לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
61416,141 עוקבים אודות עסקים

פורום גירושין

פורום גירושין עוסק בכל הקשור לגירושין בישראל, כגון הליכי גירושין בבתי המשפט לענייני משפחה ובתי הדין הרבניים, חלוקת רכוש בגירושין, משמורת ילדים וזמני שהות, מזונות ילדים ומזונות אישה, גישור לגירושין והסכמי גירושין ועוד. מנהל הפורום הוא עו"ד אילן יעקובוביץ העוסק בדיני משפחה וירושה שנים רבות וכן הינו מגשר, מאמן אישי ויועץ מומחה למשפחה. לכן, הפורום יעסוק לא רק בהיבטים המשפטיים של הגירושין אלא גם בדילמות אישיות שונות הקשורות לתחום, כגון כיצד להחליט בהתלבטות אם להתגרש או לא. האמור בפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או מקצועי אחר ואינו תחליף לייעוץ שכזה. לכן מי שמסתמך על האמור בפורום עושה כן על אחריותו בלבד. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום גירושין

פורום גירושין עוסק בכל הקשור לגירושין בישראל, כגון הליכי גירושין בבתי המשפט לענייני משפחה ובתי הדין הרבניים, חלוקת רכוש בגירושין, משמורת ילדים וזמני שהות, מזונות ילדים ומזונות אישה, גישור לגירושין והסכמי גירושין ועוד. מנהל הפורום הוא עו"ד אילן יעקובוביץ העוסק בדיני משפחה וירושה שנים רבות וכן הינו מגשר, מאמן אישי ויועץ מומחה למשפחה. לכן, הפורום יעסוק לא רק בהיבטים המשפטיים של הגירושין אלא גם בדילמות אישיות שונות הקשורות לתחום, כגון כיצד להחליט בהתלבטות אם להתגרש או לא. האמור בפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או מקצועי אחר ואינו תחליף לייעוץ שכזה. לכן מי שמסתמך על האמור בפורום עושה כן על אחריותו בלבד. 
x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום גירושין
 ברוכים הבאים לפורום גירושין. כאן תוכלו להעלות כל שאלה, התלבטות ופניה בקשר לגירושין. חשוב להדגיש שההזמנה היא לשאול כל שאלה, בין אם היא משפטית או אישית. בפורום יתקיימו דיונים הן בשאלות הגולשים והן בנושאים יזומים ע"י מנהל הפורום - הכל בתחום הגירושין, כגון: איך מחליטים  אם להתגרש או לא, ומה עושים כשיש דילמה בעניין זה, איך מתנהלים הליכי גירושין בישראל, מתי מתאים לפנות לגישור ומתי לא, איך מחלקים את הרכוש בגירושין, איך קובעים נושאים שקשורים לילדים כגון משמורת, זמני שהות ומזונות ועוד. עוד חשוב להדגיש שהאמור בפורום אינו בבחינת ייעוץ משפטי אלא  מידע כללי בלבד ואינו תחליף לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין המתמחה בתחום. לכן אין להסתמך על הנאמר בפורום וכל מי שעושה כך עושה זאת על אחריותו בלבד. כמו כן אבקש לשמור על מספר כללים בסיסיים: לא לפגוע בפרטיות של אנשים אחרים (ללא פרטים מזהים), להתנהל בפורום בצורה מכובדת ובלשון נקיה ולהמנע מפרסומת כלשהי - אישית או אחרת. 
המשך >>

לצפיה ב-'השבת תכישיטים ומטלטלין ומזונות'
השבת תכישיטים ומטלטלין ומזונות
11/05/2018 | 21:04
8
98
הי לכולם בקרוב יהיה לנו דיון ראשון בבית הדין המשפחתי .
השבוע הבעל שלח דרך עורכת הדין שלו כמה דרישות למומ הזויות ורציתי לשמוע את חוות דעתכם בנוסף לדעת עורכת הדין שלי לפני שאגיע למשפט.

1. האם נכון הדבר כי באם נחתם הסכם הסדרי ראיה שבו האב רואה את הקטין בן השנתיים פעמיים בשבוע וכל סופש שני כולל לינה, שאין הוא מחויב לשלם מזונות וכי 60-40 לא נחשב למשמורת המחיבת את האב לשלם לאם מזונות ?

2. האם נכון שאם האם מרוויחה 3000 -4000 שח יותר מהאב ובאין משמורת משותפת אלא 60-40, הבעל כלל לא חיב לשלם מזונות כיוון שהאישה מרוויחה יותר . ( לבעל יש דירה בבעלותו והוא מסוגל להרוויח יותר משמרוויח כרגע)

3. האם הבעל יכול לדרוש להשיב את כל התכישיטים והמתנות שקנה לאישה במהלך הנישואים לצורך השעה ?! בעיקר שהם נקנו במהלך הנישואים מהכספים המשותפים של הזוג ונכון שהוא קנה פיזית ונתן לאישה, אך חשבון הבנק הינו משותף וההוצאות הן של הזוג. האם יש חוק שמחייב להשיב תכישיטים ולחלוק בכסף ? (לא מדובר בשום מתנה סנטימנטלית או ירושה משפחתית)

4. האם הבעל יכול לדרוש מהאישה לשלם לו על ההוצאות של המטלטלין והציוד לילד שנדרש לקנות בעקבות לקיחת הציוד ביום שעזבה ועברה לדירה אחרת? האם האישה יכולה לדרוש מהבעל לשלם לה על הוצאות המטלטלין שהיתה צריכה לקנות בגלל שהשאירה בדירה לשעבר ציוד ? 

תודה על תשובתכם המקצועית .
גירושין >>
לצפיה ב-'מה זה, מבחני הסמכה של הלשכה?'
מה זה, מבחני הסמכה של הלשכה?
<< ההודעה הנוכחית
12/05/2018 | 07:35
7
73
1. לא נכון. עד גיל 6 האב משלם מזונות מלאים. מגיל 6 ומעלה, ייתכן.
2. נכון חלקית. א', עד גיל 6 המזונות חלים על האב. ב', הסכום נקבע קודם כל לפי צרכי הילד והכנסות ההורים. נכון שבית המשפט מתחשב בפוטנציאל ההשתכרות אבל צריכה להיות סיבה קונקרטית להניח שהוא יכול להרוויח יותר. האם עד לאחרונה הרוויח יותר? האם עובד במשרה חלקית?
3. לא נכון. בעיקרון מתנה שניתנה הינה מתנה סופית שלא ניתן לחזור ממנה אלא אם הוצמד לה תנאי באופן מפורש. מה עוד שכאן המתנה נקנתה מכסף משותף כך שהוא יכול לכל היותר לדרוש להתייחס למתנות כרכוש משותף שיתחלק חצי-חצי.
4. לא.
גירושין >>
לצפיה ב-'תגובה:)'
תגובה:)
12/05/2018 | 07:50
6
72
1. האם יש סיכוי שיש לך להפנות אותי לפסק דין שטוען שגם אם המשמורת 60-40 עדיין האב מחויב במזונות ע"פ חוק ?

2 עבד תמיד כמנהל תחום מסויים ועכשיו בחר לעצמו באופן מפתיע לעבוד בעיר רחוקה שעה נסיעה מבית מגוריו ולעבוד כעובד פשוט המרוויח פחות כסף . הוא מתרץ זאת שזו עבודה היחידה שמאפשרת לו לצאת פעמיים בשבוע להוציא את הילד מהגן . גם אם אני מקבלת את התשובה הזו, יש לו דירה בבלותו שעליה מקבל כל חודש 2800 שח שכד , יש לו רכב בבעלותו (שקנה בזמן שהיינו בהתחלת תהליך הפרידה ועדיין נשואים) והוא מתגורר בדירה שכורה יקרה ב3500 שח לחודש בעוד יכל בקלות לקנות רכב זול יותר ולחפש דירה שכורה זולה יותר (כמוני) על מנת להפחית את ההוצאות .
משמע יכולת הכנסותיו ופרנסתו בהחלט יכולה להיות יותר גדולה.

הילד המשותף בן שנתיים האם זה אומר שעד גיל 6 מחויב בסכום החוק של 1300 ומגיל 6 יכול בית המשט להחליט שלא ישלם כלל מלבד מחציות?

תודה על המענה
גירושין >>
לצפיה ב-'הכל יכול להיות...'
הכל יכול להיות...
12/05/2018 | 10:13
4
58
מזונות מלאים, מזונות חלקיים, ללא מזונות...
בגדול, עושה רושם שאת נכנסת לו יותר מידי לשיקולים (איזו דירה לקח, כמה עולה הרכב, איפה עובד...). התגרשתם, הוא בחר בדרך שלו, את בדרך שלך, אורח חייו החדש לא אמור לעניין אותך.
תלכו לגישור, תתיחסו באופן קונקרטי להכנסות שיש לכל אחד מכם בפועל (כולל הכנסות שלו משכ"ד) ולצרכי הילד ומשם תגיעו להסכמות.
תקחי בחשבון שאם תנסי להילחם יותר מידי על כמה מאות שקלים של מזונות בגלל היום הנוסף שהילד אצלך, הוא עלול להילחם על משמורת 50-50 כדי להימנע מהתשלום הזה. אז אם יותר חשוב לך שהילד יהיה אצלך 60, תעגלי קצת פינות בעניין המזונות... הבנתי שאת מרוויחה יותר ממנו, אז במקום להילחם על עוד כמה מאוד שקלים שאולי תקבלי, תתפשרי איתו על כמה שהוא מוכן לתת (אולי לא 1300, רק 600) ותחסכי לכם הרבה בלאגנים בבית משפט.
תבחרי את המלחמות שלך בקפידה, תנסי להיות טיפה יותר נדיבה ולא לתת לו להרגיש פראייר (אם צריך תני לו חלק מהתכשיטים שהוא קנה...), זה חשוב להמשך ההורות המשותפת שלכם.
גירושין >>
לצפיה ב-'יש חשיבות לגובה ההוצאות ההכרחיות לשם חישוב ההכנסה הפוייה'
יש חשיבות לגובה ההוצאות ההכרחיות לשם חישוב ההכנסה הפוייה
12/05/2018 | 10:16
50
אבל הסכומים שהוא מוציא סבירים ביותר.
גירושין >>
לצפיה ב-'אנחנו כבר בבית משפט:)'
אנחנו כבר בבית משפט:)
12/05/2018 | 10:22
2
61
לצערי אני מתנהלת מול מפלצת שמשחקת אותה שטובת הילד לפניו אבל הכל מחושב בשביל לא לשלם. אנחנו עומדים לפני דיון בבית משפט כיוון שכל התחננות שלי לגישור הסכמה ואפילו אמירה קח משותפת רק בוא נסיים תחרא הזה ..כולן נתקלו בהתעלמות ובהתנהגות מזעזעת שאחסוך מכולם כאן. כרגע הסכמנו ביחס על הסדרי המשמורת ובדיון לבטח נדון במזונות ואז יעלה כל הנושא הכלכלי .
הוא מנסה לסחוט אותי ומשקר באינסוף סעיפים שקריים שלשמחתי יש לי הוכחות על כל סעיף . אני שואלת על נושא המזונות כיוון שהבנתי שהיום אין חובה לשלם מזונות בהסדרי משמרות של 60-40 ורציתי לבוא מוכנה עם העורכת דין שלי לאם יעלה הנושא.
תהי בטוחה שהאחרונה אחרונה בעולם הזה שלא נדיבה ועושה מלחמות זו אני .
גירושין >>
לצפיה ב-'להכיר את החוק והפסיקה זה בדיוק התפקיד של עורכת הדין שלך'
להכיר את החוק והפסיקה זה בדיוק התפקיד של עורכת הדין שלך
12/05/2018 | 12:08
52
את שואלת שאלות שמישהו בשלב הזה בהליך כבר לא אמור לשאול אלא לדעת את התשובה לעומק.
גירושין >>
לצפיה ב-'אני כמובן בסדר, הצד השני מפלצת'
אני כמובן בסדר, הצד השני מפלצת
12/05/2018 | 15:27
49
לא משנה אם זה משפט גירושין או מלחמה בין מדינות, כל צד משוכנע שהוא בסדר וצודק והמלחמה, מלחמת אין ברירה כמובן, נכפתה עליו על ידי הצד השני. שהוא כמובן מפלצת, שקרן, מניפולטור. בהצלחה לכם, תזדקקו לכל שקל ושקל שאתם נלחמים עליו. בשביל עורכי דין. ואני מרשה לעצמי להתנבא שהמאבק יסתיים רק כשיגמר לכם הכסף. העיקר שתצאו צודקים. 
גירושין >>
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
12/05/2018 | 10:14
50
1. למשל כבוד השופט בנימין יזרעאלי, תמ"ש 9558-02-16. אבל כדאי שתקראי את פסק הדין המלא של העליון (919-15, 1709-15). הנוסח המלא, תקצירים ואינספור פרשנויות, בל הנ"ל זמין לעיון ברשת.

2. השינוי הפתאומי בהכנסה יכול להוות עילה לטענה לכושר השתכרות גבוה יותר. הסכומים וההתנהלות הכספית שאת מציינת אינם חריגים והם סבירים למדי.

במאמר מוסגר אציין שמועד הפסקת השיתוף לא חייב להיות מועד הגירושין אלא יכול יכול להיות מועד מוקדם יותר.

3. נכון. עד גיל 6 הוא מחוייב לשלם מזונות, מגיל 6 ומעלה כבר לא מחוייב אם כי ייתכן שיחולו עליו מזונות לפי יחס זמני השהות ויחס ההכנסות. הסכום כאמור נתון לדיון. זה יכול להיות גם יותר גבוה. 
גירושין >>

מנהל/ת הפורום

אודות:
אילן יעקובוביץ - עו״ד, מגשר ונוטריון, מתמחה בגירושין, דיני משפחה וירושה ומשפט אזרחי, בעל ניסיון של 18 שנה בתחום. עו״ד יעקובוביץ הוא גם מאמן אישי מוסמך
עוד...

הודעות אחרונות

09:32 | 24.05.18 אורחים בפורום
08:43 | 24.05.18 אורחים בפורום
08:36 | 24.05.18 Mo and Curly
19:09 | 22.05.18 אורחים בפורום
15:31 | 22.05.18 אורחים בפורום
21:40 | 21.05.18 אורחים בפורום
17:09 | 21.05.18 אורחים בפורום
08:52 | 15.05.18 אורחים בפורום
05:47 | 14.05.18 אורחים בפורום
05:40 | 14.05.18 אורחים בפורום
10:40 | 11.05.18 אורחים בפורום
11:17 | 09.05.18 אורחים בפורום
19:55 | 06.05.18 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ