פתיחת הליכי גירושין

פתיחת הליכי גירושין

חדשה כאן. אשמח להתייעצות.

לפני 3 שנים היינו בהליכים וסגרנו עם שלום בית. לא חתמנו הסכם בזמנו.
היום אני רוצה להתגרש. אנו נשואים 16 שנים. יש לנו 3 ילדים. ששניים מהם אני מקבלת גמלת נכות.
מאובחנים כאספרגר, והקטן על האוטיזם. שניהם מתפקדים בתפקוד גבוה מאוד. 3 הילדים נמצאים במסגרת חינוך מיוחד. בעקבות הקשיים שלהם.
אני מאסתי בנישואין. אין אהבה, אין תשומת לב, יש לי משבר באמון, משבר במצבים שהיינו שם לפני כמה שנים וקשה לי לסלוח.
היום אני בת 42. ונמצאת במצב שלא יכולה יותר ורוצה לבד.
אני לא בתקופה של גיל מסויים. כבר 5 שנים רוצה לעשות את הצעד ולפני 3 שנים היה לי פחד שהוא אמר שלא יראה את הילדים.
אז ויתרתי להשאר לטובת הילדים.
אני מטפלת העיקרית בילדים. חוגים, בתי ספר, הכל הכל פונים אלי. הוא לא בעניין גם של הדרכת הורים וכו'.
אין לי כעס אליו מבינה גם אותו שהוא מפרנס.
אציין שאני עובדת גם אך מרוויחה 4500 ש"ח.
נכון שיהיה לי קשה אבל מרגישה שעושה את הצעד הנכון. לא יכולה יותר ככה לחיות.
אם היתה אהבה יודעת שהיה הכל.
אין כלום. אנחנו אומנם חברים אבל צריך עוד משהו כדי להשלים את הפאזל.

השאלה שלי היא כזאת.
יש לנו דירה ששווה 2,400,000 ש"ח. אחרי המכירה שלה יש משכנתא של 880,000 ש"ח.
והיתרה תתחלק בין שנינו.
אני באתי אליו בהצעה שנשאר לגור בדירה.
ולא ישלם לי משכנתא.
אני גם מוותרת על הפנסיה והגמל.
הוא מבחינתו מתעקש למכור את הבית. אנו בתחילת ההליך. עוד לא פנינו לעו"ד.

המזונות סביר להניח שיפסקו על 3500 ש"ח בערך בגלל הגמלת נכות שמקבלת מביטוח לאומי.
הוא טוען שאני רוצה לאכול את כל העוגה.

אני מגזימה בדרישה שלי? נראה לי הוגן. שלא ישלם מזונות וגם מוותרת לו על הפנסיה. בתנאי שנגור לשנים הבאות. לתקופה לפחות של 5 שנים.

אשמח לשמוע את דעתכם בנושא. תודה

בני כמה הילדים? כמה הוא מרוויח? כמה הילדים יהיו אצלו?

מה גובה המשכנת? 3500 זה מעט מאד לשלושה ילדים במשמורת אם מלאה.

כדאי שתקבלי ייעוץ משפטי לפני שאתם מסכמים דברים.

לא עניין של מוגזם או לא מוגזם מצידך

הוא רוצה לצאת לחיים חדשים עם הון מסויים וזאת זכותו, שהיא לא פחות לגיטימית מזכותך לרצות להישאר באותו הבית - מסכימה איתי?
חוץ מזה אני חושבת שעבור גרושה עם הכנסות כמו שלך (משכורתך, קצבאות הנכות ומזונות) 880000 ש"ח משכנתא זאת משימה קצת גדולה (מדובר על החזר חודשי של 3000-4000 ש"לחודש לכל הפחות, לא?).
מובן שהחיים איתו מחורבנים, אבל צריך לזכור שהמשמעות של גירושין היא שאותו סכום שעד כה פירנס משק בית אחד, צריך מעתה לפרנס שני משקי בית - כלומר ירידה משמעותית ברמת החיים לכל הנוגעים בדבר, וזה כולל גם את רמת הדיור...

גירושין - בהסכם או בהליכים משפטיים

שלום רב,

יש לי תחושה שאת מוותרת יותר מדי.
לא ציינת כמה הוא מרוויח ואם יש לך מושג מה הפער ביניכם בזכויות הפנסיוניות הצבורות. כמו כן לא ציינת את גיל הילדים.
באופן עקרוני, אפשר לקבוע בהסכם שחלק מתשלומי המזונות יבוצעו באמצעות קיזוז מהסכום המגיע לו ממכירת הדירה וכן ניתן להסכים שמכירת הדירה תידחה לתקופה מסויימת תוך הפחתת החיוב שלו במדור (אחד מרכיבי המזונות של הילדים שמתייחס להוצאות המגורים). אך לא ניתן לוותר לחלוטין על מזונות הילדים, בין המשפט לא יאשר הסכם שכזה שמקפח את הילדים. כל זאת לגבי הסכם.
אם אין הסכמה וצריך לנהל הליכים, ישנן דרכים שונות בהן ניתן לנהל את ההליך ולהגיע לתוצאה דומה, אם כי יש קושי בכך שאת יוזמת את הליכי הגירושין.
אני ממליץ לך לפנות לייעוץ אצל עורך דין העוסק בדיני משפחה, בו תוכלי לקבל תשובות והמלצות מדוייקות יותר, לאחר בחינת כלל הנתונים ונסיבות המקרה.

תודה על תשובתך

הבן שלי עם לקות אספרגר בן 12
וילד על הספקטרום בן 6
וילד ללא אבחנה בן 6.
בעלי לא מוכן להשאיר לנו להשאר בבית. הוא טוען שלא איכפת לו ממני ומהילדים.
פניתי לסיוע משפטי. ויש לי פגישה בעוד שבוע
הצעתי לו שנעשה גישור דרך נעמת ברווחה. והוא הסכים לזה.
נכון שאני הצעתי לו על הגירושין. אבל אי אפשר להשאר יחד עם מריבות וצעקות.
&nbsp
אני מנסה להשאר בדירה בשביל הבטחון כרגע. בגלל זה ויתרתי על על המזונות במקרה שאשאר בדירה.
אבל הבנתי ממכרה שיש לה 2 ילדים שמקבלת עבורם קיצבת נכות מוגדלת כמו שאני מקבלת על הילדים.
השופט שפט לה 2000 ש"ח מזונות עבור 2 הילדים.
&nbsp
בנוסף הוא רוצה לתבוע אותי על לקיחת הזכויות של הילדים. האם יש באפשרותו לעשות זאת. אני זאת שלוקחת אותם לטיפולים,
תודה

למעלה