לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
68836,883 עוקבים אודות עסקים

פורום גירושין

בפורום זה תוכלו להעלות כל שאלה, התלבטות ופניה הנובעת מענייני גירושין, הסכמי ממון , הסכמי גירושין  , חלוקת רכוש, פירוק שיתוף , משמרות , זמני שהות, מזונות , צוואות וירושות, גישור  ועוד  . ההזמנה היא לשאול כל שאלה, בין אם היא משפטית או אישית. בפורום יתקיימו דיונים הן בשאלות הגולשים והן בנושאים  יזומים  על ידי  כמנהלת הפורום - הכל בתחום הגירושין . 

מניסיוני הארוך כעו"ד לגירושין אני יודעת שהתקופה שבה אדם נימצא בהליך גירושין בשלב כזה או אחר היא אחת התקופות הקשות והמבלבלות בחייו  וכל עצה רגשית ,מקצועית או אחרת שאוכל לתת  במסגרת הפורום , אעשה זאת בחפץ לב . 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום גירושין

בפורום זה תוכלו להעלות כל שאלה, התלבטות ופניה הנובעת מענייני גירושין, הסכמי ממון , הסכמי גירושין  , חלוקת רכוש, פירוק שיתוף , משמרות , זמני שהות, מזונות , צוואות וירושות, גישור  ועוד  . ההזמנה היא לשאול כל שאלה, בין אם היא משפטית או אישית. בפורום יתקיימו דיונים הן בשאלות הגולשים והן בנושאים  יזומים  על ידי  כמנהלת הפורום - הכל בתחום הגירושין . 

מניסיוני הארוך כעו"ד לגירושין אני יודעת שהתקופה שבה אדם נימצא בהליך גירושין בשלב כזה או אחר היא אחת התקופות הקשות והמבלבלות בחייו  וכל עצה רגשית ,מקצועית או אחרת שאוכל לתת  במסגרת הפורום , אעשה זאת בחפץ לב . 

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום גירושין
 ברוכים הבאים לפורום גירושין. כאן תוכלו להעלות כל שאלה, התלבטות ופניה בקשר לגירושין. חשוב להדגיש שההזמנה היא לשאול כל שאלה, בין אם היא משפטית או אישית. בפורום יתקיימו דיונים הן בשאלות הגולשים והן בנושאים יזומים ע"י מנהל הפורום - הכל בתחום הגירושין, כגון: איך מחליטים  אם להתגרש או לא, ומה עושים כשיש דילמה בעניין זה, איך מתנהלים הליכי גירושין בישראל, מתי מתאים לפנות לגישור ומתי לא, איך מחלקים את הרכוש בגירושין, איך קובעים נושאים שקשורים לילדים כגון משמורת, זמני שהות ומזונות ועוד. עוד חשוב להדגיש שהאמור בפורום אינו בבחינת ייעוץ משפטי אלא  מידע כללי בלבד ואינו תחליף לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין המתמחה בתחום. לכן אין להסתמך על הנאמר בפורום וכל מי שעושה כך עושה זאת על אחריותו בלבד. כמו כן אבקש לשמור על מספר כללים בסיסיים: לא לפגוע בפרטיות של אנשים אחרים (ללא פרטים מזהים), להתנהל בפורום בצורה מכובדת ובלשון נקיה ולהמנע מפרסומת כלשהי - אישית או אחרת. 
המשך >>

לצפיה ב-'צריכה עזרה'
צריכה עזרה
<< ההודעה הנוכחית
25/09/2016 | 12:27
15
817
שלום, אני במצוקה קשה, אשמח אם תוכלו לעזור לי. אני ובעלי נשואים 10 שנים ויש לנו 2 ילדים. אנחנו עומדים בפני גירושין, המצב בבית בלתי נסבל. אנחנו בגישור כבר חודשיים אבל תקועים. הוא כל הזמן מדבר וצועק שם ואני בקושי מצליחה להכניס מילה. המגשרת כל הזמן מהנהנת. יש לנו בית שהיה שלו לפני הנישואין, אבל עברנו לגור בו ביחד וכמובן ששם גרים הילדים. הוא לא מוכן לחלק את הבית בינינו וטוען שזה שלו מלפני הנישואין ולא מגיע לי כלום. מה אני אמורה לעשות? לצאת עם הילדים לרחוב?? קראתי שיש חוק חדש שאי אפשר להגיש תביעות עכשיו אלא שיש גישור חובה. אבל אנחנו כבר בגישור שלא עוזר לנו!! מה לעשות?
גירושין >>
לצפיה ב-'למירן 8 שלום רב'
למירן 8 שלום רב
25/09/2016 | 14:30
354
חסרים נתונים.בעקרון עם מגשר כמו עם עו"ד צריכים כימיה ותקשורת בונה אם ראית שהלך הרוח בגישור כה שלילי מדוע הסכמת למפגשים נוספים?
את רשאית לבקש מהמגשרת סיכום של גישור שעלה על שרטון ואז את זכאית לגשת למרכז הסיוע בבית המשפט לענייני משפחה הקרוב לאזור מגוריך ולקבל אישור שיאפשר
לך להגיש תביעה לפירוק שיתוף לחילופין את יכולה להתייעץ עם מגשר אחר או להתייעץ עם עו"ד על זכויותיך בנקודה זו.ישנם עורכי דין שלא גובים תשלום עבור פגישת ייעוץ ראשונה.אם תרצי אוכל להפנות אותך.
לגבי דירה הרשומה על שם בעלך יש פסיקה המתבססת על עקרון ההסתמכות המאפשר לאישה לקבל מחצית מהנכס.
יש לך זכויות נוספות.אם תרצי הבהרות את מוזמנת לכתוב לי מסר אישי.בהצלחה
גירושין >>
לצפיה ב-'איך מתגרשים כשהגישור לא עובד'
איך מתגרשים כשהגישור לא עובד
26/09/2016 | 11:21
332
מירן שלום, 

אני בהחלט מבין את המצוקה שכתבת עליה והיא ניכרת מדברייך. 
המקרה שאת מתארת הוא דוגמה לכך שגישור לא תמיד עובד ולניצול לרעה של הליך גישור. באופן ברור, יש פערי כוחות בינך לבין בעלך שמשתלט על השיחה, מתנהג בתוקפנות ולא מאפשר לך להתבטא. ברור גם שהמגשרת לא עוצרת את זה ולא מאזנת את יחסי הכוחות, כפי שהיה עליה לעשות. 
זה נראה שהליך הגישור שבו את נמצאת לא משרת אותך אלא מזיק לך. 
ההמלצה במקרה שלך היא לפנות לבית המשפט ולהגיש בקשה ליישוב סכסוך. לפי החוק החדש לא ניתן להגיש תביעות אלא צריך להגיש קודם בקשה ליישוב סכסוך שאמורה להוביל את הצדדים לניסיון לסיום הסכסוך בהסכמה, כלומר להפנות אתכם לגישור. העניין הוא שכבר הייתם בגישור וראינו שהוא לא מצליח. לכן צריך להגיש יחד עם הבקשה ליישוב סכסוך בקשה נוספת שנקראת "בקשה לקיצור תקופת עיכוב ההליכים" ולבקש מבית המשפט לאשר לך להגיש תביעות באופן מיידי. 
לגבי מה שכתבת על הבית, הטענות של בעלך לא מדוייקות. אמנם החוק קובע שנכס שהיה שייך לאחד מבני הזוג מלפני הנישואין לא אמור להיות מאוזן ביניהם בגירושין, אך לדירת המגורים יש מעמד מיוחד בפסיקה של בתי המשפט, במובן זה שקל מאוד יחסית להוכיח כוונת שיתוף משתמעת מעצם הנישואין והמגורים המשותפים בדירה. צריך כמובן לבחון את כלל נסיבות העניין - למשל, האם יש משכנתא על הדירה שמשולמת מכספים משותפים? האם נעשה שיפוץ בבית מכספים משותפים? האם אלו נישואין ראשונים? ועוד. 
דבר נוסף שחשוב שתביני הוא שעלייך להיות הראשונה שמגישה את הבקשה ליישוב סכסוך, שכן כך את תהיי זאת שקובעת לאיזו ערכאה יוגשו התביעות שלך, לבית המשפט או לבית הדין הרבני. 
מומלץ מאוד להסתייע בעורך דין שעוסק בתחום כדי לקבל ייעוץ מדוייק יותר ולפעול בצורה נכונה. 

גירושין >>
לצפיה ב-'לשאלתך'
לשאלתך
26/09/2016 | 11:23
1
265
שלום מירן,

צר לי לשמוע על החוויה השלילית שיש לך מהגישור. קורה לפעמים שאנחנו חווים בחדר הגישור אוירה מתוחה ולעיתים אף צעקות.
מציע לך, אם עוד לא עשית זאת עדיין, לבקש שיחה נפרדת עם המגשרת על מנת שתוכלי להעביר לה מה את מרגישה ומה הם הצרכים שלך.
אם נוצר בינך לבין המגשרת חוסר אמון, תמיד ניתן להפסיק ולהחליף מגשר/ת.

לגבי הפנייה לבית המשפט, עפ"י חוק יש להגיע לעד ארבע פגישות מהו"ת (מידע היכרות ותיאום), פגישות אלה כשמן הן, הן נערכות עם עובדים סוציאליים שאמורים להסביר על האפשרויות השונות לניהול הליך הגירושין. היות והייתם כבר בגישור אני לא רואה מה הטעם בפגישות אלה אך הן מחויבות לפני הגשת תביעה.

בכל מקרה, לא הייתי מציע לך להתחיל בשלב זה עם תביעות בבית המשפט, כדאי לנסות למצות את הליך הגישור ולנסות להנות מהיתרונות שלו.

אשמח להרחיב בפרטי.

גירושין >>
לצפיה ב-'אגב-גם גישור של חודשיים,נרא הלי מוגזם אלא אם'
אגב-גם גישור של חודשיים,נרא הלי מוגזם אלא אם
27/09/2016 | 12:32
157
נפגשים לשעת גישור אחת לשבוע.
גירושין >>
לצפיה ב-'את יכולה לצאת לרחוב, הילדים ישארו אצלו, זו גם אפשרות...'
את יכולה לצאת לרחוב, הילדים ישארו אצלו, זו גם אפשרות...
27/09/2016 | 14:05
3
215
אפשרות נוספת, תגישי תלונה פיקטיבית נגדו במשטרה...
כמו שעושות נשים רבות....
הרי לך לא יעשו כלום גם תספרי סיפורים...
גירושין >>
לצפיה ב-'תלונות שווא על אלימות במשפחה'
תלונות שווא על אלימות במשפחה
27/09/2016 | 14:16
2
181
אני חייב להסתייג ולומר חד משמעית - הגשת תלונת שווא במשטרה בגין אלימות או הטרדה היא מעשה חמור ומזיק. כל מי שמייעץ להגיש תלונה כזאת נותן ייעוץ גרוע מאוד. הנזק עלול להיות גם למי שמגיש את התלונה וגם למרקם המשפחתי כולו. לא ארחיב, כי אפשר לכתוב מאמר שלם ואפילו סדרת מאמרים רק על הנושא הזה. אסתפק רק באמירה ברורה - תלונה "פיקטיבית" במשטרה היא טעות קשה ומעשה פסול מכל וכל
גירושין >>
לצפיה ב-'ברור שהתשובה למיואשת שרוצה דירה, היא צינית...'
ברור שהתשובה למיואשת שרוצה דירה, היא צינית...
27/09/2016 | 14:35
1
155
ולא רצינית לעניין התלונה הפיקטיבית המשטרה...

גירושין >>
לצפיה ב-'עוד על תלונות שווא'
עוד על תלונות שווא
27/09/2016 | 14:40
129
אני מבין. בכל זאת היה לי חשוב לומר את הדברים, בין היתר בגלל שהרבה חושבים (בציניות) שאפשר להגיש תלונה ומקסימום היא תידחה ולא יגרם שום נזק למי שהגיש את התלונה וזה ממש לא נכון. 
גירושין >>
לצפיה ב-'לא הבנתי באיזה קטע את דורשת חצי מהבית שהיה שלו לפני '
לא הבנתי באיזה קטע את דורשת חצי מהבית שהיה שלו לפני
27/09/2016 | 19:44
157
שהתחתנתם? לא שמת עליו שקל אז מה את קשורה?
כשתתגרשי תעשי כמו כולם, תקחי את הרגליים, תלכי לעבוד ולשכור דירה. הילדים יכולים להשאר גם במשמורת של אבא. ואת תבואי ותקחי אותם לפי הסדרי ראיה.

גירושין >>
לצפיה ב-'מה את אמורה לעשות?'
מה את אמורה לעשות?
27/09/2016 | 21:23
109
לשכור דירה, עליה תשלמי מהעבודה שלך וגם מהמזונות שתקבלי. לעבור לדירה שכורה אין הכוונה "להיזרק לרחוב". ההתקרבנות שלך ("להיזרק לרחוב", "הוא צועק ואני בקושי מצליחה להכניס מילה") דוחה וילדותית. 
גירושין >>
לצפיה ב-'שאלה למי שמבין מה אומר החוק,אני נמצא במצב הפוך'
שאלה למי שמבין מה אומר החוק,אני נמצא במצב הפוך
28/09/2016 | 10:21
1
126
בבעלותי דירה שאנו גרים בה.
יש לי הסכם ממון עם אשתי, כן שאין "כוונת חלוקה" של הדירה מטעם הנישואין.

היחסים עלו על שרטון, האם אני יכול לדרוש ממנה לצאת מהדירה עוד לפני שאנו מתגרשים?
נגיד, לתת לה 30 יום שתמצא מקום אחר?

היא טוענת שאסור לי "לגרש" אותה מהדירה וזכותה להשאר על סמך היותה אשתי.
פשוט מתקרצצת.

מה המצב החוקי? מותר לדרוש שתצא עם התראה בזמן סביר?
גירושין >>
לצפיה ב-'פינוי מדירת מגורים משותפת'
פינוי מדירת מגורים משותפת
28/09/2016 | 12:21
123
שלום רב, 

קשה לתת תשובה חד משמעית מבלי לקבל יותר פרטים ולרדת לעומק הסיבה שבגללה "היחסים עלו על שרטון" כדבריך. 
באופן עקרוני, אתה יכול לדרוש פינוי שלה מהדירה בטענה שאתה רוצה להתגרש ואין לה זכויות בדירה (אם היא לא מסכימה אז דרך תביעה בבית המשפט). אבל בגלל קשר הנישואין, היא יכולה לבקש מבית הדין הרבני שלום בית ולבקש "צו למדור ספציפי" - צו זמני שמאשר לה להמשיך לגור בדירה כל עוד נושא שלום הבית לא הוכרע. 
השאלה אם בית הדין הרבני יתייחס ברצינות לטענה של שלום הבית או שיקבע שיש עילה לחייב אותה בגט. בשביל לענות על השאלה הזאת, צריך כפי שאמרתי להכיר את המקרה יותר לעומק. 
מומלץ לכן לפנות לייעוץ משפטי כדי לקבל תשובה ברורה יותר על סמך כל העובדות הרלבנטיות. 

גירושין >>
לצפיה ב-'קשיים בגישור'
קשיים בגישור
01/10/2016 | 16:10
78
מירן שלום,
ניכר שיחסי הכוחות אינם מאוזנים בגישור הספציפי, זה לא אמור להתנהל באופן כזה, לא מאוחר לטרוף את הקלפים ולהתחיל מן ההתחלה.
כמגשר גירושין אני יכול רק להצטער עבור שניכם שזו החוויה הנוכחית שלכם והיא כמובן איננה משרתת אף אחד מכם, גם כשיש צד המרגיש חזק.
פנייה לערכאות  משפטיות היא סתימת הגולל על האפשרות לסיים את הפרשה ברוח חיובית לטובת עתידכם, ומתן קרדיט לצד שלישי (שופט\ת או דיין) שיחליט עבורכם לטוב או לרע.
משפטית השאלה הראשונה שהייתי שואל היא כמה זמן אתם נשואים ומתגוררים יחד בדירה המדוברת? למשך הזמן יש משמעות בפסיקה.

גירושין >>
לצפיה ב-'קודם כל את צריכה להחליט מה את רוצה'
קודם כל את צריכה להחליט מה את רוצה
03/10/2016 | 17:31
66
אם את רוצה להגיש תביעות, יש אפשרות כזאת, אם כי לא מיד. נראה לי שעליך להיות מיוצגת.
גירושין >>
לצפיה ב-'בהחלט מצוקה, קשה וכואב'
בהחלט מצוקה, קשה וכואב
08/11/2016 | 11:57
14
אולי כבר עשית משהו ןעזבת אולי עוד לא
אבל בעזרת בעל מקצוע מתאים - לא כולם מצליחים ,
אפשר למטב את המערכת הזוגית לחיים טובים יחד,
 אם יש אלימות פיזית,  סמים או התמכרות זה אבוד
גירושין >>

מנהל/ת הפורום

אודות:
עו"ד מיכל מוזס, הינה מומחית בדיני משפחה, מגשרת מוסמכת ונוטריון, עם התמחות נוספת בדיני מקרקעין. עו"ד מיכל מוזס הינה בעלת ניסיון מקצועי כעורכת דין פע
עוד...

הודעות אחרונות

13:05 | 17.06.19 עופר מתל אביב
23:35 | 05.06.19 אורחים בפורום
15:34 | 02.06.19 אורחים בפורום
18:22 | 16.05.19 wie geht es
23:03 | 14.05.19 נבגדת2
11:55 | 28.04.19 אורחים בפורום
11:01 | 28.04.19 אורחים בפורום
22:38 | 23.04.19 maligotthelf
08:22 | 18.04.19 אורחים בפורום
22:38 | 12.04.19 אורחים בפורום
22:58 | 02.04.19 אורחים בפורום
22:28 | 29.03.19 Roeiii1
10:07 | 26.03.19 עוד מיכל מוזס

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ