מהם התנוחות המומלצות בחורף להגברת חום הגוף

beigl

New member
מהם התנוחות המומלצות בחורף להגברת חום הגוף

ובמיוחד לחימום קצות הידיים והרגלים לאחר ישיבה ממושכת. אני מתכוון לסידרה קצרה של תנוחות. סידרת תנוחות קצרה שתיקח בין חמש עד עשר דקות. תודה, וחורף חם ובריא לכולם

yoyogaga

New member
תחושת קור בגוף

נקבעת לפי מה שלמדתי לפני הרבה שנים על פי 5 נקודות בגוף כפות רגליים אזניים אף. אז אולי כפות הידיים חשובות פחות. חימום כפות רגליים אפשר בגרביים. לגבי חימום גוף בכלל, אני חושב שגרוי מקלעת השמש יוצר חום וגם תרגילי נשימה מסויימים. לגבי אסאנות אין לי מושג ההגיון אומר שתנוחה שיוצרת מאמץ שרירי תיצור חום וגם תנוחה שהגוף מכודרר.

yoyogaga

New member
מאמר לדוגמא בנושא

http://www.livestrong.com/article/156266-yoga-asana-for-weight-loss/ נדמה לי מצויינת שם תנוחות הכסא utkatasana וגם תנוחה בשם side plank אם אינני טועה זה צלב צידי ומשהו מעניין על סדרה של אימון המקלעת הסולארית (מקריאה מהירה נדמה לי שזה משהו די וירטואוזי ולא מתאים לכל אחד אבל אולי ניתן לקחת רעיונות משם)

yoyogaga

New member
רק להוסיף

שכל מה שכתבתי היה דעה אישית של מתרגל יוגה מתחיל יחסית. אין לי יומרה להיות מומחה או לתת עצות של מומחה.

yoyogaga

New member
כמובן טעות

לא סדרת מקלעת השמש אלא ההשתחוות לשמש. סדרה לא מסובכת.

beigl

New member
תודה yoyogaga עברתי על הווידאו

אבל חשוב לי להבהיר את הסיטואציה מתוך הנחה שהרבה שותפים לה. הבנאדם יושב שעתים ויותר מול המסך ועובד. פתאום הבנאדם מרגיש שכולו קפוא וכל הגוף נוקשה. אני אישית לא מסוגל במצב כזה לפרוס מזרון ולהתחיל לבצע נשימות ותנוחות שקשורות בשכיבה. אבל מידע המצומצם שלי ביוגה אני יודע שישנם עוד המון תנוחות שלא מצריכות מזרן, תנוחות שבעיקרם הם מעמדת עמידה, אני מחפש איזה מהם משחררות את הגפים ומחממות אותם(כן את אותם התנוחות שאנו שונאים לבצע בקיץ). חורף חם ובריא

yoyogaga

New member
לדעתי

אתה בעצם מחפש משהו בסגנון של סדרת תרגילי חימום מהסוג שמעבירים אדם ממצב של חוסר פעילות למצב של כשירות לפעילות בעצימות גבוהה. אני לא בטוח שכדאי לחפש אותם ביוגה למרות שאני כמעט משוכנע שהם קיימים שם, אבל מהניסיון המועט שהיה לי באומנויות לחימה, לדעתי תוכל לקחת מהמבחר הגדול של תרגילי חימום שכיחים שיש שם, ולהכין סדרה שמתאימה. יש הרבה עם לא כל תרגילי החימום הללו שלקוחים מהיוגה. בואריציה כזו או אחרת. תוכל להתמקד בתרגילים שמחממים רגליים וידיים בעמידה, כולל ירידה לכריעה. ומה רע להוסיף למשל גשר לאחור?
יש פה לינק לדוגמא נקווה שלא ימחקו כי זה לא ממש יוגה אבל לדעתי רוב אם לא כל התרגילים לקוחים משם.
http://www.akban.org/hebrew/fitness/himum.php קיימים תרגילים נוספים לאלו שבלינק שידועים לי, כמו למשל חימום ידיים מצויין (עמידת מוצא פישוק רוחב כתפיים הושטת ידיים בגובה כתפיים לפנים, וכיפוף הזרועות במהירות עד שהאגרוף מונח לצידי המותן. חוזרים על זה מספר פעמים לצערי לא מצאתי הדגמה של זה, צי שמכיר זה תרגיל פשוט, ואולם לא כדאי לבצעו רק מטקסט אלא רק לאחר צפיה ויזואלית כי זה כולל סיבוב כף היד בהתאמה) ואפילו - לא עלינו, בעיטה צידית באויר, מוואשי-גרי, אפשר גם למול עצם דומם שסובל סוליה כמו משקוף דלת
בעצימות נמוכה. טוב גם לגמישות רק בזהירות.
בכל מקרה אני לא יודע מה הרקע שלך, אם אתה מנוסה אין בעיה, אבל לפי השאלות נשמע שאינך מנוסה, וכדאי תמיד לקבל הכשרה לתרגילים אלו, אפילו אלו, ממקור ראשון מספר שיעורים ולא לעשות לבד. מקווה שעזרתי
ואני מציין שוב שאינני מומחה.

0 אור 0

New member
האמת היא שלשחרור והמרצה כל שעה במשרד

באמת לא פורסים מזרון יוגה, אלא פשוט מבצעים תנועות טריויאליות : סיבובי ראש והפניות לצדדים, סיבובי כתפיים/ידיים/מרפקים, מתיחות כלפי מעלה טיפוס על סולם), סיבובבי מותניים , התמתחויות מעלה ומטה, מעבר מרגל לרגל וכמובן ספציפי לעובדים ליד שולחן מחשב: תרגילי עיניים (סיבובים) מעלה מטה, לצדדים, פזילות לכל הכיוונים, כיפוי) כפות ידיים - לפתוח ולסגור, פסנתר, לחיצת אצבעות זו מול זו, שילוב ומתיחה, כפות רגליים - סיבובים, הפניות בישיבה, הפניות בעמידה (הליכהעל פנים , חוץ, עקב, כריות) חימום ושחרור - טפיחות לאורך כף היד ואח"כ שפשוף מהכתף למפרק, טפיחות מהישבן לכף הרגל מבחוץ וחזרה מבפנים חימום איזור הכליות =- טפיחות באגרוף משוחרר, שפשוף כפות הידיים ואז הנחה שלהם על איזור הכליות כל התרגילים האלו שנראים טריוויאליים בעצם יוצרים הזרמה של הדם לכל הגוף ומונעיםאת הסטגנציה שיוצרת (גם) קור.

טאוֹ

New member
יופי של תרגילים לעובדים ליד שולחן מחשב

האמת שאחרי תשע שעות ליד שולחן מחשב, העיניים שלי כבר באופן אוטומטי מסתובבות מעלה מטה, לצדדים, פזילות לכל הכיוונים...

למעלה