הוצאות רכב ותאונה? עזרה דחופה..

esp8266

New member
הוצאות רכב ותאונה? עזרה דחופה..

היי , אני אשמח לקבל המלצה משום שאני פשוט לא מצליח לתפוס את משרדי מע״מ.
יש ברשותינו חברת עוסק מורשה בתחום פיתוח שכרגע יש הכנסות קטנות פה ושם.
עשיתי תאונה עם הרכב הפרטי, יחסית רצינית, והביטוח המקיף ישלם את התיקון , רק שהם טוענים שם שהם בדקו את תיק העוסק והרכב רשום כ- ״שתי שליש קיזוז מעמ״, מה שאומר שאני אשלם את המע״מ למוסך ואתקזז עם המדינה, במקום שהביטוח ישלם לי אותו.
העניין הוא שהחודש אנחנו בכלל לא מדווחים על מע״מ בשל היעדר הכנסות, והסכום הזה יהיה סכום גדול שאני כנראה לא אקבל עליו שום החזר מאיש.
חברת הביטוח רוצה אישור מרואה חשבון למקרה שאני לא מקבל החזר, וכרגע בכלל אין רואה חשבון כי אין הכנסות .
מה עושים ? אני לא אוכל להתקזז, ואצטרך לשלם מעמ על תיקון של למעלה מ12 אלף.
תודה רבה.

את לא מיתקזז עם המדינה

ה1/3 אחרון מכניסים להוצאות זה הכול
ומה זה חברת עוסק מורשה ?
כי גם כך יש לך הוצאות על העסק אז עוד כצד

esp8266

New member
תודה, אין לי..

הוצאות או הכנסות , הרכב הינו פרטי, זה חוקי בכלל שהם מבקשים ממני להתקזז מול המדינה? הרי רכב פרטי לפי החוק בכל מקרה לא מתקזז במע״מ .
בהנחה ואתה צודק, ואין לי הכנסות/הוצאות בדיווח , מי יחזיר לי את הסכום הזה שאני אשלם עכשיו למוסך ??

כאשר את קונה רכב

המחיר הוא X + מע"מ . אף אחד לא מחזיר לך את המע"מ
בקניית רכב
חוץ מיזה את מבלבלת הרבה עם הנתונים
לא ניראה לי עניין כנכון

נסיון לענות

התרגיל הנבזי הזה של חברות הביטוח מאוד מכעיס- הן לא אמורות לנהל את מערכת היחסים שלי עם רשויות המס.

מצד שני, עוד לא מצאנו את המרוגז שייצא למלחמה על סוגיה זו (לדעתי, יש כאן "קייס" לתביעה ייצוגית). ולכן, אנו מנפיקים את האישור הארור הזה בסיטונות ללקוחותינו.

מאחר ואין לכם מייצג, אתם צריכים להתעמת מול חברת הביטוח "או שתסתפקו בתצהיר שלנו, או שתצטרכו להסביר את עמדתכם לרשויות כי נילחם". אבל עליכם להתכוון לזה! איומי סרק כמעט תמיד מביאים הרבה יותר נזק מתועלת.

למעלה