אבחון AMD

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
אבחון AMD

שלום

הייתי בבדיקת עיניים והתאמה לאביזרי ראיה עם הפנייה של רופא עיניים למכון מגדלאור.
ברקע יש גידול נפחי מוחי משנת 2003 , סינוור, פוטובויה ,עין שמאל עצלה, עיוורון לילה יציב מולד .
סוכרת מאוזנת (דיאטה)
קטרקט התחלתי בשתי העיניים.

ראיה לרחוק ימין 3/9 שמאל 3/43 אין תיקון לרחוק

קרוב המצב תקין עם משקפיי קריאה לחדות ראיה.

התלונות שלי הן לא ממש עם חדות ראיה..זה מוכר לי.

אלא על איכות ראיה שורות עקומות בקריאה ..אותיות ש"רוקדות"..באותה שורה אות נראית קטנה יותר מהיתר ..טשטוש ראייה פעם פחות פעם יותר עייפות ראייה לאחר זן קצר סינוור ובעיות ראיה בתנאי תאורה לא טובים (אור לא חזק מספיק בחדר וכדומה )

שתי המלצות :

1 משקפיי מ"מ 6 הגדלה 450 צהוב פילטר ESCOOP מומלץ למרחק . משקפיי קריאה שיש לי כבר לקרוב.

2 בדיקה לשלול/לאבחן AMD

השאלה שלי איך בודקים אובייקטיבית את המחלה הנ"ל, לא בדיקת רופא. האם יש בדיקה כמו של עיורן לילה למשל? שבו רואים את המצב עם מכשור מדוייק?

כי מה שהבנתי שיש לי בבדיקה ( ושם לקחו זמן לשמוע את התלונות שלי מסודר כי ברקע יש הפרעת אישיות שאצל הרופא שקצר בזמן הלחץ מפריע לתקשר...) חשש ל AMD וטיפול מוקדם יכול לעזור...

הרופא מלבד חדות ראיה קטרקט ועיוורון לילה לא אמר מילה על החשד שהם העלו..אני חושש שאולי הוא טועה או לא שם לב..

שאלה נוספת ששכחתי לשאול שם..האם המשקפיים שהציעו עם הגדלה ..לא יהיו מיותרות מבחינת הגדלה ..לאחר ניתוח קטרקט ? או שבניתוח עושים תיקון עם עדשה לקרוב וזהו לרחוק המשקפיים ישארו..ולא אצטרך שינוי (הן יקרות מאוד בשבילי 2700 ש"ח..) אלא רק אי צורך במשקפי קריאה.
תודה :)

למעלה