לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1183711,837 עוקבים אודות עסקים

פורום ג`אז ובלוז

פורום ג'ז ובלוז נועד להוות בית פתוח לכל אוהבי הג'ז והבלוז ולתת במה הן לדיונים בנושאים מוזיקליים, והן להופעות, לתקליטים ולאמנים.
אני מקווה שתיהנו ושתראו בפורום הזה בית.
גנגי

אודות הפורום ג`אז ובלוז

פורום ג'ז ובלוז נועד להוות בית פתוח לכל אוהבי הג'ז והבלוז ולתת במה הן לדיונים בנושאים מוזיקליים, והן להופעות, לתקליטים ולאמנים.
אני מקווה שתיהנו ושתראו בפורום הזה בית.
גנגי

x
הודעה מהנהלת הפורום
שימו לב - אמן / מועדון / מפיק וכו', הרוצה לפרסם הופעה כלשהי, חייב לצרף את הפרסום לשרשור הופעות ופרסומים.  הופעה שלא תפורסם על פי הכללים  תימחק בלי הסבר נוסף למפרסם. אין לפרסם הופעה יותר מפעם אחת אלא באישור מנהלת הפורום!

המשך >>

לצפיה ב-' רוצים לזכות בכרטיס זוגי למופע ג'אז נהדר?'
רוצים לזכות בכרטיס זוגי למופע ג'אז נהדר?
<< ההודעה הנוכחית
09/12/2010 | 13:00
35
11
נהנים ממוזיקת ג'אז? אוהבים לראות הופעות?

פורום "ג'אז ובלוז" מזמין אתכם לספר על מופע הג'אז הטוב ביותר שראיתם ואולי לזכות בכרטיס זוגי להופעה מדליקה!

אז מה צריך לעשות בשביל לזכות?

בין התאריכים 09-14.12.10 אתם מוזמנים לספר לנו, כתגובה להודעה זו, על מופע הג'אז הטוב ביותר שהייתם בו.

את הסיפור יש להעלות לשרשור עד לתאריך 14.12.10 בשעה 12:00.

במקביל לכתיבת ההודעה בפורום, יש לשלוח במסר אישי לשם המשתמש "תפוז אנשים מודיע" את פרטיכם המלאים (שם מלא + ת"ז + טלפון + כתובת) תחת הכותרת: "תיאטרון גבעתיים". נא לציין במסר איזו הופעה מבין השלוש מועדפת עליכם ואנו נעשה כמיטב יכולתנו על מנת להתחשב בבקשותיכם.

גולש שלא ישלח את פרטיו במסר לא יוכל לזכות!

פרסים רבותיי, פרסים

12 גולשים שייבחרו על ידי הנהלת הפורומים, יזכו בכרטיס זוגי (זוגי לכל גולש) לאחד משלושת המופעים הבאים:

16.12 חמישי בשעה 21:00 שלישיית ברזיל מארחת את ג'קה פרפניאן
20.1  חמישי בשעה 21:00 חמישיית אסף חכימי
17.2  חמישי בשעה 21:00 איתי קריס

כרטיסי המופע ימתינו לזוכים בקופות המופע וינתנו להם לאחר הצגת תעודה מזהה וציון הגעתם דרך תפוז.
הזוכים יתבקשו לכתוב משהו על המופע שהיו בו לאחר מכן, להנאת כל הגולשים בפורום.

פרטים על המופעים:

סדרת הג'אז נערכת אחת לחודש בתיאטרון גבעתיים ומביאה לקהל הרחב מגוון גדול של הופעות ג'אז.

שלישיית ברזיל מארחת את ג'קה פרפניאן
16.12.10 בשעה 21:00
המתופף הותיק שי זלמן מנהיג רביעייה ישראלית/ברזילאית מעודנת המגישה את גרסותיה לרפרטואר הסמבה והבוסה נובה הקלאסיים של ברזיל.
משתתפים: ניתאי הרשקוביץ - פסנתר, מרסלו נמי (ברזיל)- גיטרה ברזילאית וקווקיניו, אברי בורוכוב - בס, שי זלמן - תופים. אורח מיוחד: ז’וקה פרפיניאן - שירה וכלי הקשה.

חמישיית אסף חכימי
20.1.11 בשעה 21:00
מאז חזרתו מניו יורק, הולך חכימי ומבסס לעצמו מקום מרכזי בין נגני הבס הישראלים הטובים ביותר. יצירותיו המקוריות ניזונות מההארד בופ אך מגלות נטייה מלודית מובהקת ועיבודים מתוחכמים ויצירתיים.
משתתפים: קובי סולומון - סקסופון, אבי ליבוביץ' - טרומבון, ניתאי הרשקוביץ - פסנתר, אסף חכימי - בס, אמיר ברסלר - תופים.

איתי קריס
17.2.11 בשעה 21:00
החלילן והמלחין הישראלי מגיח לביקור מולדת קצר היישר ממועדוני הג’אז והמוסיקה  הלטינית של ניו-יורק בה הוא חי ופועל. הוא מביא עמו תמהיל מוסיקלי עשיר של בי בופ, מוסיקה אתנית מזרח-תיכונית ומוסיקה לטינית.
משתתפים: איתי קריס - חליל, עומרי מור - פסנתר, גלעד אברו - בס, אמיר ברסלר - תופים.

אנא עיינו בתקנון התחרות המלא:
http://www.tapuz.co.il/blog/ViewEntry.asp?EntryId=...

צאו לדרך ובהצלחה!
ג`אז ובלוז >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'המופע האהוב שלי'
המופע האהוב שלי
09/12/2010 | 14:19
1
סליחה שלא קיים אצלי מופע ג'אז הכי טוב שהייתי בו, אני לא מדרגת לשמחתי כי יש לא מעט רגעים טובים. אבל..
אחד המופעים שהשפיעו עלי הכי הרבה היה המופע של יובל כהן ושי מאסטרו בלבונטין שהתקיים כל כמה חודשים..האהבה הגדולה שלי לדואטים שבהם הכל אפשרי והכל חשוף, רמת הריכוז של הנגנים חשובה עוד יותר. מופעים שבו למלודיה יש מקום של כבוד, שני מלודיסטים גדולים ומרגשים שגם כאשר מנגנים קטעים מקוריים וגם קטעי "ג'אז אמריקאי" זה נשמע הכי אמיתי ואותנטי שיש, הישראליות תמיד נמצאת שם. מופע הג'אז הכי טהור שיש, ולשמחתנו אפשר לקבל את חלק מהתחושה בדיסק נפלא שהקליטו.
ג`אז ובלוז >>
לצפיה ב-'המופע שאני אהבתי'
המופע שאני אהבתי
10/12/2010 | 12:53
שלישיית רונן טל
בפסטיבל הג'אז בתאטרון גבעתיים
הופעה מדהימה שהייתה לפני 10 חודשים.
בעצם במקום לדבר,
תראו בעצמכם ותהנו כמו שאני נהנתי.
מצ"ב 3 קטעים מההופעה המדהימה
שימו בעוצמה ותחשבו שאתם איתי בהופעה ההיא
http://www.youtube.com/watch?v=QIMz8ZczVHA

http://www.youtube.com/watch?v=rYP6y5z9QM0

http://www.youtube.com/watch?v=q1d7lkozW2Y

נכון מדהימים?
ג`אז ובלוז >>
לצפיה ב-'ביקור ב"מועדון הכותנה"'
ביקור ב"מועדון הכותנה"
10/12/2010 | 22:24
6
1
במסגרת עבודתי, חייתי שנתיים וחצי בסט. לואיס, מיזורי, ארה"ב.
עם הזמן, הכרתי כל מועדון ג'אז למעט כנראה אחד שעליו אספר.
ביומי האחרון, לפני החזרה לארץ, גיליתי שיש מועדון שלא הכרתי והחלטתי לבדוק אותו.
מה שראוי לציין כי המועדון היה במיקום לא מי יודע מה ועוד לפני שנכנסתי למועדון חשתי את האדרנלין אבל בגלל הפחד מהסביבה.
ברגע שנכנסתי למועדון הרגשתי כאילו חזרתי בזמן עשרות שנים ושאני נמצא במועדון הכותנה: כל המופיעים וכל הקהל היו אפרו-אמריקאים בלבד ואני לצורך הענין הייתי הלבן ביותר (ואני ממוצא תימני).
האווירה הייתה מדהימה מכיוון שהרבה מהקהל היו נגנים בעצמם וההרכב היה זדמין בכל קטע, נגן אחר מהקהל כדי שיחליף אחד מהם.
ההופעה למותר לציין הייתה מעולה.
אחד הקטעים הענינים היה שאיתי בשולחם ישב בחור שנראה מאד מוזר בתנועות שלו והיה נראה כטיפוס נכה ודי מסכן. באחד הקטעים קראו לו להצטרף ואז ראיתי אותו הולך לכיוון התופים כשהוא סוחב רגל וצורת ההליכה שידרה נכות.
אני כמובן לא ידעתי למה לצפות ואפילו חשבתי לעצמי ששום מוזיקה טובה כבר לא תהיה פה.
להפתעתי, ברגע שהוא התיישב מאחורי התופים התגלה מתופף מדהים.
ג`אז ובלוז >>
לצפיה ב-'רק תחשוב על אנשים כמו'
רק תחשוב על אנשים כמו
13/12/2010 | 10:19
5
2
סטיבי וונדר - עיוור מלידה, נכה, אבל עושה מוזיקה כמו שמעט אנשים יודעים לעשות.  נכות היא לא מגבלה כשמדובר במוזיקה. מה אני אגיד, תחשוב רגע על ג'אנגו ריינהארט.
ג`אז ובלוז >>
לצפיה ב-'מסכים לגמרי ושכחתי עוד משהו'
מסכים לגמרי ושכחתי עוד משהו
13/12/2010 | 10:43
1
3
אין לי כמובן דעה קדומה נגד נכים אבל אני מודה שהפתיע אותי (מניח שכל אחד היה מופתע אם היה רואה את האיש).
מה ששכחתי לציין הוא שכל הקהל היה לבוש בצורה מחויטת ועם כובעים מהסגנון הישן. התחושה היתה כאילו בחציית מפתן המועדון חזרתי בזמן ועברתי לתקופה אחרת לחלוטין.
ג`אז ובלוז >>
לצפיה ב-'נשמע מגניב לגמרי.'
נשמע מגניב לגמרי.
13/12/2010 | 10:58
4
לצפיה ב-'מה היה לג'אנגו?'
מה היה לג'אנגו?
16/12/2010 | 18:09
2
2
לצפיה ב-'לג'אנגו הלכו שתי אצבעות'
לג'אנגו הלכו שתי אצבעות
17/12/2010 | 02:09
1
1
ביד שמאל (בשריפה), והוא המשיך לנגן עם שתי אצבעות בלבד וניגן כמו שאפילו אנשים עם שש אצבעות (עיין  ערך "הנסיכה הקסומה") לא יודעים לנגן.
ג`אז ובלוז >>
לצפיה ב-'לא ידעתי. תודה.'
לא ידעתי. תודה.
17/12/2010 | 15:04
3
לצפיה ב-'שלי'
שלי
11/12/2010 | 08:44
1
פסטיבל ג'אז בים האדום-אין מילים לתאר--המיקום והנוף נפלאים ביחד עם המוזיקה הנפלאה
ג`אז ובלוז >>
לצפיה ב-'מופע הג'אז שלי'
מופע הג'אז שלי
11/12/2010 | 09:07
אני פתוח למוסיקה מכל מיני סוגים, מוסיקה בשבילי זו הנאה צרופה.
יש כל כך הרבה אומנים מוכשרים והאמת שלא יוצא לי יותר מדי ללכת למופעי ג'אז.
כשגרתי בירושלים היו ערבי ג'אז נהדרים כל יום שלישי בצוללת הצהובה.
בשנה שעברה זכיתי כאן בפורום בכרטיסים למופע של הביג בנד בתאטרון גבעתיים מארחים את מרינה מקסימילאן בלומין.
זה היה מופע שלעולם לא אשכח ולא דווקא בגלל מרינה המצויינת אלא בגלל העושר הצלילי של ההרכב הנהדר והסוחף.
זה היה פשוט תענוג לאוזניים שמאז לא יצא לי לחוות כמוהו.
ג`אז ובלוז >>
לצפיה ב-' אני מבקשת להזכיר לכולכם'
אני מבקשת להזכיר לכולכם
11/12/2010 | 12:28
שהכרטיסים לא יינתנו למי שכתב ראשון, אלא למי שיעמוד בתנאי התחרות - כלומר, יכתוב הכי מרשים, יפה מעניין.

ולמה אני טורחת לומר את זה? כדי שלא תחשבו חו"ח שאם כמה אנשים כבר כתבו אז אין טעם שתכתבו. נהפוך הוא - תתאמצו קצת יותר ותכתבו משהו מדליק, ויגדלו סיכוייכם לזכות.

ההופעות שוות את זה, באחריות. אני מכירה את כולן.
ג`אז ובלוז >>
לצפיה ב-'חמישיית יניב כרם כמובן!'
חמישיית יניב כרם כמובן!
11/12/2010 | 16:15
ששניים ממנה מופיעים בהצעות הנ"ל, אסי חכימי וקובי סלומון, (המעולים!)

הגעתי להופעה שלהם לגמרי במקרה, נשבתי בקסמי הכשרון של יניב כרם ככותב ושל החמישיה כמבצעים,
4 חודשים לאחר מכן הם הופיעו במסיבת יום ההולדת שלי,

הפכתי למנהלת שלהם למשך כחצי שנה ומשם גליתי את עצמי מחדש.

לא מתכוונת להגיע לפסטיבל הנ"ל, כך שאם זכיתי אפשר להעביר את הכרטיס הלאה
ג`אז ובלוז >>
לצפיה ב-'מופע הג'אז הכי טוב?ואיך מגדירים ג'אז?'
מופע הג'אז הכי טוב?ואיך מגדירים ג'אז?
11/12/2010 | 18:27
1
2
מופע הג'אז הטוב ביותר שהייתי בו היה דווקא ממש לא מזמן. אפילו כתבתי עליו בפורום**. אני תוהה האם זה במקרה או שככה זה הזיכרון האנושי..רגע, לפני, דניאל זמיר זה ג'אז נכון? אבל אם מוסיפים לו קצת אביתר בנאי, הברה גרוניך וקורטוב רכטר? מבחינתי זה עדיין ג'אז. ואפילו ג'אז משובח. העיבודים בהופעה לקחו גם את הקלאסיקות הישראליות המוכרות למחוזות ג'אזיים מובהקים.

17.10.10- יום ממש לא מוצלח להופעה. אני מגיעה הביתה רק לקראת 21:00  ויוצאת ב 6:00 למחרת, אצל הבנזוג זה יום לפני הדד ליין לפרוייקט ענק בעבודה. מצד שני, כשדניאל זמיר מופיע ברידינג,מופע השקה חגיגי לדיסק חדש,  ומבטיח הפתעות ואורחים- הכל מתגמד.

אז הגעתי קצרת נשימה, ישר מהעבודה. הוא הגיע  עם ראש טרוד בפרוייקט. דניאל זמיר הגיע עם המון אנרגיות, שמחה פשוטה, ומוזיקה לא פשוטה בכלל. הלהקה הצמודה שלו כללה את עומרי מור על הפסנתר, אביב כהן בתופים וגלעד אברו על הבס. בהמשך הוא גם הביא איתו את אביתר בנאי, שלמה גרוניך ויוני רכטר.
יש משהו במוזיקה שלו ששוטף אותך בהרגשה של התרוממות, חגיגיות. משהו שגורם לגוף לרצות לרחף. יש משהו בצניעות שלו שגורם לך להאמין במין האנושי ולדעת שיש אנשים מדהימים בעולם. והיה משהו מחשמל בחיבור שלו עם האורחים בהופעה- עם כולם ביחד, וגם כל אחד לחוד. ישבנו בשורה הראשונה ממש במרכז הבמה. מתחת לאף ולסקסופון של זמיר, והקסם התרחש ממש במרחק נגיעה.
ההופעה היתה ארוכה מאוד, ומבחינתי יכלה להמשיך לנצח, או לפחות עד הבוקר, עניין של עוד כמה שעת בודדות..קטן עליהם. באותו לילה ישנתי מאוד מעט, בעיקר כי לא הצלחתי להירדם מההתרגשות. אז כל השבוע הייתי עייפה, אבל ריחפתי רק מהזיכרון של המוזיקה.
וההופעה הזאת גזלה את התואר "ההופעה הכי טובה שראיתי" מהופעה אחרת, של דניאל זמיר בתמונע..

(ואם אתם לא מאמינים.. הנה למשל הביקורת שנכתבה בעכבר העיר ע"י בן שלו, המבקר החביב עלי..)

** פתאום חשבתי על זה שאני בעצם כותבת על אותה הופעה פעמיים בפורום.. אז זו ממש לא ההופעה היחידה שראיתי, ולשמחתי אני מצליחה ללכת ליותר, אבל הרושם שהיא השאירה בי היה כל כך עז, והיו שותפים לה כל כך הרבה אמנים ישראלים מקסימים, שקשה להגזים בכמות המילים שייכתבו עליה.וחוצמזה, ככל שאני חושבת על זה יותר- זו אכן הופעת הג'אז הכי טובה שראיתי.

ג`אז ובלוז >>
לצפיה ב-'תיקון לינק'
תיקון לינק
11/12/2010 | 18:30
הנה הלינק המתוקן לביקורת של בן שלו בעכבר
ג`אז ובלוז >>
לצפיה ב-'בלוז תימני Yemen Blues '
בלוז תימני Yemen Blues
11/12/2010 | 19:21
1
177
ישנם כמה וכמה מופעים שאהבתי ונהנתי מאוד מהם, בחרתי לספר על המופע הבא בגלל הייחוד שלו.
במסגרת פסטיבל הג'אז האחרון בגבעתיים, נחשפתי למופע מעניין ומרתק המשלב מוזיקת עולם עם ג'אז ובלוז.
המופע Yemen Blues שמוביל רביד כחלני מהווה מפגש מקורי בין המוסיקה והשירה התימנית למוסיקה השחורה ממערב אפריקה ואמריקה.
במופע משתתף הרכב משובח של מבצעים נפלאים שיחד מחברים שורשים עתיקים  ומייצרים צליל חדשני מרענן ואנרגטי!
ההופעה שיוצרת קו מחבר בין תימן, אפריקה ,בלוז, פאנק וג'אז אפרו אמריקאי.  ההרכב הגדול של נגני העל  שאיתו על הבמה מרשים בגודלו ובביצועו וכולל כלי מיתר (ויולה, צ'לו, עוד, גיטרה בס), כלי הקשה וכלי נשיפה אשר עוטפים בעוצמה את הכריזמה והגרוב של כחלני.  
המשתתפים:
רביד כחלני - שירה, פרקשן, מיתרים.    עומר אביטל - בס, עוד, שירה ועיבודים.
יוחאי כהן - פרקשן, רוני עברין - פרקשן, גליה חי - ויולה, הילה אפשטיין - צ`לו.
אבי לייבוביץ' , ניב תואר - חצוצרה, הדר נויברג - חליל
המופע היה סוחף ומיוחד בשל הנגינה המדהימה, המקצבים והריקוד של כחלני על הבמה.
מקווה לראות מופעים דומים בעתיד.
ג`אז ובלוז >>
לצפיה ב-'רביד כחלני'
רביד כחלני
11/12/2010 | 19:26
4
שר מהנשמה...
מהאלבום של Gil Rouvio

לא הוסיף לי קודם משום מה.....
ג`אז ובלוז >>
לצפיה ב-'אולי לא "הטוב ביותר", אבל כזה שנחרת בזיכרון'
אולי לא "הטוב ביותר", אבל כזה שנחרת בזיכרון
12/12/2010 | 01:51
1
1
לאורך השנים הייתי בהופעות ג'אז מהנות רבות, אבל כשניסיתי להיזכר באחת שנחרתה עמוק בזיכרון, נזכרתי בהופעה המשותפת של שם טוב לוי ואילן סאלם. בעיניי המופעים המעניינים ביותר הם היחודיים, אלא שמפגישים באופן חד פעמי צמד אמנים שלרוב לא מופיעים יחד, ויוצרים איזשהו קסם מרגש על הבמה, מה שנקרא "סינגריה" או בעברית – "טובים השניים מן האחד". מכיוון שמאז ההופעה עברו כבר תשע שנים, מה שנשאר לי מהחוויה היא רק תחושה חמימה בלב, של "איזה מזל ואיזה כיף שהייתי שם". אבל זה לא כל מה שנשאר לי; בזמנו כתבתי על כך הודעה מפורטת בפורום (בפורטל אחר). ההודעה כבר נעלמה בנבכי הרשת, אבל מצאתי את העותק על המחשב. באותה תקופה נהגתי לכתוב הרבה על המסביב ("רק על עצמי לספר ידעתי" ) ופחות על ההופעה, ואלה פרטים אישיים שכבר מזמן לא רלוונטיים לגביי; שקלתי לערוך אותם החוצה, אבל בסופו של דבר החלטתי להשאיר הכול לטובת האותנטיות. אז אלה הדברים שכתבתי אז, אחרי ההופעה, מילה במילה, כולל ההתלהבות האינפנטילית הדביקה שלי... (תאריך הקובץ: 21.11.2001)
---------------------------------------------

הרשו לי לפתוח בצווחת חדווה: אהההההההההההההההה!!!  

אתמול בערב יצאנו ערן ואנוכי לראות את הראשון בסדרת מופעי "ג'אז בסימן דואט" בבית שטרוק (חיפה). לדואט הראשון הוזמנו 2 צמדים של חלילנים וגיטריסטים – אילן סאלם עם יוסי לוי ושם טוב לוי עם עמוס הדני (מה קרה לגדי בן אלישע?). ההופעה נשמעה מבטיחה מאד וחיכיתי לה זמן רב... הסכיתו ושמעו את תיאור ליל אמש – מאכזבה התחלתית לערב שהלך והשתפר, נהיה מענג ומרגש מרגע לרגע, עד לאושר גדול בסופו.

ההתחלה, לא נראתה מבשרת טובות:
את אחר הצהריים ביליתי בחוות המחשבים של הפקולטה שלי, מתוך תקווה לעבוד עם השותף שלי על תרגיל. באופן לא מאד מפתיע רוב הזמן הוקדש לויכוחים עם השותף וגלישה באינטרנט (שוב יש "עיצומים" בחדר שלי...) אליה נסחפתי (כהרגלי) והגעתי לדירה באיחור של חצי שעה מהמתוכנן. אז התקלחתי, נסענו, מצאנו במאמץ מקום חניה, הלכנו למקום בדרך שהתבררה כארוכה ומיותרת (וטיפסנו לחינם במדרגות בלתי נגמרות!) והגענו ב-20:15 (כשההופעה מתוכננת ל-20:30, וביקשו שנגיע ב-19:50) כדי לגלות שנשארו לנו מקומות בשורה האחרונה.

כמה מילים על בית שטרוק:
משהו בי אומר לי שמנהליו באמת מלאים כוונות טובות, אבל המקום פשוט לא מתאים להופעות. ההופעה התקיימה בחלל שבימים כתיקונם משמש כספריית מוסיקה - חדר לא ממש גדול, מרובה פתחים (שלא נסגרו בהופעה), ובעל מבנה צר וארוך (כשהבמה נמצאת באחד הקצוות הצרים). לתוך החלל הנ"ל דחסו שורות של כסאות פלסטיק שחורים ("כתר" סטייל, אבל מהסוג הלא ממש נוח) בכמות גדולה מן הראוי. לפני תחילת ההופעה הוסבר לקהל ש"עקב הביקוש גדול להופעה ותחנוניהם של אנשים שבאו מרחוק, הוחלט לדחוס יותר כסאות (ואנשים) מהמתוכנן". לא נחמד בכלל - בקושי אפשר היה לזוז!

אכזבה נוספת נרשמה כאשר ה"קפה ועוגה" הכלולים במחיר הכרטיס, התגלו כפינת קפה בשירות עצמי (עם קפה זול ומגעיל, לטענת ערן) ושתי צלחות עוגיות (מסוג זול במיוחד, אלא מה). ערן היה מאד עצבני מהעניין, אני הייתי פשוט רעבה, אז הלכתי לנשנש עוגיות. הרי לא היו אלה הקפה והעוגה המובטחים שגרמו לי לרצות לראות את ההופעה! הייתי מאוכזבת שלא אוכל לשבת קרוב מספיק לאלילי כדי לבחון מקרוב את אצבעותיו (בפרפרזה על פוגי: אל תסתכל על החלילן, תסתכל לו על הידיים!). כיוון שמיקומינו המצער נגרם באשמתי (אני יודעת, אני יודעת, הייתי צריכה לוותר על מקלחת סליחה! (רציתי להריח טוב אם אני כבר יושבת קרוב לשמי ואילן ...)) הייתי גם אכולת אשמה (שירדה קצת אחרי שגיליתי שבכל מקרה, השורות הראשונות נשמרו מראש למי שעשה מנוי לכל סדרת המופעים).

ההופעה התחילה בזוג הראשון – אילן סאלם ויוסי לוי. הם ניגנו 4-3 קטעים שהיו, אהמממממ... משעממים במקצת, לפחות לטעמי. יש לי בעיה עם ג'אז כשהמאלתרים מתרחקים שנות אור מהנושא ושוכחים את עצמם באלתור ארוך שלא נגמר... לפעמים זה טוב, אבל הרבה פעמים זה מתחיל לשעמם, מה לעשות. הקטעים שלהם היו ארוכים מדי לטעמי, וגם הנושא עצמו לא הלהיב אותי במיוחד. נו טוף. ערן ואני ניצלנו את הזמן ואת העובדה שישבנו בקצה החדר (שהוא ספריית מוסיקה, כאמור). ערן שלף ספר על מוסיקאים יהודיים גדולים ודפדפנו בו בחדווה (הידעתם למשל, שסטן גטס יהודי?). אחד מהקטעים שהם ניגנו היה אמור להיות אלתור על "היי ג'וד" של הביטלס. אני משוכנעת שאני מכירה את השיר מצוין, אבל לא הצלחתי למצוא את הקשר בינו לקטע אותו הם ניגנו. ערן טוען שדווקא היה דמיון, אז תשאלו אותו.

אחרי הקטעים הנ"ל הזמין אילן את הזוג השני לבמה – שם טוב לוי ועמוס הדני. בשקט שהשתרר עד שהשניים התארגנו וכיוונו כלים, יכולתי לשמוע בראשי את ההתחלה של "ריקוד ההוביטים" – מן תחושה חזקה שעוד רגע זה מתחיל. שמי לא אכזב אותי ופצח ב"ריקוד". כשהנושא טוב הג'אז יותר טוב, ואכן חלקו של שמי במופע היה מעניין יותר לטעמי. אחריו ניגן שמי קטע של ז'ובים (מצוין!) וקטע נוסף מוכר שהוא עצמו כתב בשם "שבע שמיניות".

המשך
ג`אז ובלוז >>
לצפיה ב-' ואז התחיל החלק המעניין באמת במופע:'
ואז התחיל החלק המעניין באמת במופע:
12/12/2010 | 02:24
2
שמי קרא לאילן וליוסי להצטרף אליהם ויחד הם נשמעו פשוט... נפלא (אולי כדאי להקליט איזה דיסק ביחד?). הצטערתי קלות שלא היו איתם גם בס ותופים, אבל שני חלילים על במה אחת זה תענוג שמחפה על הכל . הם ניגנו את "סמבה צ'יק" של שמי, קטע שאילן ויוסי נוהגים לנגן (ואולי אף נכתב על ידם? לא יודעת) ועוד קטע ששכחתי.

בין הקטעים השונים הם בידחו אחד את השני, ושמי סיפר שכשהוא היה בן 20 וקצת, אילן, אז בן 17, דפק על דלת ביתו כדי שהוא ילמד אותו חליל... ואז אילן אמר "טוב, אם כבר אז כבר, אני אספר להם את הסיפור המלא": מסתבר שאילן ראה את שמי מלווה את אסתר עופרים בהיכל התרבות, התלהב מאד, והחליט שהוא חייב אותו כמורה ויהי מה. אז הוא הלך מאחורי הקלעים בסוף ההופעה, איתר את שמי וביקש שילמד אותו לאלתר ג'אז בחליל. שם טוב ענה לו "ילד, לך מפה, אני לא מלמד ג'אז!" אבל אחרי שאילן נדנד ונדנד הוא התרצה, וכמו שהוא מסכם זאת כיום: "התלמיד התעלה על רבו".

ההפתעה הגדולה (מבחינתי) הגיעה כשאילן שלף חליל אלט(!!!) ושניהם ניגנו יחד בהרמוניות מופלאות... אההההההההההההה!!! בכלל לא ידעתי שקיים כלי כזה! מעודי לא ראיתי חליל אלט – לא בהופעות, לא בתמונות, לא בחנויות לכלי נגינה ואפילו לא באתרי כלי נשיפה באינטרנט! ישבתי המומה ומוקסמת.

אחרי שתם ונשלם המופע, נותר רק עניין אחד לברר: חליל אלט - מי, מה, איך?!?!? חזרו לחלל ההופעה ותפסנו את אילן והגיטריסטים מקפלים ציוד. אני בהיתי בחליל בחוסר אונים, וערן תפס יוזמה (תודה יקירי) ושאל את אילן אם אני יכולה לראות מקרוב את החליל... אילן אמר "כן, למה לא" ונתן לי אותו ליד! אמרתי לעצמי "אם כבר אז כבר", אזרתי אומץ ושאלתי אם אני יכולה לנסות. גם הפעם אילן לא התנגד, ותוך שאני מנסה לברר את הקשר בין האצבוע לתווים (דומה לחלילית אלט – אצבוע של פה בסופרן נותן דו באלט. לא מפתיע, רק שמעולם לא ניגנתי בחלילית אלט) הוצאתי כמה צלילים. זה היה מוזר – גדול יותר, מעט כבד יותר, והתחושה שונה... האוקטבה השנייה לא באה לי בקלות, אז ויתרתי על הרעיון. השתעשעתי קצת באצבועים שונים (כשכולם מוציאים צלילים שונים מאלה שאני מכירה – כמה מוזר!) והחזרתי לו את החליל. שאלתי אם אני יכולה לנסות גם את החליל השני שלו (סטנדרטי, אבל עם סי נמוך - דגם חדש יותר שאין לי ומעולם לא נתקלתי בו מקרוב) אך הוא סירב והסביר שהוא עדין יותר. טוב, שטויות – בלאו הכי זה פחות מגניב...

יצאתי החוצה כשאני מקפצצת בדילוגים קלילים. אני! אני!! אני!!! ניגנתי בחליל האלט של אילן סאלם!!!!!!!! (אולי לא ממש "ניגנתי", אבל בואו נסכם בינינו שאפשר לקרוא לזה "ג'אז מאד מודרני" ). בלילה חלמתי שאני קונה לי חליל אלט... (חכו תראו, יום יבוא ויהיה לי כסף כדי לקנות אחד כזה). בתור בחורה ששרה במנעד אלט, אני מוצאת את זה די מעצבן שלחליל שלי חסרים אי אילו צלילים מתחת לדו המרכזי... תמיד חשבתי שהיה יכול להיות לי מאד נוח לנגן את התפקיד שלי במקהלה אילו רק היה לי חליל במנעד אלט. ומסתבר שזה קיים! ויש לו צליל עמוק ונפלא! וניגנתי בו!!! (בסדר, בסדר, אני ארגע).

עינת
(אההההההההההההההההה!!!)
ג`אז ובלוז >>
לצפיה ב-'מועדון "ביפ ביפ" בריו דה ז'ינרו'
מועדון "ביפ ביפ" בריו דה ז'ינרו
12/12/2010 | 14:26
2
6
אני אתחיל בזה שאין ביכולתי ללכת לאף אחת מההופעות, אז אני מראש מוותר על פרס, ושמח שיימצאו אחרים שיוכלו להנות ממנו.

ב-2001 הייתי בטיול בדרום אמריקה.
אחת ההמלצות שלקחתי איתי הופיעה ב"עכבר עולם - ריו דה ז'ינרו" והיא סיפרה על מועדון קטנטן ומקומי אליו באים אומנים לג'ם סשנס.
היה רשום בעכבר שבימי שלישי הם מתאספים בסביבות 8 בערב ופשוט מנגנים יחד בלי תיאום בצורה מתואמת ומושלמת.
התיאור גירה אותי, ומילא כשאתה בריו תמצא את עצמך מסתובב בקופה קבנה יותר מפעם אחת, אז רשמתי לי להגיע לסימטה הזו ולמקום הזה.
לצערי הרב סיפרתי לעוד חבר'ה איתם טיילתי על המקום הזה, ויצאנו - אני, אישתי (עוד מלפני הטיול) ועוד 4 בנות צעירות מאתנו שגם לא היו חובבות ג'ז או בוסה נובה, ומכאן הצער מתחילת המשפט.
הגענו למקום טיפה לפני 8 בערב, ישבנו על בירה ממקרר ארטיקים שנמצא שם ועליו דף בו כל אחד רושם אכמה בירות הוא לקח ומשלם עליהן בסוף הערב (באותו יום היו 44 מעלות בחוץ, ובערב כבר היה קריר - רק 38 מעלות)
המקום עצמו נראה כמו מסעדת חומוס ריקה. קירות חרסינה לבנים ושולחנות פורמייקה דהויים. בפנים צירפו את כל 6 השולחנות לשולחן מרובע אחד, ובחוץ נשארו רק כסאות. בפנים ישבו 5-6 בחורים צעירים, 2 עם גיטרות, 2 עם כלי הקשה שונים (אחד זה שעושה קולות של קרש כביסה והשני פעמוני-פרה) ועוד אחד בלי כלי - שתופף על השולחן בידיו. הם ניגנו כמה שניות והפסיקו. ניגנו שוב ושוב הפסיקו אחרי שנראה שהם לא מסכימים על משהו.
ואז הגיע בחור מבוגר - כבן 60 - והתיישב. מיד כולם חיכו לו, נתנו לו את הכבוד ואת הזמן להוציא את הגיטרה שלו וחיכו לאות ממנו. הוא התחיל לפרוט בקליקות מנגית בוסה-נובה עדינה, וכל המקום נרגע בשניה. החברה עם כלי ההקשה נכנסו בעדינות לקצב שלו, הגיטריסטים האחרים ליוו אותו והוא, המבוגר, ניצח על המנגינה במנוד ראש. מניד לכיון הבחור על הפעמונים - וזה יוצא להרפתקת סולו של 2 תיבות. מניד לגיטריסט - מפסיק בעצמו לנגן - וההוא מאיץ את ידייו במהירות כפולה מזו שפרט עד כה למשך 8 תיבות, ומחזיר את ההובלה לאיש המכובד.
בחצי השעה הקרובה הצטרפו עוד 10 נגנים, כשכולם מקבלים אישור במנוד ראש מהבוס של החבורה והוא מנצח עכשיו על 15 אנשים בגילאים שונים ועם כלים שונים. זה היה מדהים לראות. מעבר למוזיקה שהיתה משכרת (והבירה שעשתה את שלה) לראות ניהול של ג'ם סשן היה משהו מאוד ראשוני בשבילי והדינאמיקה של האירוע כולו היתה מאלפת.

הבעיה היתה שאחרי חצי שעה הבנות שהצטרפו אלינו נורא רצו ללכת לרקוד או לאכול או לישון - רק לא להישאר שם.
חבל שאין מספיק צעירים שיכולים להעריך מוזיקה.
בלחץ חברתי ובקושי רב התנתקתי מהמקום כשאני מבטיח לעצמי לחזור לשם.
עברו כמעט 10 שנים וזה עוד לא קרה. אבל אני אופטימי.
ג`אז ובלוז >>
לצפיה ב-'לינק מלונלי פלנט למקום '
לינק מלונלי פלנט למקום
12/12/2010 | 14:28
3
לצפיה ב-'אוי, הייתי מתה להיות שם...'
אוי, הייתי מתה להיות שם...
13/12/2010 | 10:14
בוסה נובה זה אחד המקצבים שהכי מרגשים אותי, והברזילאים האלה יודעים לעשות קסמים באמת עם המוזיקה.
ג`אז ובלוז >>
לצפיה ב-'הסיפור מופע גאז שלנו'
הסיפור מופע גאז שלנו
12/12/2010 | 15:31
1
לפני שבני נולד, כשהייתי בהריון היינו אני והבעל באיטליה. בטוסקנה במסעדה מסויימת שממנה ביקשנו כיוון דרך ביום הראשון שהגענו החלטנו בערב האחרון לחזור אליה וישנו שם לאכול. היתה שם רביעיית גאז מקסימה ומדהימה שאת שמה אני לא יודעת עד היום. אני ובעלי כל כך נהנינו מהמוסיקה ומהאווירה...כל הטיול ועד היום 4 שנים לאחר מכן אנו זוכרים את הערב הספציפי הזה יותר מכל דבר בטיול. המעניין הוא שכעת כשבני כבר בן 3.5 הוא אוהב....ניחשתם נכון!!!! גאז! לא יודעת עם קשור למוסיקה ששמע שם בהיותו בבטן או לכך שאני כל כך נהניתי ושידרתי לו את זה כשהיינו גוף אחד אבל זו העובדה.
יום מקסים שיהיה ותודה!!!הילה
ג`אז ובלוז >>
לצפיה ב-'הצחקת אותי כי נזכרתי'
הצחקת אותי כי נזכרתי
13/12/2010 | 10:12
1
איך כשהייתי בהריון עם בתי הבכורה הלכתי עם האיש שאיתי להופעה של פוליקר, וישבנו ממש, אבל ממש קרוב לרמקולים, מה שהיה מחריש אוזניים ממש, וכל ההופעה אמרתי לעצמי - שיט, הילדה תשנא בסוף את פוליקר... ((-;
ג`אז ובלוז >>
לצפיה ב-'הופעה שאהבתי במיוחד וראיתי למעשה פעמיים'
הופעה שאהבתי במיוחד וראיתי למעשה פעמיים
12/12/2010 | 21:20
1
היא ההופעה של רביעיית "גאטבאקט" אותם ראיתי בניו יורק לפני כשנתיים ובמסגרת פסטיבל הג'אז האחרון בתל אביב. ההופעה שנערכה במסגרת פסטיבל ג'אז החזירה אותי בבת אחת להופעה ההיא בניו יורק.זרם בלתי פוסק של שברי מלודיות ומקצבים חתוכים, שנעו בין ג'אז, רוק מתקדם, אינדי רוק ואפילו קצת מטאל. נדמה לי שמעולם לא היתה כאן בארץ  היתה כאן הופעת ג'אז שהיה בה כל כך הרבה בכל כך מעט זמן  זאת היתה הופעה נהדרת.

בארץ זה היה לי קצת מוזר לראות את הלהקה  המצוינת הזאת מברוקלין - שמאמצת  תמיד הגישה, ואפילו ההומור של האינדי האמריקאי - מופיעה באולם מהוגן עם קהל מרוחק ויושב בניגוד לניו יורק שם היתה האוירה אחרת כל כך,משוחררת כל כך .אבל חברי "גאטבאקט"  לא נתנו לתנאים באולם הסינמטק מול קהל מרוחק ויושב להפריע להם. הם נתנו את כל מה שהיה להם והפיקו אנרגיה אינטנסיבית מאוד, . ים של אינפורמציה, ים של רגש – זאת היתה הנוסחה המלהיבה שעמדה בבסיס ההופעה הזאת. יש לציין לטובה את  מנהלי פסטיבל ג'אז תל אביב על שנתנו במה להרכב כל כך לא שגרתי וכל כך מרענן.

ג`אז ובלוז >>
לצפיה ב-' הרכב נפלא באמת. גם אני התאהבתי.'
הרכב נפלא באמת. גם אני התאהבתי.
13/12/2010 | 10:07
5
לצפיה ב-'מופע ג'אז שהשאיר חותם'
מופע ג'אז שהשאיר חותם
13/12/2010 | 03:55
3
1
פברואר 1984.שלג רך ומתמשך מכסה את רחובות העיר. אני מסתובבת כולי השתאות בקיימברידג' אשר בבוסטון המעטירה. נו טוב, בוסטון אולי מעטירה אבל קיימברידג' משופעת בסטודנטים, בתי קפה, פחי אשפה, והמון - אבל המון חנויות ספרים מדהימות. הראש שלי מאותגר ויזואלית - ספרי צילומים - ז'אנר כמעט בלתי קיים במחוזותינו התל אביבים, שהיו ידועים בצניעותם הנזירית, והמוסיקה כמעט ממני והלאה. והנה מודעה (בחנות הספרים - מה חשבתם?). הופעה של דיזי גילספי בבר סמוך. דיזי גילספי, חשבתי לעצמי, דינוזאור (כבר אז), כלי נשיפה (כבר גדלתי ועברתי צבא ובכלל, היום אני אוהבת את אוסקר פיטרסון), בי בופ (קבוצתי מדי). אבל המקום הכריע. לא אולם הופעות אלא בר סטודנטים עלום - זה הציע אפשרות של הפתעה. נזפתי בעצמי קלות על שכמעט נתתי לדעות קדומות להכשילני, והלכתי אל הבר, שהיה, איך לא - במרתף עם מדרגות תלולות במיוחד. המקום היה מלא למחצה. ההופעה הייתה קסומה. הייתה שם פשוט חבורת מוסיקאים שבאה לנגן את עצמה לדעת, במחיצתו של האשף בעל הלחיים התפוחות. המתיקות, הרכות והרצינות של נגינתו כבשו את לב הנגנים והקהל גם יחד, והעומק, שהפתיע, השאיר את כולם הלומים, וכמעט מאוהבים.
ג`אז ובלוז >>
לצפיה ב-'עכשיו בשבילי, סתם בשביל האינפורמציה,'
עכשיו בשבילי, סתם בשביל האינפורמציה,
13/12/2010 | 10:09
2
3
ספרי לי באיזה באר זה היה - ג'ון הארוורד?
ג`אז ובלוז >>
לצפיה ב-'לבושתי, אני לא זוכרת את שמו,'
לבושתי, אני לא זוכרת את שמו,
13/12/2010 | 14:41
1
רק הגודל, הצבעים, האורות והמדרגות שמורים בזכרוני. בכל אופן זה היה ממש קרוב לכיכר הארוורד.
ג`אז ובלוז >>
לצפיה ב-'אוקיי,'
אוקיי,
13/12/2010 | 20:39
1
זה כנראה ג'ון הארווארד. (-:  מקום מדליק. הוא אחד משני היחידים השווים שסמוכים להארווארד סקוויר ושנמצאים במרתף.
ג`אז ובלוז >>
לצפיה ב-'אגב, לכל מי שמודאג'
אגב, לכל מי שמודאג
13/12/2010 | 10:16
1
1
מהעובדה שאני מגיבה בזמן תחרות לכתובים - דעו לכם שלא אני מחליטה מי זוכה בתחרות, ואין לי יד ורגל בזה. כל העניינים האלה נעשים בתפוז אנשים. אני - כמוכם - רק מקבלת לידיי את התוצאות הגמורות. ובינתיים אני סתם נהנית מהסיפורים שלכם, שעושים לי חשק להיות בכל אחת מההופעות שסיפרתם עליהן.
ג`אז ובלוז >>
לצפיה ב-'אה, לא שמתי לב שזו תחרות...'
אה, לא שמתי לב שזו תחרות...
13/12/2010 | 14:43
2
לצפיה ב-'מופע הג'אז שהכי השפיע עליי'
מופע הג'אז שהכי השפיע עליי
13/12/2010 | 18:15
1
אז פעם כמעט ולא שמעתי ג'אז..הכרתי כמה שמות פה ושם וכמה שירים.
ואז יום אחד לפני כמה שנים החבר אמר לי שהוא קיבל 2 כרטיסים לראות את אבישי כהן שהוא נגן קונטרה בס שמצליח מאוד בחו"ל,
ואמרתי טוב סבבה והלכנו למופע.

יצא לי לראות לפני זה מופעים שונים כולל ג'ז של אמנים שלא הכרתי, ואף פעם לא נגע בי מוסיקה בצורה כזו.
היצירות שהוא הלחין וניגן היו פשוט כל כך מלודיות, מרגשות ובעלות מקצבים מעניינים שפשוט הופנטתי..

לאחר המופע כמובן ישר קניתי 2 דיסקים שלו, ואני חייבת להודות שעד אז לא קניתי מעולם דיסקים מקוריים של אמנים..כן כן..אבל במקרה שלו פשוט הייתי חייבת!!

ומאז אפילו שכבר חרשתי את כל האלבומים שלו כמה וכמה פעמים.. עדיין כשאני שמה דיסק שלו ברכב או סתם בבית המוסיקה שלו נוגעת בי ובכלל כל החוויה גם פתחה אצלי תיאבון להתחיל לשמוע יותר ג'אז ולהתפתח בתחום מה שבהחלט העשיר לי את החיים.

זה אומנם נשמע קצת מצחיק לומר.. אבל אין ספק שאותו מופע ממש שינה אצלי איזה משהו והוסיף לי הרבה לחיים.

ג`אז ובלוז >>
לצפיה ב-'ובהקשר הזה..'
ובהקשר הזה..
13/12/2010 | 18:36
http://www.youtube.com/watch?v=Iu01NR-FUIw

סינגל חדש של אבישי כהן..מעולה :)
ג`אז ובלוז >>
לצפיה ב-'אחד ממופעי ה'גאז הטובים ביותר שחוויתי'
אחד ממופעי ה'גאז הטובים ביותר שחוויתי
14/12/2010 | 13:12
1
זה היה באוקטובר לפני שנתיים, את הלילה הראשון שלי  בוושינגטון, ביליתי בפסטיבל הג'אז השנתי (הרביעי במספר)  של דיוק אלינגטון .מצאתי את עצמי על גבעת הקפיטול ,דקות מהמקום שבו חברי הקונגרס דנים  בתוכנית  הפיננסית, נע לצליליהם המהפנטים  של  W.E.S Group. ו Step Africa שחברו יחד להרכב מדהים .הקבוצה, בראשות הסקסופוניסט והמוזיקאי  וויל אי סמית ניגנה ג 'אז נשמה, המושפע באופן ניכר לאוזן מקולטריין, אבל מתובל בקורטוב של Go-Go. סטפ אפריקה הצטרפו ללהקה  לכמה נמברים, והוסיפו לגרוב קטעי  תופים וריקודים מתוזמרים עם מגפיים, מקלות, ואף חלקים של  צינור PVC.
זו היתה הופעה בלתי נשכחת.
ג`אז ובלוז >>

הודעות אחרונות

05:20 | 21.07.12 יבלית מיוזיק
00:15 | 20.07.12 סטארי נייט
00:04 | 20.07.12 גנגי
18:15 | 18.07.12 מאזיןצופהלומדמסיק
14:04 | 18.07.12 kmo trump
22:09 | 13.07.12 gypscoun
07:16 | 11.07.12 אתיייייייייי
09:08 | 09.07.12 גנגי
08:24 | 08.07.12 jayx123
16:15 | 02.07.12 o n o f f

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ