רעיון ופיתוחו

microsheep

New member
רעיון ופיתוחו

יש לי רעיון טכנולוגי מגניב ופשוט שיכול להוות אובר/airbnb הבא.
אני מתכנן להתחיל ממחקר שוק מקיף בשביל להבין מה המוצר שלי (איך אני רואה אותו מתממש), מי המתחרים (בטבלה מסודרת עם כל הפרטים), מה הנקודות דמיון/שוני בין מה שאני מציע לבין מה שהם מציעים, וכמובן להכין מצגת מסכמת.

לאחר שלב זה, האם קודם יש להכין תוכנית עסקית או לדבר עם משתמשים פוטנציאליים? (והאם בשלב זה אני צריך תוכנית עסקית כשאני לא יודע לתמחר את הדברים? ולא יודע להסיק כמה רווח יהיה, בכל זאת שלב מוקדם מאוד)

לכן, אם אני בוחר קודם לפנות לקהל יעד ולשאול שאלות כדי להבין האם הרעיון שלי viable:
החלוקה למשתמשים הם לשתי קבוצות - קבוצה A: אנשים שמשתמשים, מקבלים שירות מאנשים בקבוצה B ומשלמים כסף.
קבוצה B - משתמשים שמרוויחים כסף ונותנים שירות לאנשים בקבוצה A.
ההתלבטויות שלי לגבי איך לשאול ומה לשאול אנשים:
ברור לי שאני צריך לנסח שאלות מוכנות, אבל:
1. האם לפנות לאנשים באופן ישיר או להכין שאילתא אינטרנטית ולשלוח אותה לאנשים למילוי?
2. איך לנסח את השאלות כך שהתשובות יהיו לי אינפורמטיביות ואוכל להפיק מהן משהו יעיל?
3. כמה חשוב ואיך לשאול בלי לחשוף את הרעיון? (כי ברור לי שבאחת השאלות האחרונות ארצה לשאול אם הם יהיו מעוניינים להשתמש במוצר שאני מציע) לא ברור לי שאפשר בלי לחשוף אבל אשמח לקבל אינפוט מאנשים בעלי ניסיון בזה.
4. אין לי דרך לסווג האם משתמש הוא יהיה בקבוצה A או B, אז אני מניח שאני לא צריך לחלק את השאילתא לשתי קבוצות אלא לשאול את כל השאלות ולפי זה לנסות לחלק באיזה קבוצה הבנאדם הנשאל?
5. פנייה לאנשים לא מוכרים למענה על השאלות? או כרגע להתמקד באנשים שאני מכיר?

תודה.

למעלה