תקשורת טלפונית עם הילד ב"זמן אבא"- מה דעתכם?

תקשורת טלפונית עם הילד ב"זמן אבא"- מה דעתכם?

שלום לכולם,
אשמח לשמוע דעתכם מנסיונכם בעיקר.
פרודים כשנה, יחסים קורקטיים אך תקינים,
מתקשרים כנדרש בענייני הילדים.
האבא גר ברחוב ליד,
משמורת משותפת (אצלו יומיים כולל לינה+ כל סופש שני).
ילדים בני 8, 11, בן ובת.
ביומיים בשבוע שהילדים אצלו מאחרי ביהס ועד בוקר המחרת,
אמנם זה אחרי שהתחילו את הבוקר איתי אבל מרגיש לי לא טבעי שלא אתקשר בערב לשאול מה שלומם, איך עבר עליהם היום או לכל הפחות לומר לילה טוב ושאני מאד אוהבת.
מצד אחד האינסטינקט האמהי הוא לתקשר עם הילד גם בימי אבא.
מצד שני אני חוששת שאולי זה מפריע לילד להסתגל ליום אבא במובן המלא של המילה (שאבא אחראי על הכל ואמא לא מתערבת),
ואפילו לצערו כי נזכר שאין את אמא הערב.
לציין שאבא של הילדים יותר קורקטי וטכני ואני יותר מעורבת, מכילה, משוחחת ומקשיבה וברור לי שילד זקוק לזה יומיום.
השאלה באיזו מחיר.
בקיצור, השאלה אם התקשורת הטלפונית הקצרה מאד (יכול להיות דקה) בימי אבא, תורמת לילד שמרגיש שאמא אוהבת ויכול לשתפה,
או שגורמת לו להתקשות להסתגל למצב ויותר מכך חלילה לצער כי מזכירה לו שוב ושוב את העובדה שהבית התפרק ואמא ואבא לא יחד.
יש לזה פנים לכאן ולכאן, אשמח לשמוע מה הרגשתכם כאבא, כאמא.
לכאורה אפשר לשאול את הילדים ישירות מה מעדיפים אבל נדמה לי שיותר נכון להגיע למסקנה הזו בדרכים אחרות.
תודה רבה.

התקשרות טלפונית

שלום רב

מנסיון, אין כל בעייה בקשר טלפוני בעת שהילד אצל הצד השני.

הסדר שכזה מאוד מקובל כיום גם בהסכמים.

כמובן שהכל במידה ובתבונה.

בהצלחה!

Nice Phodo

New member
אני אישית הייתי מתנגד לזה

אלא אם יש סיבה אמיתית להתקשר. אחרת, להתקשר סתם, נשמע ניסיון לערער את הקשר של הילדים עם האבא, כאילו שהוא לא הורה מספיק טוב ואת חייבת להידחף "לתקן".

אם זה הדדי, והשיחות תמימות, אני לא רואה בעייה עם זה

כמובן שאם השיחות הללו יכולות במתכוון או שלא במתכוון להפר את ההתנהלות התקינה של יחסי ההורה - ילד אצל הגרוש, אזי להורה הנפגע זכות ואולי אף חובה להתנגד. הכי טוב להסדיר זאת בהסכם הגירושין.

אתן דוגמא אישית. הגרוש שלי, עו"ד עסוק מאד, היה נוהג להתקשר לילד מרכבו, כשהיה בדרך הביתה. בימים כשהוא לא היה עם הילד, הוא היה עובד עד מאוחר ויצא שהשיחות הפריעו להכנות לשינה. השיחות היו תמימות לחלוטין ואנחנו לא מנסים לטרפד את היחסים אחד לשניה, אבל השעה הייתה בעייתית. קיימנו שיחה בנושא והסדרנו את העניין. הוא פתר את הבעייה בכך שסגר לעצמו רבע שעה ביומן, כולם במשרד יודעים שאסור להפריע לו בזמן הזה, וגם הילד ידע שבשעה זו אבא מתקשר. כך שכולם יצאו מרווחים. אם יש רצון, זה אפשרי.

למעלה