retinitis pigmentosa

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
retinitis pigmentosa

שלום ,

אני בן 46
ברקע קדם סוכרת מתקדמת 121 בבדיקה לפני חודש..

הייתי אצל אופטימטריס היום , אני בהמתמה גם לרופא עיניים,

בעיות ראיה קיימות הן

1 עין שמאל עצלה ללא תיקון 6/60

2 בבדיקה לפני מספר שנים עיוורון לילה יציב מולד עם בעיה בראייה בתנאים סטטוסקופיים

3 בבדיקה לפני מספר שנים שדה ראיה תקין .

3 רכשתי משקפי קריאה 1.50 בכל עדשה . היום. קודם לכן היה לי 1.25 במשך כשלוש שנים .

4 יובש בעיניים, אציין שלא הסדרתי עם טיפות או ג'ל עיניים בעבר

יש לציין כי משרד הרישוי שלל לי נהיגה על משאית, כמו כן אני מוגבל לנהיגת יום בלבד.

בדיקה אחרונה אצל רופא עיניים לפני כשנה , ללא ממצאים חדשים

התלונות הנוכחיות שלי הן

,סינוור מוגבר בלילה וביום. עייפות בראייה לאחר עבודה צפייה בטלויזיה מחשב ספר. כאבים בעיניים עצמם וכאבי ראש . קושי בלילה בהליכה למקומות שונים אני מסתדר שיש תאורה חזקה פחות שיש תאורה חלשה יותר
המצב החמיר לאחרונה שהתחלתי לעבוד . בעבודה הדורשת ריכווז בהרכבת רכיבים . לאחר העבודה העיניים שלי תשושות לא יכול לראות טלויזה מחשב ומתאמץ גם בראייה לרחוק יותר..רק מנוחה ארוכה עוזרת וזה מאוד מקשה עליי לתפקד .

האופטימטריס קבע Retinitis Pigmentosa ,אבחנה שלא הייתה לי מעולם.

האופטומטריס הציע לי משקפיים עם עדשות CPF בטענה שזה יעזור לי . במיוחד עם עיפות העיניים העדשות ללא מספר. ומשקפיי קריאה לבנות רגילות.

אני בלחץ מכל זה כי הבנתי שזו מחלה קשה ועם התדרדרות..שאין לה מרפא..

האם המחלה הזו יכולה תוך כשנה ..מהבדיקה האחרונה לפרוץ בגילי? (האוטימטריס טוען שזה כבר שנים אצלי )
האם ייתכן שלא אובחנתי נכון עד היום?

האם הממצאים באמת מספיקים לקבוע את האיבחון הזה?

או
" אבחנה של רטיניטיס פיגמנטוזה

האבחנה מתבססת על בדיקת קרקעית העין ע"י רופא העיניים, בדיקת שדה ראייה, חדות ראייה, ראיית צבעים ובדיקה אלקטרופיזיולוגית של הרשתית." ויש להמתין לקביעה שלו?

אם רופא העיניים לא ימצא לנכון לשחוח לבדיקות הנ"ל יש לי מקום לדרוש אותן?

תודה :)

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
תוספת שנזכרתי

&nbsp
אימי הייתה עיוורת צבעים. לי בבדיקה האחרונה לפני כמה שנים..לא מצאו בעיה.
&nbsp
משקפיים תמיד היו לאבי...לא חושב שיש לו בעיות מיוחדות מלבד קטקרט שטופל (הוא בן 83 כיום)
:)

בעיות עיניים

קצת מפתיע שאופטומטריסט אבחן בעיה כזו בעיניים ורופא עיניים לא אמר על זה כלום
אני לא מטיל ספק בכישורי הבודק אבל אבחנה כזאת דורשת אישור מרופא עיניים שאכן זה המצב.
סנוור בלילה יכול להשתפר על ידי משקפיים עם עדשות צהובות גם כמות הראיה יכולה להשתפר עם עדשות כאלה.

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
עידכון

&nbsp
בבדיקת רופא עיניים היום נמצא שיש לי קטרקט בהתפתחות שלא מפריע כרגע לראייה מבחינת חדות ראייה . יש הפרעה ידועה של עיוורון לילה ועין עצלה.
החשד שהגורם סוכרת ...בבדיקות סוכר בדם קודמות אני גבולי מטופל בדיאטה ואמור לעשות יותר פעילות גופנית .
הבנתי שבשלב כל שהוא אצטרך ניתוח .
&nbsp
הרופא טוען שכאבי העיניים לא קשורים בבעיה בעיניים .
&nbsp
הטיפול שנתן :
טיפות עיניים ג'נטיל
המלצה למשקפיי שמש. שלל את העדשות המיוחדות של האופטיקאי.
&nbsp
שוב תודה רבה :)

למעלה