גירושין וענייני דירה

Roeiii1

New member
גירושין וענייני דירה

ברצוני לשאול שאלה:

ההורים שלי על סף גירושין, ויש אי וודאות בכל מה שקשור לדירה

ההורים של אמא שלי קנו את הדירה, אך אבא שלי לחץ על אמי והמצב התגלגל לכך שאבא שלי רשום 3/4 חלקים על הדירה, למרות שהוא לא שילם עליה בכלל

ולצערי אבי לא בן אדם קל והוא ילך להילחם על דבר כזה למרות צעד לא מוסרי
מה עושים במצב כזה, מי זכאי לדרוש את הדירה?

חלוקת דירה

זוג שהיה נשוי שנים רבות והתגורר יחד בדירת מגורים משותפת, במיוחד אם היא נרכשה במהלך נישואיהם, כמעט תמיד הדירה תחשב לרכוש משותף ותחולק חצי-חצי. הדבר נכון גם אם הדירה רשומה רק על שם אחד מבני הזוג. צריך סיבה מיוחדת כדי שהחלוקה תהיה אחרת ומאוד נדיר שבית משפט מאשר חלוקה שאינה שיוויונית (במיוחד אצל בני זוג שהיו נשואים שנים רבות). אגב, בחלוקת משאבים בני הזוג זכאים גם לחלק יחסי בנכסים אחרים שהם לכאורה אישיים כמו רכב, קרנות השתלמות ופנסיה.

דיברגנט חדש

Well-known member
דווקא כשיש חלוקה מדויקת, יטו יותר להשאיר אותה מאשר שכל הדירה

הייתה רשומה עליו.

גירושין וענייני דירה

השאלה מאוד מורכבת . אשתדל לענות אבל פה תצטרכו ללכת לייעוץ משפטי . עקרונית יש תקנה שקובעת שהרישום בטאבו הוא שקובע. אבל ניתן לסתור את הרישום הזה באמצעות ראיות שונות . העו"ד אליו תלכו יברר מה קרה ? מדוע העברתם על שם האב את 3/4 מהדירה ? האם זה הועבר אחרי שהיה רשום על שם אימך? או מלכתחילה האם אפשר להוכיח את התלשום במלואו צהורי אימך? האם היתה מערכת יחסים כזו שהיתה כפיה ביחס לרישום וכו' .. פשוט יהיה צריך לנתח את המיקרה הספציפי שלכם ולראות מה הסיכויים ואם כדאי לתבוע. ברור שלא כדאי להשאיר את זה כך ולוותר . שלב ראשון לדעתי ללכת לייעוץ

למעלה