LLC משותף - בניית פרויקט של 3 בתים

מצב
הנושא נעול.

אני שוקל להכנס כשותף לקבוצת משקיעים שמתכננת בניית 3 בתים בפרפרי פילדלפיה. קיימים אישורי בניה וכל חברי הקבוצה רשומים ב-LLC , התשואה תחולק לפי גובה השתתפות של כל אחד. סיום הבניה ואכלוס תוך שנה.
נכון שרואים את שכירות רק בעוד שנה אבל הבתים חדשים, עם אחריות קבלן , באיזור טוב . תשואה עתידית לא גבוהה במיוחד - כ8.5% , לפי התוכנית העסקית , אך יש סיכוי למכירה ברווח תוך כמה שנים .
האם מישהו התנסה בפרויקטים מהסוג הזה ?

צבי ליך

New member
לא התנסיתי

אני שוקל להכנס כשותף לקבוצת משקיעים שמתכננת בניית 3 בתים בפרפרי פילדלפיה. קיימים אישורי בניה וכל חברי הקבוצה רשומים ב-LLC , התשואה תחולק לפי גובה השתתפות של כל אחד. סיום הבניה ואכלוס תוך שנה.
נכון שרואים את שכירות רק בעוד שנה אבל הבתים חדשים, עם אחריות קבלן , באיזור טוב . תשואה עתידית לא גבוהה במיוחד - כ8.5% , לפי התוכנית העסקית , אך יש סיכוי למכירה ברווח תוך כמה שנים .
לא התנסיתי
הניסוח שלך כללי, אז אני אענה בכלליות. הנושאים המרכזיים שלדעתי צריך לבדוק:
&nbsp
1. ביקוש לשכירות ומחירי שכירות באזור
2. מחיר של בתים בנויים באזור. צריך להיות גבוה משמעותית ממה שיעלה לכם לבנות חדש. אחרת עדיף לקנות בית בנוי
3. כמה בנייה יש באזור (האם ההיצע צפוי לעלות באופן חד).
4. מי מארגן ומי שולט בקבוצה. מה הם מנגנוני הפיקוח עליו, וכמה קל להחליף אותו. על מה הוא מתחייב לכם. בכלל, לקרוא ולהבין את התקנון
5. מי הקבלן, מה הניסיון שלו, ומה שווה האחריות שלו.
6. ליווי בנקאי. מה הסכומים ומה התנאים
7. מה הצפי מבחינת מיסוי

בדיקת כדאיות עסקת נדל"ן - בנייה חדשה

בדיקת כדאיות עסקת נדל"ן - בנייה חדשה
שלום אבירם,

נוסף על התשובה המצוינת של צבי, אני ממליץ לך לקרוא בפוסטים קודמים בפורום יש המווון מידע שיכול לעזור לך. הנה דוגמא לקישור עם תשובה רלונטית

אני רוצה להדגיש לך דבר אחד.
האנשים \ הצוות.
תתמקד בבדיקת הנאותות בחלק הזה. זה מוסבר בקישור ששלחתי לך.
הדגש הוא לעבוד עם צוות שכבר יודע.
יודע = מי שעשה פרויקט דומה בעבר והצליח באופן עקבי. כלומר יש לו שיטה. כל השאר לא יודעים. זה לא אומר שלא יצליחו, זה רק אומר שיש כאן סיכון רב יותר, לדעתי סיכון כזה שאין סיבה שתטול אותו וזה בלי להסתכל על המספרים שציינת ולא משנה איזה מספרים היית מציג.

בהצלחה!

מצב
הנושא נעול.
למעלה