תגידו את האמת , אתם לא מצפים לקוד האתי לאקדמיה..............

אין שום מניעה, לוגית ואחרת, שיהיה קוד אתי

ל"אקדמיה", שכידוע, או שלא, הינה במאתיים השנים האחרונות מוסד פרופסיונלי, לכל דבר ועניין

יורם 714

New member
אני מרגיש עצוב שאני חושב על קוד אתי למרות

שאין בקוד האתי אין "יש" והרמה הפילוסופית של הקוד לא שווה את הדף
שעליה היא נכתבת. אני עצוב כי אני חושב שאם יש אפילו אחד שהוא מרצה טוב וחוקר מבריק יתחיל לפחד מאיזה קוד דמיוני שנכתב בהקשר לא מציאותי ואותו חוקר
שמדבר בשם המדע ה"טהור" אבל גם אוהב קצת להתפלסף אחרי "נשימה" עמוקה
בחברת תלמידיו הנבונים -יורחק בחסות משטרת ישראל או יקבל "נזיפה" מרה משר החינוך של מדינת ישראל. אני מקווה שרק יצוו עליו לשתות כוס מיץ תפוזים תוצרת ישראל יחד עם מחברי הקוד הנכסף. אמן !!

אל תבלבל בין האקדמיה לאקדמאים

על אקדמאים לא ניתן להחיל קוד אתי. כידוע, גם אקדמאים, למרות המופרכות שבעניין, הם עדיין בני אדם. ואין אדם (מוסד וכיו"ב) יכול להטיל על זולתו ערכים, גם כאלו הנגזרים מאתיקה, שאין לו חפץ בהם.
אשר לאקדמאים באקדמיה, כאמור בדבריי, האקדמיה הינה מוסד פרופסיונלי לכל דבר ועניין, וככל מוסד מקצועי, גם פדגוגי, אפשר שתנהג על פי כללים מסויימים במקרים מסויימים.
וכי מה שונה האקדמיה מכל מוסד פדגוגי אחר? מדוע תעלה בנו תמיהה אם בבית ספר מסויים, מורה מסויים ילמד (או ישוחח לפי תומו) את תלמידיו באמצעים פורנוגרפיים, כדי לרתק את אוזנם? הרי הוא אינו עובר על החוק בהנחלת שיטה זו.
מדוע כללי אתיקה על חברי כנסת (שמשום מה לא מיישמים, ראה ערך: אורן חזן) ושופטים, נראים טרוויאילים בעינינו, כאשר מכל בחינה שהיא כללים על אלו האחרונים, משמעותיים פי כמה מאשר על האקדמיה, באשר הם בעלי שררה ובידם הכוח להשפיע על חיי אנשים רבים.

יורם 714

New member
אוקיי אז בבקשה בוא ונדבר על קוד מקצועי ! לי למשל- ברור שהקוד

של אקדמיה בשומרון חייב להיות שונה במהותו מהאקדמיה בתל אביב.
הכיוון הוא לא חד סיטרי כלומר כל כמה שנים יבוא שר חינוך חדש ויחליט
להמציא "מוסר" חדש וכמה שהארי פרנקפורט צודק עם רעיון ה"בולשיט"
וחוץ מזה גם ליבוביץ בצניעות שלו "צדק" בגדול !!
אנחנו בסך הכל בני אנוש לא חלילים ולא שופרות.........

למעלה