שיפור דיור אחרי שיפור דיור

שיפור דיור אחרי שיפור דיור

שיפור דיור
התחייבתי למכור דירה א׳ תוך שנה מקבלת מפתח של דירה ב׳.
בטרם חלפה אותה שנה - אני רוצה לקנות דירה ג׳ ולהצהיר שהיא דירה יחידה שוב. כלומר שאצטרך למכור את דירה א׳ תוך שנה מאז קבלת מפתח דירה ב׳ ואז את דירה ב׳ אמכור בעתיד תוך שנה מקבלת מפתח של דירה ג׳.
אפשרי לעשות שיפור דיור כזה?
כביכול יתכן חודש או חודשיים שיהיו בבעלותי 3 דירות. אבל למעשה הן כולן שיפור אחת של השניה ואני מצהיר על דירת יחיד בבעלותי.

מחדד:

יש לי דירה א׳ בבעלותי ובבעלות משפחה (50-50).
שיפרתי דיור ורכשתי דירה חדשה על הנייר (דירה ב׳).
התחייבתי למכור את כל הבעלות שלי בדירה א׳ תוך שנה מקבלת מפתח של דירה ב׳ (שיפור דיור).
אני מוכר את כל הבעלות שלי בדירה א׳ (50%) לאחותי בטווח הזה של שנה.
וחודש לאחר המכירה של דירה א׳ אני רוכש על הנייר דירה ג׳ מקבלן אחר. שוב לצורך שיפור דיור בעתיד.
דירה ג׳ תהיה מוכנה רק עוד שנתיים- שלוש.
אני אחזיק בדירה ב׳ שנה או 18 חודש (כפי שנדרש כדי לקבל פטור ממס שבח) ואחכה 18 חודש אחרי המכירה של דירה א׳.
אז אמכור את דירה ב׳.
בכל מקרה מכירה של דירה ב׳ תהיה עד שנה אחרי קבלת מפתח לדירה ג׳ (אבל בפועל זה יקרה אפילו לפני קבלת דירה ג׳).
איזה מס רכישה ואיזה מס שבח אני צריך לשלם במצב כזה?
על איזו דירות?
אני מנסה ללכת לפי החוק כדי לא לשלם מס רכישה של דירה שניה או שבח - כמובן.
כמה שפחות.

רכישה דירה

שלום,

לצורך תשלום מס רכישה במדרגות דירת מגורים יחידה - הרעיון הוא שאדם יכול לרכוש דירה חדשה (להלן: "הדירה החדשה") בזמן שבבעלותו דירה (להלן: "הדירה הישנה") יחידה וזאת בכפוף לכך שהוא מתחייב למכור את הדירה הישנה במועדים הקבועים לכך בחוק (משתנה אם הדירה החדשה היא דירה יד 2 או רכישת דירה מקבלן).
לעניין מס שבח, התנאים לקבלת פטור מלא, כי מדובר בדירת מגורים מזכה יחידה של המוכר (יש סייגים לעניין זה) והוא מחזיק בה לפחות שנה וחצי (במקרה של דירה חדשה - שנה וחצי ממועד קבלת טופס 4).
התשובה כללית, לקבלת פרטים מדוייקים אני ממליץ לך לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי פרטני על מנת להפחית לך תשלומי מסים שלא לצורך.

במקרה שתארתי אני משפר דיור פעמיים. זו השאלה- אם

זה כמו שיפור דיור יחיד.

למעלה