שלום. שאלה חשובה. אולי תוכלו

גליגלי6

New member
שלום. שאלה חשובה. אולי תוכלו

לייעץ לי. התכתבתי עם חברה נוצריה מאמינה חזק. היא לא רצתה לשמוע על הצרות שלי. התייחסה בצורה די פנאטית וגסה. למשל "את צריכה לסלוח לכל מי שפגע בך" גם אם זו גניבה ומעשיו קשים אחרים ע"י בני משפחה (?!)

והיא לא תרצה לשמוע על זה (בטלפון. עוד לא דיברנו). מאוד נפגעתי ועניתי לה שביהדות יש מצווה "דאגה בלב איש ישיחנה" ושהנצרות היא דת מעוותת. עדיין לא ענתה. קשה לי פיזית להתכתב על נושא זה
לפני כן היינו מדברות על כל דבר והיא התייחסה אך לא דיברנו על הנצרות והיהדות
מה לדעתכם פרופ' ליבוביץ היה עונה לי על זה. תודה

גליגלי6

New member
בכוונה השתמשתי במילה קשה

מעוותת לאחר שאמרה באופן נחרץ שלא תדבר איתי בטלפון.
&nbsp
היא גם איחלה לי "צום קל" בתמונה מוכנה כזאת. ומסבירה לי שיום כיפור לא נועד רק לצום. הנוצריה מסבירה ליהודיה על יום כיפור..

גליגלי6

New member
בכוונה השתמשתי במילה קשה

"מעוותת" כי היא פגעה והרגיזה אותי. זאת ועוד. היא איחלה לי צום קל (אני לא צמה) ואף הסבירה לי שיום כיפור לא נועד רק כדי לצום. הנוצריה מסבירה ליהודיה מה זה יום כיפור (?!) שלחה את זה בתמונה מוכנה כזו ולא הוסיפה שום מילה. זה לכשעצמו מעליב
&nbsp
הכל יחד נתן לי לחשוב שהחשיבה שלה מעוותת. אני מכירה אותה הרבה שנים מהארץ

גליגלי6

New member
ועוד דבר. הכרתי חבר'ה נוספים

מהקבוצה שלה. הם היו שונים לגמרי בהתייחסותם אלי. אמריקאים. היא גרה באפריקה. מוצא אנגלי

והאמת והשלום אהבו

שלום גלי-גלי-6 היקרה.
בספר משלי יב' כה נאמר: "דְּאָגָה בְלֶב אִישׁ יַשְׁחֶנָּה, וְדָבָר טוֹב יְשַׂמְּחֶנָּה."
ישחנה – משורש ש.ח.ה (כמו "ללכת שחוח") כלומר שיש להשפיל ולהכניע את הדאגה. (זה פירוש הפסוק לפי הרלב"ג והמלבים). ולא שיש להשיח אותה לאחרים. כי באמת כדאי שהאדם ינסה לפתור את צרותיו בכוחות עצמו.
לא הבנתי את הקשר בין מריבתך לחברתך, לבין מוצאה או דתה.
בכבוד רב
התשיעי

גליגלי6

New member
שלום לך התשיעי וסליחה על

העיכוב. הייתי מאוד נסערת מתשובתה ולכן העיכוב
&nbsp
שלחתי לך מסר
&nbsp
&nbsp
&nbsp
.