לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
89298,929 עוקבים אודות עסקים

פורום ישעיהו ליבוביץ-הגותו

ברוכים הבאים לפורום "ישעיהו ליבוביץ- הגותו" שמטעם עמותת "לשמה". זהו גם המקום לעידכונים על פעילויות העמותה. מטרת הפורום היא לשמש במה ציבורית עליה יתקיימו דיונים הן אודות ליבוביץ והגותו והן אודות עינייני היום והשעה. פורום זה כפוף לתקנון הפורומים של תפוז ועל כן הכותבים בפורום מתבקשים שלא לחרוג ממנו. גלישה מהנה.                                

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ישעיהו ליבוביץ-הגותו

ברוכים הבאים לפורום "ישעיהו ליבוביץ- הגותו" שמטעם עמותת "לשמה". זהו גם המקום לעידכונים על פעילויות העמותה. מטרת הפורום היא לשמש במה ציבורית עליה יתקיימו דיונים הן אודות ליבוביץ והגותו והן אודות עינייני היום והשעה. פורום זה כפוף לתקנון הפורומים של תפוז ועל כן הכותבים בפורום מתבקשים שלא לחרוג ממנו. גלישה מהנה.                                

x
הודעה מהנהלת הפורום
המשך >>

לצפיה ב-'רון מרגולין בהקשר לליבוביץ'
רון מרגולין בהקשר לליבוביץ
<< ההודעה הנוכחית
19/04/2019 | 22:14
1
35
לצפיה ב-'בעייה מוסרית ?! מישהו כתב.......'
בעייה מוסרית ?! מישהו כתב.......
20/04/2019 | 09:45
20
אשית, אני אכתוב כאן את מה שרופאים רבים יודעים, אבל פוחדים לומר בקול רם: ליצמן הוא (סגן) שר בריאות איום ונורא. לדעתי זאת בושה וחרפה, ודוגמה לשחיתות ולכיעור של הפוליטיקה הישראלית, שהאיש הזה נמצא בעמדת הכוח החשובה והעדינה הזאת, וככל הנראה יישאר בה גם בממשלה הבאה.
.
אבל זה לא מה שהכי גרוע אצל יעקב ליצמן. מה שפוסל אותו, לדעתי, מלעמוד בראש משרד הבריאות היא הצביעות שלו והעמדות שלו בכמה נושאים מהותיים של חיים ומוות, שנופלים בתחום האחריות של משרדו. דוגמה מזעזעת היא נושא תרומת האיברים. חסידות גור, שאליה משתייך מר ליצמן, לא ידועה כתורמת גדולה של איברים. אבל כאשר אחד משלומי-אמוני-ישראל זקוק להשתלה, מר ליצמן יודע לרמוז וללחוץ בדרכי עקיפין כדי שאותו אדם יקבל את האיבר שבו תלויים חייו. לתרום – חס וחלילה. לקחת בשביל אחד מ"שלנו" – מצווה ופיקוח נפש. אותי זה מגעיל.
ליצמן, כמו חרדים רבים, מתהדר ביראת-שמיים שלו, ורואה עצמו יהודי כשר למהדרין מן המהדרין. אבל החסידות מבית מדרשו היא עיוות וסילוף נורא של ערכי היהדות. בניגוד לרב עובדיה יוסף ("מרן"), שידע לקרב רחוקים, חיפש בפסיקותיו את דרך הפשרה והסובלנות, ועד שנותיו האחרונות האיר את פניו לכל אדם, חסידות גור היא דוגמה לאליטה גזענית ונצלנית. היא עלבון ליהדות. אין לי מילים עדינות יותר. אני מתבייש שיעקב ליצמן ואני מתפללים (כאילו) לאותו האלוהים.
אחד המפעלים היפים, הנאצלים והנוגעים ללב ביותר במדינת ישראל הוא מערך ההשתלות הארצי הקיים בה. כל שנה נערך בבית הנשיא טקס שבו ניתנות תעודות מטעם משרד הבריאות לקרובי המשפחה של אנשים שאבריהם הצילו חיים. וכל שנה מקפיד ליצמן, העומד בראש משרד הבריאות, להיעדר מן הטקס הזה.
ישעיהו ליבוביץ-הגותו >>

הודעות אחרונות

00:05 | 07.08.19 selenelee86
08:40 | 05.08.19 אורחים בפורום
07:48 | 23.07.19 אורחים בפורום
12:24 | 09.07.19 אורחים בפורום
07:20 | 30.06.19 Tetindo23093jef
08:14 | 13.06.19 אורחים בפורום
05:29 | 07.06.19 אורחים בפורום
12:42 | 30.05.19 BenGavers1
08:18 | 04.05.19 אורחים בפורום
22:14 | 19.04.19 אורחים בפורום
22:22 | 17.04.19 אורחים בפורום
21:25 | 12.04.19 Gamila139
10:41 | 12.04.19 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ