מעבר מעדשות מגע למשקפיים (עם ציפוי אנטי רפלקס)

HIROYUKI ODA

New member
מעבר מעדשות מגע למשקפיים (עם ציפוי אנטי רפלקס)

הייתי מרכיב עדשות מגע (דיספו ביו),אבל רופא העיניים שלי (ד"ר דוד ורסנו רופא מצוין) אמר לי שהגעתי לקו הסיום כי הם גרמו לי חוסר בהעברת חמצן למרות שהקפדתי על ניקיון ועל כל הכללים.

עשיתי משקפיים חדשות (אחרי בדיקה קפדנית של האופטומטריסט),עם מסגרת גדולה ומפלסטיק (אם זה יעזור..),אבל מאז שאני מרכיב אותם אני מרגיש ממש סחרחורות וחוסר יציבה, מראייה עגולה וכשאני מסתכל על פאנל המחשב או אפילו קווים אני רואה אותם עגולים או מקומרים וגם התמונה מרצדת בנוסף עם אני ממקד את הראייה אבל מזיז את הראש לצד ימין אם אני מתמקד בצד העדשה אני רואה הילה צהובה מוזרה... (לפי בדיקה איתו המספר הוא המספר שאני צריך) ואני סובל מכך כבר ארבעה ימים כשאני מרכיב אותם קבוע במשך היום.

התחושה הנוראית מכל קוראת כשאני יוצא עם המשקפיים לרחוב,אני הולך ממש לא יציב והכל מסתחרר סביבי! אני חייב לציין שבעבר הרכבתי משקפיים אבל בהמשך עברתי לעדשות מגע עד שלאחר שנים רבות של הרכבת עדשות,הרופא אמר שהגעתי לקו הסיום....

האם זה טבעי? מתי זה יחלוף? אני ממש לא יכול לתפקד כמו שצריך... אשמח אם תעזרו לי בעניין זה:)

יום טוב!

HIROYUKI ODA

New member
ניסיתי היום להרכיב את המשקפיים הישנים אבל עם מספר נמוך יותר

הבעיות נשארו אבל עדיין אולי בגלל שהמספר היה נמוך יותר והמסגרת הייתה קטנה יותר. יש לציין שגם במשקפיים הקודמות הישנות לא התרגלתי עליהם והיו לי סחרחורות וראייה מרצדת למרות שעשיתי בדיקת מיקוד ראייה כמה פעמים ... עכשיו המסגרת של המשקפיים החדשים גדולה פי 2 יותר ואחרי שנים שאני לא מרכיב משקפיים... . אולי אני אצטרך להתרגל עליהם?

בכל מקרה,הרגשתי שיפור קטנטן כבר מאתמול: אני רואה חפצים בגודל הטבעי שלהם כמעט (למעט מסך המחשב שעדיין אני רואה אותו מקומר...) ורואה יותר טוב מאשר לפני יום אך עדיין.. כשפניתי לאופטומטריסט לפני יומיים,הוא אמר לי שכנראה אני אצטרך להתרגל עליהם ואצל כל אחד זמן ההסתגלות שונה...

אני מכיר את האופטומטריסט הרבה מאוד שנים והוא תמיד מדייק בבדיקות ואף פעם לא מפספס והשירות שלו מצוין.

לא כדאי לתת עוד איזה שבועיים חודש ולפנות אליו שוב במקרה הצורך?

גם אם נותנים לך מספר לא נכון ומיקוד לא נכון

תוך מספר שבועות אתה תתרגל. זה לא תמיד טוב.
בהתאמה נכונה אתה לא אמור להרגיש אי נוחות ועיוותים.

HIROYUKI ODA

New member
האופטומטריסט שלי מקצועי ועשה לי בדיקה יסודית

כדי לראות אם אני צריך מספר גבוה או נמוך יותר והוא קבע שלא צריך (הייתי עושה בדיקות ראייה בבר אילן במחלקה לאופטומטריה והם נתנו לי מרשם של עדשות עם מספר גבוה יותר בעין שמאל מה שלא היה צריך בכלל! הם סטודנטים רק עם פיקוח של ד"ר מעליהם...) הייתי 3.75 בשני העיניים אבל בבר אילן אמרו שאני צריך 4 בעין שמאל למזלי אין צילינדר בעין.... חזרתי לפזיותרפיסט שלי שקבע שיש כאן טעות (אני אצלו שנים קונה עדשות ומשקפיים ויש לו 30 שנות ניסיון),ושאני לא צריך 4 בעין שמאל אלא 3.75 כמו שהייתי מרכיב תמיד. העניין הוא שבמשקפי ראייה רגילים זה 4.0 ואולי זה גורם לבלבול וכו'...

HIROYUKI ODA

New member
תיקון טעות בתגובה הקודמת

כתבתי פזיותרפיסט במקום האופטומטריסט בטעות כי זה דומה... בקיצור אני הולך אליו מחר לבירור העניין....

HIROYUKI ODA

New member
הייתי עכשיו אצל האופטומטריסט

הוא עשה בדיקה ידנית של המשקפיים והPD-D וזה היה אמור להיות 65 ולא 66. הוא אמר לי שגם 66 זה בסדר גמור ושאני צריך להתרגל... האם זה בסדר או לא?

HIROYUKI ODA

New member
כן אני בקושי מתפקד ואני קבעתי אצלו בדיקת ראייה מחדש מחר

בפעם האחרונה הוא קבע לי את המספר במשקפיים ע"פ מספר העדשות המגע הקודמות (זה יצא 4.0 במשקפיי ראיה). בגלל שאני לא יכול לסבול את המשקפיים יותר אני חוזר אליו לבדיקה יסודית מחדש. מה אתה אומר?

אה,ועדשות מגע יכולות לעשות אי הסתגלות או סבילות לעדשות משקפיים רגילות? אני ניסיתי לחזור לעדשות מגע שלי וכבר לא יכול (העין לא יכולה לסבול את העדשות והראייה ממש מזגזגת לי ויש סחרחורות אני ממש מרגיש שנתקעתי עם המשקפיים שקניתי:()...

מה אני יכול לעשות כדי לפתור את הבעיה?

ערב טוב:)

נ.ב: אני גם סובל מחולשת מבוך באוזן (חוסר שיווי משקל וסחרחורות. מאז שאני עשיתי את המשקפיים זה החמיר אבל בעדשות מגע תפקדתי כרגיל מה יכול להיות לא בסדר?)....

HIROYUKI ODA

New member
תיקון לתגובתי הקודמת

גם במשקפיים הישנות יש עיוותים אבל הם יותר פחותים וגם שם אני מבחין בהילה הצהובה המוזרה. אולי בגלל שבמשקפיים הישנות המסגרת קטנה יותר אז מרגישים פחות את העיוותים (מעולם לא הרכבתי משקפיים עם מסגרת גדולה...) בתמונה?

מחר אני הולך אליו ואברר איתו את העניין...

למעלה