קנית נכס באוקלהומה סיטי

מצב
הנושא נעול.

צבי ליך

New member
אבל זה מינוף שאתה יכול לקבל לשני האפיקים

תודה
דרך אגב, את עניין המינוף למשקיעים זרים ניתן לפחות בישראל בעזרת פוליסת חיסכון
אתה יכול לקבל מלאלטשולר שחם הלוואה או מינוף בפרים מינוס חצי אחוז (הפרים הוא 1.6) כלומר 1.1 אחוז
עד 60 אחוז מהפוליסה
לומר על מליון שח תקבל עוד כ 600 אלף שח
נניח שיש לך מיליון שקל בפוליסה כזו ומיליון שקל פנויים להשקעה.
אתה יכול לקחת את המינוף על הפוליסה, ולהשקיע 1.6 מיליון.
אתה יכול להשקיע אותם בספיידרים, ואתה יכול להשקיע אותם בנדל"ן.
&nbsp
זה בנפרד מהמינוף שאתה יכול לקבל כמשכנתא.
אתה יכול לקחת את ה-1.6 מיליון שקל האלה, ולקנות איתם נכסים ששווים 6.4 מיליון (עם משכנתא של 4.8 מיליון).
&nbsp
אני חס וחלילה לא ממליץ על זה. זה רק להמחשה

aeonf

New member

נניח שיש לך מיליון שקל בפוליסה כזו ומיליון שקל פנויים להשקעה.
אתה יכול לקחת את המינוף על הפוליסה, ולהשקיע 1.6 מיליון.
אתה יכול להשקיע אותם בספיידרים, ואתה יכול להשקיע אותם בנדל"ן.
&nbsp
זה בנפרד מהמינוף שאתה יכול לקבל כמשכנתא.
אתה יכול לקחת את ה-1.6 מיליון שקל האלה, ולקנות איתם נכסים ששווים 6.4 מיליון (עם משכנתא של 4.8 מיליון).
&nbsp
אני חס וחלילה לא ממליץ על זה. זה רק להמחשה

צבי ליך

New member
אתה מפשט את זה יותר מדי

למה אי אפשר לענות
אני מסכים שברמה העקרון זה קשור לנכס הצפציפי שאתה קונה.. אבל
שאתה מסתכל וניקח את הדוגמה של האיזור שלך. למה לך בתור משקיע שמחפש מה לעשות עם כספו , לקנות נכס בתשואה של 3-5 אחוז בשנה לטווח של 10 שנים , שיש לך חלופה סבירה לקונות נניח את מדד s&p שנותן כ 7 אחוז ממוצע...
אתה רוצה להגיד לי שאתה מסתפק ב כ3 אחוז לשנה בבית להשקעה שקנית באיזור שלך ?
אתה מפשט את זה יותר מדי
יש תשואה שוטפת ויש תשואה מעליית ערך. יש מינוף, ויש מגן מס. יש נזילות, ויש שליטה.
התייחסו כאן לתשואה השוטפת.
מי שקונה היום ספיידרים (S&P500) מקבל תשואה שוטפת (דיבידנד בשנה האחרונה) של פחות מ-2 אחוז על ההשקעה שלו. אגב, 7% על פני עשור זה בעשורים יחסית גרועים של ה-S&P500.

השאלה היא כמה התשואות של כל אפיק יגדלו בעשור הקרוב (וזאת שאלה גדולה. אולי הן אפילו יקטנו. כמובן שזה ישפיע על הערך של ההשקעה), מה אפשרויות המימון שלך, מה יכולות התפעול שלך, וכו' וכו'.

לדעתי ברירת המחדל צריכה להיות תעודות סל, ורק אם יש לך סיבה טובה לקנות דווקא נדל"ן (אתה מבין בזה, זיהית הזדמנות מיוחדת, יש לך יכולת תפעול גבוהה, יכולת למנף בתנאים טובים, וכו'), אז זה שווה.

לגבי "חגורת השמש"- זה שטח עצום.
אם תקנה באזור שיילך ויתחזק, תיקח הרבה מינוף, ותהיה אינפלציה גבוהה, תוכל לעשות ערימות של כסף. אם תקנה באזור שייחלש, תוכל להפסיד הרבה כסף.

מצב
הנושא נעול.
למעלה