לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
64046,404 עוקבים אודות עסקים

פורום גירושין

פורום גירושין עוסק בכל הקשור לגירושין בישראל, כגון הליכי גירושין בבתי המשפט לענייני משפחה ובתי הדין הרבניים, חלוקת רכוש בגירושין, משמורת ילדים וזמני שהות, מזונות ילדים ומזונות אישה, גישור לגירושין והסכמי גירושין ועוד. מנהל הפורום הוא עו"ד אילן יעקובוביץ העוסק בדיני משפחה וירושה שנים רבות וכן הינו מגשר, מאמן אישי ויועץ מומחה למשפחה. לכן, הפורום יעסוק לא רק בהיבטים המשפטיים של הגירושין אלא גם בדילמות אישיות שונות הקשורות לתחום, כגון כיצד להחליט בהתלבטות אם להתגרש או לא. האמור בפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או מקצועי אחר ואינו תחליף לייעוץ שכזה. לכן מי שמסתמך על האמור בפורום עושה כן על אחריותו בלבד. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום גירושין

פורום גירושין עוסק בכל הקשור לגירושין בישראל, כגון הליכי גירושין בבתי המשפט לענייני משפחה ובתי הדין הרבניים, חלוקת רכוש בגירושין, משמורת ילדים וזמני שהות, מזונות ילדים ומזונות אישה, גישור לגירושין והסכמי גירושין ועוד. מנהל הפורום הוא עו"ד אילן יעקובוביץ העוסק בדיני משפחה וירושה שנים רבות וכן הינו מגשר, מאמן אישי ויועץ מומחה למשפחה. לכן, הפורום יעסוק לא רק בהיבטים המשפטיים של הגירושין אלא גם בדילמות אישיות שונות הקשורות לתחום, כגון כיצד להחליט בהתלבטות אם להתגרש או לא. האמור בפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או מקצועי אחר ואינו תחליף לייעוץ שכזה. לכן מי שמסתמך על האמור בפורום עושה כן על אחריותו בלבד. 
x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום גירושין
 ברוכים הבאים לפורום גירושין. כאן תוכלו להעלות כל שאלה, התלבטות ופניה בקשר לגירושין. חשוב להדגיש שההזמנה היא לשאול כל שאלה, בין אם היא משפטית או אישית. בפורום יתקיימו דיונים הן בשאלות הגולשים והן בנושאים יזומים ע"י מנהל הפורום - הכל בתחום הגירושין, כגון: איך מחליטים  אם להתגרש או לא, ומה עושים כשיש דילמה בעניין זה, איך מתנהלים הליכי גירושין בישראל, מתי מתאים לפנות לגישור ומתי לא, איך מחלקים את הרכוש בגירושין, איך קובעים נושאים שקשורים לילדים כגון משמורת, זמני שהות ומזונות ועוד. עוד חשוב להדגיש שהאמור בפורום אינו בבחינת ייעוץ משפטי אלא  מידע כללי בלבד ואינו תחליף לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין המתמחה בתחום. לכן אין להסתמך על הנאמר בפורום וכל מי שעושה כך עושה זאת על אחריותו בלבד. כמו כן אבקש לשמור על מספר כללים בסיסיים: לא לפגוע בפרטיות של אנשים אחרים (ללא פרטים מזהים), להתנהל בפורום בצורה מכובדת ובלשון נקיה ולהמנע מפרסומת כלשהי - אישית או אחרת. 
המשך >>

לצפיה ב-'רצון בגירושים'
רצון בגירושים
<< ההודעה הנוכחית
14/09/2018 | 18:36
8
94
מעוניינת בחוות דעתכם. אני ובן זוגי נמצאים 10 שנים יחד מתוכם 8 שנות נישואין. לצערי אני סובלת מעקרות והבאתי ילד לאחר שנים של טיפולי הפריה. לפני ההריון המערכת יחסים היתה מלכתחילה חברית, כלומר גיליתי אחרי החתונה צדדים פחות יפים אבל הרצון שלי להיות אמא וההבנה שיש ליזמןמוגבל עזרה לי להתמודד וכשנכנסתי להריון התאהבתי בו מחדש כי מבחינתי הוא איפשר את הנס הזה.. לצערי אחרי הלידה הרגשתי דיכאון כי חייתי בפחד לאבד את מה שנאבקתי לקבל.. החלטתי לשים את הקריירה בצד ולהינות שנה מגידול הילד. בן זוגי לא אהב את זה והדבר התבטא מהתעללות נפשית לצידו ולכן לא בטחתי בו לגבי הפחדים סביב הילד ו התמודדתי לבד. בגלל שהייתי בבית הוא השאיר אותי לבד בכל משימה והפגין כעס עצום כלפיי. לאחר שנה חזרתי לשוק העבודה והתפשרתי על עבודה שלא תואמת את כישוריי מהלחץ שהוא הפעיל עליי, לבסוף סמכתי על תחושת הבטן שלי ועזבתי לאחר חודש.. בן זוגי שבוע לא דיבר איתי מילה, הפגנתי חוזק ומצאתי עבודה ניהולית שתרמה לי המון ובמקביל התנדבתי בעמותה.. עוד דבר שהוא לא ראה בעין יפה.. לא היו ריבים בבית אבל היתה התעללות נפשית מצידו. אני אספרגרית בתפקוד גבוה מאוד, אז הוא היה מחקה את ההליכה שלי מאחורי הגב שלי כשהלך מאחורייך , היה מחקה אותי וכשהייתי מדברת איתו היה בוהה בתיקרה , כשהייתי שואלת משהו הוא היה מתעלם ואפילו נעל אותי בבית כדי שאני ארגיש מה קורה לו שאני נועלת דלתות כל הזמן . ההבדל שאצלי זה לא בכוונה וכשהוא עשה את זה ושם לי מראה זה גרם לי לאט לאט לא לאהוב את עצמי. אני עם תואר שני ומאמנת אישית ומתביישת בעצמי שאיפשר י שיתנהגו אליי ככה, הוא מדבר אליי בכוחניות בלי קללות אבל כוחניות מאיימת ואין לי אופציה למשוך כסף מחשבון הבנק המשותף ויש לי כרטיס אשראי מוגבל ל1000 שח , כל פעם שלדעתו בזבזתי יותר מידי אז הוא היה מגביר את הכוחניות כדי להעניש אותי. בדרך עברתי טיפולי הפריה, שכללו המון בתי חולים וזריקות וכל פעם שזה נכשל הוא היה צועק שזאת פעם אחרונה ושזה נמאס לו לזרוק כסף, הטיפולים והכישלונות ילד עם חוסר תמיכה גרמו לי לכאב נפשי ובסוף ויתרתי על הזכות להיות אמא שוב כי הבנתי שזה אנוכי להביא עוד ילד וגם כי הבנתי שזה מרע לי. אז החלטתי להגשים את עצמי ולעבוד בעבודה קהילתית מדהימה , הקמתי עמותה למען נשים, יצרתי קהילות ואני מאוד מצליחה בתחום הקריירה מה שגרם למערכת היחסים להתדרד.. לבסוף החלטתי לא לעבור את זה לבד כי התחלתי לסבול מהתקפי ירדה כל פעם שהוא הרים עלי את הקול ופניתי לפסיכולוג שעזר לי למחוא את עצמי ולהשיב מלחמה, כל פעם שהוא זורק לי את חשבון הויזה אני מביאה את הפירוטים שלו שהם פי 7 משלי, כל פעם שהוא אומר שאני לא עושה כלום בבית אני מרימה את קולי ומדברת על כל התרומה שלי. אבל ככל שהשמעתי את קולי ככה הכוחניות שלו התגברה .. פעם אחת בדרך לאיפול הוא צרח עלי שאני לא אספרגרית אני פשוט עצלנית ועוד שלל מחמאות. לבסוף ניהלתי איתו שיחה שאני לא רואה מקום להמשכיות בימיו ושאני מציעה משמורת משותפת ואז בקור ובשיקול הוא ארמז שכנראה לא יתנו לי לגדל את הילדה. בשיחה עם המטפל שלי הוא הסביר לי שזה רק איום לא מבוסס שכן אני אקדמאית, בעלת קריירה מצליחה של עבודה קהילתית ואין שום סיבה שזה יקרה וכנראה הוא השתמש בזה כדי לאיים עליי. בשביל הילד ניסיתי בעל זאת לפתוח דף חדש אבל כל פעם שעשיתי משהו לא לשביעות רצונות הכוחניות חדרה וכבר אני מרגישה שאני לא יכולה להישאר לצידו. ופשוט סירבתי לקיים יחסי מין איתי ואז הוא צער שאני לא עושה את לפקידי כאישה ואני עושה חצי ניקיון ושאני לא בן אדם טוב כמו שאנשים חושבים ובלה בלה.. השבתי מלחמה ולאתרי בפניו את כל הדברים הרעים שהוא עשה כדי לרמוס אותי נפשית ואז נהיה דום שתיקה והוא אמר שאני יכולה לעוף לו מהעיניים עם הילד. יש לנו בית שרשום על שם אמא שלו ושאנחנו משלמים משכנתא במשך עשר שנים, רכב ששווה פרוטות ו100000שח בחיסכון. מה בעצם הזכויות שלי מבחינה משפטית? האם אני מדמיינת כמו שהוא אמר את ההתעללות הנפשית ? 
גירושין >>
לצפיה ב-'סליחה על השגיאות, זה מהזריזות של האייפון'
סליחה על השגיאות, זה מהזריזות של האייפון
14/09/2018 | 18:39
20
לצפיה ב-'כל המלל לא רלוונטי - החלטת שלא טוב לך איתו, את שלמה עם זה'
כל המלל לא רלוונטי - החלטת שלא טוב לך איתו, את שלמה עם זה
15/09/2018 | 08:52
2
56
אז עשי את הצעד.
מבחינת החוק אין כמעט כל משמעות אם הוא התעלל בך נפשית, אם היו בגידות או אם את סתם לא סובלת את הדרך בו הוא מקנח את האף.
נדיר ביותר שמונעים מהורה משמורת ככה שפה הפסיכולוג שלך כנראה צודק וזה די איום בעלמא. מבחינת הרכוש - כל מה שנצבר במהלך חייכם המשותפים (לרבות חסכונות, קרנות השתלמות ופנסיות) מתחלק בין שניכם. אם שילמתם יחד משכנתא אז גם פה ניתן לחשב איזה סכום את "השקעת" בבית ותוכלי לדרוש אותו.
הכי טוב לקחת פגישת ייעוץ אצל עורך דין (אם אין לך כסף, את יכולה לפנות לייעוץ משפטי של עמותה) ולקבל מידע מהימן וספציפי יותר למצבך.
גירושין >>
לצפיה ב-'אז איך עושים את זה בעצם? '
אז איך עושים את זה בעצם?
15/09/2018 | 10:41
1
49
בשלב הראשוני לארגן תלושי שכר שלו, חסכנות ומצב בנק( אנחנו בחשבון משותף). מידע לגבי קרנות ופנסיה כיצד להשיג?. האם לפתוח תיק ברבנות לאחר הייעוץ המשפטי?. מבחינת המשכנתא, תדפיסים של הוראת קבע יספיקו ?. דבר נוסף כיצד יחושבו מזונות לילד אחד?. וכן יש כסף, אבל מאחר ואני סובלת מאלימות כלכלית וגם החשבון משותף לא יודעת איך הוציא כסך לייעוץ מבלי שהוא יידע ואני גם די פוחדת מהתגובה שלו. האם גירושין מזיקות בתחום הקריירה? או שזה סתם פחד שלי מדעות קדומות ?. 
גירושין >>
לצפיה ב-'בתור התחלה, תפסיקי לפחד מהתגובה שלו'
בתור התחלה, תפסיקי לפחד מהתגובה שלו
16/09/2018 | 15:05
44
מציע שתפתחי חשבון בנק שהוא רק שלך ותדאגי שהמשכורת שלך תעבור לחשבון זה. לו הייתי במקומך, הייתי עושה זאת כבר מחר. מכאן והלאה, העו"ד כבר ינחה אותך.

מה שהכי חשוב לתעד זה תשלומי המשכנתא ששילמתם על הדירה של אמא שלו. לא רק הוראת קבע אלא תדפיסי חשבון להראות שזה יצא כל חודש בחודשו. כמה שיותר תיעוד, עדיף.

המזונות מדורגים, עד גיל 6 ואחריו. אחרי גיל 6 הם ייקבעו עפ"י זמני השהות של הילד אצל כל אחד ממכם ולפי יחס ההכנסות.
גירושין >>
לצפיה ב-'התעללות נפשית, שאני לא בטוח שהייתה כלל, לא שייכת להיבט הכספי'
התעללות נפשית, שאני לא בטוח שהייתה כלל, לא שייכת להיבט הכספי
16/09/2018 | 14:55
3
48
זאת עשוייה להיות עילא לגירושין שנחוצה עפ"י ההלכה אבל הסיכום הכספי נקבע עפ"י חוקים אזרחיים ואין קשר מי עשה מה למי ולמה.

אתם תתחלקו חצי חצי ברכוש המשותף והוצאות הטיפול בילד. טוב שאת עובדת ועצמאית כי סכומי המזונות פחתו מאד מאז פסיקת העליון בשנה שעברה.

ייתכן שיש לך זכויות בדירה של אמא שלו בזכות זה ששילמת משכנתא במשותף, תצטרכי לדבר עם עו"ד על זה.
גירושין >>
לצפיה ב-'כמה הבהרות'
כמה הבהרות
17/09/2018 | 18:11
2
42
אם הייתה התעללות נפשית לא נראה לי שהיית בסיטואציה ואתה מכיר אותי כדי לדעת. יחד עם זאת אם לא הייתי מובנת אז צר לי, אין לי שום אינטרס להיכנס למילחמה עם האבא של הילד שלי שכבודו במקומו מונח, למטבע יש שני צדדים וגם אם הוא התנהג אליי רע וניצל את הקושי הנוירולוגי שלי זה בגלל שהיה לו קשה להכיל.. ואני מבינה את זה , פשוט לא רוצה לחיות ככה יותר. אם היית אספרגר אז היית מבין מה זה שמישהו מחקה אותך בוהה בתיקרה או נוסע מהר כי יודע שזה מפחיד אותך, אבל אתה לא ולכן אתה לא יודע את גודל הכאב שזה גרם לי. אני רק רוצה לדעת מה הזכויות שלי ומה עליי לעשות, אני לא מומחית במניפולציות ובטח לא בניהול קרבות.. אני רק מבקשת להיפרד יפה ולוודא שרמת החיים של הילד שלי לא תיפגע. והתייעצתי פה כי אני מפחדת מהלא נודע ויש לי קושי עם שינויים ופרידה זה חתיכת שינוי
גירושין >>
לצפיה ב-'לא צריך להיות חולה באספרגר להבין שזאת התנהגות דוחה'
לא צריך להיות חולה באספרגר להבין שזאת התנהגות דוחה
18/09/2018 | 08:28
28
אבל לא כל התנהגות דוחה היא התעללות נפשית.

את כמובן יכולה לעשות מה שתרצי, אבל שילמת מהכסף שלך על הדירה הזאת, למה שתוותרי עליו?

מקווה שתמצאי את הכוחות להשתחרר ממנו. את לא תנהלי את המאבק לבד, יהיה לך עו"ד שילווה ויעזור לך. בהצלחה.
גירושין >>
לצפיה ב-'זה בהחלט התעללות'
זה בהחלט התעללות
18/09/2018 | 10:36
39
כל מה שתיארת. התעללות מילולית,התעללות רגשית, התעללות כלכלית. מניפולציות ודפוסים שנועדו לרסק את הרוח והביטחון העצמי על מנת לשלוט בך.התעללות נפשית היא דבר מוגדר וכל מה שכתבת מתאים להגדרה הזאת. כל הכבוד שהחלטת להתגרש ממנו, בהצלחה. 
גירושין >>

מנהל/ת הפורום

אודות:
אילן יעקובוביץ - עו״ד, מגשר ונוטריון, מתמחה בגירושין, דיני משפחה וירושה ומשפט אזרחי, בעל ניסיון של 18 שנה בתחום. עו״ד יעקובוביץ הוא גם מאמן אישי מוסמך
עוד...

הודעות אחרונות

09:43 | 17.09.18 tsveeka23
20:36 | 16.09.18 אורחים בפורום
12:06 | 16.09.18 אורחים בפורום
18:36 | 14.09.18 אורחים בפורום
17:16 | 14.09.18 אורחים בפורום
10:44 | 10.09.18 אורחים בפורום
14:58 | 08.09.18 אורחים בפורום
16:54 | 05.09.18 אורחים בפורום
12:06 | 31.08.18 אורחים בפורום
14:14 | 29.08.18 pitangodigital
00:11 | 28.08.18 אורחים בפורום
22:46 | 25.08.18 אורחים בפורום
14:49 | 25.08.18 אורחים בפורום
22:05 | 24.08.18 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ