נדלן בקליבלנד

מצב
הנושא נעול.
נדלן בקליבלנד

נדלן בקליבלנד
שלום,

יש לי מספר נכסים במקומות סולידים בארהב, אני שוקל להשקיע בקליבלנד.

לרוב אני רוכש בתים די חדשים בשביל למנוע בעיות תחזוקה שונות.
אני שוקל לרכוש בקליבלנד נכס אבל הנכס מאוד ישן נבנה בשנת 1930...
הנכס עבר בדיקה והוא במצב די טוב.

מה דעתכם על נכס כל כך ישן, האם יש לזה משמעות אם התחזוקה שלו היא סבירה +.

בנוסף מישהו יכול להמליץ על חברת ניהול טובה בקליבלנד?

naf86

New member
חלק מהבתים שלנו

נדלן בקליבלנד
שלום,

חלק מהבתים שלנו
רשומים שנבנו ב-1900, כי לא תמיד היה רישום לפני כן. אבל עברתי פעם על הטייטל של אחד הבתים, והבית הוא בערך משנת 1880.
&nbsp
כלומר יש לנו בתים בני 120-140 שנה. הם בשכונה טובה, והמצב שלהם מעולה. הבתים ה"חדשים" יותר הם משנת 1920 בערך.
&nbsp
אז אם שומרים על הבית, זה בהחלט יכול להחזיק מעמד המון שנים. חשוב לציין שהשכונות בהם הבתים שלנו הם השכונות הטובות יותר, לכן לאורך השנים תמיד היו דיירים יותר אמידים שהשקיעו בבית.
&nbsp
&nbsp
אחד הדברים שכן שוה לבדוק זה מצב החלונות. הרבה מהם צבועים עם צבע שיש עופרת. יותר קל להחליף את החלון מאשר לצבוע מחדש ולעבור את הבדיקת עופרת.
הרבה מהבתים שלנו הם עם גימורי עץ, חלונות צבעוניות ועוד שלל דברים שלא מוצאים בימינו. זה חלק מהיופי של בתים ישנים.

גיל הנכס ושנת בנייה

נדלן בקליבלנד
שלום,

גיל הנכס ושנת בנייה
שלום דניאל,

אם אני מבין נכון, שאלתך היא לגבי שיקולים ברכישת נכס עם גיל גבוה, כלומר שנת בנייה. ציינת שיקול של תחזוקה זה לא בהכרח השיקול היחיד.

בכל אופן לשאלתך. הדבר העיקרי לקחת בחשבון מבחינת תחזוקה ובהקשר לשנת הבנייה (ליתר דיוק CAPEX) הוא מצב היסודות של הבית.
בקליבלנד, נפוץ מאוד לבנות בתים עם מרתף. המרתף הוא לב המבנה.
ככלל, ככל שהבית ישן יותר מצב היסודות צפוי להיות רע יותר.
מניסיון של עשרות עסקאות בקליבלנד, אני יכול להגיד לך שבתים משנת 1960 ומעלה לרוב עם מצב יסודות מבנה בסדר. אבל כמובן, כמו שהזכרת, חשוב לבצע בדיקה של כל נכס ונכס ופקח מורשה היא שיטה מצוינת לעשות זאת.

ישנם מספר בעיות אפשריות הקשורות בתזוזה או אטימות למשל ופקח טוב גם ישסביר לך בשיחת טלפון את סיבת השורש לבעיות או חששות במבנה.

דבר נוסף שחשוב להכיר הוא גיל אפקטיבי של הבית EFFECTIVE AGE. כלומר, ישנם מצבים בהם יסודות של הבית עברו החלפה מלאה, ממש חפירה מסביב למרתף והחלפה של הבלוקים. מן הסתם, במצב כזה זה יכול להיות יתרון ולאו דוקא חיסרון כי בהנחה ובוצעה עבודה מקצועית יש לך בית ישן עם גיל אפקטיבי צעיר יותר בהקשר של היסודות.

לסיכום, אין צורך לפסול באופן גורף בתים בגלל שנת הבנייה. אולם, יש צורך לבצע בדיקה מקיפה ויסודית יותר לבתים ישנים כדי למנוע או לשכך סיכונים הקשורים בכך. לחילופין, ללכת על בתים חדשים יותר מורידה את הסיכון ואת הצורך שלך במיומנות בדיקה יסודית יותר. כך שיש פה גם עניין סובייקטיבי להחלטה מבחינת העמדה שלך והמיומנויות בדיקה.

Boston Guy

New member
זה תלוי מי בדק את הנכס, ומה בדיוק כתוב בדו"ח הבדיקה

נדלן בקליבלנד
שלום,

זה תלוי מי בדק את הנכס, ומה בדיוק כתוב בדו"ח הבדיקה
כרגע קיבלתי דו"ח בדיקה מבודק מוסמך של נכס שאני חושב עליו ברצינות.
דרשתי בדיקה רצינית ומקיפה, והדו"ח הוא מסמך של 35 עמודים, לא כולל הנספח של התמונות והשירטוטים של הנכס.
הוא יורד לרזולוצייה של איתור המספר הסידורי של הבויילר של מערכת החימום ובדיקה עם היצרן מתי הוא יוצר, ובדיקה פיזית של המבער של מערכת החימום (שכובתה לצורך הבדיקה).
האם הוא יראה לי את כל הבעיות העתידיות שיכולות להיות בנכס בכיסוי של 100%? ברור שלא. אבל הוא נותן לי עוד זוג עיניים מקצועיות ומנוסות שבילו כמעט יום עבודה שלם בנכס בצורה אקטיבית - כולל זחילה לתוך ה CRAWL SPACES, בדיקה של הגג מלמטה (מתוך עליית הגג) ומלמעלה, בדיקות חומרים מסוכנים (עופרת, אסבסט, ראדון - כולם מאוד נפוצים כאן באזור בבתים ישנים).

ה"חוויה" שלי בבתים ישנים שונה מזו של ניר, ויותר דומה לזו של נאף.
כנראה מכיוון שבדומה לנאף, אני לא מתעסק בשיגרה עם סוג הבתים שנבנו בזיל הזול בסגנון "שיכון פועלים" באמצע המאה שעברה, והיום מתפוררים בגלל איכות הבנייה הנמוכה והחומרים הזולים שבהם השתמשו.
יש כאן באזור נכסים ישנים שנבנו לפני מלחמת העולם הראשונה - חלקם נבנו באמצע או סוף המאה ה 19 - שיש להם "עצמות טובות". הם יכולים להחזיק מעמד המון זמן.
ניר מדבר על "קירות מרתף מבלוקים" - כאן באזור בנו בבתים הישנים קירות מרתף בעובי מטר וחצי או שני מטר שיצקו מתערובת של אבנים, טיט והשד יודע מה עוד. זה כמו במבצר צלבני... מה שעושים הרבה באזור שלנו בשנים האחרונות זה להפוך את המרתפים האלו (שפעם שימשו לאיכסון פחם למערכת ההסקה) ליחידות מגורים - מה שמצריך פריצת חלונות ודלתות בקירות האלו. לוקח ימים של עבודה "לחצוב" חלון בתוך קיר כזה... הקיר אולי בן 150 שנה - אבל צריך דינמיט כדי לעשות בו חור.
לפני מלחמת העולם הראשונה האזור שבו אני גר היה אזור משגשג ולאנשים היה כסף. כשבנו בתים - השתמשו בחומרים טובים.
שלד עשוי קורות HARDWOOD אמיתי - מייפל ועץ אלון - ולא עץ אורן רך ומחורבן.
קורות 8X8 ו 8X12 במקומות ש 100 שנה אחר כך שמו קורות מעץ אורן של 4X4...
דלתות מעץ מלא, חלונות עם ויטראז'ים בעבודת יד, ריצפות עץ מעץ אלון אמיתי ועבה, גגות "רעפים" מאבן ציפחה ומרזבים מנחושת...
חומרים שהיום בלתי אפשרי להשתמש בהם כי הם יעלו הון, אם בכלל ניתן יהיה להשיג אותם.

כמובן שגם לבתים האלה יש בעיות משל עצמם (למשל - הביטוח שלהם יקר יותר), אבל מרזב מנחושת מחזיק מעמד 100 שנה כמו כלום, בזמן שמרזב מודרני מאלומיניום, פח או פלסטיק מחזיק מעמד בקושי 25 שנה.
קורה עשוייה מעץ אלון מחזיקה מעמד לנצח (במושגים אנושיים). מאות שנים. גם כשהיא חשופה לרטיבות, גם כשפה ושם יש מזיקים.
קורה מעץ אורן מחזיקה עשרות שנים. עם קצת רטיבות, לחות או מזיקים - היא תהיה רקובה אחרי 50 שנה או פחות.
אני לא אומר ללכת לחפש בית מודרני שבנוי מעץ אלון - כי לא תמצא כזה דבר. עץ אלון עולה לפחות פי 5 (ובקורות רציניות זה פי 50...) מעץ אורן לבנייה.
אף אחד לא יכול להרשות לעצמו לבנות מעץ אלון כיום.

naf86

New member
קבל תמונות

נדלן בקליבלנד
שלום,

קבל תמונות
בית בן בערך 138 שנה

naf86

New member
אז התמונות שיש אונליין לא בהכרח הכי טובות

קבל תמונות
בית בן בערך 138 שנה
אז התמונות שיש אונליין לא בהכרח הכי טובות
אז ניסיתי להביא כמה שמראים את הגימורי עץ.
&nbsp
כל בית יש לי מהנדס שעובר על הבית למשך כמה שעות ובודק הכל. הוא תמיד מוצא משהו, אבל הרבה פעמים זה דברים קטנים שאיש התחזוקה שלי מתקן הכל בכמה שעות.
&nbsp
מה שהכי חשוב בבית זה ה"עצמות" שלו. זה היסודות, המבנה החיצוני, כל הקורות וכו'. כל השאר בבית זה קוסמטי. קירות פנימיים, חלונות, צבע, מכשיר חשמל, ריצפה ועוד שלל דברים הם מאוד קלים להחלפה. לכן מה שחשוב לנו בנדל"ן זה המבנה עצמו והמיקום שלו.
אנחנו קנינו בית שנפגע בשריפה. נשאר רק חלק מהסלון, המדרגות, והקירות החיצוניים. אז שמנו ריצפה חדשה, קירות, חשמל, מים, חימום, צבע, חלונות. אחרי כמה חודשים של עבודה של הקבלן שלי וכמה עובדים, הצלחנו לעבור את האישור של העירייה והבית עכשיו מאוכלס. מי שיכנס לבית לא יראה שום סימן שהבית היה הרוס. הבית הזה נבנה ב-1920
ובגלל שהכל חדש בפנים, יכול בכיף להחזיק מעמד עוד כמה עשרות שנים עם מינימום תחזוקה.
&nbsp
בתים ישנים באזור טוב - מדובר אצלנו בבתים הכי מבוקשים, עם המון אופי, גימורי עץ, בנייה חזקה ואיכותית.

Boston Guy

New member
הנה תמונה להמחשה של מה זה FOUNDATION ניו אינגלנדי

קבל תמונות
בית בן בערך 138 שנה
תחשוב על משהו כזה - רק כפול גובה...
צר "יחסית" למעלה, ומתרחב ככל שיורד למטה.

התמונה לקוחה מתוך פרוייקט שיקום של בית היסטורי. הבית המקורי נבנה מתישהוא בין שנת 1694 לשנת 1698 (ברוח חג ההאלווין שחל היום - זו היתה תקופת משפטי המכשפות בסיילם, מסצ'יוסטס). הבית עדיין עומד ב 2018... והשלד שלו הוא עדיין השלד המקורי.

תחשוב על משהו כזה - רק כפול גובה...
צר "יחסית" למעלה, ומתרחב ככל שיורד למטה.

התמונה לקוחה מתוך פרוייקט שיקום של בית היסטורי. הבית המקורי נבנה מתישהוא בין שנת 1694 לשנת 1698 (ברוח חג ההאלווין שחל היום - זו היתה תקופת משפטי המכשפות בסיילם, מסצ'יוסטס). הבית עדיין עומד ב 2018... והשלד שלו הוא עדיין השלד המקורי.

יפה! אתה הדוגמן? :)
יהיה מעניין ללמוד מה הסקופ בעבודת השיקום
מה אתם עושים עם הקיר משחזרים את אותם האבנים אני מניח מחדש
מה אתם עושים בCRAWL SPACE
מה אם בכלל אתם עושים לגבי היסודות עץ של רצפת הבית בהנחה שהם מקוריים
כל הכבוד!

Boston Guy

New member
לא לוקח את הקרדיט על זה... זו עבודה ל"בעל מקצוע אומן"

יפה! אתה הדוגמן? :)
יהיה מעניין ללמוד מה הסקופ בעבודת השיקום
מה אתם עושים עם הקיר משחזרים את אותם האבנים אני מניח מחדש
מה אתם עושים בCRAWL SPACE
מה אם בכלל אתם עושים לגבי היסודות עץ של רצפת הבית בהנחה שהם מקוריים
כל הכבוד!
שיפוץ של בתים היסטוריים זו יותר עבודת אומנות מאשר עבודת CONSTRUCTION. כדי לעשות עבודה "נאמנה למקור" (מה שהכרחי כשמדובר ב"בית לשימור") צריך להיות CRAFTPERSON אמיתי - "חרש אומן".
בעל המקצוע צריך ליצר בעצמו את רוב הקומפוננטות שנדרשות לבניין - כי אלו לא דברים שניתן לקנות בחנות... משתמשים ב SALVAGED WOOD מבניינים היסטוריים הרוסים (כי אין להשיג עץ בכזו איכות כיום...), מייצרים בעבודת יד - כמו שהיו עושים לפני 400 שנה - העתקים מדוייקים של מוצרי פירזול עתיקים...
יש אפילו בית ספר מיוחד בבוסטון שמלמד את המקצועות האלו - הינה לינק לאחת מתכניות הלימוד שלהם - מסלול של שנתיים שמתמקד ב"נגרות לבתים בשימור":
[URL]https://www.nbss.edu/full-time-programs/preservation-carpentry[/URL]

צריך ידיים טובות (שיש לי) ומדוייקות (שלא ממש יש לי), עין אומנותית (שממש אין לי) והשכלה נרחבת בהיסטורייה של הבנייה בניו אינגלנד כדי להיות טוב בתחום הזה.

האיש שבתמונה הוא "אומן בניית קירות אבן" בשם DEREK OWEN שיש לו חברה שמתעסקת פחות או יותר רק במה שאתה רואה בתמונה - שיפוץ ושיחזור היסטורי של מבנים היסטוריים כפריים בני מאות שנים.

בפרוייקט מהסוג שאתה רואה בתמונה לא עושים כלום עם ה CRAWL SPACE... אבנים שנאבדו או היה צריך להוסיף מביאים ממחצבות הגרניט המקומיות - עדיין יש כאלו שקיימות ופעילות באזורינו עד היום.
פריט טריוויה: רוב הבניינים הישנים בניו יורק סיטי נבנו מאבני גרניט שנחצבה בעבודת יד בניו אינגלנד - בגבעות הגרניט של מדינות מסצ'יוסטס וניו המפשייר, ונגררו על ידי צוותי שוורים (על גלילים) עד הנהר הקרוב או חוף הים - שם הועמסו על אסדות והושטו לניו יורק. זו הסיבה שרבים מהבניינים שנבנו בניו יורק בתקופת הגידול ההיסטרי שלה בתחילת המאה ה 20 הם אפורים \ כחולים. זה צבע הגרניט של ניו אינגלנד.

לבנות מחדש קיר כזה זו "עבודת גובלן" - אמנות אמיתית. לבחור את האבן הנכונה שתתאים למקום הנכון... צריך סבלנות אין קץ (וגב חזק - חלק מהאבנים הללו שוקלות מאות ואלפי קילוגרם. גרניט זה דבר כבד).

בבתים מהסוג הזה לא הייתה אינסטלצייה - את ה INDOOR PLUMBING המציאו רק במאה ה 19... בשיפוץ היסטורי כזה (שבו הוסיפו צנרת מים וביוב) דואגים שצינורות המים והביוב שעולים מתוך הקרקע ונכנסים לבניין יהיו מבודדים היטב ב"פיר" שבונים עבורם, כי ה CRAWL SPACE בחורף חשוף לאוויר הפתוח.

לגבי העץ - הקורות שעליהן עומד הבית הספציפי שאתה רואה בתמונה הן הקורות האורגינליות מהמאה ה 17. הן נעשו בעבודת יד (חטיבה בגרזן...) מעץ אלון לבן, והם בערך פי 5 יותר עבות ממה ששמים היום... והיום משתמשים בעץ אורן שהוא הרבה פחות חזק. הן יחזיקו מעמד הרבה אחרינו (וכנראה גם אחרי ילדינו ונכדינו).

שיפוץ של בתים היסטוריים זו יותר עבודת אומנות מאשר עבודת CONSTRUCTION. כדי לעשות עבודה "נאמנה למקור" (מה שהכרחי כשמדובר ב"בית לשימור") צריך להיות CRAFTPERSON אמיתי - "חרש אומן".
בעל המקצוע צריך ליצר בעצמו את רוב הקומפוננטות שנדרשות לבניין - כי אלו לא דברים שניתן לקנות בחנות... משתמשים ב SALVAGED WOOD מבניינים היסטוריים הרוסים (כי אין להשיג עץ בכזו איכות כיום...), מייצרים בעבודת יד - כמו שהיו עושים לפני 400 שנה - העתקים מדוייקים של מוצרי פירזול עתיקים...
יש אפילו בית ספר מיוחד בבוסטון שמלמד את המקצועות האלו - הינה לינק לאחת מתכניות הלימוד שלהם - מסלול של שנתיים שמתמקד ב"נגרות לבתים בשימור":
[URL]https://www.nbss.edu/full-time-programs/preservation-carpentry[/URL]

צריך ידיים טובות (שיש לי) ומדוייקות (שלא ממש יש לי), עין אומנותית (שממש אין לי) והשכלה נרחבת בהיסטורייה של הבנייה בניו אינגלנד כדי להיות טוב בתחום הזה.

האיש שבתמונה הוא "אומן בניית קירות אבן" בשם DEREK OWEN שיש לו חברה שמתעסקת פחות או יותר רק במה שאתה רואה בתמונה - שיפוץ ושיחזור היסטורי של מבנים היסטוריים כפריים בני מאות שנים.

בפרוייקט מהסוג שאתה רואה בתמונה לא עושים כלום עם ה CRAWL SPACE... אבנים שנאבדו או היה צריך להוסיף מביאים ממחצבות הגרניט המקומיות - עדיין יש כאלו שקיימות ופעילות באזורינו עד היום.
פריט טריוויה: רוב הבניינים הישנים בניו יורק סיטי נבנו מאבני גרניט שנחצבה בעבודת יד בניו אינגלנד - בגבעות הגרניט של מדינות מסצ'יוסטס וניו המפשייר, ונגררו על ידי צוותי שוורים (על גלילים) עד הנהר הקרוב או חוף הים - שם הועמסו על אסדות והושטו לניו יורק. זו הסיבה שרבים מהבניינים שנבנו בניו יורק בתקופת הגידול ההיסטרי שלה בתחילת המאה ה 20 הם אפורים \ כחולים. זה צבע הגרניט של ניו אינגלנד.

לבנות מחדש קיר כזה זו "עבודת גובלן" - אמנות אמיתית. לבחור את האבן הנכונה שתתאים למקום הנכון... צריך סבלנות אין קץ (וגב חזק - חלק מהאבנים הללו שוקלות מאות ואלפי קילוגרם. גרניט זה דבר כבד).

בבתים מהסוג הזה לא הייתה אינסטלצייה - את ה INDOOR PLUMBING המציאו רק במאה ה 19... בשיפוץ היסטורי כזה (שבו הוסיפו צנרת מים וביוב) דואגים שצינורות המים והביוב שעולים מתוך הקרקע ונכנסים לבניין יהיו מבודדים היטב ב"פיר" שבונים עבורם, כי ה CRAWL SPACE בחורף חשוף לאוויר הפתוח.

לגבי העץ - הקורות שעליהן עומד הבית הספציפי שאתה רואה בתמונה הן הקורות האורגינליות מהמאה ה 17. הן נעשו בעבודת יד (חטיבה בגרזן...) מעץ אלון לבן, והם בערך פי 5 יותר עבות ממה ששמים היום... והיום משתמשים בעץ אורן שהוא הרבה פחות חזק. הן יחזיקו מעמד הרבה אחרינו (וכנראה גם אחרי ילדינו ונכדינו).

מצב
הנושא נעול.
למעלה