האם לקנות מאדם פרטי או מחנות?

• פותח הנושא ms11
  • פורסם בתאריך

ms11

New member
האם לקנות מאדם פרטי או מחנות?

שלום

אני מתלבט בין רכישה מאדם פרטי או רכישה בחנות. בחודשים האחרונים חיפשתי מדי פעם מודעות יד שניה ולא מצאתי ממש "מציאות"; למעשה רוב הפסנתרים שהתאימו למה שאני מחפש צוין לגביהן "נקנה לפני כך וכך שנים בחנות זו וזו"; המחיר הנדרש היה אולי נמוך מהמחירים בחנות, אבל לא באופן מאוד משמעותי.
ניסיתי לסכם יתרונות וחסרונות ואשמח לקבל התייחסות.

מחיר: לכאורה קנייה מאדם פרטי המחיר זול יותר. האם זה לא מתקזז, לפחות במידה מסוימת, עם: (1) מוביל שעובד עם החנות יהיה בסופו של דבר זול יותר (2) כוון ראשון כלול במחיר פסנתר שנקנה בחנות (3) לאחריות הניתנת על ידי החנות גם יש ערך?

מבחר: האם הצליל של הפסנתר נשמע נעים לאוזני? קל לי הרבה יותר להעריך את הצליל של הפסנתר בהשוואה לפסנתרים אחרים, מה שאפשר לעשות בחנות, אבל לא ברכישה מאדם פרטי.

אפשרות קבלת ייעוץ: למעשה הסיבה המרכזית להעדיף רכישה מאדם פרטי, היא חשש שלכאורה ש איכות הייעוץ שאוכל לקבל ברכישה מחנות תהיה פחות טובה, וזה משתי סיבות: (1) ככל שהתרשמתי, בחנויות מסתייגים מהגעה עם יועץ מכוון (2) אני מניח שמכוון המייעץ ברכישת פסנתר, מקווה גם לבצע אחר כך גם את התחזוקה והכוון של הפסנתר; אבל חלק מהחנויות דורשות שהכוונים יבוצעו על ידיהן על מנת שהאחריות תהיה בתוקף.

היי

חנות שאינה מסכימה למכוון מטעמך אינה מסכימה לעיתים בגלל שחלק מהמכוונים מבקשים אחוזים מהמכירה.
או שסתם הם לא מוכנים כי יש להם מה להסתיר.
עדיף לקנות ממכוון פסנתרים כמוני וכמו אחרים שלא מחזיקים חנות אלא מחסן שהוא בית מלאכה זול ולכן הכלים זולים ויש מבחר
בברכה
שלומי דגול
0504244764

Teacher Johnny

New member
שאלתך לגבי קניה מחנות או מאדם פרטי

כמורה לפסנתר 20 שנה אני יכול לספר שבמקרים רבים שבהם תלמידים שלי קנו פסנתר מאדם פרטי צצו בו תקלות לא צפויות, ולא היה מי שיתן עליהן אחריות. אני ממליץ ללכת על מי שיכול לתת אחריות, והנטיה שלי היא להמליץ יותר על חדש. יהונתן קול

מפרטי או חנות - תגובה ליונתן קול

שלום ליונתן ולמבקרים בפורום.
אם בודקים פסנתר בצורה מקצועית לפני קנייה וקונים פסנתר במצב טוב אין שום חשיבות למקור הקנייה.
(על רכישת פסנתר מוזמנים לקרוא בהרחבה באתר שלי nimrodpianos.co.il)
חשוב להסתייע בשרותיו של מכוון פסנתרים מקצועי (עם דגש על כזה שאינו קונה ומוכר פסנתרים) שיילווה את התהליך ויעזור לכם להגיע לפסנתר המתאים לכם ביותר.
באשר לתקלות שצצות - פסנתר הוא כלי נגינה עם הרבה חלקים נעים והנגינה יוצרת בלאי לכן הגיוני שתקלות יצוצו. רכישת פסנתר עם מכוון פסנתרים תוריד את הסיכוי לתקלות למינימום וביקור סדיר של מכוון פסנתרים אחת לשנה לכיוון וניקוי הפסנתר ימנע את רובן ואף את כולן.
לגבי העדפת קניית פסנתר חדש - למי שמנגן שמונה שעות ביום זה נכון. צריך לקחת בחשבון שפסנתר חדש איכותי יעלה הרבה. יש לקחת בחשבון שפסנתר חדש שעולה בין 9,000 ל 14,000 ₪ מקורו בסין ולא משנה כמה יספרו לכם שלא.
חלק מהפסנתרים הסינים לא רעים וחלקם באיכות ירודה ביותר.
בסכומים האלו אפשר למצוא פסנתרים יפנים מעולים משנות השבעים/שמונים כמו ימהה וקוואי שיתנו תמורה הרבה יותר טובה לכסף שלכם.
חשוב להבין שפסנתר בן 30 נחשב צעיר.
לייעוץ כללי בנושא פסנתרים מוזמנים להתקשר אלי
054-7990406
נמרוד.

לקנות מחנות או מאדם פרטי

לפני כל רכישה מחנות או מאדם פרטי וגם אם הפסנתר חדש (!!!) חובה לבדוק את הפסנתר ע"י מכוון וטכנאי פסנתרים מקצועי שאינו עוסק במסחר בפסנתרים ולכן נטול אינטרס. מכוון שגם מוכר פסנתרים תמיד יעדיף שתקנו אצלו.
הדבר הכי צורם שנתקלתי בו בענף זה מכווני פסנתרים שגם מציעים שירותי בדיקת פסנתרים וליווי ברכישה וגם מוכרים פסנתרים בעצמם.
לגבי הייתרונות והחסרונות מבית פרטי או מחנות מוזמנים לקרוא באתר שלי nimrodpianos.co.il
בשורה התחתונה אם הפסנתר תקין ובמצב טוב אין חשיבות אם מאיפה נקנה.
יש מצבים בהם פסנתר דורש שיפוץ והכל ידוע וברור מראש - קונים בעלות נמוכה, משפצים ויש לכם פסנתר מושלם.
לייעוץ בנושא פסנתרים מוזמנים לפנות אלי 054-7990406
נמרוד.

למעלה