יש דיאטה מומלצת לסןבלים מדלקת חניכיים חמורה?

מצב
הנושא נעול.

כלומר האם יש מזון שכדאי להימנע ממנו? או להיפך מזון שעוזר לדלקות האלה להירפא ולהיסגר? מה לגבי משקאות? בתודה מראש

Nightingale5

New member
מצטרפת לשאלתך

כלומר האם יש מזון שכדאי להימנע ממנו? או להיפך מזון שעוזר לדלקות האלה להירפא ולהיסגר? מה לגבי משקאות? בתודה מראש
מצטרפת לשאלתך
האינסטיקט הראשוני אומר שצריך להפסיק עם כל מה שמכיל סוכר לבן וכל מיני הסוכרים התעשיתיים אבל זה קשה ברמות ומבאס

אני סובלת מדלקת חניכיים שמבטאת ברגישות בחניכיים כבר 3 חודשים
חשבתי שזה בגלל שלא עשיתי ניקוי אבן משך זמן רב אבל אחרי שעשיתי ניקוי ממש טוב אצל רופא השיניים הפרטי שלי זה עדיין ממשיך וחוץ מיזה השינים שלי בריאות
אני ניסיתי להשתמש במי פה קורסודיל-תורודנט שזה אותו דבר וגם דקפינול שזה יותר רציני ועדיין זה לא עבר, יש ימים טובים יותר ויש פחות אבל עכשיו זה נראה כאילו זה "עומד במקום".
אני מצחצחת עם מרידול וקולגייט סנסיטיב לסירוגין
לא באה לפרסם אף חברה של מוצרי היגיינה לפה רק מציינת מה ניסיתי לעשות כדי לפתור את הבעיה.
ואשמח לעיצה מקצועית, תודה

רגישות בשיניים ובחניכיים

מצטרפת לשאלתך
האינסטיקט הראשוני אומר שצריך להפסיק עם כל מה שמכיל סוכר לבן וכל מיני הסוכרים התעשיתיים אבל זה קשה ברמות ומבאס

אני סובלת מדלקת חניכיים שמבטאת ברגישות בחניכיים כבר 3 חודשים
חשבתי שזה בגלל שלא עשיתי ניקוי אבן משך זמן רב אבל אחרי שעשיתי ניקוי ממש טוב אצל רופא השיניים הפרטי שלי זה עדיין ממשיך וחוץ מיזה השינים שלי בריאות
אני ניסיתי להשתמש במי פה קורסודיל-תורודנט שזה אותו דבר וגם דקפינול שזה יותר רציני ועדיין זה לא עבר, יש ימים טובים יותר ויש פחות אבל עכשיו זה נראה כאילו זה "עומד במקום".
אני מצחצחת עם מרידול וקולגייט סנסיטיב לסירוגין
לא באה לפרסם אף חברה של מוצרי היגיינה לפה רק מציינת מה ניסיתי לעשות כדי לפתור את הבעיה.
ואשמח לעיצה מקצועית, תודה
רגישות בשיניים ובחניכיים
תשובתי לגבי תזונה נמצאת בתשובה הקודמת.
המנעות מסוכר או הפחתה שימוש בו מומלצת בעיקר עמ"נ להמנע מעששת אך אין לה קשר למחלת חניכים.
רגישות שיניים יכולה לנבוע מחשיפת שורשים במקרה זה כדאי להקפיד על ניקוי יסודי אחת ל 3-6 חודשים ובנוסף להשתמש במברשת רכה או במברשת חשמלית עם ראש סנסיטיב ועם בקרת לחץ כדי להבטיח צחצוח עדין.
יש גם מספר משחות נגד רגישות שניתן להעזר בהן.

משקאות ומזונות ומחלת חניכיים

משקאות ומזונות ומחלת חניכיים
עד היום לא נמצא קשר בין תזונה למחלת חניכיים שהיא ראש ובראשונה מחלת חיידקית.
גם לא לטמפרטורת המשקה הנצרך.
כמובן שרצוי לשמור על תזונה מאוזנת הכוללת את כל הויטמינים והמינרלים ל מנת שלגוף תהיה יכולת להתמודד עם המחלה עי מערכת חיסון תקינה

מצב
הנושא נעול.
למעלה