אודה לעצה

din2904

New member
אודה לעצה

החלטנו אחרי 19 שנים להגרש. 2 ילדים בני 16.5 + 11.
קצת הסבר ואחכ שאלות ומקווה שאקבל תשובות הגיוניות לגבי ההמשך:
1. יש לנו דירה שמוערכת כיום ב 1.2
2. יתרת משכנתא כ 300,000 עד אמצע 2028
3. היות וההחזר החדשי עומד על 2800 ואני מודעת לזה שאם נמכור את הדירה ישאר לנו כ 350 אלף שח אחרי המינוסים והסילוק של היתרה ואז אצטרך לחפש שכירות מינימום 3500 א' ש"ח.
4. לאחר מספר שיעורי בית החלטנו שאנחנו נגיע לגישור עם הסכם מוכן שאומר שהוא ישלם כ 4000 א' שח מזונות + מדור עד שהבכור יגיע לגיל 18 ואז ינכה שליש, אני אקנה את חלקו מהדירה ואתן לו 300,000 ש"ח ואני אשלם את המינוס והתחיבויות עתידיות באשראי, מדובר על 50,000 א שח בערך. כך אשלם משכנתא ל 25 שנה והדירה שלי בהחזר חודשי של 2900 ש"ח.
5. סיכמנו ביננו שחוגים קופת חולים ומה שקשור לילדים עלי והוא ישתתף חצי במשקופיים אם צריך, אורטודנט אם צריך והוצאות חריגות בנוגע לבריאות והשכלה גבוה וטיול לפולין לדוגמא.
6 ככה לא תובעת אותו על כספי פנסיה ביטוח וירושה שיש לו חלקית מדירה של אבא שלו.

השאלה שלי היא האם אני פריירית? האם אני מוותרת יותר מדי? יש לי סיכוי לשלם פחות מ 300000 א' ש"ח או שבבית משפט עלולים לומר לנו למכור את הדירה ולהתחלק ואז לא אוכל לקנות כלום ונתחיל להיות נא ונד עם הילדים מדירה לידרה עד יום מותי? תודה רבה מקווה לשמוע מכם

אין שום אפשרות לדעת אם את מוותרת על יותר מידי

אנחנו הרי לא יודעים כלום על הקרנות והפנסיה שלו, על חלקו בדירה שירש וגם לא על הנכסים שלך מעבודה (קרנות ופנסיה), לכן אנחנו לא יודעים אם זה שווה 50000 שח. בנוסף, לדעתי אף פעם לא נכון לוותר על דברים שוטפים של הילדים כמו חוגים והוצאות רפואיות. מדובר בעשרות ומאות אלפי שקלים, למה לא להתייעץ עם מומחה? קוראים לזה אקטואר והוא עושה איזון נכסים

din2904

New member
אני מבינה

יש סיבה לויתורים הללו... גם מבחינץ ההכנסות של שנינו שהם לא גבוהות, הביטוחי פנסיה גם לא בשמיים והדירה זה הכי חשוב לי כרגע כדי שלא יערים עלי קשיים. הוא מאןד קל להשפעה ונגרר אחרי אחרים ולכן חשוב לי לעשות את זה בצורה לא מלחמתית ובעיקר לילדים... פשוט לא ידעתי אם אני נדיבה מדי בכך שאני מוותרת גם על החלק שלו בעו״ש ובהוצאןת בית משפט רבנות וכו...

כמה דברים

1. לא הבנתי את החשבון.900,000 = 1,200,000-300,000. אמור להשאיר לכל אחד ממכם 450K שזה גם הסכום שתצטרכי לשלם גם לו אם תקני את חלקו בדירה. לפי מחשבון משכנתא של אחד הבנקים, עם ריבית ריאלית נכון להיום, ההחזר על 750K ל25 שנה הוא קצת מעל 4,000 ש"ח בחודש ולא 2,900. שימי גם לב שזה גולש הרבה מעבר לגיל בו הילדים מפסיקים לקבל מזונות. האם תעמדי לבד בהחזר? מציע לך לבדוק את הנושא הזה יותר לעומק.

2. ירושה: דירה או חלק מדירה שהבעל קיבל בירושה היא שלו, בדרך כלל לא משתתפת באיזון וברוב המקרים אין לך כל זכויות עליה. פנסיה: עושים איזון בין הפנסיה שאת צברת לזאת שהוא צבר בתקופה שבה הייתם נשואים. במקרים מסויימים יכול להיות מדובר בדי הרבה כסף, במקרים אחרים סכום זניח. הכל תלוי בסכומים שצברתם במהלך תקופת השיתוף.

בהצלחה.

din2904

New member
לגבי סעיף 2 - תודה לגבי סעיף 1:

שווי הדירה כ 1.1 עד 1.2. אחרי מכירת הדירה וסילוק ה 300 א' שח ומינוסים והלוואות מסביב נשאר עם 350 א' שח כל אחד. ההצעה שלי הינה לתת לו 300 א' שח ולקנות את החלק שלו והדירה תשאר על שמי ואני אשלם 600 א' שח ל 25 שנה. לגבי החזר החודשי יש לי מישהו פנימי שיוכל לעשות לי ריבית לא רעה כלל. ואז אני מוותרת על הפנסיה שלו ולא נלחמת איתו על כלום. מה שלו שלו ומה שלי שלי. סביר לא? והוא ישלם 3800 מזונות שזה כולל מדור...זאת אומרת, שיש לי יתרה של 300 אלף שח + 300 אלף נוספים שאקח מהמשכנתא כדי להחזיר לו.

עדיין מדובר על משכנתא של 600-650 אלף ש"ח

שזה החזר חודשי של כ-3500 של (במינימום), האם את ערוכה לתשלום כזה גם אחרי שהוא יסיים לשלם מזונות?

din2904

New member
אחרי ברור במשכנתאות

ולאחר לוח סילוקין של המשכנתא ועם הריביות שניתנו לי ההחזר החודשי יעמוד בין 2900 ל 3200 ל 25 שנה...תודה רבה

למעלה