התלבטות בהמשכיות של עסק.

שיווקי

New member
התלבטות בהמשכיות של עסק.

יש עסק הייטקי שפתחתי עם עוד 2 שותפים לפני מספר שנים.
הוא לא כל כך מורכב, אך עם המון פוטנציאל (לעסק עם תוכנה דומה היה אקסיט ב-500 אלף דולר).

גם יש ייחודיות למוצר, שאין אותו לאף מתחרה (מהירות, קלות וכד').
גם משלב real-time, גם AI, וגם ידע בארכיטקטורה (אני יודע גם כמה משלמים על כזה ידע, וזה ממש לא מעט ...)

יש מספר בעיות:
לאחר שנפתח, שכרנו מתכנתת. אני תפקדתי כ-CTO ותכננתי את הארכיטקטורה של המוצר, וגם תוכנית עסקית (ללא תשלום או השקעה כספית, מלבד זמן, עבודה, ישיבות ופגישות).

2 השותפים שהיו לי, כל כך מיושנים. בהשקעה של כ-50,000 ש"ח הבינו שזה יותר מידי (מה שלא ניכר בהתחלה, שתיארו משהו שתוך שנתיים אפשר להשקיע ברמה מינימלית), ופיטרו את המתכנתת (שגם לא הרוויחה הרבה, אך התמורה שלה היתה גבוהה). אני גם ניהלתי באופן ישיר את התוכנית עבודה מול המתכנתת, ואת לוחות הזמנים.

מה שקרה - ששותף אחד (שלא היה מוכן להשקעה מצידו) עזב את הפרוייקט, ונשארנו רק אני והיזם.
מה שקורה, שצריך המון השקעה, ויש גם הרבה דברים שמתבצעים work-around לפתרון בעיות אצל לקוח פוטנציאלי (ש"מכרנו" לו מוצר בזמן הקמת החברה, כשהיתה מתכנתת. הוא לא משלם כעת).
זה מציב אותי כמתכנת בחינם - מה שלא רציתי בזה, וגם המוצר זה לא המוצר האידיאלי, כפי שרצינו.
יש לי עוד עבודה שאני שכיר בה, וגם חיי משפחה ... אני לא ממש יכול לעזוב. אם יש מתכנתים שאני יכול להפעיל מרחוק - בזה אני דיי טוב, עם פגיעה כמעט ולא מורגשת.

המצב קצת בעייתי, כיוון שהמוצר הוא בעל פוטנציאל אדיר, ואנו נמצאים במעגל קסמים.
לעבודה שעד כה השקעתי - אם נתרגם לשעות בשכר, זה כמיליון ש"ח, וזה קצת נראה כעת כמבוי סתום.
השותף השני לא מבין את הפוטנציאל (עדיין גם קיים כמה שנים אחריי. אני בטוח שגם ניתן לעשות לו אקסיט לא רע, למרות תחרותיות בשוק) וגם השותף לא מקצועי (גם לחיפוש משקיעים צריך לדעת איך וצריך המון השקעה וזמן. לא ייתכן שגם תוכנית עסקית - רק אני ידעתי איך לייצר, ואני מתאר לעצמי כמה עלות של זה בשוק, אך יש גם חלוקת עבודה) ואני אומר - עד מתי??? זה נראה ללא סוף, ויכול להימשך גם שנים על פארג'.

יצא לי ליזום בעצמי, אך פה אם אני רוצה לקדם משהו, אני צריך לעשות הכל מהכל (וגם לעבוד עד מאוחר).
בעיה נוספת - ניתוק חברות אישית לשותף זה גם בעייתי.

אשמח לעזרה.
תודה.

זו שיחת "יחסינו לאן" ואתה חייב לנהל אותה

קבע איתו פגישה, תגיד לו "ככה זה לא יכול להמשך"
ודברו על זה.

אני קורא את המצוקה שאתה כותב ואם תמשיך בקצב הזה- תגיעו לפיצוץ
תן לו (אני מבין שהוא חבר) לחשוב מה הוא רוצה ולאן לוקחים את הדברים

עשו זאת על בקבוק יין או משהו, אבל זה צריך לקרות
בהצלחה

למעלה