לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
68466,846 עוקבים אודות עסקים

פורום גירושין

 בפורום זה תוכלו להעלות כל שאלה, התלבטות ופניה הנובעת מענייני גירושין, הסכמי ממון , הסכמי גירושין  , חלוקת רכוש, פירוק שיתוף , משמרות , זמני שהות, מזונות , צוואות וירושות, גישור  ועוד  . ההזמנה היא לשאול כל שאלה, בין אם היא משפטית או אישית. בפורום יתקיימו דיונים הן בשאלות הגולשים והן בנושאים  יזומים  על ידי  כמנהלת הפורום - הכל בתחום הגירושין . 

מניסיוני הארוך כעו"ד לגירושין אני יודעת שהתקופה שבה אדם נימצא בהליך גירושין בשלב כזה או אחר היא אחת התקופות הקשות והמבלבלות בחייו  וכל עצה רגשית ,מקצועית או אחרת שאוכל לתת  במסגרת הפורום , אעשה זאת בחפץ לב . 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום גירושין

 בפורום זה תוכלו להעלות כל שאלה, התלבטות ופניה הנובעת מענייני גירושין, הסכמי ממון , הסכמי גירושין  , חלוקת רכוש, פירוק שיתוף , משמרות , זמני שהות, מזונות , צוואות וירושות, גישור  ועוד  . ההזמנה היא לשאול כל שאלה, בין אם היא משפטית או אישית. בפורום יתקיימו דיונים הן בשאלות הגולשים והן בנושאים  יזומים  על ידי  כמנהלת הפורום - הכל בתחום הגירושין . 

מניסיוני הארוך כעו"ד לגירושין אני יודעת שהתקופה שבה אדם נימצא בהליך גירושין בשלב כזה או אחר היא אחת התקופות הקשות והמבלבלות בחייו  וכל עצה רגשית ,מקצועית או אחרת שאוכל לתת  במסגרת הפורום , אעשה זאת בחפץ לב . 

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום גירושין
 ברוכים הבאים לפורום גירושין. כאן תוכלו להעלות כל שאלה, התלבטות ופניה בקשר לגירושין. חשוב להדגיש שההזמנה היא לשאול כל שאלה, בין אם היא משפטית או אישית. בפורום יתקיימו דיונים הן בשאלות הגולשים והן בנושאים יזומים ע"י מנהל הפורום - הכל בתחום הגירושין, כגון: איך מחליטים  אם להתגרש או לא, ומה עושים כשיש דילמה בעניין זה, איך מתנהלים הליכי גירושין בישראל, מתי מתאים לפנות לגישור ומתי לא, איך מחלקים את הרכוש בגירושין, איך קובעים נושאים שקשורים לילדים כגון משמורת, זמני שהות ומזונות ועוד. עוד חשוב להדגיש שהאמור בפורום אינו בבחינת ייעוץ משפטי אלא  מידע כללי בלבד ואינו תחליף לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין המתמחה בתחום. לכן אין להסתמך על הנאמר בפורום וכל מי שעושה כך עושה זאת על אחריותו בלבד. כמו כן אבקש לשמור על מספר כללים בסיסיים: לא לפגוע בפרטיות של אנשים אחרים (ללא פרטים מזהים), להתנהל בפורום בצורה מכובדת ובלשון נקיה ולהמנע מפרסומת כלשהי - אישית או אחרת. 
המשך >>

לצפיה ב-'"נסטינג "'
"נסטינג "
( לעמוד שלי בתפוז )
26/03/2019 | 11:07
37
479
הנושא של  "נסטינג" נעשה  בוער  לאחרונה . אני מקבלת פניות רבות מאמצעי התקשורת להתראיין בטלוויזיה ובעיתון בעניין . מדובר על הסדר "קינון" שבו הילדים נשארים בבית וההורים מתחלפים . לילדים זה יכול להיות נפלא . הם לא זזים מה"משבצת" שלהם אותו בית / בה"ס / חברים וכו'. באתר שלי    
http://www.mozeslaw.co.il תוכלו לראות שני מאמרים בעניין . האחד מסביר את הרעיון של הנסטינג והשני את ההיבט הכלכלי שלו. הפורום שלנו הוא פורום  של ענייני גירושין ואני הייתי רוצה להביא לכמה שיותר אנשים את הרעיון הזה. בעיני הוא נפלא וצריך לקדם אותו . תקראו ואשמח שתשתפו את דעתכם בפורום  זה  .
גירושין >>
לצפיה ב-'קראתי, זה מעניין מאד וכנראה פתרון מצויין'
קראתי, זה מעניין מאד וכנראה פתרון מצויין
26/03/2019 | 16:55
125
תודה על המאמר.

אבל אני לא בטוח שמבחינה כלכלית הוא פתרון משתלם. באיזור בו אני גר, איזור לא יקר או יוקרתי, יחידות דיור מושכרות בכ 3,000₪ לחודש. אני יוצא מנקודת הנחה ששני ההורים לא יתחלקו ביחידת הדיור וכל אחד מהם ירצה את הפרטיות של דירה (יחידת דיור) משלו. אז אנחנו מתקרבים מאד לסכומים שיוציאו על משכנתא. למשכנתא יש יתרון שבסופה הופכים לבעלי בתים שהוא רכוש משמעותי, שבין היתר, אפשר להוריש לילדים. שיקול נוסף, שככל שדוחים את קניית הדירה, למשל אם מקיימים נסטינג משך 10 שנים ואז מוכרים את הדירה המשותפת, בני הזוג יהיו בסביבות או מעל גיל 50 ועשוי להיות להם קשה עד בלתי אפשרי לקבל משכנתא.

שוב, אני חושב שזה פתרון נהדר, אבל אינני חושב שהוא האופטימלי מבחינה כלכלית טהורה.
גירושין >>
לצפיה ב-'רעיון מעניין כסדרה יצליח מאוד, במקביל הוא לדעתי לא מציאותי'
רעיון מעניין כסדרה יצליח מאוד, במקביל הוא לדעתי לא מציאותי
26/03/2019 | 20:13
3
119
הסיטואציה מזכירה לי תנאי פנימייה שבו הצוות מתחלף במשמרות.
דעתי כדי שזה יצליח נדרש הרבה כישורי ניהול, גמישות והקרבה רגשית (חוסר פרטיות אם יש בן או בת זוג), פגיעה בתחושת האוטונומיה, ולכן יתאים למעטים.
מבחינה כלכלית יכולות להיות יתרונות, כי כל אחד מבני הזוג יכול לגור ביחידה קטנטונת, במרתף, עם עוד כמה שותפים וכו'. בכל אופן, לא זאת הבעיה.
 
לדעתי גם אם היו מציעים לשלם להורים על ההתנסות, רבים היו נרתעים מהביצוע הזה בפועל או מפסיקים אותו תוך זמן קצר. 
גירושין >>
לצפיה ב-'רעיון מעניין .. לא מציאותי'
רעיון מעניין .. לא מציאותי
( לעמוד שלי בתפוז )
31/03/2019 | 11:22
2
101
דווקא כן מציאותי . בפועל היום אני משתדלת לערוך הסכמים בהם יש "נסטינג" אפילו לתקופה קצרה. זה נותן לילדים לפחות תקופת הסתגלות . לא יום בהיר אחד הם עוזבים בית או שאבא יוצא מהבית . ככה יש הסתגלות שבו חצי שבוע כל אחד מההורים מתחלף. ברור שלא לכולם זה מתאים אבל לילדים בהרבה מיקרים זה מהווה "נחיתה רכה".  אני יכולה לציין כי יש לי לקוחות שמקיימים את זה כ-4 שנים . הם החליטו בעצמם להאריך את הסידור הז מאחר ומצאו שהוא מצויין עבור הילדים. לעניין הכלכלי , כתבתי מאמר של "נסטינג לא לעשירים בלבד" אפשר להיכנס לקרוא ולראות שאפשר דווקא לחסוך כסף. 
גירושין >>
לצפיה ב-'על יובל טופר-ארז שמעת?'
על יובל טופר-ארז שמעת?
31/03/2019 | 20:58
86
מדובר בגבר שנולד כאישה, החליף את מינו והביא לעולם שני ילדים שאותם נשא ברחמו.
האמת, כל הכבוד לו שהוא הלך כל כך רחוק עם החלומות שלו.
וכל הכבוד גם לך, שאת מצליחה לעזור ללקוחות שלך לקיים את התהליך הזה מספר שנים. עבורי הסכם כזה אינו רלוונטי.
לשם סקרנות אישית בלבד,
האם מישהו מהלקוחות שלך מוכן לפרסם את עצמו ואת החוויות שלו? אשמח לקרוא או לשמוע על חוויות סובייקטיביות של הלקוחות שלך ושל הילדים שלהם.
גירושין >>
לצפיה ב-'זה מצויין לילדים אבל מה עם ההורים?'
זה מצויין לילדים אבל מה עם ההורים?
11/04/2019 | 08:49
44
האג'נדה הזו שהעיקר שלילדים יהיה הכי טוב היא פשוט מוטעית. כי לילדים הרבה פעמים טוב כשלהורים טוב. ועדיף שני בתים נפרדים עם הורים מאושרים מבית משותף עם הורים מתחלפים אומללים. זה מצב שלא מאפשר להורה לבנות את חייו מחדש, לא מבחינת זוגיות חדשה, לא מבחינת בית חדש (כי נשמע מהסידור הזה שנדרשות שתי דירות בנוסף לבית משותף בו הילדים גרים, אחרת איפה כל הורה יישן את שארית השבוע? על ספה של חברים? אצל הסבא והסבתא? נשמע כמו אסון כלכלי).
זה אמנם מעולה לילדים שהם לא צריכים לזוז ואבא ואימא באים והולכים, אבל מה על ההורים? על המצב הכלכלי שזה מעמיד אותם, החברתי, המשפחתי?
מי יננהל זוגיות עם הורה גרוש שחצי מהשבוע גר במקום אחד ובחציו גר במקום אחר?
 
גירושין >>
לצפיה ב-'זוועה...'
זוועה...
27/03/2019 | 07:34
4
151
זוג נפרד לרוב כי כבר לא מסוגלים לסבול זה את זו ומעדיפים כמה שפחות קשר זו עם זה... אז שוב למצוא את הבלאגן שהוא השאיר בחדר שינה ואת השערות שלה במקלחת ואת שאריות הבישולים שלו במטבח ואת הנעליים שלה בכל מקום... 
אז נכון שעקרונית לילדים זה טוב, אבל אם ההורים סובלים מזה... אז הפיתרון הזה לא טוב מספיק.
גירושין >>
לצפיה ב-'למה זוועה? '
למה זוועה?
27/03/2019 | 13:30
103
בהנחה והנסטינג לא נכפה על ההורים , יכול להיות שהם לא היו סובלים ממנו. אין סיבה שהורים יבחרו בדרך חיים שלא מתאימה להם.
 
מה שכן מאוד חשוב לדעתי לפני שמתחילים ביישום, לערוך חוזה מסודר (ורצוי בסיוע עו"ד) שבו יהיו מגוון התייחסויות לכל מיני בעיות שעלולות לצוץ ומי האחראי להן.
להגדיר מי יטפל בחשבונות, בהסעות, בקניות, טיפולים רפואיים לילדים וכדומה.

בעיני חשוב שיובהר לכל המעורבים מה כוללת עסקת ה"נסטינג", איך היא מתנהלת ואיך היא תסתיים במקרה שלאחד מהצדדים היא לא תתאים. אולי כדאי במקביל לחתום על הסכם גירושין, שיקבל תוקף מיידי במידה והנסטינג יעלה על שרטון. 
זו יכולה להיות הזדמנות להחליט ברוגע איך יתחלק הרכוש המשותף, הסדרי הראייה, ושאר הנושאים הפרוצדואליים השונים.
גירושין >>
לצפיה ב-'אל תדאגי, מי שעושה את זה גם מעסיק מנקה פעמיים-שלוש בשבוע'
אל תדאגי, מי שעושה את זה גם מעסיק מנקה פעמיים-שלוש בשבוע
30/03/2019 | 08:00
86
שמסדרת ומנקה שיערות מהמקלחת
גירושין >>
לצפיה ב-'זוועה '
זוועה
( לעמוד שלי בתפוז )
31/03/2019 | 11:23
1
91
נכון .. לא מתאים לכל אחד ולא בכל הנסיבות . צריך בכל זאת איזה אורך רוח אחד כלפי השני .
גירושין >>
לצפיה ב-'לגמרי '
לגמרי
31/03/2019 | 12:45
19
לצפיה ב-'נשמע לי כמו הקרבת איכות החיים של ההורים למען הילדים'
נשמע לי כמו הקרבת איכות החיים של ההורים למען הילדים
27/03/2019 | 10:01
8
104
ואפילו אני לא נכנס לויכוח אם ראוי שההורים יקריבו את איכות חייהם. אבל אם הם כבר בעניין של לוותר על האושר שלהם למען הילדים - אז שישארו עוד כמה שנים ביחד בלי להתגרש (גם כנראה שזה יותר יעיל כלכלית).
המצב הזה הוא לא לבלוע ולא להקיא
 
גירושין >>
לצפיה ב-'אתה מכיר דרך כלשהי לגידול ילדים ללא הקרבה ?'
אתה מכיר דרך כלשהי לגידול ילדים ללא הקרבה ?
27/03/2019 | 22:23
5
29
לצפיה ב-'מסתבר שיש לך בעיה קשה בהבנה'
מסתבר שיש לך בעיה קשה בהבנה
28/03/2019 | 07:32
4
75
אמרתי שאם כבר רוצים להקריב , אפשר פשוט לא להתגרש ולהמשיך לחיות יחד למען הילדים.
יש? או שהמצב שלך אפילו יותר קשה ממה שחשבתי?
גירושין >>
לצפיה ב-'אסביר למה התכוונתי:'
אסביר למה התכוונתי:
28/03/2019 | 12:31
3
75
באמירתו של ירון נקודת מוצא שגויה בעיני והיא, שיש גידול ילדים שכרוך בהקרבה, ויש שלא. 
דעתי היא שכל גידול ילדים דורש הקרבה כלשהי. 
זה עשוי להראות כמובן מאליו, וניתן לשאול "מה זה כל כך משנה איך מתנסחים?, לכל מי שקורא ברור שגידול ילדים כרוך בהקרבה, זו הערה קטנונית.."
אלא ששינוי קטן בניסוח השאלה, משנה באופן מהותי את כל ההתייחסות לנושא.

כאשר אנו נכנסים לדון בנושא, מתוך נקודת מוצא שהקרבה מסוימת היא בלתי נמנעת, נשאל איזו הקרבה נראית לכל אחד מאיתנו כמשתלמת יותר או קטנה יותר.
בחירה בפתרון מסויים (נסטינג, גירושין או להישאר ביחד) מורכבת וסובייקטיבית, ומתקבלת תוך בחינת כל מקרה לגופו.
גירושין >>
לצפיה ב-'יש הרבה הנחות שגויות'
יש הרבה הנחות שגויות
30/03/2019 | 07:51
2
53
והכי גדולה היא שהילדים כביכול נורא סובלים מהגירושין. זה נכון רק במספר קטן של מקרים כשהילדים מעורבים עמוק בסכסוך, ואחד ההורים, או שניהם, משתמשים בילדים ככלי במלחמה נגד ההורה השני. בפועל הרבה יותר טוב לילדים לגדול אצל הורים גרושים ומאושרים מאשר אצל הורים שנשארים יחד בכוח, אומללים ורבים כל הזמן. אז כל הקטע של "להקריב את האושר של ההורים ולהישאר יחד למען הילדים" זאת ערימת בולשיט שאומרים אנשים שאין להם אומץ להתגרש.


גירושין >>
לצפיה ב-'עד לפני מספר שנים, ברירת המחדל הייתה להישאר ביחד'
עד לפני מספר שנים, ברירת המחדל הייתה להישאר ביחד
30/03/2019 | 21:46
1
53
והגישה של "להקריב את האושר של הילדים ולהיפרד למען טובת ההורים" הייתה מעוררת נידוי חברתי כבד, סיבה לבושה גדולה.
היום נראה שזוגות שנשארים ביחד הם אלו החשופים לביקורת ואף לנידוי חברתי מסוים, כי הם חריגים.
 
לא רחוק היום בו ילדים יתביישו לספר שההורים שלהם נשואים וגרים ביחד 
גירושין >>
לצפיה ב-'זה לא נכון בכל כך הרבה רמות שאני לא יודע אפילו מאיפה להתחיל'
זה לא נכון בכל כך הרבה רמות שאני לא יודע אפילו מאיפה להתחיל
08/04/2019 | 09:17
27
בקצרה:

א. ילדים הרבה יותר חכמים ממה שנדמה לך והם מבינים בדיוק מה הולך סביבם. אין שום סיכוי שילד יהיה מאושר בבית שבו ההורים סובלים.
ב. אתה מעביר לילד מסר שזה בסדר לסבול, זה בסדר להוריד ראש, זה בסדר לא לשאוף לאושר. זה המסר שאתה רוצה להעביר להם?
ג. והטעות הכי גדולה, אין שום "נידוי חברתי כבד" ושום נעליים. אולי בחברה החרדית, אבל נדמה לי שרוב קוראי הפורום לא כאלה.
גירושין >>
לצפיה ב-'נשמע לי כמו הקרבת איכות חיים של ההורים למען הילדים'
נשמע לי כמו הקרבת איכות חיים של ההורים למען הילדים
( לעמוד שלי בתפוז )
31/03/2019 | 11:28
1
51
יש לי המון מה להגיד בעניין .. אבל בסופו של דבר הילדים הם לא אשמים בהחלטה להתגרש. הרבה פעמים הגירושין הם "חורבן בית" עבורם. אני משתפת שלקוח שלי שעשה הסדר נסטינג אמר לי שירד תוך פרק זמן קצר 15 ק"ג !!! רק מהמעברים. היה לו קשה .אז מה זה מלמד לגבי הילדים?? תחשבו כמה קשה להם לעבור בית  כל חצי שבוע.. אם לא קל להורים בוודאי לא קל לילדים. בעיני , בנסיבות מסויימות, זה רעיון מדהים . תחשבו שהילדים ממש בחדרים שלהם , בית שלהם , בבה"ס שלהם עם החברים שלהם . כמעט כלום לא משתנה חוץ מכך שההורים לא מטפלים בהם יחד אלא כל אחד בתורו
גירושין >>
לצפיה ב-'לדעתי זה נורא תלוי בגיל ובאופי של הילדים, בלי קשר לנסטינג'
לדעתי זה נורא תלוי בגיל ובאופי של הילדים, בלי קשר לנסטינג
01/04/2019 | 14:15
49
למשל אצלנו, בערך בגיל 14 הבן הגדול החליט שהוא עובר אליי. קבוע. מנגד בערך באותו גיל אחותו ביקשה כל הזמן אם אני מוכן לוותר לה על הלילות שהיא אמורה להיות אצלי באמצע השבוע כי יש לה שיעורים, קבעה עם חברות, מתנדבת, מסיבה, וכו'. אז נכון שהייתה פחות ממה שהייתי רוצה לראות אותה אבל פיצינו בחופשות מדהימות, בחופשים, וכו'

סך הכל גדלו להיות ילדים מדהימים, אני חולה עליהם. אז זה קשה, נכון, אבל זה הרע במיעוטו. גם לא קונה את כל מסעות ההפחדה שגירושין זה סוף העולם לילדים.
גירושין >>
לצפיה ב-'שאלה לעו"ד, איך משפטית פותרים את התדלום על המדור?'
שאלה לעו"ד, איך משפטית פותרים את התדלום על המדור?
28/03/2019 | 13:38
2
63
המדור לגבר ברור, הוא משלם על עצמו.
המדור לילדים, מי להערכתך ישלם את כל או מירב הסכום? מנסיונך וידיעתך, איך ברוב המקרים יתחלק בפועל התשלום?
מדור לאישה, האם יש סיכוי ראלי שהגבר ישלם חלק או את כל עלות המדור לאישה?
 
המאמרים לנסטינג הם בד"כ תרגום של מאמרים אמריקאים ולפעמים בריטיים בהם החוק והפרקטיקה בחלוקת הנטל הכלכלית היא שוויונית
בישראל למרות השינויים בזמן האחרון הפרקטיקה איננה שוויונית ולכן אני מעוניינת בהתייחסות להבדלים
גירושין >>
לצפיה ב-'איך פותרים את התשלום על המדור'
איך פותרים את התשלום על המדור
( לעמוד שלי בתפוז )
31/03/2019 | 11:40
1
55
לא בדיוק הסברת את השאלה שלך אבל אם הבנתי נכון התכוות מי משלם במצב כזה של נסטינג  את המדור.
אז התשובה תלויה בנסיבות הספציפיות של המיקרה . למשל אם הדירה היא בבעלות הצדדים אז  למעשה אין מדור תלוי גם אם הצדדים מחזיקים בהסדרי שהות משותפים גם אז כנראה אין מדור... למעש ההסדר הזה איננו כלכלי והוא יכול להשתבץ בכל הסדר כלכלי שקובעים הצדדים. מימלא זה חלק מהסכם ולוקחים אותו בחשבון . כל מיקרה לגופו. יש הרבה אפשרויות . ברגע שמעוניינים בדרך הזו מוצאים הסדר משלים . 
לעניין מאמרים אמריקאים ובריטים . ברור יש הרבה מאוד מאמרים ומחקרים מחו"ל . כדאי לקרוא 
גירושין >>
לצפיה ב-'אני אבהיר, מנסיונך, מי ישלם את ההוצאות על הדירה המשותפת?'
אני אבהיר, מנסיונך, מי ישלם את ההוצאות על הדירה המשותפת?
05/04/2019 | 18:17
30
זו שהילדים גרים בה.
ברור לי שיש כל מיני מקרים וכל מקרה לגופו אבל השאלה היא על רוב המקרים, נניח ב 80% מהמקרים, בישראל, מי ישלם את הוצאות הדירה המשותפת? בחו"ל זה פשוט, כנראה שברוב המקרים הגרושים יחלקו חצי בחצי.
מנסיונך בישראל, מי ישלם את רוב או כל הוצאות הדירה המשותפת?
 
מי ישלם את הוצאות הדירה שהגרוש גר בה? מה הסיכוי בישראל  שאישה תשלם על הדירה הזו? אפס אחוז ניחוש טוב?
 
מי ישלם את הוצאות הדירה שהגרושה גרה בה? האם יש סיכוי סביר שהגבר ישלם על הדירה הזו?
 
בקיצור, האם בניגוד לעולם המערבי, בישראל כנראה שהגבר יצטרך לשאת ברוב העול הכלכלי של הפתרון המאוד יקר הזה?
גירושין >>
לצפיה ב-'יש לידי זוג שעשו בדיוק את זה'
יש לידי זוג שעשו בדיוק את זה
30/03/2019 | 07:58
11
98
אנחנו גרים במושב נחמד בשרון. הילדים גדלים במושב וההורים הלכו ושכרו (קנו במקרה של האם) דירות בתל אביב ובאים ל"חופשה" במושב בימים שלהם עם הילדים. הבנתי מהם שהבעייה הכי גדולה עם השיטה זה רישום הכתובת. צריך להשאיר כתובת של הישוב איפה שהילדים למען רישום לבתי ספר ואז אין תו חניה איפה שגרים יתר הזמן.
גירושין >>
לצפיה ב-'נשמע כמו משפחת מצוקה'
נשמע כמו משפחת מצוקה
31/03/2019 | 10:11
6
75
באמת דוגמא אופיינית ומייצגת.
גירושין >>
לצפיה ב-'אכן מדובר כאן במשפחה בעלת אמצעים'
אכן מדובר כאן במשפחה בעלת אמצעים
31/03/2019 | 12:48
5
72
אבל כפי שעו"ד מוזס כתבה, אפשר ליישם את המודל גם במימדים יותר צנועים.
גירושין >>
לצפיה ב-'מבזק מהעולם האמיתי'
מבזק מהעולם האמיתי
01/04/2019 | 09:57
4
90
רוב הגרושים מגרדים את קו העוני ולא גומרים את החודש. אז אתה מדבר על משפחה שמחזיקה בית במושב + שתי דירות בתל אביב? שזה מייצג כמה, חצי אחוז מהגרושים? רבע אחוז? מבלי להיכנס בכלל לשאלה המוסרית למה משפחה אחת צריכה לתפוס שלוש דירות כשלאחרים אין איפה לגור.
גירושין >>
לצפיה ב-'הם לא גנבו את הכסף'
הם לא גנבו את הכסף
01/04/2019 | 14:06
2
71
השאלה המוסרית היחידה היא הזכות להיכנס לארנק של אנשים אחרים, דבר שהפך לאחרונה מין ספורט לאומי בישראל משום מה.
גירושין >>
לצפיה ב-'את מערבב בין חוק ומוסר'
את מערבב בין חוק ומוסר
02/04/2019 | 12:31
1
62
צ'יקיטו לא אמר שזה לא חוקי.
זה גם חוקי לנסוע ברכב עם מנוע גדול סתם בכביש ללא מטרה. זה גם חוקי להדפיס ניירות מיותרים ולזרוק אותם לפח (ולא למחזור) ועוד דוגמאות כאלה. השאלה אם זה מוסרי לאור ההשלכות האקולוגיות. 
לגבי נדלן - יש לך דוגמה חיה בדמות מס רכישה מוגדל לדירה שניה, בדיוק במטרה לצמצם דברים מהסוג הזה. 
גירושין >>
לצפיה ב-'נראה שלדעתו כל נסטינג גורם לפגיעה באקולוגיה, ולכן לא מוסרי'
נראה שלדעתו כל נסטינג גורם לפגיעה באקולוגיה, ולכן לא מוסרי
02/04/2019 | 14:41
18
לצפיה ב-'אז שלא יביאו שלושה ילדים כשהם בקושי מסוגלים לפרנס אחד'
אז שלא יביאו שלושה ילדים כשהם בקושי מסוגלים לפרנס אחד
09/04/2019 | 11:08
30
מי ישמע שכל מי שאין לו איפה לגור יכול להרשות לעצמו להחזיק דירה בתל אביב. נו באמת... אתה בעצמך צריךמבזק מהעולם האמיתי.
 
אנשים עובדים ומרוויחים כסף וזכותם המלאה להזחיק 3 דירושת אם הם יכולים.
גירושין >>
לצפיה ב-'יש לי זוג שעשו בדיוק את זה '
יש לי זוג שעשו בדיוק את זה
( לעמוד שלי בתפוז )
31/03/2019 | 11:29
3
90
מדהים . בעיית רישום הכתובת היא זניחה. נשמע סידור נהדר.  האם לדעתך זה מצליח? 
גירושין >>
לצפיה ב-'זה נאמר בצחוק, הם מתבדחים על זה. על פניו זה מצליח להם מאד'
זה נאמר בצחוק, הם מתבדחים על זה. על פניו זה מצליח להם מאד
31/03/2019 | 12:44
2
78
זוגתי חברה טובה של האשה. סך הכל מדובר באנשים טובים שלא עושים דווקא אחד לשני. לא חושב שזה סידור שיתאים לכל זוג. נשמע שהסידור הזה של דירת רווקים בעיר ובית מרווח במושב לסירוגין משפר להם מאד את איכות החיים והם נהנים מכל העולמות. ממה שיצא לי לדבר כמה פעמים עם כל אחד מהם, בנפרד כמובן, נשמעים ממש מרוצים. אבל זה עדיין די טרי אצלם, נפרדו לפני כשנה.
גירושין >>
לצפיה ב-'זה כמובן פתרון זמני'
זה כמובן פתרון זמני
04/04/2019 | 10:43
1
36
ברגע שימצאו אהבה ובן זוג קבוע שירצו לגור איתו, לא חושב שיוכלו להביא את הבן זוג לבית הנסטינג
 
לכן ממילא זה פתרון זמני ולא רואה בו משהו פסול, אבל ברור שזה לא לתמיד
 
גירושין >>
לצפיה ב-'לא בטוח, תלוי איך מסתכלים על זה'
לא בטוח, תלוי איך מסתכלים על זה
<< ההודעה הנוכחית
04/04/2019 | 11:31
38
זה יכול להקל מצד שני. כי יש דירה עם בן/בת הזוג החדשים ודירה נפרדת עם הילדים. זוגיות בפרק ב' די נדיר שהיא 24x7. גם במקרה שלי, מגורים קלסיים, לי בית, לגרושתי בית ולבת הזוג בית והילדים עברו (בעיקרון) בין ההורים, התראיתי עם בת הזוג משך 6 שנים אצלי-אצלה עד שעברנו לגור יחד. וגם זה קרה רק אחרי שהבן הגדול שלי הלך לצבא.

גירושין >>
לצפיה ב-' לא קראתי, אך מבחינה כלכלית זה נראה לי יקר יותר, כי ככה '
לא קראתי, אך מבחינה כלכלית זה נראה לי יקר יותר, כי ככה
04/04/2019 | 15:34
1
51
צריך להיות ברשות הזוג הגרוש 3 דירות (לא משנה אם שכורות או שלהם), אחד בשביל כ"א שזה התור של האחר ואחד בשביל הילדים.
גירושין >>
לצפיה ב-'אתה גאון! איך עלית על זה?'
אתה גאון! איך עלית על זה?
04/04/2019 | 17:11
19
לצפיה ב-'שקלנו זאת ובסוף ויתרנו'
שקלנו זאת ובסוף ויתרנו
07/04/2019 | 13:11
57
מעדיפים לגור קרוב מאד, כמעט בית מול בית, לילדים יש חדר אצל כל אחד מאיתנו, כל הציוד שלהם כפול, מבגדים ועד מחשב לכל אחד מהם. ככה שהטרחה לא גדולה מדי. גם אם שכחו משהו אצל אמא, קופצים, לוקחים וחוזרים. להחזיק 3 דירות זה לא רק שכ"ד או משכנתא, זה גם ארנונה, חשבונות, רהיטים, אביזרים....
גירושין >>

מנהל/ת הפורום

אודות:
עו"ד מיכל מוזס, הינה מומחית בדיני משפחה, מגשרת מוסמכת ונוטריון, עם התמחות נוספת בדיני מקרקעין. עו"ד מיכל מוזס הינה בעלת ניסיון מקצועי כעורכת דין פע
עוד...

הודעות אחרונות

18:22 | 16.05.19 wie geht es
23:03 | 14.05.19 נבגדת2
11:55 | 28.04.19 אורחים בפורום
11:01 | 28.04.19 אורחים בפורום
22:38 | 23.04.19 maligotthelf
08:22 | 18.04.19 אורחים בפורום
22:38 | 12.04.19 אורחים בפורום
22:58 | 02.04.19 אורחים בפורום
22:28 | 29.03.19 Roeiii1
10:07 | 26.03.19 עוד מיכל מוזס
15:28 | 22.03.19 אורחים בפורום
12:00 | 20.03.19 אורחים בפורום
15:32 | 12.03.19 אורחים בפורום
12:22 | 08.03.19 Endometriosis

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ