שיפוץ בבית לאחר מכירה

מצב
הנושא נעול.
שיפוץ בבית לאחר מכירה

שיפוץ בבית לאחר מכירה
לפני חודש וחצי מכרתי את הנכס היחיד שהיה לי בארה"ב, וקיבלתי את התשלום עבורו. אתמול בבוקר כתב לי הרילטור שלי, שישנם כמה תיקונים קטנים שאני צריך לעשות בנכס שהקונים מבקשים שאשלם עבורם, היות וקיבלתי הודעה כזו מהעירייה לפני כחצי שנה. הם מאיימים שאם לא אבצע תיקונים אלו הם יתבעו אותי.
העניין הוא שכשקיבלתי בקשה זו מהעירייה - הבית היה ריק משוכרים, ולכן בקשת העירייה היתה לא רלבנטית.
מה עלי לעשות? אני אזרח ישראלי (לא אמריקאי).
תודה לכל מי שיסייע.

aeonf

New member
בכמה כסף מדובר?

שיפוץ בבית לאחר מכירה
לפני חודש וחצי מכרתי את הנכס היחיד שהיה לי בארה"ב, וקיבלתי את התשלום עבורו. אתמול בבוקר כתב לי הרילטור שלי, שישנם כמה תיקונים קטנים שאני צריך לעשות בנכס שהקונים מבקשים שאשלם עבורם, היות וקיבלתי הודעה כזו מהעירייה לפני כחצי שנה. הם מאיימים שאם לא אבצע תיקונים אלו הם יתבעו אותי.
העניין הוא שכשקיבלתי בקשה זו מהעירייה - הבית היה ריק משוכרים, ולכן בקשת העירייה היתה לא רלבנטית.
תודה לכל מי שיסייע.
בכמה כסף מדובר?
אני לא הייתי מתקן דבר כלשהו בכל מקרה, לכל היותר מחזיר להם קצת כסף ושהם יעשו את התיקונים אם זה לא סיפור יקר מדי.
עו"ד לא היה לך במכירה?
&nbsp

Re:

בכמה כסף מדובר?
אני לא הייתי מתקן דבר כלשהו בכל מקרה, לכל היותר מחזיר להם קצת כסף ושהם יעשו את התיקונים אם זה לא סיפור יקר מדי.
עו"ד לא היה לך במכירה?
&nbsp
Re:
לא היה עו"ד, מי שכן היו מעורבים הם הרילטור וחברת טייטל.
מדובר בסכום נמוך מאוד - בערך200-300 - אבל אני חושש שזה סכום התחלתי, והמשפץ עוד יבקש הרבה יותר. וחוץ מזה, זה עניין עקרוני..
העניין הוא שאיני לא מודע לזכויותי המשפטיות במקרה כזה.

vinney

Well-known member
ואם יתבעו אותך אז מה?

Re:
מדובר בסכום נמוך מאוד - בערך200-300 - אבל אני חושש שזה סכום התחלתי, והמשפץ עוד יבקש הרבה יותר. וחוץ מזה, זה עניין עקרוני..
ואם יתבעו אותך אז מה?
עקרונית, צריך לקרוא את החוזה ולראות בדיוק מה כתוב בו. בד"כ מוכרים נכסים AS-IS, וכל עוד לא סוכם אחרת ברגע שהעסקה נסגרה הנכס עובר לבעלות הקונה על כל הבעיות שבו. אז צריך לראות שלא סוכם אחרת.
&nbsp
אתה כמובן יכול לשכור עורך דין, אבל זה יעלה לך 200-300 דולר לשעה. או שאתה יכול להגיד להם שהעסקה נסגרה, בעלות על הנכס עברה, כך גם האחריות. הם יכלו לבדוק אילו notices קיבלת בשלב הבדיקות וזה שלא בדקו ולא דרשו תיקון אז זאת בעיה שלהם.
&nbsp
כמובן כדאי מאוד לקרוא בעיון את חוזה העסקה קודם כל.
&nbsp
אין לראות בזה ייעוץ משפטי בשום צורה

aeonf

New member
שמע כנראה נפלת או על חולי נפש או על רמאים.

Re:
שמע כנראה נפלת או על חולי נפש או על רמאים.
גם אני נפלתי על רוכש כזה לפני שנתיים ושלחתי אותו לחפש את החברים שלו (גם במקרה שלי היה מדובר במשהו מטופש לחלוטין).
&nbsp
על סכומים כאלה זה מביש ומביך בכלל לפנות למוכר בטח ובטח לאיים בתביעה משפטית, מאידך כמו שאתה אומר יכול להיות שזה שיטת מצליח ואם יראה שהם מצליחים לסחוט ממך כמה גרושים הדרישה הבאה כבר תהיה גבוהה יותר.
&nbsp
הייתי לא רק מנתק מגע מיידית אלא גם מודיע להם רשמית בכתב שהם מטרידים אותך עם כל המשתמע.
&nbsp

Nir and Beer

New member
שיחפשו תחברים

שיפוץ בבית לאחר מכירה
תודה לכל מי שיסייע.
שיחפשו תחברים
אני לא עו"ד , אבל כן מחזיק בנכסים וגר במיאמי.
לאחרונה מכרתי נכס ואחרי חודש ביקשו ממני כסף לתקן איזה משהו. שלחתי אותם לחפש תחברים שלהם. מכירה היא סופית. בייחוד חוזה AS IS . אין פה יותר מה להתווכח.
שוב אני לא עו"ד אבל לדעתי פשוט תתעלם

מצב
הנושא נעול.
למעלה