נטלי (מוקד מצוקה) מוכרים לאנשים את הפתרון שלהם

• פותח הנושא k-don
  • פורסם בתאריך

k-don

Well-known member
נטלי (מוקד מצוקה) מוכרים לאנשים את הפתרון שלהם

בלי להזהיר שיש מקרים שהוא לא יעבוד.
הפתרון עולה בסביבות 200 ש"ח לחודש.
הם גם נותנים מספר טלפון שאפשר להתקשר מהסלולרי ולקבל את השירות אבל אני לא יודע אם המתקינים שלהם דואגים להגדיר את המספר המקוצר הזה אצל הלקוחות (הקשישים).

הם דורשים שהלקוחות יחברו את לחצן המצוקה לקו טלפון נייח.

הם שוכחים לספר שבמקרה שקו הטלפון איננו של בזק ( הוא של הוט/סלקום/נטויזיון/פרטנר/012/בזק בינלאומי) הוא לא יעבוד בהפסקת חשמל.
כשניסיתי לברר עם המכירות הם אמרו שללחצן יש סוללת חירום והוא יכול לעבוד עד 8 שעות בלי חשמל.
הם לא יודעים שצריך לתת גיבוי גם לקו הטלפון או לאינטרנט כך שימשיכו לעבוד בהפסקת חשמל. (על ידי UPS)
לעומת זאת, כשפונים לדוגמא לעשות ניוד להוט, המוקדן בהוט נמנע מלעשות ניוד לקו שיש עליו לחצן מצוקה/אזעקה.

יש חברות נוספות שמוכרות פתרון דומה, ייתכן שגם שם לא מתריעים על הבעיה

נטלי - מוקד מצוקה

K-don שלום,

קראתי בעניין רב את תיאור המקרה.

על פניו ייתכן וקיים כאן כשל. כמובן שאם בוחנים בעיניים משפטיות (לצרכי הגשת תביעה ייצוגית) צריך לשאול מספר שאלות:

א. האם ניתן לצפות מנטלי לדאוג לגיבוי לקו הטלפון או לאינטרנט כך שיעבוד גם בהפסקות חשמל (בהנחה שהלחצן עצמו עובד בשעת הפסקת חשמל)? האם אין המדובר באחריות הלקוח?

ב. האם מדובר בעניין מהותי מספיק כדי להצדיק הטלת חובות שכאלה על נטלי? בהקשר זה יש לבחון מהי כמות המקרים של הפסקות חשמל (תוחלת הסיכון) לעומת עלות התקנת האמצעים שיאפשרו גיבוי לקו הטלפון.

ג. האם נטלי חבה לכל הפחות בחובות גילוי אודות הכשל? להמליץ ללקוחות להתקין אמצעים כאלה?

ד. מהו הנזק שנגרם, ככל שנגרם? נראה שזו תביעה שמתאימה לצו עשה (מתן צו המורה לנטלי לפעול כלפי עתיד), בהנחה ולא נגרם לאיש נזק (אלא אם הוא, חס וחלילה, נדרש לסיוע חירום בזמן הפסקת חשמל).

אמיר

k-don

Well-known member
ההרגשה שלי - דבר ראשון חלה חובת הגילוי.

(הם בעצמם לא יודעים)
לתת ללקוחות להיות מודעים לכשל בעצמם ולהחליט
1. להשאר עם קו בזק
2. לעבור לקו הוט ולהחזיק UPS למתאם
3. לעבור לקו נייח על גבי האינטרנט ולהחזיק UPS למתאם/ראוטר

חובות גילוי

אני נוטה להניח שזו העילה היותר חזקה. מעניין לדעת אם יש התייחסות לעניין בהסכם ההתקשרות שלהם.

למעלה