כמה שאלות לפני דיון בבית דין רבני

Roni19801

New member
כמה שאלות לפני דיון בבית דין רבני

שלום רב,
אני בהתחלה דרשתי גירושין כי זכיתי להתעלמות בכל תחום ממי שנחשב בעלי במשך כשנתיים לאחר מכן אחרי מחשבה רציתי לתת לזה עוד הזדמנות אבל הוא כבר לא רצה והגיש גירושין לבית דין רבני. היינו אצל מגשר והוא אמר שבא סתם לצאת ידי חובה. אחרי דין ודברים מ800 שח לילד הוא נותן 1500 לכל ילד במזונות אך לא מוכן לעזור לי בתשלומי הבית עד שהבית ימכר אחרי דין ודברים גם פה איתו דרך סמסים אין תקשורת הוא יתן מעט מהתשלומים. השאלות הם 1.
האם אדם שמרוויח כ15000 20000 אלף לחודש זה מספיק שיתן 1500 לכל ילד ? (הוא כל הזמן בהתיעצות עם עורך דין ואני לא) ??
2.האם הוא צריך להיות שותף בהוצאות הדירה אחרי שהוא עוזב אחרי הדיון הראשון בבית דין רבני עד למכירתה?
3.כולם אומרים לי קחי עורך דין לרבנות תסחטי ממנו כל מה שאפשר ( יש לציין שהוא היה עובד שעות ומרוויח טוב וחוסך בינתים כל מיני קרנות ואני עובדת בעבודה עם משכורת קטנה ואחכ באה להיות על הילדים) לא לקחתי עורך דין ואני לא יודעת איך הוא יופיע בבית דין רבני אם או בלי. מה דעתך ? מה שואלים בדיון בבית דין יש לנו הסכם מלבד החלק הזה שהוא חושב שאיך שיעזוב את הבית אחרי הדיון הראשון אני אשלם הכל או הרוב.
מה דעתך? תודה

מדור תלוי בסוג המשמורת

אם משמורת משותפת אז המזונות מיניליים ובדרך כלל אין תשלומי מדור עבור הילדים.
אם הילדים אצלך יותר, אז בנוסף למזונות יש חיוב על מדור שזה סכום שתלוי בהכנסות שלו וברמת הדיור אליה הילדים מורגלים.
לדעתי את עושה טעות שאינך משתמשת בשרותי עו"ד. תנסי להשיג לך עזרה משפטית מעמותה כמו נעמת.

זול עולה ביוקר

מה שאת חוסכת על עו"ד בטל בששים מול הנזק הפוטנציאלי שעשוי להיגרם לך. לא יסחט ממנו כל מה שאפשר אבל ידאג לזכויות האלמנטריות שלך.

אי אפשר לענות על שאלת המזונות. צריך לדעת כמה ילדים יש, בני כמה הם, איזו משמורת יש כלומר זמני שהייה אצל כל אחד ממכם, מה רמת החיים שהורגלו אליה, כמה הוא מרוויח, כמה את מרוויחה, ועוד.

דרך אגב, במאמר מוסגר, יכול להיות בתנאים מסויימים שהוא תקע גול עצמי שפנה לרבני.

Roni19801

New member
המשך

הילדים בני 8,9,11 התרגלו לרמת חיים גבוהה משמורת 60 אצלי 40 אצלו למרות שאצלי יהיו כמובן יותר הוא מרויח בין 12000-20000 אני בסביבות 5 אלף.
מה שואלים בדיון הראשון ברבנות? לאיזה שאלות להתכונן?

אין בדרך כלל, כל מקרה לגופו

אני מאמין שקיבלת את כתב התביעה. את צריכה להכין קו הגנה. יש סיבה שכולם נעזרים בעורכי דין ולא בפורומים.

נסי לקבל ייעוץ משפטי ואולי גם ייצוג מוזל בארגוני נשים כמו נעמת, ויצו ודומיהם.

בהצלחה.

Roni19801

New member
המשך

אם באים עם הסכם מוסכם מה שואלים בבית דין רבני את האשה?

למעלה