בן 30, מעוניין להתחיל לנגן. מאיפה להתחיל

moshe snapir

New member
בן 30, מעוניין להתחיל לנגן. מאיפה להתחיל

אז עברתי על כל הפורום שלכם (עד שנת 2015) ולא מצאתי תשובה.
רכשתי פסנתר חשמלי לפני שבוע ואני מתחיל לנגן. כרגע בלי מורה.
אני מוצא את עצמי יושב מול הפסנתר ומעביר יותר זמן באינטרנט בחיפוש חומרים מאשר בנגינה.
אז יש תיאוריה, ויש הרבה סרטונים ביוטיוב, ויש תרגילים לחיזוק ידיים (HANON). אבל אין לי איזו תוכנית מסודרת. בעיקר מדלג מאתר לאתר.

השאלה - איך להתמקד בהתחלה? מאיפה להתחיל? יש איזה אתר מומלץ (אין לי בעיה לשלם אם צריך, אבל עדיף חינמי)?

סתם מבקרת

Active member
השאלה מה פירוש "מתחיל לנגן". האם אתה מכיר תווים? ניגנת פעם

על כלי אחר?
אם אתה מתחיל ממש ממש מהתחלה ואין לך היכרות קודמת עם תווים, סימני נגינה, סולמות ובכלל......כדאי מאד, לדעתי, שתלמד באופן מסודר.
סידרת החוברות של "פסנתר עם כל שיר" טובה לעניין (לא מכירה אותה אבל מכירה את המקבילה הותיקה שלה "אורגנית עם כל שיר").
יש גם ספרים של Alfred's ללימוד עצמי של מבוגרים אבל הם באנגלית. אני למדתי מספר אחד שלהם ובהמשך מספר מתקדם יותר ומאד נהניתי וגם המורה שלי אהבה אותם ולמדנו מהם יחד.
חשוב ללמוד מסודר כדי ללמוד לנגן נכון, באיצבוע נכון כי אח"כ קשה לשנות הרגלי נגינה מוטעים.

moshe snapir

New member
תודה, מצאתי כמה ספרים באנגלית בחינם ברשת

אני מתחיל ממש ממש מהתחלה. התחלתי לפני שבוע.
כרגע הריטואל היומי כולל שעתיים (שעה בבוקר ושעה בערב) של:
קריאת תיאוריה מהספרים שמצאתי וצפייה ביוטיוב בשיעורים של Andrew Furmanczyk
תרגול סולמות בשתי ידיים
תרגול של תרגילי hanon (תרגילים 1 ו-2 )
קריאת תוים וניסיון למצוא מהר את הקליד המתאים לכל תו.
התחלה של 3 שורות ראשונות ב fur elise.
&nbsp
&nbsp

סתם מבקרת

Active member
קודם כל, בהצלחה. נגינה זה כיף גדול.

תרגול סולמות זה חשוב גם להקניית גמישות לאצבעות, גם ל"חימום" האצבעות לפני נגינה וגם כדי להכיר את הסולמות והאיצבוע הנכון. לשם כך חשוב שתתרגל את הסולמות ממקור שגם נותן את האיצבוע.
אם אתה מתחיל ממש מהתחלה, כדאי לעבוד עם חומר מסודר שממנו תוכל ללמוד את התוים, הסימנים, המקצבים וכו' בצורה נכונה והדרגתית, כך תדע את מיקום הקלידים ללא הצורך למצוא מהר את הקליד המתאים לכל תו

אני התחלתי ללמוד לבד לנגן על פסנתר ולמרות שהיה לי רקע קודם בנגינה וידעתי לקרוא תווים, החלטתי ללמוד עם מורה ואני שמחה שכך עשיתי.
מאחלת לך הצלחה והנאה

למעלה