האקדמיה לשלום נשמע מבורך

שמת לב מי מרצה שם?

מיודעינו ד"ר אבי אלקיים !
ואתה יודע מה אומר להם? "שלום עולמי לא יכון אלא בביטול הדתות".
נאום ראש המחלקה למכשפת ישראל... באוניברסיטת אילן .

כשחושבים על זה..

שום דבר כבר לא מפליא.
אולי מחר נשמע עליו שהתמנה לראש ישיבת פוניבז', או למואזין בואדי ערה.. (כמו במערכון של הגשש) הכל יכול להיות.
נראה לך הגיוני שראש המחלקה למחשבת ישראל באוניברסיטת אילן, יקרא לביטול הדתות, ואת מחשבת ישראל יהפוך למכשפת ישראל, ואת הרמב"ם לגדול במכשפים?
תאר לך ראש המחלקה לאמנות בבצלאל היה קורא לביטול הציור הפיגורטיבי או הציור האבטרקטי, ובבית ספר ספר לדרמה יוותרו על שיקספיר ?

שבת שלום - ומבורך

יורם 714

New member
אותי מפליא שב"אילן" לא מלמדים ליבוביץ

ממה הם פוחדים הרי הוא לא "מכשף" ולא קוסם הוא עולם ומלואו ......
כנראה יש להם סיבה טובה לבולשיט נאור שמאפיין הרבה מוסדות לימוד.
בכבוד רב ושבת שלום מבורך

יורם 714

New member
לצערי לא מלמדים ...... נראה לי שהסמינר מאת חנה כשר

היה אירוע חד פעמי בשנת 2003-2002
וגם אז זה היה אירוע של נס בלתי מוסבר (השלטונות הבר אילנים לא רצו בו)

למזלי הייתי נוכח באותו אירוע החד פעמי ולדעתי גם המוצלח מאד
עלה לי בזמנו 2000 שקלים אבל היה שווה כל שקל (סתם)
נדמה לי שאם הייתי יושב שם אף אחד לא היה מגרש אותי .

קשה להאמין

ש"השלטונות הבר אילנים" שמאפשרים ללמד את דבריו ההזויים של אלקיים ואף ממנים אותו לראש הפקולטה, כשהוא עצמו מצהיר שהוא תלמידו של ליבוביץ, וכך רוב המרצים או לפחות מושפעים מליבוביץ, ובעצם מי לא מושפע ממנו? אז דווקא אותו לא ילמדו?!
אולי הם סומכים על זה שבלאו הכי ליבוביץ יכנס לכל נושא...
&nbsp

אצלו זה הפוך

קודם היתה לו מסקנה.. אחר כך התחיל לחפש פטנטים כדי "להוכיח" אותה.
תחילה לקח משפט מתוך אלפי מאמרים שליבוביץ כתב, והוציא אותו הקשרו, ניפח אותו, ושפץ אותו, כדי שיתאים ל"מסקנה" שלו, וצירף לו אגדה את המקרה המוזר של הכלב, בגרסה הסורית... והרי לך אחלה "מסקנה"...

יש לך רעיון מדוע באוניברסיטת בר אילן יש התנגדות ללמד את משנתו של ליבוביץ, (אם אכן ישנה מדיניות כזאת)?

דרושים שוברי שתיקה...

אתה טוען ש"השלטונות הבר אילניים" מתנגדים ללמד את משנתו של ליבוביץ, ומאידך אין להם בעיה עם "המסקנה" המצוצה מהאצבע של אלקיים, שלדעתו הרמב"ם היה מכשף... האם הם מסכימים אתו?
האמנם אין שם איש שישבור שתיקה ויפריך לו את "המסקנה" המגוחכת הזאת?

יורם 714

New member
בהקשר לטענה שלי אני חושב

שזה מה שזכור לי שהמורה חנה כשר אמרה אז בזמנו שלא היה פשוט לקבל אישור
ללמד את הגותו של המורה . מכאן אני מסיק שיש התנגדות או שאולי אף אחד מהמרצים שם לא רוצה ללמד את הגותו .שמע יקר -אין חובה ללמד ליבוביץ בשום מקום על כדור הארץ.לדעתי הגותו משובחת והספקנות שלו ראויה עד מאד.
סך הכל האוניברסיטה היא גם מקום לסטודנט שרוצה את הדיפלומה והמורים מנסים
לקרב לבבות גם בדרכים של מאחזי עיניים.
פעם משורר מאד ידוע שלומדים את שיריו באוניברסיטה אמר לי שהמורים מהאוניברסיטה מבקשים שיבוא בהתנדבות לקרוא את שיריו ולשוחח
והוא המשורר הידוע זקוק גם לכסף מה אפשר לעשות ?!

u r i el

New member
מזכירים ומלמדים

לא מכיר קורסים מלאים עליו אבל הוא מוזכר, הן בהערות במהלך שיעורים שונים או במפורש ובצד מאמרים, למשל בנושא הבעייה הפסיכופיזית.
בנושאים דתיים הוא מוזכר ומצוטט לעתים, בעיקר בהערות שוליים, אולם אין מלמדים אותו בשיטתיות בנושאים דתיים מסיבות דתיות ברורות מאד.

למעלה