לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
62806,280 עוקבים אודות עסקים

פורום עדשות מגע ומשקפיים

הפורום שלנו יעסוק בעולם האופטיקה והאופטומטריה, שהופך עם השנים להיות מנת חלקם של יותר ויותר אנשים וע"פ מחקרים אחרונים כמות זו תלך ותגדל. אם יש לכם שאלות או תהיות הקשורות למשקפיים, עדשות מגע ובעיות ראייה כאלה ואחרות, אשמח אם תעלו אותן כאן, על-מנת שאוכל לתרום לכם מהידע ומהנסיון שלי. 
תמיר עוז, מנהל הפורום, הינו אופטומטריסט קליני מוסמך, בוגר הדסה ירושלים (בהצטיינות).
בעל 20 שנות נסיון קליני. המייסד של "אוטיקה - OTTICA" - קליניקה פרטית בשיכון דן שבתל-אביב,
המייעצת בכל תחומי האופטומטריה והאופטיקה.
סרן (מיל") בחיל האויר, נשוי ואב לשלושה וחבר מועצת האופטומטריסטים בישראל.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עדשות מגע ומשקפיים

הפורום שלנו יעסוק בעולם האופטיקה והאופטומטריה, שהופך עם השנים להיות מנת חלקם של יותר ויותר אנשים וע"פ מחקרים אחרונים כמות זו תלך ותגדל. אם יש לכם שאלות או תהיות הקשורות למשקפיים, עדשות מגע ובעיות ראייה כאלה ואחרות, אשמח אם תעלו אותן כאן, על-מנת שאוכל לתרום לכם מהידע ומהנסיון שלי. 
תמיר עוז, מנהל הפורום, הינו אופטומטריסט קליני מוסמך, בוגר הדסה ירושלים (בהצטיינות).
בעל 20 שנות נסיון קליני. המייסד של "אוטיקה - OTTICA" - קליניקה פרטית בשיכון דן שבתל-אביב,
המייעצת בכל תחומי האופטומטריה והאופטיקה.
סרן (מיל") בחיל האויר, נשוי ואב לשלושה וחבר מועצת האופטומטריסטים בישראל.
x
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים לפורום משקפיים ועדשות מגעהמידע והעצות בפורום זה הינם כלליים וחלקיים בלבד ואינם באים להחליף ייעוץ אישי פרונטלי, המבוסס על נתוניו וצרכיו האישיים של המטופל. לפיכך אין מנהל הפורום אחראי לנזק כלשהו, שייגרם עקב הסתמכות על מידע זה ולהתאמת או אי-התאמת העצות לכל מטופל.
כמו-כן הפרסום בפורום אסור ויש לשמור על תרבות שיח.

המשך >>

לצפיה ב-'ניקוי עדשות מגע סקלרליות גדולות'
ניקוי עדשות מגע סקלרליות גדולות
10/07/2018 | 07:11
14
13
שלום רב, 
אני מעוניין להשתמש ב-AOSEPT PLUS לניקוי עדשות. העדשות הן עדשות מגע סקלרליות גדולות. הן אינן נכנסות לתוך מיכל הניקוי הקטן שמגיע בקופסה של ערכת הניקוי. יש לי מיכל ניקוי אחר גדול יותר, בלי דיסק הקטליסט שמצורף למיכל של AOSEPT. השאלה שלי היא זו: אם אסיר את דיסק הקטליסט מהמיכל של AOSEPT ואניח אותו בתחתית המיכל הגדול יותר, האם הניקוי יתבצע כהלכה? 
ראו השוואת המיכלים בתמונה המצורפת. 
אציין שהפתרון הטוב ביותר מבחינתי היה להשיג מיכל גדול שמלכתחילה כולל את הדיסק, אך אינני יודע היכן אפשר להשיג מיכל כזה. 
תודה רבה. 
עדשות מגע ומשקפיים >>
לצפיה ב-'ניקוי עדשות סקלרליות'
ניקוי עדשות סקלרליות
( לעמוד שלי בתפוז )
10/07/2018 | 16:54
13
17
שלום לך (לא הבנתי מה שמך),
אני מאד מעריך את כושר האילתור שלך, אך הייתי נזהר.
דבר ראשון אינני בטוח שבמחסנית הגדולה שצילמת ישנם פתחי שחרור גז בחלקו העליון של המכסה ואם אכן אין, אסור בתכלית האיסור להשתמש בה לניקוי במי חמצן וקטליסט, שהרי בתהליך הניטרול נוצרת תסיסה.
כמובן שכפי שציינת עדיף לנסות ולהשיג את המחסנית המקורית (תנסה להעזר באופטומטריסט שלך) ואם אתה לא מסתדר הייתי ממליץ לך לעבור לתמיסת EVER CLEAN: שם הקטליסט הוא כדור קטנטן ויתרונה הוא בכך שכל יום מתחיל עם תמיסה סטרילית (כדור חדש ולא קטליסט ותיק).
את המיכל הייעודי של EVER CLEAN לעדשות סקלרליות, לא צריכה להיות לך בעיה להשיג.

בהצלחה

תמיר עוז 
עדשות מגע ומשקפיים >>
לצפיה ב-'בהמשך לתשובתך'
בהמשך לתשובתך
11/07/2018 | 14:24
12
9
תודה על התשובה. 

באיזה חומר משתמשים אופטומטריסטים כדי לנקות עדשות סקלרליות ניקיון יסודי? אני מבין שזה חומר שכולל רכיבים שיש גם באקונומיקה. אני לא רוצה לעשות את זה בעצמי אני רק מבקש לדעת מה שם המוצר שהם משתמשים בו. 

תודה. 
עדשות מגע ומשקפיים >>
לצפיה ב-'חומר נוסף לניקוי עדשות קשות'
חומר נוסף לניקוי עדשות קשות
( לעמוד שלי בתפוז )
11/07/2018 | 15:01
11
6
שלום עופר,
אתה צודק.
בעבר היה חומר שהוא נגזרת כלשהי של כלור ואינני זוכר את שמו וזאת בתקופה שחומרי הניקוי והחיטוי היו פחות יעילים מאשר כיום.
אני לא ממליץ לך בשום צורה לטפל באופן שונה מזה שהמליץ לך עליו האופטומטריסט שלך, מאחר ולחלק מחומרי הגלם של העדשות מוסיפים פלזמה, אשר עלולה להינזק.

יום טוב

תמיר עוז
עדשות מגע ומשקפיים >>
לצפיה ב-'סלח לי שאני מקשה'
סלח לי שאני מקשה
11/07/2018 | 15:48
10
7
בלי קשר למה היה בעבר, האם אופטומטריסטים היום כשהם מנקים עדשות ניקוי יסודי משתמשים ב-EVER CLEAN? אם לא, מה החומר שהם משתמשים בו?
הרבה תודות מראש.
עדשות מגע ומשקפיים >>
לצפיה ב-'ניקוי עדשות יסודי'
ניקוי עדשות יסודי
( לעמוד שלי בתפוז )
<< ההודעה הנוכחית
11/07/2018 | 17:02
9
12
היי עופר,
אתה לא מקשה.
אופטומטריסטים משתמשים לניקוי יסודי בחומר שנקרא PROGENT של חברת MENICON. אני חייב שוב להדגיש שאם על גבי העדשה שלך קיים ציפוי מגביר הרטבה כדוגמת פלזמה או HYDRA PEG, אתה עלול ליצור נזק בלתי הפיך לעדשות שלך!!!
כמו-כן, יתכן שישנם חומרים נוספים שאינני מכיר.
אני שוב ממליץ לך לפנות אל האופטומטריסט שלך.

המשך יום טוב.

תמיר עוז

המשך יום טוב

תמיר עוז
עדשות מגע ומשקפיים >>
לצפיה ב-'הרבה תודות'
הרבה תודות
11/07/2018 | 18:06
5
לצפיה ב-'בעקבות הניקוי עם EVER CLEAN'
בעקבות הניקוי עם EVER CLEAN
15/07/2018 | 07:29
7
5
שלום תמיר, 

קיבלתי את עצתך. קניתי EVER CLEAN של אביזור. הקופסה מגיעה כמובן עם מיכל שאינו מתאים לעדשות הגדולות שלי. לכן השתמשתי במיכל לעדשות גדולות. שמתי בתוכו את התמיסה, הכנסתי לתוכה את הקפסולה, הכנסתי את העדשה הכלואה בתוך הרשת, סגרתי את המכסה, ניערתי מעט, והנחתי את המיכל (לא בשכיבה כמובן).

שלא כפי שכתוב בעלון המצורף לקופסה, בועות לא הופיעו כלל. גם אחרי כמה שעות הנוזל לא הופך לירקרק, ואם הפך -- קשה היה מאוד להבחין בכך. 

האם עשיתי משהו לא נכון? 

תודה רבה. 
עפר 
עדשות מגע ומשקפיים >>
לצפיה ב-'ניקוי ב EVER CLEAN'
ניקוי ב EVER CLEAN
( לעמוד שלי בתפוז )
15/07/2018 | 07:49
6
5
עופר שלום רב,

בהחלט מוזר.
נשמע שעשית הכל כשורה.
היית אמור להבחין בקיומן של בועות והנוזל אמור היה לשנות את הגוון לצהבהב עדין.
זהו בעצם האינדיקטור לכך שמי החמצן נוטרלו ולכן אל תכניס את העדשות לעיניים!
תבדוק את תוקף המוצר שקנית ואם הכל תקין, תחזור שוב על הפעולה ואולי תבקש ממישהו נוסף, עדיף אופטומטריסט, לבדוק אם מתרחש תהליך של תסיסה עדינה.

יום טוב

תמיר עוז
עדשות מגע ומשקפיים >>
לצפיה ב-'אחרי ניקוי שני'
אחרי ניקוי שני
15/07/2018 | 11:20
5
5
ניסיתי שוב. הפעם הנוזל הפך לצהבהב בהיר אך לא היו בועות. (אגב, כשאני מדמיין לעצמי אך אמורות להיות בועות אני חושב על המראה הזה: 
אפשר לקפוץ היישר לשנייה 38)

אם אנקה אותה עכשיו היטב בסבון בוסטון ואח"כ אשרה אותה לזמן מה בתמיסת השריה של בוסטון, האם אוכל לשים אותה בעין? 

הרבה תודות על הסבלנות. 

עדשות מגע ומשקפיים >>
לצפיה ב-'אחרי ניקוי שני'
אחרי ניקוי שני
( לעמוד שלי בתפוז )
15/07/2018 | 11:56
4
4
אם זה מה שאתה עושה בד"כ, אז זה נשמע לי תקין.

בהצלחה

תמיר עוז

עדשות מגע ומשקפיים >>
לצפיה ב-'אחרי ניקוי שני'
אחרי ניקוי שני
15/07/2018 | 12:26
1
יופי. תודה רבה! 
עדשות מגע ומשקפיים >>
לצפיה ב-'שלושה נ.ב.-ים'
שלושה נ.ב.-ים
15/07/2018 | 12:42
2
6
(א) לצד המיכל ששמתי בו את העדשה שלי, הכנתי "קבוצת ביקורת": את כל התהליך שעשיתי עם המיכל הגדול לעדשה הגדולה שלי עשיתי עם המיכל הקטן שמגיע עם הקופסה של EVER CLEAN, בלי עדשה בתוך הרשת. גם במקרה הזה לא היו בועות (כפי שחשבתי שהן צריכות להיראות), אך הנוזל הפך למעט צהבהב יותר ממה שהפך הנוזל במיכל הגדול. לאור זאת אני תמה בנוגע ליכולת של הקפסולה של EVER CLEAN לפעול על כמות גדולה יותר של הנוזל -- שיש מטבע הדברים במיכל גדול יותר. 

(ב) הייתי רוצה מאוד לנסות תמיסה אחרת הפועלת באופן דומה ל- EVER CLEAN (מבחינת החומר הפעיל), והיא התמיסה CLEAR CARE של CIBA VISION (אלקון). לא הצלחתי לאתר אותה בארץ. מכל מקום להבנתי גם היא באה עם מיכל קטן. 

(ג) והעיקר: המטרה העיקרית שלי בניסיון להשתמש בתמיסות האלה הוא להצליח לנקות כתמים לבנים "קשים" מאוד שיש מדי פעם על העדשה הסקלרלית שלי, ושחומרי ניקוי רגילים (דהיינו שמוכרים למשתמשים בעדשות) אינם מצליחים לנקות. כשאני רוצה לנקות כתמים כאלה אני עושה זאת אצל אופטיקאי שגר רחוק מביתי. הוא משתמש בחומר שאופטומטריסטים משתמשים בו (אולי זה שציינת באחד המכתבים הקודמים). הייתי רוצה לדעת אם בעולם נמכרת למשתמשים בעדשות תמיסה שיודעת להסיר כתמים קשים. 

שוב -- הרבה תודות. 
עדשות מגע ומשקפיים >>
לצפיה ב-'ניקוי יסודי'
ניקוי יסודי
( לעמוד שלי בתפוז )
15/07/2018 | 17:10
1
5
שלום עופר,

אתה נשמע לי בחור שחושב בהגיון, אך אתה מתאר מצב שבו עצות ברשת עלולות להפוך למזיקות ולכן אני סבור שבשלב זה נדרשת התבוננות וטיפול של האופטומטריסט שהתאים וניפק לך את העדשות.
אנא פנה אליו.

בהצלחה

תמיר עוז
עדשות מגע ומשקפיים >>
לצפיה ב-'תודה לך, היית לי לעזר רב!'
תודה לך, היית לי לעזר רב!
15/07/2018 | 19:03
2

מנהל/ת הפורום

אודות:
תמיר עוז, אופטומטריסט קליני מוסמך, בוגר הדסה ירושלים בהצטיינות ומצטיין דיקן, חבר מועצת האופטומטריסטים בישראל: הקמתי קליניקה לאופטומטריה בשם "אוטיקה" ב
עוד...

הודעות אחרונות

10:59 | 16.07.18 אורחים בפורום
10:53 | 16.07.18 אורחים בפורום
12:40 | 09.07.18 אורחים בפורום
17:20 | 08.07.18 אורחים בפורום
11:54 | 02.07.18 אורחים בפורום
11:32 | 24.06.18 אורחים בפורום
11:59 | 18.06.18 WantedDeadOrAlive
11:04 | 13.06.18 אורחים בפורום
12:03 | 10.06.18 אורחים בפורום
10:57 | 07.06.18 אורחים בפורום
10:51 | 05.06.18 אורחים בפורום
12:10 | 04.06.18 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ