לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
68466,846 עוקבים אודות עסקים

פורום גירושין

 בפורום זה תוכלו להעלות כל שאלה, התלבטות ופניה הנובעת מענייני גירושין, הסכמי ממון , הסכמי גירושין  , חלוקת רכוש, פירוק שיתוף , משמרות , זמני שהות, מזונות , צוואות וירושות, גישור  ועוד  . ההזמנה היא לשאול כל שאלה, בין אם היא משפטית או אישית. בפורום יתקיימו דיונים הן בשאלות הגולשים והן בנושאים  יזומים  על ידי  כמנהלת הפורום - הכל בתחום הגירושין . 

מניסיוני הארוך כעו"ד לגירושין אני יודעת שהתקופה שבה אדם נימצא בהליך גירושין בשלב כזה או אחר היא אחת התקופות הקשות והמבלבלות בחייו  וכל עצה רגשית ,מקצועית או אחרת שאוכל לתת  במסגרת הפורום , אעשה זאת בחפץ לב . 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום גירושין

 בפורום זה תוכלו להעלות כל שאלה, התלבטות ופניה הנובעת מענייני גירושין, הסכמי ממון , הסכמי גירושין  , חלוקת רכוש, פירוק שיתוף , משמרות , זמני שהות, מזונות , צוואות וירושות, גישור  ועוד  . ההזמנה היא לשאול כל שאלה, בין אם היא משפטית או אישית. בפורום יתקיימו דיונים הן בשאלות הגולשים והן בנושאים  יזומים  על ידי  כמנהלת הפורום - הכל בתחום הגירושין . 

מניסיוני הארוך כעו"ד לגירושין אני יודעת שהתקופה שבה אדם נימצא בהליך גירושין בשלב כזה או אחר היא אחת התקופות הקשות והמבלבלות בחייו  וכל עצה רגשית ,מקצועית או אחרת שאוכל לתת  במסגרת הפורום , אעשה זאת בחפץ לב . 

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום גירושין
 ברוכים הבאים לפורום גירושין. כאן תוכלו להעלות כל שאלה, התלבטות ופניה בקשר לגירושין. חשוב להדגיש שההזמנה היא לשאול כל שאלה, בין אם היא משפטית או אישית. בפורום יתקיימו דיונים הן בשאלות הגולשים והן בנושאים יזומים ע"י מנהל הפורום - הכל בתחום הגירושין, כגון: איך מחליטים  אם להתגרש או לא, ומה עושים כשיש דילמה בעניין זה, איך מתנהלים הליכי גירושין בישראל, מתי מתאים לפנות לגישור ומתי לא, איך מחלקים את הרכוש בגירושין, איך קובעים נושאים שקשורים לילדים כגון משמורת, זמני שהות ומזונות ועוד. עוד חשוב להדגיש שהאמור בפורום אינו בבחינת ייעוץ משפטי אלא  מידע כללי בלבד ואינו תחליף לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין המתמחה בתחום. לכן אין להסתמך על הנאמר בפורום וכל מי שעושה כך עושה זאת על אחריותו בלבד. כמו כן אבקש לשמור על מספר כללים בסיסיים: לא לפגוע בפרטיות של אנשים אחרים (ללא פרטים מזהים), להתנהל בפורום בצורה מכובדת ובלשון נקיה ולהמנע מפרסומת כלשהי - אישית או אחרת. 
המשך >>

לצפיה ב-'הצדק צריך שיעשה, השאלה אם אפשרי וכיצד ?'
הצדק צריך שיעשה, השאלה אם אפשרי וכיצד ?
08/03/2019 | 13:22
8
160
קרובת משפחה שלי מצויה בסכסוך גירושין עם בן זוגה לשעבר וכעת מתנהלים ביניהם 3 תיקים בבית המשפט לענייני משפחה (משמורת, פירוק שיתוף והסדרי ראיה) ותיק גירושין בבית הדין הרבני.
השניים היו נשואים כמעט 6 שנים, מהנישואין נולדו שתי בנות מקסימות (בת 5 ובת 3), ולשניהם הכנסה פנויה זהה.

ולשאלה: כחלק מן העזיבה של בן זוגה לשעבר את דירתם השכורה המשותפת, הוא הגיע בערב ראש השנה עם אמו וחבר נוסף והפתיעו את בת הזוג בדירתם בשעת אחר הצהריים כאשר זו התכוננה להגיע לארוחת ערב עם הבנות בביתנו. בן הזוג הודיע לה שהוא לקח את שתי הבנות והוא והן עוזבות את הבית והוא מוכן להתיר לה לראות את הילדים ושהיא תשוחח עם עורכת הדין שלו. לשמוע ולא להאמין. קרובת משפחתי התקשרה אליי מיד, אמרתי לה לשמור על קור רוח ולצלם את הכל. ובזמן הזה בן הזוג לשעבר ביחד עם אמו והחבר החלו אוספים חפצים משותפים (בגדים וצעצועים בעיקר ועוד דברים אחרים) לתוך שקיות שחורות ומוציאים אותם מהבית. האירוע התראומתי שצולם הסלים כאשר קרובת משפחתי התקשרה למשטרה והודיעה שחטפו את בנותיה. במקביל חברו של הבעל התקשר למשטרה והחל לטעון שהוא הוכה על ידה (לא היה ולא נברא). כאשר הגיעו השוטרים טען הבעל כי היא מכה אותו וכי בכמה הזדמנויות היא הכתה את הילדים ועוד טענות אלימות.
מקרה הזוי שהסתיים בעוגמת נפש אדירה מול כל השכנים שלה וכאשר בנותיה נלקחו ממנה ונאלצה לחתום על כתב ערובה שהרחיק אותה מבנותיה למשך שבועיים וכל זאת בשל עלילת שווא.
כאשר שמעתי מיד קפצתי לסייע בלי לחסוך במשאבים, ניסיתי לערער על החלטת המשטרה לשלום ולמחוזי אך כשלנו. בינתיים עם חלוף הזמן הצלחנו לסגור את התיק מעילת חוסר אשמה (במקום עילת חוסר ראיות).
החלטתי שאני לא עובר על זה לסדר היום ורוצה לתבוע עבורה על חשבון המשאבים שלי (כל העלויות המשפטיות אשלם) על הדרך והצורה הנבזית שגרמה לה עוול, בייחוד שהיא אדם טוב שלא ראה עד אותו היום תחנת משטרה ודרך והצורה נועדו לפגוע בו.

שאלתי הראשונה נוגעת לאמו של בן הזוג לשעבר וחברו אשר הגיעו לביתם ללא הזמנתה ונגד רצונה ולקחו חפצים מבלי הסכמתה תוך התערבות במצב עדין כאשר החבר עוד מעז להעליל עליה עלילת שווא למשטרה (לא הוגשה תלונה ולא נחקר) אבל אמו של בן הזוג העידה במשטרה לא הייתה אלימות במקרה.
האם ניתן לתבוע אותם על הנזקים שנגרמו (נזקים ממונים של רכוש שנלקח, ובעיקר נזקים נפשיים לרבות טיפול פסיכולוגי וטלטלה נפשית) שעברה קרובת משפחתי ? במידה וכן באילו סעיפים, והאם יש תכלית לתביעות אלו ?
לגבי בן הזוג, כיצד ואיך ניתן לתבוע אותו ? באילו עילות ? שהרי הפר את חוק הכשרות אפוטרופוסות בעת נטילת הבנות ? (כיום הסדרי הראיה שוויוניים ביניהם) והאם וכיצד על הדרך הצורה ? אגב הוא נטש אותה עם הסכם שכירות עליה ולא משלם כלום כמו גם לא מחזיר מפתחות וכיוב'

אני שואל כאן כי מניסיוני עם משפטנים ועורכי דין הם נוהגים להבטיח עולמות וכאשר מגיעים לבית המשפט מגלים מציאות אחרת, לכן אף שאין לי בעיה לממן את ההליכים חשוב לי לדעת שלפחות הצדק יעשה לה.
גירושין >>
לצפיה ב-'אני לא משפטנית, אבל... להליך משפטי יש מחיר רגשי מאוד כבד'
אני לא משפטנית, אבל... להליך משפטי יש מחיר רגשי מאוד כבד
08/03/2019 | 17:37
3
85
וכמובן גם מחיר כלכלי שאפילו זכייה במשפט לא תפצה עליהם. הדבר נכון במיוחד במשפטי גירושין, שם אין צד שהוא פושע מובהק וצד שהוא קורבן מובהק וכמעט תמיד השופטים פוסקים סוג של פשרה. 
אם הם כבר הגיעו לסוג של סטטוס קוו עם משמורת משותפת, אולי כדאי להניח בצד את האירוע ההוא, כי טראומתי ככל שהוא היה, המלחמה הממושכת בין ההורים, שכנראה תסלים אם תתבעו את האב בתביעה נוספת, היא זאת שפוגעת בילדים. לכן המטרה שלכם צריכה עכשיו להוריד את הלהבות ולא ללבות אותן. במקביל, אם יש לך אפשרות לסייע כלכלית ולוגיסטית, תעזור לה במהרה למצוא שוכר חלופי לדירה לעבור דירה שהיא תוכל לעמוד לבד בשכ"ד שלה, כי כנראה שבעתיד היא לא תקבל מזונות ומדור או שתקבל סכום נמוך מאוד (שכר דומה, משמורת משותפת...) ככה שכדאי שתתחיל כבר מעכשיו להתרגל לרמת חיים פחותה ממה שהיתה רגילה אליה כשהיו בבית שתי משכורות...
בהצלחה
גירושין >>
לצפיה ב-'יש צדק בדברייך ועדיין בנסיבות המקרה'
יש צדק בדברייך ועדיין בנסיבות המקרה
<< ההודעה הנוכחית
09/03/2019 | 10:58
2
61
מוזר ככל שיהיה, גם עבורי, למרות המעשים הנבזים, היא ובן זוגה, השאירו את הבנות מחוץ למשחק ושומרים עליהן מפני המאורע והמאוראות.
 
באשר לה, אנחנו דואגים לה, נפשית היא השתקמה בצורה מעוררת השתאות, עומדת על הרגליים, איתנה וחזקה נפשית (במחיר של טיפול פסיכולוגי קצר), אנחנו לצידה מקשיבים ותומכים, וכל יום היא מתקדמת לעתיד חדש ובתקווה שטוב יותר.
כלכלית, אנחנו כמשפחה מלוכדת ובעלת יכולות, עוזרים לה ולא יחסר לה ולבנותיה דבר, לא כעת ולא בשנים הקרובות. [הסדרתי מול בעל הדירה את הישארותה בשנתיים הקרובות (תשלום שכ"ד מראש תמורת הנחה) בדירה כדי למנוע שינויים נוספים בחייה ובחיי הבנות ודאגנו לשאר ההוצאות האחרות (כמו רכב שכור ודלקן, וכרטיס אשראי להוצאות שוטפות)], בקיצור מצבה טוב מאשר קודם וכך ישאר.
 
מה שלי חורה, היא הדרך והצורה, והתחושה שאין לא נעשה משהו אז עולם כמנהגו נוהג והתנהגויות מסוג זה ימשיכו, כלפי אנשים אחרים. לכן, אני מבין את המחיר, ובהתייעצות איתה וכפוף להחלטתה הסופית, תבחר הדרך. ובתנאי שהליכה בדרך לא תדרדר את מצבה ו/או מצב האחייניות. לכן אני מעוניין לדעת, מה העילות המשפטיות ומה הסבירות לקבלתן, ומה הפיצוי שינתן.
גירושין >>
לצפיה ב-'שוב, אינני משפטנית, אבל...'
שוב, אינני משפטנית, אבל...
09/03/2019 | 12:15
1
58
אנחנו לא שומעים את הצד השני ולא יודעים מה הטענה שלו לאותה התפרצות הביתה... אולי הוא יעלה בבית המשפט טענות שיטילו אור אחר על המקרה.
בכל מקרה, כל התנהלות מול בית משפט היא אירוע טראומטי, כל דיון הוא סיבה למתח נפשי ולילות ללא שינה, האם זה שווה את זה? ועזוב אותך מלהיות אור לגויים. מה שחשוב זה שקרובת משפחתך תעבור בשלום את התקופה הזאת. אחר כך לך תתנדב בעמותה להגנה על נשים בגירושין...
גירושין >>
לצפיה ב-'את צודקת אבל יש כאן מלחמת חמולות'
את צודקת אבל יש כאן מלחמת חמולות
10/03/2019 | 07:29
57
זה כבר מזמן לא סתם גירושין, ובני הזוג כבר הפכו לשחקנים במשחק גדול מהם. הגבר מגייס את אמא שלו וחבר, האשה את משפחתה האיתנה והתומכת, ויאללה, מלחמה. כי אנחנו במזרח התיכון ויש פה פגיעה בכבוד. בקרוב מאד הם ישכחו על מה בכלל המחלוקת, אם לא שכחו כבר, וכל מה שיהיה חשוב מאותו רגע יהיה לנצח במלחמה, או ליתר דיוק שהצד השני יפסיד. כי במלחמות האלה אף פעם אין מנצחים. כמו שפעם אמרה לי ידידה עורכת דין על לקוח שלה, הוא מוכן שיוציאו לו עין כדי שלשני יוציאו שתי עיניים. עצוב מאד.
גירושין >>
לצפיה ב-'כן, לתבוע תמיד אפשר'
כן, לתבוע תמיד אפשר
10/03/2019 | 07:35
60
החל מלשון הרע ועד נזיקין. אם לדעתך המצב לא גרוע מספיק ואתה רוצה להסלים אותו עוד, אז לך על זה . גם עורכי דין צריכים להתפרנס ממשהו. אתה יודע כמה עולות יאכטות ומכוניות יוקרה בימינו?
גירושין >>
לצפיה ב-'מטבעם של עימותים משפטיים שכל צד משוכנע בצדקתו'
מטבעם של עימותים משפטיים שכל צד משוכנע בצדקתו
12/03/2019 | 07:36
38
אני די בטוח שאם הבעל היה כותב פה, היינו שומעים נרטיב שונה לחלוטין ופרשנות אחרת לאותם אירועים. מי צודק? הרבה פעמים שני הצדדים. לכן בתי משפט לא "עושים צדק", את זה רק בית דין של מעלה עושה, בתי משפט מיישמים את החוק.

אם אתה מחפש לצאת צודק, תשלם על כך מחיר כבד מאד, ואני לא מתכוון כספית אלא רגשית. גירושין זה מקרה מובהק בו כדאי להיות חכם ולא צודק. אם תלבה עוד את הסכסוך כדי לספק את יצר הנקמנות שלך אתה הורס את חייה של הבחורה הזאת וכל מי שסביבה. האם תצא צודק? אולי. אבל אולי לא. אבל בין כה וכה את הנזק שתעשה ייקח שנים רבות לתקן, אם בכלל.
גירושין >>
לצפיה ב-'לא מספיק הבלאגן שכבר קיים, אתה רץ להוסיף עוד שמן למדורה'
לא מספיק הבלאגן שכבר קיים, אתה רץ להוסיף עוד שמן למדורה
12/03/2019 | 14:33
39
אתה רוצה לעזור לקרובת המשפחה שלה? אז תעזור לה במה שהיא מבקשת, לא בלסכסך עוד יותר בינה לבין בן הזוג שלה
גירושין >>
לצפיה ב-'הצדק צריך שיעשה'
הצדק צריך שיעשה
( לעמוד שלי בתפוז )
14/03/2019 | 10:03
48
סיפור מאוד מורכב והאמת שדי קשה לי להתיחס לשאלות בדבר תביעות נזיקיות כי את זה כדאי שתפנה לעו"ד העוסק בנזיקין .
מה שנראה לי כרגע הכי קריטי זה הסדרת המישמורת באופן פורמאלי  [ אתה אומר שהחלוקה שיוויונית ] מזונות לאור העובדה שאתה אומר שאינו משלם שכירות וכו'. אתה בוודאי מודע לכך שלפי הפסיקה אם שנהם מרויחים אותו דבר  המזונות יההיו באמצעות חלוקה בהוצאות  אם הוא מרויח יותר יש מקום למזונות . נראה לי שכדאי להוציא כרגע משאבים להסדרת הסכם או פסיקה ביחס לאמור לעייל. אח"בכ תתיעץ עום עו"ד נזיקין
גירושין >>

מנהל/ת הפורום

אודות:
עו"ד מיכל מוזס, הינה מומחית בדיני משפחה, מגשרת מוסמכת ונוטריון, עם התמחות נוספת בדיני מקרקעין. עו"ד מיכל מוזס הינה בעלת ניסיון מקצועי כעורכת דין פע
עוד...

הודעות אחרונות

18:22 | 16.05.19 wie geht es
23:03 | 14.05.19 נבגדת2
11:55 | 28.04.19 אורחים בפורום
11:01 | 28.04.19 אורחים בפורום
22:38 | 23.04.19 maligotthelf
08:22 | 18.04.19 אורחים בפורום
22:38 | 12.04.19 אורחים בפורום
22:58 | 02.04.19 אורחים בפורום
22:28 | 29.03.19 Roeiii1
10:07 | 26.03.19 עוד מיכל מוזס
15:28 | 22.03.19 אורחים בפורום
12:00 | 20.03.19 אורחים בפורום
15:32 | 12.03.19 אורחים בפורום
12:22 | 08.03.19 Endometriosis

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ