לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
68466,846 עוקבים אודות עסקים

פורום גירושין

בפורום זה תוכלו להעלות כל שאלה, התלבטות ופניה הנובעת מענייני גירושין, הסכמי ממון , הסכמי גירושין  , חלוקת רכוש, פירוק שיתוף , משמרות , זמני שהות, מזונות , צוואות וירושות, גישור  ועוד  . ההזמנה היא לשאול כל שאלה, בין אם היא משפטית או אישית. בפורום יתקיימו דיונים הן בשאלות הגולשים והן בנושאים  יזומים  על ידי  כמנהלת הפורום - הכל בתחום הגירושין . 

מניסיוני הארוך כעו"ד לגירושין אני יודעת שהתקופה שבה אדם נימצא בהליך גירושין בשלב כזה או אחר היא אחת התקופות הקשות והמבלבלות בחייו  וכל עצה רגשית ,מקצועית או אחרת שאוכל לתת  במסגרת הפורום , אעשה זאת בחפץ לב . 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום גירושין

בפורום זה תוכלו להעלות כל שאלה, התלבטות ופניה הנובעת מענייני גירושין, הסכמי ממון , הסכמי גירושין  , חלוקת רכוש, פירוק שיתוף , משמרות , זמני שהות, מזונות , צוואות וירושות, גישור  ועוד  . ההזמנה היא לשאול כל שאלה, בין אם היא משפטית או אישית. בפורום יתקיימו דיונים הן בשאלות הגולשים והן בנושאים  יזומים  על ידי  כמנהלת הפורום - הכל בתחום הגירושין . 

מניסיוני הארוך כעו"ד לגירושין אני יודעת שהתקופה שבה אדם נימצא בהליך גירושין בשלב כזה או אחר היא אחת התקופות הקשות והמבלבלות בחייו  וכל עצה רגשית ,מקצועית או אחרת שאוכל לתת  במסגרת הפורום , אעשה זאת בחפץ לב . 

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום גירושין
 ברוכים הבאים לפורום גירושין. כאן תוכלו להעלות כל שאלה, התלבטות ופניה בקשר לגירושין. חשוב להדגיש שההזמנה היא לשאול כל שאלה, בין אם היא משפטית או אישית. בפורום יתקיימו דיונים הן בשאלות הגולשים והן בנושאים יזומים ע"י מנהל הפורום - הכל בתחום הגירושין, כגון: איך מחליטים  אם להתגרש או לא, ומה עושים כשיש דילמה בעניין זה, איך מתנהלים הליכי גירושין בישראל, מתי מתאים לפנות לגישור ומתי לא, איך מחלקים את הרכוש בגירושין, איך קובעים נושאים שקשורים לילדים כגון משמורת, זמני שהות ומזונות ועוד. עוד חשוב להדגיש שהאמור בפורום אינו בבחינת ייעוץ משפטי אלא  מידע כללי בלבד ואינו תחליף לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין המתמחה בתחום. לכן אין להסתמך על הנאמר בפורום וכל מי שעושה כך עושה זאת על אחריותו בלבד. כמו כן אבקש לשמור על מספר כללים בסיסיים: לא לפגוע בפרטיות של אנשים אחרים (ללא פרטים מזהים), להתנהל בפורום בצורה מכובדת ובלשון נקיה ולהמנע מפרסומת כלשהי - אישית או אחרת. 
המשך >>

לצפיה ב-'מה עושים עכשיו? '
מה עושים עכשיו?
06/03/2019 | 11:57
12
184
שלום,
אנחנו נשואים מזה 10 שנים אבל מאז שנולדו הילדים (2) הזוגיות מקרטעת מאד, מריבות פה ושם אבל בעיקר התרחקנו ואין יותר אהבה, משיכה ואינטימיות. טיפול זוגי לא הועיל. בעלי החליט לפני חודשיים שמאס במצב וביקש להתגרש. גם לי לא טוב המצב אבל ראיתי בו בבחינת הרע במיעוטו כי האלטרנטיבות עוד יותר גרועות. לא יכולה להחזיק אותו בכוח אז בחוסר ברירה הלכתי איתו למגשרת והתחלנו את התהליך. בינתיים הוא שכר דירה ועזב את הבית, לא לפני שהחתים אותי שלעזיבה שלו אין שום משמעות משפטית והיא נועדה רק כדי למנוע חיכוכים. הילדים כל הזמן אצלי והוא מעביר לי סכום די נדיב מהמשכורת כמזונות זמניים. ביום א' הייתה לנו פגישת גישור לעבור על חלוקת הפנסיות והחסכונות והוא הופיע עם תמונות שלי עם ידיד בבית קפה ויוצאים מבית הקפה כשהוא אוחז לי במותן. טוען שחבר שלו ראה אותנו וצילם בטלפון. כנראה שכר בלש כי הייתי רואה את ה"חבר" הזה. אציין ואדגיש שלא קרה כלום מעבר לזה בינינו, אכן אני והידיד הזה הולכים ומתקרבים אבל זה הכל. אפילו לא יצאנו לדייט. אני עובדת עם קהל ויש לי הפסקת צהריים קצרה וזה צולם בהפסקת הצהריים. הוא ניפח את כל הסיטואציה שאני בוגדת בו. לא עזר שהסברתי לו כמה פעמים שזה מגוחך מה שהוא טוען ושכל הפסקת הצהריים שלי היא 30 דקות אז איזה בגידה אני כבר יכולה להספיק? המגשרת העמידה אותו במקום שמבחינה משפטית התמונות האלה לא משנות כלום ופנתה לשנינו אבל יותר אלי וביקשה שנשמור על איפוק בחודש, חודשיים שנשארו עד אישור ההסכם והגט. אני הסכמתי אבל הוא אומר שהוא צריך לחשוב על כל המצב מחדש, סירב לדבר על הכסף וגם עוד לא קבענו פגישה נוספת. דיברתי הבוקר עם המגשרת ואומרת שלא שמעה ממנו אבל היא תנסה לדבר איתו מחר, שהוא כנראה מנסה לעשות שריר. מה מומלץ לעשות עכשיו? רק לחכות? הוא הפיל עליי את הסיטואציה הזו ועכשיו הוא צריך פתאום זמן לחשוב. אני הרוסה, לא מסוגלת לתפקד, רק רוצה שהסיוט הזה ייגמר כבר ואוכל להתחיל לחבר את השברים בחזרה. שלחתי לו כמה הודעות שראיתי שהוא קרא וביקשתי שנגמור כבר עם זה והוא לא ענה לי. מה לעשות? בתודה מראש.
גירושין >>
לצפיה ב-'נראה שבעלך רוצה לחזור אליך'
נראה שבעלך רוצה לחזור אליך
07/03/2019 | 01:52
1
92
אני מציעה שתלכו שוב לטיפול זוגי, הפעם יש סיכוי שזה יעבוד.
גירושין >>
לצפיה ב-'מה הקשר?'
מה הקשר?
08/03/2019 | 07:36
72
הוא חשב שהוא תקע לה גול בגירושין ופתאום היא מבקיעה לו גול ומראה לו שבעצם היא מסתדרת בלעדיו יופי טופי... כבודו נפגע והוא מחפש דרכים להבקיע לה את הגול הבא. 
גירושין >>
לצפיה ב-'זאת פחות שאלה משפטית, יותר שאלה אסטרטגית'
זאת פחות שאלה משפטית, יותר שאלה אסטרטגית
07/03/2019 | 14:08
2
79
לדעתי הכי טוב במצב הזה שתרגעי ותחכי. תפסיקי עם ההודעות, זה משדר לחץ, בדיוק ההיפך ממה שאת צריכה לשדר. תני לו לבצע את המהלך הבא, יש לך המון כוח במצבך, את לא מבינה כמה. אני מבינה את הרצון שלך "לגמור עם זה" אבל ההשלכות הפרקטיות יהיו קטנות. אתם כבר פרודים, הוא מעביר לך מזונות דה פאקטו, החיים שלך לא ישתנו מהותית אחרי ההסכם הסופי והגט. חודש-חודשיים שייקח להגיע להסכם הם כאין וכאפס לעומת להמשיך שארית חייך עם הסכם רע לך, רק כי רצית לגמור מהר. אם הוא ינתק מגע, יפסיק לשלם, זה כבר סיפור אחר. במקרה כזה תצטרכי לפנות לבית המשפט. אבל את עדיין רחוקה מאד משם.
גירושין >>
לצפיה ב-'למה את יוצאת מנקודת הנחה שהיא רוצה להתגרש ? בעלה יזם את הגט'
למה את יוצאת מנקודת הנחה שהיא רוצה להתגרש ? בעלה יזם את הגט
07/03/2019 | 23:37
1
70
במידה וחברה שלי הייתה במצב נפשי כל כך קשה, הייתי מציעה לה לפנות לא למגשרת וגם לא לעו"ד אלא קודם כל לאיש מקצוע בתחום הנפש, כמו פסיכולוג, שיעזור לה קודם כל להבהיר לעצמה מה היא רוצה, ואולי גם יעזור לה להתמודד עם הלחץ.

סליחה שאני אומרת אבל זה מגוחך להציע לה "לא לשדר לחץ" כשהיא כותבת שהיא לא מסוגלת לתפקד. היא צריכה למצוא דרך לעזור לעצמה, אולי לאכול יותר בריא, אולי להתייעץ עם פסיכיאטר ולקחת כדורים, לא משנה מה - הפתרון לא יגיע דרך משחק העמדת פני ששום דבר לא קרה מול הבעל (את חושבת שאחרי עשר שנות נישואים וגידול שני ילדים ביחד היא תוכל לשטות בו?)

אחרי שהיא תרגע באמת, ותבין מה היא רוצה, שתחזור לפורום להתייעץ שוב.
ואז יהיה אפשר להציע לה הצעות משפטיות או אחרות. כרגע היא בכלל לא פנויה לזה. 
גירושין >>
לצפיה ב-'לאכול יותר בריא זאת הצעת המאה'
לאכול יותר בריא זאת הצעת המאה
08/03/2019 | 04:46
67
באמת לאכול סלט יפתור לה את הבעיות עכשיו. את אמיתית?

הם רק באמצע הגישור והיא כבר מתמזמזת בציבור עם מישהו אחר. אני לא יודע מה הסיפור שלהם אבל הרבה שכל אין לה. טוב מאד שהיא כל כך לחוצה אחרי פאדיחה כזאת. אולי תלמד מזה לקח להתנהל יותר בזהירות. כרגע היא צריכה לעשות בקרת נזקים, להחזיר את בעלה לשולחן המו"מ ולדאוג שהמצב לא ייצא מכלל שליטה.
גירושין >>
לצפיה ב-'לנהוג באיפוק'
לנהוג באיפוק
08/03/2019 | 04:39
55
גירושין זאת תקופה קשה מאד שלא פשוטה לאף אחד. אני יודע שזה קשה, עברתי את זה בעצמי, אבל העיקר לשמור על איפוק ולסיים את הגירושין מתוך הסכמה כי האלטרנטיבה של מלחמה בבית משפט הרבה-הרבה יותר גרועה. ברוב המקרים יש צד אחד שיותר יוזם וצד שני שנגרר לגירושין שלא מרצון. כאן את הצד שנגרר בניגוד לרצונו ולכן בנוסף לכל הקשיים יש גם תחושה שנעשה לך עוול. המטרה שלך, של שניכם בעצם, זה להיות חכמים, לא להיגרר עכשיו למלחמות, כי כשמתחילים עם האשמות של בגידה, זה מדרון חלקלק למלחמות שישאירו אותכם הרוסים נפשית (אם נדמה לך שקשה עכשיו, עוד לא ראית זוג אחרי 3 שנים של מלחמות בבית משפט), הרוסים כלכלית אחרי שתוציאו הון על עורכי דין, וכל זה למה?

תני למגשרת לעשות את העבודה שלה ודיר באלכ, תתאפקי עד אחרי הגט עם הידידים האלה.

גירושין >>
לצפיה ב-'עם כל זה שאתם מנסים להיפרד באופן "מכובד" זאת בכל זאת מלחמה..'
עם כל זה שאתם מנסים להיפרד באופן "מכובד" זאת בכל זאת מלחמה..
08/03/2019 | 07:17
52
עם מאבקי כח וכבוד וכל הכרוך בזה. 
החלטתו להיפרד ממך היתה גול שלו ועכשיו, זה שאת מתרועעת עם גבר אחר זה גול שלך... (מבחינתו כמובן, גם אם את לא רואה את זה ככה).
כמו שאמרה המגשרת, אין לזה שום משמעות כלכלית ואפילו לא בענייני משמורת. 
מה שכן, את צריכה למען בריאותך הנפשית להפריד את עצמך ממנו,  להפסיק להתקשר אליו ולנהל מולו תקשורת עניינית 
גירושין >>
לצפיה ב-'יכול להיות שהפסדת את הכתובה שלך'
יכול להיות שהפסדת את הכתובה שלך
08/03/2019 | 10:08
53
לא בטוח אבל אם תגיעו לדיון על זה ברבני, זה לא ייראה טוב. לשאלה מה לעשות עכשיו, מסכים עם מה שאמרו לפניי, לשמור על פאסון, לא לשדר לחץ, להודיע למגשרת שאת מעוניינת להמשיך בגישור ולתת לה להחזיר את בעלך לגישור. תני לה לטפל בזה, גם יש לה יותר ניסיון, היא גם לא מעורבת רגשית ואולי הכי חשוב, בעלך סומך עכשיו עליה יותר מאשר עליך.
גירושין >>
לצפיה ב-'מה עושים עכשיו'
מה עושים עכשיו
( לעמוד שלי בתפוז )
<< ההודעה הנוכחית
10/03/2019 | 13:13
1
67
עובדה אחת לא הבנתי . האם חתמת על הסכם ? את אומרת שנשארו חודשים עד אישור ההסכם  והגט . אז זה אומר שישי הסכם ?
כי אם יש הסכם אין באמת מה לעשות רק לחכות למועד האישור ולאשר את ההסכם.
אבל נדמה לי שאין הסכם ואז יש הרבה אלטרנטיבות החל מלא לעשות כלום לחכות תוך כדי שאת מקבלת מזונות נדיבים  ועד ללכת לבהמ"ש .
 . 
מה שכדאי לעשות בכל מיקרה זה ללכת לעו"ד מומחה לדיני משפחה ולקבל ייעוץ כי בהחלט יכול להיות שלבעלך רכוש ואז היה לו שווה לעשות כל מאמץ החל בלהתיש אותך וכלה בלשכור חוקר פרטי. 
 לכי לקבל ייעוץ אצל עו"ד לדיני משפחה  וזה לא אומר שאת צריכה לתבוע אחרי הייעוץ. רק להתייעץ . להבין. כמו כן הייתי מציעה לך להיכנס לאינטרנט ולקרוא וללמוד לעומק מה זכויותייך. את יכולה למצוא חומר רב שיעזור לך. 
לעניין היותך " הרוסה " הייתי מציעה לך ללכת לטיפול תומך זה מאוד חשוב בתקופת גירושין. הרבה מלקוחותי לעיתים אף נעזרים בתרופות לפחות לתקופת הגירושין ועד שהם עומדים על הרגליים . 
אני יכולה לאמר לך שההרגשה הרעה בדרך כלל הולכת ופוחתת עם הזמן.
 בהצלחה . מחזקת ידיך 

גירושין >>
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
13/03/2019 | 22:59
24
היינו באמצע הכנת ההסכם בגישור כשזה קרה. על חלק מהדברים הייתה הסכמה כמו זמני שהות ומזונות, שניהם דומים מאד למצב היום, והגענו לעניין חלוקת הרכוש שזה עניין די טכני. אחרי זה, על פי התכנית היינו אמורים להחליט על מספר סוגיות של התנהלות בעתיד כמו למשל לאן מותר לעבור דירה וכו'.

המצב כרגע שהוא הודיע למגשרת באמצעות עו"ד ששכר שהוא בודק את חלקי ההסכם שגובש עד עכשיו ויודיעו לנו מה הלאה. המגשרת מרמזת שעדיין אין מה לרוץ לעו"ד לפני שנשמע מה הן כוונותיו. אולי יבקשו רק כמה שינויים זעירים כי לדעתה ההסכם מאד הוגן לשני הצדדים. ושלעו"ד תמיד אוכל לפנות. אז כרגע אני מחכה.
גירושין >>
לצפיה ב-'משהו שאליו אף אחד לא התייחס'
משהו שאליו אף אחד לא התייחס
11/03/2019 | 14:45
1
63
את כתבת שאת "רק רוצה שהסיוט הזה ייגמר כבר".
גם אם אפשר להבין את הרצון שלך לסיים את הבעיה אחת ולתמיד (שאולי משותף לרבים), "לגמור עם זה", עם כל הרצון הטוב לסייע, בעיני זה לא רצון מעשי, זו פנטזיה.

כשיש ילדים קטינים, בכל זאת- עדיין ישנו צורך, בין אם את רוצה בכך ובין אם לא, לשמור על קשר מסוים עם הגרוש, ולו רק למען טובת הילדים.
אם את ממש לא תרצי לדבר עם בעלך ישירות, תוכלי לשלם למגשר, או לעורכת דין.
אבל בבר מצווה של הילדים הוא יהיה, בחתונה שלהם, הוא יהיה מעורב בטיפולים רפואיים, בטיפולים נפשיים אם יהיו, ואולי גם ירצה להתערב בחלק מהחיים שלהם - לקבוע מי יהיה הרופא, היכן יתקיים הטיפול, אם יש אפשרות כזו.
וזה לגיטימי! גירושין לא נותנים לך את הזכות למנוע ממנו את האבהות, גם אם מחר אתם גרושים.
אני מניחה שלא היית רוצה שהילדים שלך יגדלו בלי אבא. אבל גם אם את ממש מעדיפה שהוא ייצא מחייהם, יש לו זכויות בחוק, שאינן תלויות בהכרח ברצונותייך.

אינני יודעת מה טוב לך, מה כדאי לך, או מה את רוצה. אבל נדמה לי שכדאי שתקחי בחשבון שלא משנה במה תבחרי, הגבר הזה, בעלך, אביהם של ילדייך, לא יצא מחייהם ולכן גם לא מחייך, ולא משנה במה תבחרי.

הרצון שלך להיפטר מכל קשר עם בעלך כעת איננו מעשי לדעתי. במידה ואת רוצה לנתק את הקשר כליל עם בעלך ולכן את מעוניינת להתגרש, ניתן לעזור לך להתמודד אולי עם הרגש בטיפול, אבל מעשית גם לאחר שתתגרשו תצטרכי להתמודד עם הנוכחות שלו בחיים של ילדייך, ובמיוחד כל עוד הם קטינים.
הבחירה בגירושין לפי דעתי לא תוביל אותך לאפשרות להתנתק מהגרוש לגמרי, תצטרכו עדיין להיות בקשר ולדעת לנהל דיאלוג שוטף, גם אם הקשר יהיה במתכונת אחרת. (ומנהלת הפורום מוזמנת להעיר אם אני טועה).

כשאת שוקלת מה לעשות, כדאי שהאפשרויות שיעמדו לנגד עינייך יהיו ריאליות.
גירושין >>
לצפיה ב-'אני תוהה אם קראת בכלל את השאלה שלה'
אני תוהה אם קראת בכלל את השאלה שלה
12/03/2019 | 03:50
42
היא בכלל לא רצתה להתגרש, בעלה יזם את הגירושין ואז הוא ניתק מגע. ולא כתוב או השתמע בשום מקום שהיא רוצה למנוע ממנו את האבהות. היא רק רוצה שמצב אי הודאות שבו היא שרויה עכשיו יסתיים והיא תוכל להתחיל לחזור לשגרה. גם לא נשמע שיש לה בעייה לדבר איתו, לראיה כמות ההודעות ששלחה לו. ודבר אחרון, ככל שתהליך הגירושין קצר וענייני יותר, כך הסיכוי לנורמליזציה ביחסים אחרי הגירושין גבוה יותר. וככל שהם יריבו כעת יותר כשכל צד ינסה לשפר את תנאי הפרידה לטובתו, הנורמליזציה אחר כך תהיה קשה יותר כיוון שיהיו יותר משקעים להתגבר עליהם.
גירושין >>

מנהל/ת הפורום

אודות:
עו"ד מיכל מוזס, הינה מומחית בדיני משפחה, מגשרת מוסמכת ונוטריון, עם התמחות נוספת בדיני מקרקעין. עו"ד מיכל מוזס הינה בעלת ניסיון מקצועי כעורכת דין פע
עוד...

הודעות אחרונות

18:22 | 16.05.19 wie geht es
23:03 | 14.05.19 נבגדת2
11:55 | 28.04.19 אורחים בפורום
11:01 | 28.04.19 אורחים בפורום
22:38 | 23.04.19 maligotthelf
08:22 | 18.04.19 אורחים בפורום
22:38 | 12.04.19 אורחים בפורום
22:58 | 02.04.19 אורחים בפורום
22:28 | 29.03.19 Roeiii1
10:07 | 26.03.19 עוד מיכל מוזס
15:28 | 22.03.19 אורחים בפורום
12:00 | 20.03.19 אורחים בפורום
15:32 | 12.03.19 אורחים בפורום
12:22 | 08.03.19 Endometriosis

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ