מיסוי

מצב
הנושא נעול.
מיסוי

מיסוי
חברים נכבדים
אני אזרח ותושב ישראלי ,יש לי 3 בתים מושכרים בלאס וגאס תחת LLC.
רוצה למכור אותם.
השאלה אם יש שוני בגובה המס.בין שתי אופציות :
הראשונה - מכירת ה LLC עם הבתים.
השניה - מכירת כל בית לחוד.
תודה

בהנחה ש LLC ממוסה כגוף שקוף

מיסוי
חברים נכבדים
אני אזרח ותושב ישראלי ,יש לי 3 בתים מושכרים בלאס וגאס תחת LLC.
רוצה למכור אותם.
השאלה אם יש שוני בגובה המס.בין שתי אופציות :
הראשונה - מכירת ה LLC עם הבתים.
השניה - מכירת כל בית לחוד.
תודה
אין שינוי בגובה חבות המס.

האם להשקיף את ה- LLC גם לצרכי מס בישראל?

אם החלטת ליישם את חוזר מס הכנסה 5/2004 ולהשקיף את נתוני החברה ליחיד אז
כאשר הכנסות של LLC מיוחסות לתושב ישראל יישמר אופיין. כך למשל, הכנסה מעסק שמפיק התאגיד תחשב כהכנסה מעסק בידי המחזיק והכנסה מריבית בידי התאגיד תשמור על אופייה כהכנסה מריבית בידי המחזיק. כך למשל, תושב ישראל המשכיר נכס בארה"ב ובחר בהשקפת ה- LLC יכול לבחור בין מסלול 15% ללא זיכוי מס זר.
במידה ובחרת בגוף אטום לא שקוף
ההתייחסות תהיה בדומה לחברה בע"מ. כלומר, ה LLC ישלם מס בארה"ב אשר יוגדר בישראל כמס חברות. כאשר ה LLC יחלק את הכנסתו למחזיק בו, ינוכה מס במקור בארה"ב בהתאם לאמנה בין שתי המדינות, בשיעור של עד 25%. ניכוי המס במקור ניתן לקיזוז כנגד המס על הדיבידנד בישראל.
בישראל, מקבל הדיבידנד ישלם מס בישראל של 25% (אם מחזיק פחות מ- 10% ב- LLC) או 30% (אם מחזיק יותר מ- 10% ב- LLC), בניכוי המס במקור ששולם בארה"ב.

אם החלטת ליישם את חוזר מס הכנסה 5/2004 ולהשקיף את נתוני החברה ליחיד אז
כאשר הכנסות של LLC מיוחסות לתושב ישראל יישמר אופיין. כך למשל, הכנסה מעסק שמפיק התאגיד תחשב כהכנסה מעסק בידי המחזיק והכנסה מריבית בידי התאגיד תשמור על אופייה כהכנסה מריבית בידי המחזיק. כך למשל, תושב ישראל המשכיר נכס בארה"ב ובחר בהשקפת ה- LLC יכול לבחור בין מסלול 15% ללא זיכוי מס זר.
במידה ובחרת בגוף אטום לא שקוף
ההתייחסות תהיה בדומה לחברה בע"מ. כלומר, ה LLC ישלם מס בארה"ב אשר יוגדר בישראל כמס חברות. כאשר ה LLC יחלק את הכנסתו למחזיק בו, ינוכה מס במקור בארה"ב בהתאם לאמנה בין שתי המדינות, בשיעור של עד 25%. ניכוי המס במקור ניתן לקיזוז כנגד המס על הדיבידנד בישראל.
בישראל, מקבל הדיבידנד ישלם מס בישראל של 25% (אם מחזיק פחות מ- 10% ב- LLC) או 30% (אם מחזיק יותר מ- 10% ב- LLC), בניכוי המס במקור ששולם בארה"ב.

מצב
הנושא נעול.
למעלה