לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
67846,784 עוקבים אודות עסקים

פורום תמא 38 והתחדשות עירונית

התחדשות עירונית הפכה בשנים האחרונות לתחום נדל"ני פעיל ותוסס ביותר והפעילות רק מתרחבת מדי שנה.

הדבר הוא טבעי שכן אין פתרון אחר להזדקנות מרכזי הערים הגדולות ולהתפתחות פרברי הערים. במונח התחדשות עירונית נכללים בעיקר פרוייקטים של תמ"א 38, לסוגיה השונים, פרוייקטים גדולים יותר של פינוי בינוי וכן השבחה והרחבות אחרות של בתים קיימים.

הנושא הוא מורכב ומחייב זהירות רבה ובדיקה מקצועית מקיפה. פורום זה נועד לסייע לבעלי דירות בסבך הקיים.    

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תמא 38 והתחדשות עירונית

התחדשות עירונית הפכה בשנים האחרונות לתחום נדל"ני פעיל ותוסס ביותר והפעילות רק מתרחבת מדי שנה.

הדבר הוא טבעי שכן אין פתרון אחר להזדקנות מרכזי הערים הגדולות ולהתפתחות פרברי הערים. במונח התחדשות עירונית נכללים בעיקר פרוייקטים של תמ"א 38, לסוגיה השונים, פרוייקטים גדולים יותר של פינוי בינוי וכן השבחה והרחבות אחרות של בתים קיימים.

הנושא הוא מורכב ומחייב זהירות רבה ובדיקה מקצועית מקיפה. פורום זה נועד לסייע לבעלי דירות בסבך הקיים.    

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית.
 חשוב לציין כי פורום זה וכל הנאמר בו, בין אם על ידי מנהל הפורום ובין אם על ידי גולשים אחרים, אינו מהווה עצה משפטית או תחליף לה ועל כן אין להסתמך עליו.
המשך >>

לצפיה ב-'הערת אזהרה בפרויקט תמ״א/פינוי בינוי'
הערת אזהרה בפרויקט תמ״א/פינוי בינוי
<< ההודעה הנוכחית
09/01/2019 | 21:40
3
50
אני מבקשת לדעת אם יש אפשרות כלשהי לדחות את רישום הערת אזהרה לטובת היזם עד קבלת היתר בנייה? וזה להרגשת ביטחון.

תמא 38 והתחדשות עירונית >>
לצפיה ב-'הערת אזהרה'
הערת אזהרה
( לעמוד שלי בתפוז )
10/01/2019 | 16:10
2
31
לא מקובל. היזם משקיע השקעה רבה עד לקבלת ההיתר. כל התהליך הזה נעשה על בסיס ההנחה שלו שיש לו אחיזה בפרוייקט והערת אזהרה היא בטוחה מקובלת. בהסםכ עימו צתריכים להיות סעיפים לגבי המקרים בהם תבוטל הערת האזהרה וכן יפוי כוח בלתי חוזר לטובת בעלי הקרקע לביטול ההערה במקרה של הפרה וכד'.
לצפיה ב-'חתימה על הסכם עם היזם - זו לא אחיזה מספקת?'
חתימה על הסכם עם היזם - זו לא אחיזה מספקת?
11/01/2019 | 20:39
1
21
אם אני חותמת על ההסכם, ברור שאני מחוייבת ליזם, להערת אזהרה יש לא מעט סיכונים. אני רואה בפעולה כזו השתלטות על הרכוש שלי. קבלת היתר בנייה יכול לקחת שנים, דברים רבים יכולים להשתנות גם אצלי וגם אצל היזם בזמן הזה.
איזה מקרים צריכים לרשום בהסכם שמאפשרים לי לבקש הסרת הערת אזהרה חוץ מביטול ההסכם?
לצפיה ב-'הערת אזהרה'
הערת אזהרה
( לעמוד שלי בתפוז )
12/01/2019 | 10:39
17
לא. זו רק אחיזה חוזית ולא מספקת. אין צורך לדאוג מהערת האזהרה אם ההסכם מפרט את כל התנאים לביטולה והיא אינה מונעת גם מכירת דירה לצד ג'. זו דרישה מקובלת בכל הסכמי הפינוי בינוי.  
לגבי תנאי הביטול - זה חורג מפורום זה. זה מחייב ממש טיפול פרטני של עו"ד ואני לא חושב שזה אחראי בנושא כה רגיש לזרוק כמה משפטים שאינם יכולים להוות תחליף ליצוג ממשי.

מנהל/ת הפורום

אודות:
עו"ד עפר שחל הוא בעל ותק של 25 שנה בעריכת דין. הוא עוסק ומטפל בתחומים שונים של המשפט האזרחי. תחומי מומחיות: פינוי בינוי; תמ"א 38; הרחבת מרפסות; בתים מ
עוד...

הודעות אחרונות

21:11 | 16.03.19 אורחים בפורום
18:43 | 12.03.19 אורחים בפורום
09:25 | 12.03.19 אורחים בפורום
14:09 | 10.03.19 אורחים בפורום
18:30 | 07.03.19 רן65345
18:18 | 07.03.19 אורחים בפורום
09:21 | 03.03.19 עוד עפר שחל
17:28 | 27.02.19 אורחים בפורום
19:07 | 26.02.19 אורחים בפורום
12:21 | 26.02.19 אורחים בפורום
09:16 | 24.02.19 אורחים בפורום
10:08 | 21.02.19 n a m a s t e
10:19 | 12.02.19 עוד עפר שחל

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ