האם למישהו יש המלצה (או דיסהמלצה) על קבוצות רכישה בארה"ב?

מצב
הנושא נעול.

מפאת חוסר זמן וידע לרכוש דירה מחוץ לישראל, אני מעוניין בהשקעה פשוטה בארה"ב בסגנון אינבו, אינטו, הגשמה וכו'
אשמח לדעת האם יש חברה אמינה ומומלצת שמארגנת קבוצת רכישה (אפשר מהנ"ל או גם פחות מוכרת).
רצוי כזאת שלא רק מגשרת בין משקיע ליזם, אלא משקיעה בעצמה בפרויקט, ורצוי גם מבוססת בשוק לאורך זמן עם אחוזי הצלחה גבוהים.
לחילופין, האם יש פורום כלשהו שבו אפשר לקרוא ביקורות משקיעים על החברות הללו?
תודה!

vinney

Well-known member
למה שתהיה???

מפאת חוסר זמן וידע לרכוש דירה מחוץ לישראל, אני מעוניין בהשקעה פשוטה בארה"ב בסגנון אינבו, אינטו, הגשמה וכו'
אשמח לדעת האם יש חברה אמינה ומומלצת שמארגנת קבוצת רכישה (אפשר מהנ"ל או גם פחות מוכרת).
רצוי כזאת שלא רק מגשרת בין משקיע ליזם, אלא משקיעה בעצמה בפרויקט, ורצוי גם מבוססת בשוק לאורך זמן עם אחוזי הצלחה גבוהים.
תודה!
למה שתהיה???
אפילו בארץ קבוצות רכישה עלולות להיות חתיכת עוקץ, וזה כשיש לך חוקים לצדך וידע והבנה של השוק והכלכלה המקומיים. בארה"ב? למה שתהיה כזאת חברה? איזה אינטרס יהיה למישהו לעשות את זה? הרי הרבה יותר פשוט לחפש אנשים כמוך ולשווק להם חלומות תמורת כספם. מה תעשה להם? תסע לארה"ב לתבוע אותם? תדע בכלל איך?
&nbsp
כל פעם אני קורא הודעות כאלה ואני לא מבין מה עובר לאנשים האלה בראש, בחיי...

למה שלא יהיו?

למה שתהיה???
אפילו בארץ קבוצות רכישה עלולות להיות חתיכת עוקץ, וזה כשיש לך חוקים לצדך וידע והבנה של השוק והכלכלה המקומיים. בארה"ב? למה שתהיה כזאת חברה? איזה אינטרס יהיה למישהו לעשות את זה? הרי הרבה יותר פשוט לחפש אנשים כמוך ולשווק להם חלומות תמורת כספם. מה תעשה להם? תסע לארה"ב לתבוע אותם? תדע בכלל איך?
&nbsp
כל פעם אני קורא הודעות כאלה ואני לא מבין מה עובר לאנשים האלה בראש, בחיי...
למה שלא יהיו?
קודם כל, התכוונתי לחברות ישראליות שפועלות לרכישת נדל"ן קבוצתי בארה"ב.
אני בטוח שיש גם חברות אמינות (כנראה לא הרבה) שמחפשות שותפים להשקעה ומצליחות במה שהן עושות. האינטרס הוא השלמת הון ועמלה תמורת הניהול והידע שהן מביאות. בהחלט קיימים מודלים כלכליים שבהם כל הצדדים מרוויחים, ויש גם בשוק אנשים אמינים ומקצועיים שאותם אני מחפש. אני מושקע כרגע בקבוצה כזאת באירופה, שהגעתי אליה בעקבות המלצות חמות ואני מרוצה בינתיים.

Boston Guy

New member
מאותה סיבה שאין זאבים צימחוניים

למה שלא יהיו?
אני בטוח שיש גם חברות אמינות (כנראה לא הרבה) שמחפשות שותפים להשקעה ומצליחות במה שהן עושות. האינטרס הוא השלמת הון ועמלה תמורת הניהול והידע שהן מביאות. בהחלט קיימים מודלים כלכליים שבהם כל הצדדים מרוויחים, ויש גם בשוק אנשים אמינים ומקצועיים שאותם אני מחפש. אני מושקע כרגע בקבוצה כזאת באירופה, שהגעתי אליה בעקבות המלצות חמות ואני מרוצה בינתיים.
כי זה מנוגד למהות שלהם.
וזה מוכח שוב, ושוב, ושוב... בעיקר בזמנים סוערים כלכלית כמו התקופה שבה אנחנו חיים כרגע. כשיש גאות באוקיינוס כל הסירות עולות - גם אלו שבהם הקברניט שיכור והמלחים אף פעם לא היו על סירה קודם. אבל כשהים קצת סוער והזרם הוא נגדך - כאן רואים את ההבדל בין צוות מנוסה ומיומן וקברניט משופשף ובין חלטוריסטים ש"רכבו על הגל".
בשנתיים הקרובות אני צופה שרבים מהמשקיעים שהלכו עם חברות מהסוג שהזכרת בהודעתך הקודמת יגלו את זה בדרך הקשה.
הכלל הוא פשוט - כל חברה באשר היא שמחפשת משקיעים קטנים וחסרי ידע מצד אחד, אבל נצמדת לעבודה "בתחום האפור" שמחוץ לרגולצייה מצד שני (בלי בקרה של הרשויות, בלי גורמי בקרה חיצוניים) - היא זאב.
וממה שראינו עד היום - הזאבים שהגיעו למצב שנאלצו להיכנס לרגולצייה ולהתחיל לתת דין וחשבון לגורמים חיצוניים פתאום לא כל כך "מצליחים במה שהם עושים"... והתאורייה שלי היא שזה לא "פתאום" אלא תמיד היה כך

אני מבין את הכוונה, אבל אתה מציג מציאות קיצונית מדי

כי זה מנוגד למהות שלהם.
וזה מוכח שוב, ושוב, ושוב... בעיקר בזמנים סוערים כלכלית כמו התקופה שבה אנחנו חיים כרגע. כשיש גאות באוקיינוס כל הסירות עולות - גם אלו שבהם הקברניט שיכור והמלחים אף פעם לא היו על סירה קודם. אבל כשהים קצת סוער והזרם הוא נגדך - כאן רואים את ההבדל בין צוות מנוסה ומיומן וקברניט משופשף ובין חלטוריסטים ש"רכבו על הגל".
בשנתיים הקרובות אני צופה שרבים מהמשקיעים שהלכו עם חברות מהסוג שהזכרת בהודעתך הקודמת יגלו את זה בדרך הקשה.
הכלל הוא פשוט - כל חברה באשר היא שמחפשת משקיעים קטנים וחסרי ידע מצד אחד, אבל נצמדת לעבודה "בתחום האפור" שמחוץ לרגולצייה מצד שני (בלי בקרה של הרשויות, בלי גורמי בקרה חיצוניים) - היא זאב.
וממה שראינו עד היום - הזאבים שהגיעו למצב שנאלצו להיכנס לרגולצייה ולהתחיל לתת דין וחשבון לגורמים חיצוניים פתאום לא כל כך "מצליחים במה שהם עושים"... והתאורייה שלי היא שזה לא "פתאום" אלא תמיד היה כך
יש בעולם אנשים, ואפילו יזמים בתחום הנדל"ן, שהם לא זאבים, ואם יהיו רווחים הם יחלקו אותם לשותפיהם חסרי הידע ע"פ חוק ובהתאם להסכם השותפות החתום.
יש לי גם מוסכניק אמין. ואפילו מישהי סיפרה לי לאחרונה על עורך דין אמין. זה קורה.

צבי ליך

New member
תיאורטית אתה צודק

יש בעולם אנשים, ואפילו יזמים בתחום הנדל"ן, שהם לא זאבים, ואם יהיו רווחים הם יחלקו אותם לשותפיהם חסרי הידע ע"פ חוק ובהתאם להסכם השותפות החתום.
תיאורטית אתה צודק
כל החברות שציינת הן חברות בעייתיות. אתה מוזמן לעשות חיפוש כאן בפורום.
&nbsp
מעשית, יש רק גוף אחד בארץ עם ותק מלפני 2009, שעדיין מגייס ממשקיעים קטנים עבור השקעות קבוצתיות בארה"ב.
הוא נקרא פרופימקס, וחוות הדעת שאני קיבלתי עליו עד היום היו שליליות.
בגדול, מי שעושה עבודה טובה במשך כמה שנים הולך להנפיק, או מגייס ממשקיעים גדולים.
&nbsp
אני מנסה לחשוב מה אני הייתי עושה אם הייתי מוצא עסקה שאני מאד מאמין בה, אבל גדולה עליי. אני חושב שלגייס מכל מיני משקיעים קטנים שאני לא מכיר זה מוצא אחרון בהחלט.
&nbsp
ההשוואה שלך לעו"ד ומוסכניקים היא לא נכונה.
אתה שואל כאן על משווקי השקעות שפונים מלכתחילה לקהל יעד שלא מסוגל להעריך את שווי ההשקעה שהם מציעים. אז כן. רובם המוחלט זאבים

aeonf

New member
עלית על הנקודה

תיאורטית אתה צודק
כל החברות שציינת הן חברות בעייתיות. אתה מוזמן לעשות חיפוש כאן בפורום.
&nbsp
מעשית, יש רק גוף אחד בארץ עם ותק מלפני 2009, שעדיין מגייס ממשקיעים קטנים עבור השקעות קבוצתיות בארה"ב.
הוא נקרא פרופימקס, וחוות הדעת שאני קיבלתי עליו עד היום היו שליליות.
בגדול, מי שעושה עבודה טובה במשך כמה שנים הולך להנפיק, או מגייס ממשקיעים גדולים.
&nbsp
אני מנסה לחשוב מה אני הייתי עושה אם הייתי מוצא עסקה שאני מאד מאמין בה, אבל גדולה עליי. אני חושב שלגייס מכל מיני משקיעים קטנים שאני לא מכיר זה מוצא אחרון בהחלט.
&nbsp
ההשוואה שלך לעו"ד ומוסכניקים היא לא נכונה.
אתה שואל כאן על משווקי השקעות שפונים מלכתחילה לקהל יעד שלא מסוגל להעריך את שווי ההשקעה שהם מציעים. אז כן. רובם המוחלט זאבים
עלית על הנקודה
אני יוצא מתוך נקודת הנחה שמי שפונה ל"גברת כהן מחדרה" עם ה50K המסכנים שלה הוא בהכרח או נוכח או שהעסקה בסיכון סופר גבוה והתשואה (הצפויה והמצוצה מהאצבע בדרך כלל) אינה תואמת את הסיכון, אני רואה את זה כל פעם מחדש.
&nbsp
יש הרבה קבוצות פרטיות (אני משקיע באחד כזו), הם אינם מחפשים משקיעים כי יש להם כבר פול קיים שרק מחכים בתור להשקיע איתם, אם הם כן מחפשים משקיעים אז הם בטח לא הולכים לקטנים אלא רק למוסדיים, פמילי אופיס או לקוחות עשירים (לקוחות כשירים) ונזילים.
&nbsp
לדוגמא לאחרונה הייתה לי עסקה לאחרונה (שירדה מהפרק לצערי הרב) שהייתה גדולה עלי בכמה מידות אבל ללא ספק אטרקטיבית מאד, אז קודם כל ברור שאני הייתי משקיע בה סכום גדול ככל יכולתי, שנית כמובן שצירפתי בני משפחה כי גם להם מגיע להנות מעסקה טובה לא? רק אז התחלתי לעניין אנשים נוספים עם סכום מינימום להשקעה של 6 ספרות בדולרים כי ברור שעדיף לעבוד עם מעט משקיעים גדולים מאשר הרבה משקיעים קטנים.
&nbsp
&nbsp

צבי ליך

New member
וכאן הפיתוי

עלית על הנקודה
אני יוצא מתוך נקודת הנחה שמי שפונה ל"גברת כהן מחדרה" עם ה50K המסכנים שלה הוא בהכרח או נוכח או שהעסקה בסיכון סופר גבוה והתשואה (הצפויה והמצוצה מהאצבע בדרך כלל) אינה תואמת את הסיכון, אני רואה את זה כל פעם מחדש.
&nbsp
יש הרבה קבוצות פרטיות (אני משקיע באחד כזו), הם אינם מחפשים משקיעים כי יש להם כבר פול קיים שרק מחכים בתור להשקיע איתם, אם הם כן מחפשים משקיעים אז הם בטח לא הולכים לקטנים אלא רק למוסדיים, פמילי אופיס או לקוחות עשירים (לקוחות כשירים) ונזילים.
&nbsp
לדוגמא לאחרונה הייתה לי עסקה לאחרונה (שירדה מהפרק לצערי הרב) שהייתה גדולה עלי בכמה מידות אבל ללא ספק אטרקטיבית מאד, אז קודם כל ברור שאני הייתי משקיע בה סכום גדול ככל יכולתי, שנית כמובן שצירפתי בני משפחה כי גם להם מגיע להנות מעסקה טובה לא? רק אז התחלתי לעניין אנשים נוספים עם סכום מינימום להשקעה של 6 ספרות בדולרים כי ברור שעדיף לעבוד עם מעט משקיעים גדולים מאשר הרבה משקיעים קטנים.
&nbsp
&nbsp
וכאן הפיתוי
הם לכאורה פותחים למשקיע הקטן דלת לאפיק השקעות שפתוח רק לבני משפחה ולמשקיעים גדולים.

בפועל, לעסקאות טובות לא חסרים משקיעים. העסקאות שהם מציעים פחות טובות, ולכן הם מחפשים משקיעים שלא יערכו בדיקת נאותות ראויה.

aeonf

New member
אבל יש כבר דלת כזו

וכאן הפיתוי
הם לכאורה פותחים למשקיע הקטן דלת לאפיק השקעות שפתוח רק לבני משפחה ולמשקיעים גדולים.

בפועל, לעסקאות טובות לא חסרים משקיעים. העסקאות שהם מציעים פחות טובות, ולכן הם מחפשים משקיעים שלא יערכו בדיקת נאותות ראויה.
אבל יש כבר דלת כזו
והיא דלת מצויינת: קרנות ריט!
בדיוק בשביל זה המציאו את המוצר הפיננסי הזה, שגברת כהן מחדרה כן תוכל להיות שותפה בקניון, בבית אבות או בבניין משרדים באירופה ביפן בארה"ב בקנדה או איפה שבא לה.
&nbsp

תיאורטית אני עדיין לא מבין למה

אבל יש כבר דלת כזו
והיא דלת מצויינת: קרנות ריט!
בדיוק בשביל זה המציאו את המוצר הפיננסי הזה, שגברת כהן מחדרה כן תוכל להיות שותפה בקניון, בבית אבות או בבניין משרדים באירופה ביפן בארה"ב בקנדה או איפה שבא לה.
&nbsp
לא יכול להיות מודל מוצלח במימון המונים...למה זה חשוב לחברה האם המשקיע מסוגל להעריך את העסקה או לא אם מלכתחילה אין לו אמירה כלשהי בהסכם השותפות?
אם מדובר בהסכם שותפות מוגבלת (ואני מדבר על הסכם מסוג זה), זה לא נראה לי משנה אם מתאמצים לחפש משקיעים גדולים, או משקיעים קצת יותר משאבים של שיווק וחשבונאות ופונים להרבה משקיעים קטנים.
אני מבין שהטענה שלכם היא שלכל עסקה טובה בהכרח יימצאו משקיעים גדולים. אני לא יודע אם זה נכון. אני לא יודע כמה עסקאות וכמה משקיעים יש. אולי יש פה גם אלמנט של להוציא עסקה מהר ולוקח יותר זמן לגייס משקיעים גדולים.
ולגבי קרנות ריט - אני לא מכיר את הנושא לעומק, אבל ממה שהבנתי (ותקנו אותי אם אני טועה) קרנות ריט, בניגוד מסוים לפרויקטים נדלניים, מושפעות ממצב הבורסה, כך שאם יש משבר הוא לא יפסח על קרנות ריט.

צבי ליך

New member
הבורסה היא מודל מימון המונים משופר

לא יכול להיות מודל מוצלח במימון המונים...למה זה חשוב לחברה האם המשקיע מסוגל להעריך את העסקה או לא אם מלכתחילה אין לו אמירה כלשהי בהסכם השותפות?
אם מדובר בהסכם שותפות מוגבלת (ואני מדבר על הסכם מסוג זה), זה לא נראה לי משנה אם מתאמצים לחפש משקיעים גדולים, או משקיעים קצת יותר משאבים של שיווק וחשבונאות ופונים להרבה משקיעים קטנים.
אני מבין שהטענה שלכם היא שלכל עסקה טובה בהכרח יימצאו משקיעים גדולים. אני לא יודע אם זה נכון. אני לא יודע כמה עסקאות וכמה משקיעים יש. אולי יש פה גם אלמנט של להוציא עסקה מהר ולוקח יותר זמן לגייס משקיעים גדולים.
ולגבי קרנות ריט - אני לא מכיר את הנושא לעומק, אבל ממה שהבנתי (ותקנו אותי אם אני טועה) קרנות ריט, בניגוד מסוים לפרויקטים נדלניים, מושפעות ממצב הבורסה, כך שאם יש משבר הוא לא יפסח על קרנות ריט.
הבורסה היא מודל מימון המונים משופר
למה זה חשוב לחברה האם המשקיע מסוגל להעריך את העסקה או לא אם מלכתחילה אין לו אמירה כלשהי בהסכם השותפות? מה זאת אומרת "למה"? העסק שלה זה למכור נדל"ן. המטרה שלה היא לקבל עבור הנדל"ן כמה שיותר. אם המשקיע לא מסוגל להעריך את העסקה, מה אתה מצפה שהיא תעשה? אמור להיות לך ברור שהיא תיקח ממך את המחיר הכי גבוה שהיא יכולה. זה הרי בדיוק מה שאתה מצפה שהיא תעשה כשהיא תמכור את הנכס בשמך.
אז יש מחוקק שקבע שזה ועוד איך משנה! אתה יודע למה?
כדי להגן על אנשים כמוך, שלא מבינים את ניגוד העניינים החריף בין המשקיע השקט לבין החברה. היא המוכרת ואתה הקונה, ולך אין מושג מה השווי של מה שאתה קונה. זה מתכון לעקיצה. בדיוק בשביל זה יש חוק ניירות ערך. בדיוק בשביל זה יש תשקיפים, ויש בורסה שקופה!!!

אני מבין שהטענה שלכם היא שלכל עסקה טובה בהכרח יימצאו משקיעים גדולים. אני לא יודע אם זה נכון. אני לא יודע כמה עסקאות וכמה משקיעים יש. אולי יש פה גם אלמנט של להוציא עסקה מהר ולוקח יותר זמן לגייס משקיעים גדולים. זאת לא הטענה. הטענה היא שלרוב היזמים ההגונים, יש רשימה של אנשים ו/או מוסדות שמעריכים אותו (ושהוא מעריך אותם ורוצה להיות שותף שלהם) שהוא יפנה אליהם, לפני שהוא ילך לשווק למשקיעים קטנים. אם יזם עם ניסיון הגיע למצב שאין לו מספיק משקיעים שמעריכים אותו, זה מעלה תהיות (אני בכוונה לא רוצה להיות גורף, אבל כמו שכתבתי, בעיניי זה מוצא אחרון)

ולגבי קרנות ריט - אני לא מכיר את הנושא לעומק, אבל ממה שהבנתי (ותקנו אותי אם אני טועה) קרנות ריט, בניגוד מסוים לפרויקטים נדלניים, מושפעות ממצב הבורסה, כך שאם יש משבר הוא לא יפסח על קרנות ריט. אתה טועה. נניח ששילמת עכשיו מיליון דולר עבור 1% בחברת אחזקות (שמחזיקה נדל"ן) לפי שווי של 100,000,000$. עכשיו יש שתי אפשרויות.
1. חברת האחזקות היא חברה פרטית. היא לא כפופה לחוק ניירות ערך, ויש מגבלות על הסחירות של המניות (אתה לא יכול למכור כמה שאתה רוצה, למי שאתה רוצה, ומתי שאתה רוצה. אתה גם לא יודע אם וכמה מהמניות מכרו השותפים שלך, ובאיזה מחיר).

<font>2. חברת האחזקות היא חברה ציבורית נסחרת בבורסה (בדומה לריט. לא ניכנס עכשיו להגדרות המדויקות של ריט). היא כפופה לחוק ניירות ערך, ויש לך מידע מלא על העסקאות שנעשות במניות החברה (אתה יודע בדיוק כמה מניות נמכרו ובאילו מחירים). כלומר- נוספה לך היכולת לקנות ולמכור מניות לפי שיקול דעתך, ולדעת איזה שווי יתר השחקנים בשוק מייחסים למניה. שים לב שזה לא אומר שאתה חייב למכור את המניות שלך.</font>

<font>שים לב שהנכסים של החברה הם אותם נכסים. ההבדלים היחידים הם שהחברה לקחה על עצמה יותר פיקוח, ואיפשרה מסחר בשקיפות.</font>
<font>אתה באמת חושב שהמצב הראשון עדיף לך?</font>
<font>נניח שבאמת יש משבר, ועכשיו השוק (הקונים והמוכרים של המניה) מתמחר את החברה לפי שווי של 50,000,000$. אתה עדיין חושב שהיא שווה 100,000,000$. מה יותר טוב מזה? יש לך הזדמנות לקנות עכשיו עוד מניות בנכסים האלה בחצי מחיר.</font>
<font>בפועל, מה שבד"כ קורה, זה שיש קשר ישיר בין שווי הנדל"ן לשווי הריט שמחזיקה אותו. כלומר- אם מחיר הריט נופל, אז כנראה שגם ערך הנדל"ן שהיא מחזיקה נפל</font>

vinney

Well-known member
״מימון המונים״ זה פיקציה

״מימון המונים״ זה פיקציה
זה משהו שנועד לחברות להמנע משימוש בכלי מימון הקיימים (הלוואות, הנפקות בורסה, וכד׳). למה החברות רוצות להמנע מזה? מכל מיני סיבות, אבל אף לא אחת מהן טובה עבורך, המשקיע הקטן.

קרנות ריט זה בדיוק מה שאתה מחפש, רק שאתה מחפש קרנות ריט מחוץ לבורסה - וכאמור יש סיבות טובות מאוד למה הן מחוץ לבורסה, ואף לא אחת מהן טובה עבורך.

Boston Guy

New member
כל הטיעונים שלך בהודעה הזו הזויים ומנותקים מהמציאות

לגייס משקיע גדול - אם זו קרן רי"ט, חברה עיסקית (כדוגמת חברת ביטוח, קרן פנסייה) או חברה פרטית - לוקח חדשים בודדים. רוב העבודה היא טכנית ומשפטית (בדיקות נאותות, ניתוח עיסקי, דיני חוזים...)..
ובסופו של תהליך - יש לך הסכם "שותפות" אחד, או שניים, או שלושה... לא 30, או 60, או 100 הסכמים נפרדים.

ממה שאנחנו רואים באופרציות שיש היום בישראל שפונות למשקיעים הקטנים - מדובר בפעילות עתירת כח אדם, מכירת לחץ ו"מצגות" שרצה חדשים רבים ואפילו שנים. למען האמת - זה הכי מזכיר את האופרציות שפעם היו מוכרות "פרוייקטים של TIMESHARE" - מה שבארץ קראו "קלאב הוטל".

כדי לגייס סכום של, נגיד, 5 מליון דולר - כשמדובר על משקיעים קטנים שבאים עם סכומים של 50 אלף דולר או 100 אלף דולר - ה"יזם" צריך להחתים 50-100 "שותפים". גם עם כמות הפראיירים שמסתובבת בישראל - זה יכול לקחת לו חדשים רבים לצוד 100 כאלה. ודי סביר שעם כל אחד מהם איש מכירות שלו יצטרך להיפגש 3-4 פעמים מינימום בתהליך המכירה... זו עבודה במשרה מלאה לצוות של כמה אנשים.
ואז יש 100 חוזים לחתום, ומכיוון שרוצים "לטוס מתחת לרדאר של הרגולצייה" אז אי אפשר לעשות קבוצה של יותר מ 30 שותפים... אז צריך לייצר לפחות 3 קבוצות נפרדות ולנהל את כל החשבונולוגייה עבור 3 קבוצות.

אין שום צורה להציג את זה כ"אותו דבר כמו לגייס משקיע גדול". מי שנכנס לפעילות כזו - עושה את זה כי "משקחיע גדול" לא מוכן לגעת בפרוייקטים שלו (או ביזם עצמו) אפילו עם מקל של 5 מטר אורך.

aeonf

New member
ממש לא חודשים, לעיסקה טובה ימים ספורים

לגייס משקיע גדול - אם זו קרן רי"ט, חברה עיסקית (כדוגמת חברת ביטוח, קרן פנסייה) או חברה פרטית - לוקח חדשים בודדים. רוב העבודה היא טכנית ומשפטית (בדיקות נאותות, ניתוח עיסקי, דיני חוזים...)..
ובסופו של תהליך - יש לך הסכם "שותפות" אחד, או שניים, או שלושה... לא 30, או 60, או 100 הסכמים נפרדים.

ממה שאנחנו רואים באופרציות שיש היום בישראל שפונות למשקיעים הקטנים - מדובר בפעילות עתירת כח אדם, מכירת לחץ ו"מצגות" שרצה חדשים רבים ואפילו שנים. למען האמת - זה הכי מזכיר את האופרציות שפעם היו מוכרות "פרוייקטים של TIMESHARE" - מה שבארץ קראו "קלאב הוטל".

כדי לגייס סכום של, נגיד, 5 מליון דולר - כשמדובר על משקיעים קטנים שבאים עם סכומים של 50 אלף דולר או 100 אלף דולר - ה"יזם" צריך להחתים 50-100 "שותפים". גם עם כמות הפראיירים שמסתובבת בישראל - זה יכול לקחת לו חדשים רבים לצוד 100 כאלה. ודי סביר שעם כל אחד מהם איש מכירות שלו יצטרך להיפגש 3-4 פעמים מינימום בתהליך המכירה... זו עבודה במשרה מלאה לצוות של כמה אנשים.
ואז יש 100 חוזים לחתום, ומכיוון שרוצים "לטוס מתחת לרדאר של הרגולצייה" אז אי אפשר לעשות קבוצה של יותר מ 30 שותפים... אז צריך לייצר לפחות 3 קבוצות נפרדות ולנהל את כל החשבונולוגייה עבור 3 קבוצות.

אין שום צורה להציג את זה כ"אותו דבר כמו לגייס משקיע גדול". מי שנכנס לפעילות כזו - עושה את זה כי "משקחיע גדול" לא מוכן לגעת בפרוייקטים שלו (או ביזם עצמו) אפילו עם מקל של 5 מטר אורך.
ממש לא חודשים, לעיסקה טובה ימים ספורים
בקבוצה שאני משקיע איתה הוא ממלא השקעה של 50M$ תוך גג גג גג חודש.
עסקאות של כמה מיליונים בודדים הוא מגייס תוך פחות משבוע. כל זה אחרי DD לעוס היטב.
עוד הפעם, יזמים בקנה מידה בינוני וגדול לא צריכים לרוץ ולגייס משקיעים כי פשוט יש להם פול קיים, העולם שלנו הוא סביב ריבית 0 (אולי קצת יותר בארה"ב), כל העולם ואחותו מחפשים עסקאות טובות עם תשואה סבירה בסיכון סביר כולל מוסדיים ולקוחות כשירים, עסקאות טובות פשוט נסגרות במהירות שיא. יש אינסוף כסף בחוץ שמחפש בית חם, רק תראה את כל הביליונים שהיזמים האמריקאיים הנפיקו פה באג"ח זבל.
&nbsp
לגבי העשרות ומאות משקיעים קטנים: זה לא רק עלות הגיוס האסטרונומית, אתה יודע מה זה 100 משקיעים שמבלבלים לך את המוח פעם בX זמן? מה לגבי עלויות להוציא לכולם דו"חות מס פעם בשנה, ניכויי מס במקור וכו'? לעבוד עם עשרות ומאות משקיעים זה OVERHEAD מטורף.
&nbsp

Boston Guy

New member
אני מציג מציאות. מציאותית. "יזם" הוא איש עסקים - לא גמ"ח.

איש עסקים תמיד ירצה למקסם את הרווח שלו.
ולכן יזם תמיד יחפש את הכסף הכי זול שהוא יכול להשיג.

המקור הכי נפוץ לכסף - הוא בנק. אבל בנקים בודקים בשבע עיניים כל עיסקה, מחליטים אם לתת את הכסף וקובעים את הריבית על הכסף לפי רמת הסיכון של העיסקה כפי שרואי החשבון שלהם והמנתחים העיסקיים המומחים שלהם מעריכים אותה, ומצויידים בעדרים של עורכי דין במחלקות המשפטיות שלהם שדואגים לכך שהבנק יהיה כמה שיותר מוגן.
ולמרות כל זאת - הבנקים "נופלים" לא מעט בתחום הנדל"ן. כי זה תחום מסוכן בצורה אינהרנטית.

כשיזם לא יכול לקבל את הכסף מבנק - אם בגלל שהבנק לא מוכן לתת את כל הסכום או בגלל שהבנק החליט שהסיכון גדול מדי - היזם ינסה ללכת למשקיעים מוסדיים או פרטיים גדולים. קרנות רי"ט הם סוג אחד של משקיע כזה. זה "כסף יקר יותר" - כי המשקיעים הגדולים מתוחכמים לא פחות מהבנק מבחינת הבדיקות העיסקיות והערכת הסיכון, והם מצפים לתשואה יותר גדולה ממה שהבנק רוצה. וגם כאן יש לרוב צבא של רואי חשבון ועורכי דין של המשקיע.

נסיון החיים המשותף לאנשים שכותבים כאן הפורום מלמד אותנו הוא שכשיזם פונה לגייס "כסף קטן" ממאות או אלפים של משקיעים קטנים ו"חסרי ידע" (אם נשתמש בביטוי שלך) - זה ב 99.9% מהמקרים בגלל שהוא לא מסוגל לקבל את הכסף הזה מהערוצים הקונבנציונאליים. וזה ברוב המקרים בגלל שה BUSINESS CASE שלו לא עובר את "מבחן הריח" של בנק או קרן רי"ט.

המשקיע הקטן חותם על "הסכם שותפות" - אבל מכיוון שהוא לא מצוייד בסוללת עורכי דין שינתחו את ההסכם הוא לא מבין שההסכם מלא חורים וחד צדדי - ובעצם לא מגן עליו בשום צורה, ושב"שותפות" הזו היזם הוא המלך - והמשקיע הוא סרח עודף.
היזם בעצם עושה את כל ההחלטות העיסקיות, מחליט מה משלמים ולמי משלמים, הוא זה שסופר את הכסף והוא זה שכותב את הדיווחים שהמשקיע מקבל כשליזם בא להוציא דיווח כזה.
ומכיוון שרוב המיזמים האלו בנויים על "טיסה מתחת לרדאר של הרשויות" - ומתחמקים מכל רגולצייה או בקרה חיצונית ולא תלוייה - זה ממש "החתול הוא זה שגם שומר על השמנת"...
צריך להיות תמים בצורה לא רגילה בכדי להגדיר את עצמך כ"שותף" - כשלך אין שום SAY בשותפות...

aeonf

New member
רק שזה לא מה שקורה בדרך כלל

איש עסקים תמיד ירצה למקסם את הרווח שלו.
ולכן יזם תמיד יחפש את הכסף הכי זול שהוא יכול להשיג.

המקור הכי נפוץ לכסף - הוא בנק. אבל בנקים בודקים בשבע עיניים כל עיסקה, מחליטים אם לתת את הכסף וקובעים את הריבית על הכסף לפי רמת הסיכון של העיסקה כפי שרואי החשבון שלהם והמנתחים העיסקיים המומחים שלהם מעריכים אותה, ומצויידים בעדרים של עורכי דין במחלקות המשפטיות שלהם שדואגים לכך שהבנק יהיה כמה שיותר מוגן.
ולמרות כל זאת - הבנקים "נופלים" לא מעט בתחום הנדל"ן. כי זה תחום מסוכן בצורה אינהרנטית.

כשיזם לא יכול לקבל את הכסף מבנק - אם בגלל שהבנק לא מוכן לתת את כל הסכום או בגלל שהבנק החליט שהסיכון גדול מדי - היזם ינסה ללכת למשקיעים מוסדיים או פרטיים גדולים. קרנות רי"ט הם סוג אחד של משקיע כזה. זה "כסף יקר יותר" - כי המשקיעים הגדולים מתוחכמים לא פחות מהבנק מבחינת הבדיקות העיסקיות והערכת הסיכון, והם מצפים לתשואה יותר גדולה ממה שהבנק רוצה. וגם כאן יש לרוב צבא של רואי חשבון ועורכי דין של המשקיע.

נסיון החיים המשותף לאנשים שכותבים כאן הפורום מלמד אותנו הוא שכשיזם פונה לגייס "כסף קטן" ממאות או אלפים של משקיעים קטנים ו"חסרי ידע" (אם נשתמש בביטוי שלך) - זה ב 99.9% מהמקרים בגלל שהוא לא מסוגל לקבל את הכסף הזה מהערוצים הקונבנציונאליים. וזה ברוב המקרים בגלל שה BUSINESS CASE שלו לא עובר את "מבחן הריח" של בנק או קרן רי"ט.

המשקיע הקטן חותם על "הסכם שותפות" - אבל מכיוון שהוא לא מצוייד בסוללת עורכי דין שינתחו את ההסכם הוא לא מבין שההסכם מלא חורים וחד צדדי - ובעצם לא מגן עליו בשום צורה, ושב"שותפות" הזו היזם הוא המלך - והמשקיע הוא סרח עודף.
היזם בעצם עושה את כל ההחלטות העיסקיות, מחליט מה משלמים ולמי משלמים, הוא זה שסופר את הכסף והוא זה שכותב את הדיווחים שהמשקיע מקבל כשליזם בא להוציא דיווח כזה.
ומכיוון שרוב המיזמים האלו בנויים על "טיסה מתחת לרדאר של הרשויות" - ומתחמקים מכל רגולצייה או בקרה חיצונית ולא תלוייה - זה ממש "החתול הוא זה שגם שומר על השמנת"...
צריך להיות תמים בצורה לא רגילה בכדי להגדיר את עצמך כ"שותף" - כשלך אין שום SAY בשותפות...
רק שזה לא מה שקורה בדרך כלל
רוב השותפויות האלה דווקא כן מקבלים מימון בנקאי או מוסדי אבל בצורה של חוב בכיר.
&nbsp
פרוייקט נדל"ן כזה או אחר בארה"ב או באירופה ממומן כמעט תמיד בצורה הבאה:
חוב בכיר: ממוסדי או בנק בריביות נמוכות יחסיות.
חוב נחות/מזנין: ממוסדי חוץ בנקאי או בנקאי בריבית גבוהה, דו-ספרתית בדרך כלל.
PREFERED EQUITY: לא תמיד יש את השכבה הזו, לפעמים זה ריבית (גבוהה) בלבד ולפעמים גם אחוזים מהרווח, פה זה בדרך כלל אנשים פרטיים כשירים, פמילי אופיס וכו', קרנות ריט ובנקים בטח לא יגעו בזה.
EQUITY/הון עצמי: השכבה המסוכנת ביותר, זה היזם עצמו ושותפיו.
&nbsp
בארץ בכל הגיוסים שאני ראיתי זה לEQUITY שחלק גדול מהרווח שאמור להגיע אליך הולך למארגן הקבוצה/מתווך מאידך כל הסיכון נופל על המשקיע הקטן בלבד.
זה לא שאין בנק או מוסדי בעסקה, זה פשוט שהמשקיע הקטן נחות אליו בסדר הנשייה או קבלת רווחים מהפרוייקט.
&nbsp
דוגמאות מצויינות אפשר לראות בתשקיפים של HAP או הגשמה.

vinney

Well-known member
קיימים מודלים

למה שלא יהיו?
קיימים מודלים
אבל קיימים מודלים בהם אנשים עם ידע והכשרה בתחום ירווחיו הרבה יותר ממשקיעים בלי ידע והכשרה בתחום לא רק מהשלמת הון ועמלה.
&nbsp
יש מלא חברות כאלה, רק שהן לא בדיוק ״משתפות״ שום דבר. הן לוקחות עמלות, ואתה לוקח סיכון. הן לוקחות בעלות, ואתה ה״מממן״. או הן לוקחות את הכסף שלך ומוכרות לך בית נפלא עם 5 חדרי שינה ו3 חדרי שירותים בפרבר הדרומי של ניו אורלינס.

naf86

New member
מאוד פשוט

תודה!
מאוד פשוט
כל קבוצה לא ישראלית, שלא מפרסמת בכל מקום, לא מבטיחים חלומות ויש להם נסיון של לפחות 10 שנים בקבוצות רכישה.

קבוצות רכישה נדל"ן בארה"ב

תודה!
קבוצות רכישה נדל"ן בארה"ב
הי גיא

הנה תשובה שעלתה בעבר בפורום וקשורה לנושא שאלתך לגבי השקעה בקרנות נדל"ן בצורת שותפות בקבוצת רכישה של משקיעים.
קישור לדיון - יתרונות וחסרונות רכישת חלק יחסי בשותפות להשקעות נדל"ן בארה"ב

חשוב! שים לב שכאשר אתה משתתף בקבוצת רכישה עליך להיות ערני לנושא החברה היזמית\המשווקת. לאחרונה כתבתי מאמר שמחדד את ההבדלים בין ביטויים כמו "השקעה בטוחה" לעומת "השקעה מבוטחת" לעומת "השקעה מובטחת". לדעתי, מוטב לא להסיק מסקנות מביטויים כאלה אלא לחקור לעומקם ומהותם.

האם יש לך שאלות נוספות לאחר התשובות שקיבלת מהחברים עד עתה?

בהצלחה!

guy12345671

New member
יש כאלה- הם פשוט מעטים וקשה יותר למצוא אותם

תודה!
יש כאלה- הם פשוט מעטים וקשה יותר למצוא אותם
אני מכיר כמה כאלה באזור בו אני גר בקליבלנד- ורובם עברו לעיסקאות גדולות של מולטי פמילי אחרי שגדלו והצליחו עם כמה עשרות בתים פרטיים (שם התשואה גבוהה יותר)
במולטי פמילי היה להם כבר יותר קל להשיג מימון מוסדי ואז לא היה צורך במשקיעים קטנים מישראל
לכן בשלב ההתחלה שלהם אתה בהחלט יכול להיכנס רק אז מגיע החיסרון של חוסר וותק (שרשמת כתנאי בהודעה שלך)
ועוד נקודה, הרמאות שישראלים עושים למשקיעים קטנים מהארץ היא לפעמים כ"כ גדולה- לפעמים מאה אחוז מעל הסכום שהנכס עלה לו (ותואם את השוק), לכן הגיוני שיהיו כאלה שבחיים לא יעשו את זה ויבינו שזה לא מוסרי

מצב
הנושא נעול.
למעלה