכה לקחת לשם תייר, ועל כן אני שואלת...

halloo

New member
הי

אני גרה ברחובות, אז אני מכירה רק את חוף פלמחים, אבל איכשהו נראה לי שבבת ים עדיף יותר. חוץ מזה שחרה שהייתה בבת ים המליצה לי על החוף
, חוף פלמחים הוא די מלוכלך ועם המון אנשים (אלא אם כן את מופיעה שם ב8 בבוקר). מה שכן, אמרת שאת באה עם תייר, אז את יכולה להיכנס לקיבוץ פלמחים. יש שם מוזיאון על עתיקות שנמצאו בחופים וגם פינת חי שאפשר ללטף בה קיפודים (זה כיף תנסו
). חוץ מזה שבאזור הים שבקיבוץ פלמחים, החוף לא מזוהם וממש נחמד.יש באזור גם את שמורת נחל סורק ומאוד יפה שם (סוף המסלול בקיבוץ פלחים).

New member
אופציות נוספות

1) בחוף הים בבית- ים יש מקום קטן ולא מוכר בחלקו הצפוני של החוף ליד כיכר הגבול בו ניתן לחנות ללא תשלום. 2) בחוך ראשל"צ אומנם החניה בתשלום אבל חניה בשכונת פאובלו אספניול הסמוכה היא בחינם ובמרחק הלכיה קצר מהחוף. 3) בחוף ניצנים גם רשמית החניה בתשלום, אך ניתן לנסוע דרך שבילי עפר (עבירים לכל רכב) עוקפים ולהגיע כמעט עד למים. 4) חוף הרצליה, ליד קניון ארנה בו יש חניה חינם ואם במקרה מלא, מעט בהמשך הכביש יש תלולית עפר זמינה לחניה חופשית. 5) חוף פלמחים, אומנם אכן החניה יקרה באופן לא הולם והמרחק לחוף רחוק מהחניה ב"חינם". אבל, כקילומטר לפני עמדת התשלום יש מקום יפיפה בו ניתן להחנות את הרכב וללכת במסלול מסודר על נחל שורק עד שפך הנחל לים. אומנם ההליכה היא של כ15-30 דקות אבל היא חוויה בפני עצמה ומאפשרת להתרשם משילוב מעניין של מדבר וים. 6) בת"א, גם החניה לכל אורך החניונים בטיילת היא בתשלום , אבל ברצועת החוף הדרומית, מייד בסיום טיילת וגן צ'ארלס קלור פונים ימינה ואחרי כ 50 מטר יש כניסה לרחבת עפר בה החניה חופשית וניתן ללכת ממנה לאורך הטיילת. תהנו! אבירם

אני ממליצה בבת-ים,

על חוף הסלע לתיירים, הוא מאוד מיוחד, או על חוף המרינה בבת-ים. מחיר חניה שם הוא 20 ש"ח.

Ultra Spidey

New member
יש חוף באיזור

לא זוכר את השם, חניה חינם, והחוף עצמו נקי מאוד. אני אנסה להזכר בשם

RYaniv

New member
אשדוד ? ../images/Emo13.gif

יש עוד אפשרויות באיזור חוף פלמחים, אבל אין בהן שירותי הצלה מוכרזים או שהם סתם לא מומלצים לרחצה (איזור שפך נחל שורק לדוגמה). כל שאר החוף באיזור, עד יבנה בערך, הוא שטח צבאי סגור אם אני לא טועה.

למעלה