לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
70227,022 עוקבים אודות עסקים

פורום גירושין

בפורום זה תוכלו להעלות כל שאלה, התלבטות ופניה הנובעת מענייני גירושין, הסכמי ממון , הסכמי גירושין  , חלוקת רכוש, פירוק שיתוף , משמרות , זמני שהות, מזונות , צוואות וירושות, גישור  ועוד  . ההזמנה היא לשאול כל שאלה, בין אם היא משפטית או אישית. בפורום יתקיימו דיונים הן בשאלות הגולשים והן בנושאים  יזומים  על ידי  כמנהלת הפורום - הכל בתחום הגירושין . 

מניסיוני הארוך כעו"ד לגירושין אני יודעת שהתקופה שבה אדם נימצא בהליך גירושין בשלב כזה או אחר היא אחת התקופות הקשות והמבלבלות בחייו  וכל עצה רגשית ,מקצועית או אחרת שאוכל לתת  במסגרת הפורום , אעשה זאת בחפץ לב . 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום גירושין

בפורום זה תוכלו להעלות כל שאלה, התלבטות ופניה הנובעת מענייני גירושין, הסכמי ממון , הסכמי גירושין  , חלוקת רכוש, פירוק שיתוף , משמרות , זמני שהות, מזונות , צוואות וירושות, גישור  ועוד  . ההזמנה היא לשאול כל שאלה, בין אם היא משפטית או אישית. בפורום יתקיימו דיונים הן בשאלות הגולשים והן בנושאים  יזומים  על ידי  כמנהלת הפורום - הכל בתחום הגירושין . 

מניסיוני הארוך כעו"ד לגירושין אני יודעת שהתקופה שבה אדם נימצא בהליך גירושין בשלב כזה או אחר היא אחת התקופות הקשות והמבלבלות בחייו  וכל עצה רגשית ,מקצועית או אחרת שאוכל לתת  במסגרת הפורום , אעשה זאת בחפץ לב . 

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום גירושין
 ברוכים הבאים לפורום גירושין. כאן תוכלו להעלות כל שאלה, התלבטות ופניה בקשר לגירושין. חשוב להדגיש שההזמנה היא לשאול כל שאלה, בין אם היא משפטית או אישית. בפורום יתקיימו דיונים הן בשאלות הגולשים והן בנושאים יזומים ע"י מנהל הפורום - הכל בתחום הגירושין, כגון: איך מחליטים  אם להתגרש או לא, ומה עושים כשיש דילמה בעניין זה, איך מתנהלים הליכי גירושין בישראל, מתי מתאים לפנות לגישור ומתי לא, איך מחלקים את הרכוש בגירושין, איך קובעים נושאים שקשורים לילדים כגון משמורת, זמני שהות ומזונות ועוד. עוד חשוב להדגיש שהאמור בפורום אינו בבחינת ייעוץ משפטי אלא  מידע כללי בלבד ואינו תחליף לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין המתמחה בתחום. לכן אין להסתמך על הנאמר בפורום וכל מי שעושה כך עושה זאת על אחריותו בלבד. כמו כן אבקש לשמור על מספר כללים בסיסיים: לא לפגוע בפרטיות של אנשים אחרים (ללא פרטים מזהים), להתנהל בפורום בצורה מכובדת ובלשון נקיה ולהמנע מפרסומת כלשהי - אישית או אחרת. 
המשך >>

לצפיה ב-'שאלה בנוגע לשינוי נסיבות מהותי'
שאלה בנוגע לשינוי נסיבות מהותי
01/10/2019 | 19:42
12
104
כללי:
גרושים 3 שנים במשמרות משותפת (לפני ההלכה החדשה)
3 ילדים בגליאי 10,8 ו 6
שכר הגרושה: 16,000 נטו
שכר הגרוש 21,500 נטו

הגרושה קיבלה את הבית (קוטג) תמורת היוון מדור הילדים.
הגרוש משלם כל חודש 2000 ש״ח מזונות + מחציות

שכר הגרוש ב ר ו ט ו עלה ב 3 השנים האחרונות מאז הגירושין,
בכ-20% - בנטו העלייה . היא 10%.

הגרושה עברה להתגורר ביולי עם בן זוגה האמיד (איש עסקים) בבית בבעלותו המלאה שאין לגביו משכנתא
משכירה את הקוטג שלה תמורת כ 6500 ש״ח לחודש
הילדים גרים חצי מהזמן בביתו של בן זוגה ואף לומדים באותה עיר.

האם יש כאן קייס לתביעה לביטול המזונות עקב שינוי נסיבות מהותי או שמא בשל עליית השכר של הגרוש ב 3 השנים האחרונות - אין כאן קייס ?
גירושין >>
לצפיה ב-'ביטול לא כיוון שהוא חייב לשלם מזונות'
ביטול לא כיוון שהוא חייב לשלם מזונות
01/10/2019 | 22:06
2
45
גם הפחתה אינה סבירה כיוון שעליו לשאת בצרכים ההכרחיים שלהם נוכח גילם ולא נראה שהסכום הבסיסי גבוה.
גירושין >>
לצפיה ב-'שכחתי לציין, שהוון סכום של חצי מיליון ש"J מערך הבית המשותף '
שכחתי לציין, שהוון סכום של חצי מיליון ש"J מערך הבית המשותף
<< ההודעה הנוכחית
02/10/2019 | 07:17
1
45
שכחתי לציין, שהוון סכום של חצי מיליון ש"J מערך הבית המשותף כנגד מדור הילדים..כך שהמזונות "נמוכים" כי חצי מיליון ש"ח שולמו מראש עבור מדור..

אשמח להסבר מדוע "חייב במזונות" לנוכח ההלכה החדשה, והדלי הנטו הכולל בסוף החודש שנוטים חד צדדית לטובת האישה (הפרש של כמעט 4000 ש"ח)
גירושין >>
לצפיה ב-'אב חייב לבדו במזונות ההכרחיים של ילדיו'
אב חייב לבדו במזונות ההכרחיים של ילדיו
02/10/2019 | 07:53
50
עד הגיעם לגיל 15 ומשם ואילך החיוב חל על 2 ההורים מדין צדקה.זה הדין העברי והפסיקה לא שינתה אותו אלא לכל היותר קבעה שיש להתחשב בזמני השהות של הילדים אצל האב.
גירושין >>
לצפיה ב-'שאלה בנוגע לשינוי מזונות מהותי '
שאלה בנוגע לשינוי מזונות מהותי
( לעמוד שלי בתפוז )
02/10/2019 | 14:53
2
49
האם מדובר ב2000 ש"ח לילד או לשלושה ילדים יחד ? חוץ מזה חלק מהמזונות שולמו מראש [ המדור באמצעות הבית ]כך שהמזונות הם לא רק 2000 אלא גם החלק המהוון בבית [ המדור]  . 
התשובה שלי היא כמובן במלוא הזהירות מאחר וצריך לקרוא את כל ההסכם  אבל ככה באופן פשטני לדעתי אם מדובר ב2,000 ש"ח לילד  יש בהחלט מצב לפנות בתביעה לביטול / הפחתת מזונות . גם אם מדובר ב2,000 ש"ח לשלושתם לאור הגילאים הצעירים אפשר לשקול . זה כמובן רק אחרי ייעוץ מיקצועי של עו"ד שיקרא את כל סעיפי ההסכם. 

גירושין >>
לצפיה ב-'2000 ש"ח לכל הילדים - וזאת לאחר היוון המדור ומאחר ואנחנו במש'
2000 ש"ח לכל הילדים - וזאת לאחר היוון המדור ומאחר ואנחנו במש
04/10/2019 | 09:57
1
47
2000 ש"ח לכל הילדים - וזאת לאחר היוון המדור ומאחר ואנחנו במשמורת משותפת מלאה. כמובן שבזמנו כחלק מההליך היא לא ויתרה על אגורה..קיבלה מחצית מבונוסים ומניות שהיו לי וגם חלק מהפנסיה..

בשורה התחתונה , יש לה הכנסה כוללת נטו של 4000 ש"ח מעל ההכנסה שלי מאז המעבר שלה לגור עם בן זוגה בנס ציונה והשכרת הקוטג' שלה.

אני כן חושש שהשופטת (מירית פולוס) תטען שמאז הגירושין גם השכר שלי עלה (בכ 20% בברוטו) ולכן זה מתאזן עם שינוי הנסיבות הנוכחי של גרושתי.
אלא שבשורה התחתונה, ההכנסה שלה נטו גבוהה משלי ב 4000 ש"ח...

ישנם עוד עניינים סביב הנושא הזה, בשל עלויות המגורים הגבוהות בנס ציונה , אני נותרתי לגור בגדרה ונגזר עליי לזאת בעול הסעות הילדים בימים שהם אצלי (חצי שבוע) - אין כל התייחסות לכך במשפט שהיה לנו בנוגע למעבר הילדים ללמוד בנס ציונה..הדבר היחידי שהושט עליה זה הסעת הילדים לגדרה אם יש להם חוגים בערב בימים שהם אצלי..וגם זה אחרי שהסברתי כמה פעמים את הקשיים האובייקטיביים.

גירושין >>
לצפיה ב-'שאלה היפוטטית. '
שאלה היפוטטית.
04/10/2019 | 14:59
42
נניח ובן הזוג החדש שלה היה דלפון חסר בית, והיה בא לגור אצלה. הוצאות הבית היו גדלות, והיתה לה ירידה ברמת החיים. האם היית בא לשאול איך לשלם לה יותר? או שזה רלוונטי רק לגבי הקטנת התשלומים מצידך?
גירושין >>
לצפיה ב-'אני מביע את דעתי הלא מקצועית. '
אני מביע את דעתי הלא מקצועית.
03/10/2019 | 12:34
5
49
התגרשתם, עם תנאים מסוימים. מה שהשתנה, אלו תנאי החיים שלה, שלא קשורים אליך. היא לא ביקשה עוד כסף, וזה לא ענינך מה היא עושה עם הבית. היא יכולה להמשיך עם חייה בלי שתתערב, ואין לך כל זכות להגיד לה שהיא חייבת להישאר בבית שקיבלה במסגרת ההסכם. על פניו, נראה שאתה רוצה שבן הזוג שלה ישא בחלק מהוצאות הילדים, אחרת אין לי מושג למה ציינת את העובדה שהוא אמיד. תמשיך לחיות את חייך, וצא לה להחיים. הנסיון שלך לנהל אותה למרות הגירושים, מבהיר היטב למה התגרשתם. 
גירושין >>
לצפיה ב-'אם היא משכירה את הבית זה במידה מסוימת עניינו'
אם היא משכירה את הבית זה במידה מסוימת עניינו
03/10/2019 | 22:57
4
47
כמובן שזכותה לעשות את זה. אבל אז יש הכנסה נוספת, ויכול להיות שזה משפיע על המזונות שהוא צריך לשלם. 
זכותה לחיות את החיים שלה עם מי שבא לה, אבל אם השתנה מצבה הכלכלי, ואין הבדלי הכנסה ביניהם, והם במשמורת משותפת - מדוע הוא צריך לשלם מזונות בכלל?
גירושין >>
לצפיה ב-'המשך'
המשך
04/10/2019 | 14:54
3
43
זה ממש לא ככה. ציטוט ממה שהוא כתב בהתחלה: "הגרושה קיבלה את הבית (קוטג) תמורת היוון מדור הילדים.". היא קיבלה את הבית בתור תשלום. מרגע זה ואילך, היא תעשה עם הבית מה שהיא רוצה, ואין לו זכות להתערב, כל זמן שהיא לא מבקשת הגדלת מזונות. נראה לי שהוא רוצה להמשיך לשלוט לה בחיים כמו בעבר, וזה מראה עליו לא מעט. 
גירושין >>
לצפיה ב-'זה ממש ככה'
זה ממש ככה
04/10/2019 | 18:04
2
42
ברור שזכותה לעשות עם הבית מה שהיא רוצה. אבל אין הבדל בין זה לבין מצב בו המשכורת שלה גדלה. דה פקטו, ההכנסה שלה שונה עכשיו מאשר קודם.

הוא לא מנסה להתערב בחיים שלה (לפחות אין לכך אינידקציה מהכתוב), הוא מנסה להוריד מעצמו את תשלום המזונות. ייתכן שבצדק , ייתכן שלא. את זה השופט יקבע. בעצמו הוא אומר שגם השכר שלו עלה, אז יכול להיות שלא מגיעה לו הפחתה.
אבל השאלה שלו כשלעצמה בהחלט לגטימית. 
כל הניתוח הפסיכולוגי שעשית לו - לא רלוונטי ואין לו על מה להתבסס. יש כאן שאלה משפטית. 
גירושין >>
לצפיה ב-'עוד המשך'
עוד המשך
05/10/2019 | 19:35
1
29
אם כך, לשם מה הוא ציין שהיא עברה לגור עם בן זוגה האמיד? למה זה רלוונטי? 
גירושין >>
לצפיה ב-'כדי להדגיש היא לא שוכרת ומשכירה במקום אחר'
כדי להדגיש היא לא שוכרת ומשכירה במקום אחר
06/10/2019 | 07:00
41
וכל הרעיון של תשלום מדור כבר לא רלוונטי.
אבל אנחנו טוחנים מים. זו סוגיה משפטית, שרק מי שמכיר את ההסכם ובקי בניואנסים יוכל לשפוט.
אין מקום לניתוחים פסיכולוגיים. 
גירושין >>

מנהל/ת הפורום

אודות:
עו"ד מיכל מוזס, הינה מומחית בדיני משפחה, מגשרת מוסמכת ונוטריון, עם התמחות נוספת בדיני מקרקעין. עו"ד מיכל מוזס הינה בעלת ניסיון מקצועי כעורכת דין פע
עוד...

הודעות אחרונות

06:39 | 15.10.19 שחום נאה 41
14:57 | 04.10.19 רוזי45
19:42 | 01.10.19 אורחים בפורום
12:00 | 25.09.19 אורחים בפורום
12:00 | 25.09.19 אורחים בפורום
12:40 | 20.09.19 אורחים בפורום
18:35 | 17.09.19 אורחים בפורום
10:29 | 15.09.19 אורחים בפורום
11:30 | 10.09.19 Roeiii1
20:06 | 29.08.19 אורחים בפורום
19:08 | 29.08.19 אורחים בפורום
16:53 | 25.08.19 אורחים בפורום
18:14 | 21.08.19 אורחים בפורום
10:27 | 21.08.19 עוד מיכל מוזס

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ