לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
68466,846 עוקבים אודות עסקים

פורום גירושין

 בפורום זה תוכלו להעלות כל שאלה, התלבטות ופניה הנובעת מענייני גירושין, הסכמי ממון , הסכמי גירושין  , חלוקת רכוש, פירוק שיתוף , משמרות , זמני שהות, מזונות , צוואות וירושות, גישור  ועוד  . ההזמנה היא לשאול כל שאלה, בין אם היא משפטית או אישית. בפורום יתקיימו דיונים הן בשאלות הגולשים והן בנושאים  יזומים  על ידי  כמנהלת הפורום - הכל בתחום הגירושין . 

מניסיוני הארוך כעו"ד לגירושין אני יודעת שהתקופה שבה אדם נימצא בהליך גירושין בשלב כזה או אחר היא אחת התקופות הקשות והמבלבלות בחייו  וכל עצה רגשית ,מקצועית או אחרת שאוכל לתת  במסגרת הפורום , אעשה זאת בחפץ לב . 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום גירושין

 בפורום זה תוכלו להעלות כל שאלה, התלבטות ופניה הנובעת מענייני גירושין, הסכמי ממון , הסכמי גירושין  , חלוקת רכוש, פירוק שיתוף , משמרות , זמני שהות, מזונות , צוואות וירושות, גישור  ועוד  . ההזמנה היא לשאול כל שאלה, בין אם היא משפטית או אישית. בפורום יתקיימו דיונים הן בשאלות הגולשים והן בנושאים  יזומים  על ידי  כמנהלת הפורום - הכל בתחום הגירושין . 

מניסיוני הארוך כעו"ד לגירושין אני יודעת שהתקופה שבה אדם נימצא בהליך גירושין בשלב כזה או אחר היא אחת התקופות הקשות והמבלבלות בחייו  וכל עצה רגשית ,מקצועית או אחרת שאוכל לתת  במסגרת הפורום , אעשה זאת בחפץ לב . 

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום גירושין
 ברוכים הבאים לפורום גירושין. כאן תוכלו להעלות כל שאלה, התלבטות ופניה בקשר לגירושין. חשוב להדגיש שההזמנה היא לשאול כל שאלה, בין אם היא משפטית או אישית. בפורום יתקיימו דיונים הן בשאלות הגולשים והן בנושאים יזומים ע"י מנהל הפורום - הכל בתחום הגירושין, כגון: איך מחליטים  אם להתגרש או לא, ומה עושים כשיש דילמה בעניין זה, איך מתנהלים הליכי גירושין בישראל, מתי מתאים לפנות לגישור ומתי לא, איך מחלקים את הרכוש בגירושין, איך קובעים נושאים שקשורים לילדים כגון משמורת, זמני שהות ומזונות ועוד. עוד חשוב להדגיש שהאמור בפורום אינו בבחינת ייעוץ משפטי אלא  מידע כללי בלבד ואינו תחליף לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין המתמחה בתחום. לכן אין להסתמך על הנאמר בפורום וכל מי שעושה כך עושה זאת על אחריותו בלבד. כמו כן אבקש לשמור על מספר כללים בסיסיים: לא לפגוע בפרטיות של אנשים אחרים (ללא פרטים מזהים), להתנהל בפורום בצורה מכובדת ובלשון נקיה ולהמנע מפרסומת כלשהי - אישית או אחרת. 
המשך >>

לצפיה ב-'הסכם ממון שלאחר הנישואים והצהרה על רכוש'
הסכם ממון שלאחר הנישואים והצהרה על רכוש
24/02/2019 | 09:49
5
295
שלום,
אני מתעניין בהסכם ממון שלאחר הנישואים.
יש לי נכס שרשום על שמי עוד מלפני הנישואים.
1. האם במהלך תהליך הטיפול בהסדר הממון שלאחר הנישואין אצטרך להציג מסמך כלשהו שמראה ממתי הנכס רשום על שמי?
2. האם אצטרך להציג מסמך כלשהו שמראה שיש לי בעלות על הנכס?
 
תודה
גירושין >>
לצפיה ב-'הסכם ממון שלאחר הנישואים והצהרה על רכוש'
הסכם ממון שלאחר הנישואים והצהרה על רכוש
( לעמוד שלי בתפוז )
25/02/2019 | 09:27
3
103
שלום רב 
הסכם ממון ניתן לעשות בכל שלב בחיי הנישואין . גם לגבי רכוש הקודם לנישואין. לגבי השאלה האם תידרש להציג מסמך אין לזה תשובה חד משמעית מאחר וזה תלוי ביחסי האמון בינכם והאם היא מכירה את הנכס מלפני הנישואין . לכן יתכן שכן תירש להציג ראיה ויתכן שלא.  מסמך לגבי הבעלות זה בדרך כלל או הסכם רכישה או נסח מלישכת רישום המקרקעין . עובדת רכישה של נכס מלפני הנישואין אינה קשה להוכחה 
גירושין >>
לצפיה ב-'האם כחלק מהתליך עצמו צריך להציג נוסח שבו מתואר שאני בעל הנכס'
האם כחלק מהתליך עצמו צריך להציג נוסח שבו מתואר שאני בעל הנכס
25/02/2019 | 11:25
2
72
תודה על המענה.
למיטב הבנתי התהליך הוא כזה שישנו מסמך שמתאר את הסכם הממון ושני הצדדים צריכים לחתום על המסמך.
באיזה שלב עלול להופיע בקשה למסמך שמתאר את הבעלות על הנכס?
(אם בסופו של דבר התהליך הוא חתימת על מסמך הסכם הממון)
גירושין >>
לצפיה ב-'הסכם ממון שלאחר נישואין'
הסכם ממון שלאחר נישואין
( לעמוד שלי בתפוז )
25/02/2019 | 12:24
75
התהליך הוא כזה שעורכים הסכם ממון . בתוך ההסכם קובעים שהנכס הספציפי הזה נרכש טרם הנישואין וישאר בבעלותך במיקרה של פירוד למשל. 
אפשר גם לנסח משהו כללי בלי להתייחס לנכס ספציפי שכל רכוש שנרכש טרם הנישואין ישאר בבעלות מי שעליו הוא רשום למשל אבל את זה מימלא החוק אומר. 
התשובה היא כללית כי לא הבנתי ממש למה יש בעיה להוכיח את הרכישה של הנכס טרם הנישואין או שפשוט בצד השני לא יודע על קיום הנכס.
גירושין >>
לצפיה ב-'נסח טאבו אפשר להוציא לבד באינטרנט תמורת 15 ש"ח'
נסח טאבו אפשר להוציא לבד באינטרנט תמורת 15 ש"ח
27/02/2019 | 09:08
68
https://www.gov.il/he/service/land_registration_ex...

לא תמיד ניתן לדעת מהנסח מתי נרכש הנכס ולכן ייתכן שתצטרך לצרף גם את הסכם הרכישה. שני אלה יהוו נספחים להסכם ותצטרך לספק אותם לפני החתימה עליו.

כעיקרון אינך חייב לספק את הנ"ל אבל ככל שההסכם מדוייק יותר, הוא גם "חזק" יותר, מגן עליך טוב יותר, ובהנחה שנחתם בתום לב, יהיה יותר קשה לערער עליו בבית משפט אחר כך, אם הנישואין יעלו על שרטון ויתפתח בינכם מאבק משפטי. אל נא תשכח שהסכם ממון לאחר נישואין חייב אישור של בית משפט וייתכן שתדרשו להכניס בו תיקונים אם לדעת השופט נפל בו פגם מהותי, אפילו אם זה לא הסכם מקפח.

אגב, במסגרת הסכם זה כדאי לטפל גם בסוגיית שכר הדירה שמניב אותו נכס.


גירושין >>
לצפיה ב-'אישור הסכם ממון לאחר נישואין'
אישור הסכם ממון לאחר נישואין
<< ההודעה הנוכחית
05/03/2019 | 13:52
40
הסכמי ממון טרום נישואין יכולים להיות מאושרים מבלי לצאת ממשרד הנוטריון אבל יכולים להיות ערוכים ומנוסחים בכל שלב במערכת היחסים, גם לאחר הנישואין עצמם. ההבדל הגדול בין הסכם ממון שנערך ונחתם לפני הנישואים ובין הסכם ממון שנערך ונחתם לאחר הנישואים הוא היכן ניתן לאשר הסכמים אלו. הסכמי ממון טרום נישואין ניתן לערוך, לחתום אליהם ולאשר אותם במשרד הנוטריון ואפילו באווירה ידידותית בבית. אישור הסכם ממון לאחר הנישואין נעשה בבית המשפט לענייני משפחה בלבד.
למה בכלל לערוך הסכם ממון הנוגע לנישואין?
הסכמי ממון באים למעשה לגן על האינטרסים של שני בני הזוג במקרים בהם דברים לא מתנהלים כפי שהם היו אמורים להתנהל – על מי מנוחות. כשבני זוג נפרדים, צריך לקבל החלטות לא קלות, לא פיננסית ולא רגשית. לדוגמה: איך מחלקים את הרכוש שבני הזוג צברו ביחד במהלך הנישואים? מה לגבי נכסים שנרשמו רק על שם אחד מבני הזוג ולא על שם שניהם? כיצד תתבצע חלוקת האחריות על גידול הילדים המשותפים? במידה וישנם ילדים של אחד מבני הזוג מקשרים קודמים, מה חלקם ברכוש המשותף? האם אחד מבני הזוג, לרב זה אשר עשה ויתורים בנושאי הקריירה לטובת ניהול ה”עסק” המשותף – ניהול משק הבית וטיפול בילדים, זכאי לפיצוי על הוויתורים שעשה ובכך למעשה פגע בעתידו הכלכלי האפשרי? האם בן הזוג שבוחר להיפרד חייב בפיצוי לבן הזוג שמוכן להשאר בקשר?  האם יש מעשים שבגינם חייב בן זוג אחד לשני פיצוי? וכמה?
כל אלו שאלות שניתן לענות עליהם בזמן פרידה ממש. כאשר זה קורה ואין הסכם ממון בתוקף, הגופים היחידים שיכולים לקבל החלטה בנושא את הרבנות ובית המשפט לענייני משפחה. לרב מתחיל מרוץ בו הבעל פועל להתחיל את התהליך ברבנות והאישה דרך בית המשפט לענייני משפחה כיוון שהרבנות מוטה לטובת הגברים ונוטה לעכב חלוקת רכוש משותף ולגרור נשים לחודשים ושנים בו הן אינן מקבלות תמיכה וסיוע בשיקום מעמדן הכלכלי שלרב הוא זה שנפגע במהלך הנישואין על מנת שהגבר יזכה ב”שלום בית” – או במילים אחרות פטור מתשלום. בזמן פרידה ממש, הרוחות סוערות, הרגשות משתלטים וזוגות רבים הופכים את הפרידה לשדה קרב מכוער שבו כל אחד הוא בן ערובה וכל פעולה, לא מוסרית או צודקת ככל שתהיה, הופכת מוצדקת בעיני עצמה.
הדברים נראים לרב אחרת כאשר יש הסכם ממון מנוסח לפני רגע הפרידה. במקרה הזה, כמות הריבים והמלחמות הופכת מינימאלית כיוון ששדה הקרב הזה כבר הוכרע ונקבע מראש. כיוון שזה לרב שדה הקרב העיקרי בזמן הפרידה, פירוק הנישואין יכול להיערך בנימה רגועה יותר ומהירה יותר.
מי צריך לערוך הסכם ממון לאחר הנישואין?
כל זוג שלא ערך הסכם ממון טרום הנישואים, מן הראוי שיערוך אחד כזה לאחר הנישואים. למרות שאישור והחתימה על הסכם ממון לאחר הנישואים יכולה להתבצע רק מתוקף פסק דין שניתן על ידי בית המשפט לענייני משפחה, ניתן לערוך את ההסכם גם באמצעות נוטריון שידאג לשמור על האינטרסים של שני הצדדים בהסכם, להצביע על סעיפים שעלולים להתגלות כבעייתיים ויידע להציע, מתוקף ניסיונו, הצעות להכנסת סעיפים שבני הזוג אולי לא חשבו עליהם אבל גם הם נושא שעלול לעלות לדיון בהמשך.
זוגות שכדאי להם במיוחד לחשוב על עריכת הסכם כזה הם זוגות שהיו ידועים בציבור במשך זמן מה ואולי אפילו ניסחו הסכם ממון בינם בזמן זה ובשלב כלשהו החליטו בכל זאת להינשא, גם אם מדובר בנישואים אזרחיים בחו”ל. במקרה כזה, ייתכן שלהסכם שערכו לפני הנישואים אין תוקף משפטי חזק מספיק כיוון שבדיעבד גם התקופה בה היו ידועים בציבור תוכר כתקופת נישואין ובמידה וההסכם נערך בתקופה זו עליו לקבל אישור של בית משפט על מנת לקבל אישור חוקי חזק של הסכם ממון תקף בין בני זוג.
למה כדאי לערוך הסכם ממון לאחר נישואין אצל נוטריון?
למרות שאישור הסכם ממון לאחר נישואין יכול להתקיים רק על ידי בית משפט לענייני משפחה, לפני החתימה על ההסכם ואישור ההסכם יש לערוך אותו תחילה. האווירה בבית המשפט אינה שקולה לאווירה במשרד הנוטריון. ישנם אנשים שלנחצים מבית המשפט, וגם כאשר לא האווירה שם היא מאד עניינית והשאלה היחידה העומדת בפני השופטים היא לאשר או לא לאשר ולא נוגעת בקביעת תוכן ההסכם המאושר. כמו נוטריון, גם בית המשפט יוודא כי שני בני הזוג חותמים על הסכם הממון לאחר הנישואין מתוך רצון וללא הפעלת לחץ לא סביר מצד בן הזוג השני, אולם בניגוד למה שקורה במשרדי הנוטריון, בני הזוג לא יקבלו הצעות שעשויות לשפר את ההסכם, לכסות על סעיפים חסרים או חלקיים, לאו דווקא יקבלו הסבר מפורט על המשמעות הנגזרת מתוך הכתוב בהסכם ומה הן השלכותיו המעשיות על כל אחד מבני הזוג.
הסכם ממון לאחר נישואים שקיבל אישור מבית המשפט יש לו תוקף של פסק דין. אין אפשרות לשנות או לבטל הסכם שכזה אלא בפנייה מחודשת לבית המשפט. לפני שפונים לבית המשפט כדי לאשר הסכם ממון לאחר נישואין, או שינויים בהסכם ממון קיים, יש להתייעץ עם נוטריון שידע להסביר לשני הצדדים את המשמעויות של השינויים שנעשו או ההסכם שנחתם ולפשר אותו על מנת לאשר את ההסכם שהכי נכון והכי מדויק לשני הצדדים מבלי לפגוע בזכויותיהם של אף אחד משניהם, כאמור בהתאם למצב הספציפי של בני הזוג – מצב המשתנה מזוג לזוג.
עריכת הסכם ממון באווירה נינוחה ורגועה בה שני בני הזוג מרגישים בנוח חשובה גם היא ויכולה לתרום לאווירה רגועה ומכבדת ובעקבות כך גם להסכם שעושה צדק ומכסה את כל החורים שהנוסח הסטנדרטי התקף באין הסכם  מכיל.
גירושין >>

מנהל/ת הפורום

אודות:
עו"ד מיכל מוזס, הינה מומחית בדיני משפחה, מגשרת מוסמכת ונוטריון, עם התמחות נוספת בדיני מקרקעין. עו"ד מיכל מוזס הינה בעלת ניסיון מקצועי כעורכת דין פע
עוד...

הודעות אחרונות

18:22 | 16.05.19 wie geht es
23:03 | 14.05.19 נבגדת2
11:55 | 28.04.19 אורחים בפורום
11:01 | 28.04.19 אורחים בפורום
22:38 | 23.04.19 maligotthelf
08:22 | 18.04.19 אורחים בפורום
22:38 | 12.04.19 אורחים בפורום
22:58 | 02.04.19 אורחים בפורום
22:28 | 29.03.19 Roeiii1
10:07 | 26.03.19 עוד מיכל מוזס
15:28 | 22.03.19 אורחים בפורום
12:00 | 20.03.19 אורחים בפורום
15:32 | 12.03.19 אורחים בפורום
12:22 | 08.03.19 Endometriosis

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ