הסתגלות למולטיפוקל

danik56

New member
הסתגלות למולטיפוקל

אני כבר שבועיים מנסה להסתגל למשקפיים חדשות עם עדשות מולטיפוקל שנרכשו ברשת הלפרין.
לקחתי עדשות ברמה גבוהה תוצרת Asahi-Lite
הסבירו לי מראש שבחלק התחתון יש שטחים מתים בצדדים.
השאלה שלי האם זה הגיוני וסביר שאזור הקריאה מאפשר לי לראות בפוקוס בקושי עמודה צרה בעיתון ואני כל הזמן נאלץ להזיז את הראש ימינה או שמאלה כדי להישאר בפוקוס תוך כדי קריאה.

זה אומר שההתאמה לא נכונה

בהתאמה נכונה ובאיכות גבוהה של עדשות הקריאה מאד נוחה וטבעית ואיזור הקריאה הוא לא צר בכלל.
אנא גש אליהם שוב ובקש שיבדו את הבעיה.

danik56

New member
מה הכוונה

התאמה לא נכונה? רוחב אזור הקריאה ניתן לשינוי?
אצלי הרוחב בפוקןס זה רוחב הטלפון הנייד בערך

רוחב איזור הקריאה תלוי בסוג העדשה

לכל סוג עדשה יש מבנה אחר. אופטומטריסט טוב ידע להתאים נכון את מבנה העדשה לצרכים שלך.

danik56

New member
לי הסבירו

שככל שהעדשה יותר איכותית התעלה רחבה יותר אבל אין כזה דבר שאזור הקריאה הוא ללא תעלה בכלל כלומר ללא שטחים מתים בצדדים.
אז אם אני מבין נכון את רוח הדברים, אפשר להרחיב את תעלת אזור הקריאה על ידי קניית עדשה לא ב3000 אלא ב6000. או שלא הבנתי נכון?

יש גם עדשות ב-1000 ש''ח עם תעלה רחבה לקריאה

זה תלוי בסוג העדשה (מבנה העדשה), לא במחיר.
יש עדשות עם מבנה שמתאים יותר למרחק של מחשב וקריאה ופחות לרחוק, ויש שמתאים לקריאה ולמרחק ופחות למחשב וכד'. יש המון מבנים של עדשות מולטיפוקל.
&nbsp
על האופטומטריסט להתאים עדשות לפי הצרכים של הלקוח, כולל הצרכים הכלכליים. ישנם עדשות מעולות גם בפחות מ-3000 ש''ח.

danik56

New member
האם קיימת עדשה

שמתאימה גם לנהיגה, גם מאפשרת עבודה ממושכת מול מחשב כלומר פוקוס על כל המסך במרחק 60 ס"מ וגם יש תעלה רחבה לקריאה ?
&nbsp

danik56

New member
החליפו לי את העדשות

כביכול לדגם יותר חדש ומתקדם (לטענתם)
אבל אני לא רואה כל הבדל בנתיים. גם בראיה למרחק אין פוקוס בפינות.
כלומר אם אני מזיז את העיניים ימינה או שמאלה במבט למרחק אז יוצא מפוקוס.
האם לגודל המסגרת יש השפעה על התופעות שאני מתאר ?

יש, אבל בהתאמה נכונה הוא לא אמור להיות מורגש כלל

תבקש זיכוי מלא וגש למישהו אחר. אמורה להיות אחריות מלאה להסתגלות.

למעלה