מס רכישה

האגיס5

New member
מס רכישה

שלום
ברצוני לבצע עסקת קניית דירה. הדירה כיום נמצאת בתהליך בניה והיא בבעלות של אדם שהוא חלק מקבוצת בעלי הקרקע. בעצם מס אנשים הנם בעלי הקרקע ולכל אחד יש מס דירות.
הבניין מיועד כולו למגורים . ישנו קבלן מבצע שבונה כרגע את הבניין , כמובן שעדיין אין טופס 4.
רציתי לשאול כיצד ימסו אותי במס רכישה בהנחה שזוהי דירה יחידה. האם לפי מדרגות מס או לפי 6% מהשקל הראשון.
תודה לכל העונים

האגיס5

New member
עסקת קומבינציה

בהמשך לשאלתי, נראה לי כי מדובר בעסקת קומבינציה של בעלי הקרקע עם קבלן. אחד מבעלי הקרקע החליט למכור לי דירה כעת, כאשר הבניין בשלבי בנייה (סיימו שלד) מה הדין לגבי מס הרכישה שלי הרוכשת מבעל הקרקע את הדירה השייכת לו בבניין?

האגיס5

New member
סליחה הבהרה והסבר

התברר לי כי מדובר בקבוצת רוכשים עם הסכם שיתוף ללא בנק מלווה שרכשו שרותי בניה מקבלן. איך תחשב מכירה הדירה מאחד מבעלי הקרקע? האם כשרכישת קרקע או דירה? הוא מתעקש כי העסקה היא דירה
כמו כן, איך במצב כזה של מכירה לפני טופס 4 ניתן לתת לי ערבויות על הכסף שאשלם כקונה?
תודה

מס רכישה בדירה שטרם נסתיימה בנייתה

שלום,

לצורך מס רכישה, גם דירה שטרם נסתיימה בנייתה מהווה "דירת מגורים", ולפיכך אם זו דירתך היחידה תהיי זכאית לפטור עד לשווי 1,600,175 ש"ח.
להבטחת השקעותייך בדירה ישנן מספר אפשרויות, כגון הערת אזהרה, ערבות בנקאית, שעבוד ועוד. על עורך הדין המייצג בעסקה לבחון את הפרטים ולתת פתרון שיגן עלייך.

לגבי מס הרכישה- אלו המדרגות (בתוקף עד 15.1.2017):
על חלק השווי שעד 1,600,175 ₪: 0%
על חלק השווי שבין 1,600,175 ₪ – 1,898,005 ₪ – 3.5%
על חלק השווי שבין 1,898,005 ₪ – 4,896,615 ₪– 5%
על חלק השווי שבין 4,896,615 ₪ – 16,322,055 ₪ – 8%
על חלק השווי שמעל 16,322,055 ₪ – 10%

למעלה