הצעת מחיר לתיקון - מישהו יכול להסביר ולחוות דעה על המחיר?

מצב
הנושא נעול.

yizhaksh

New member

מדובר על בית בקליבלנד

צבי ליך

New member
הנה מה שכתוב שם

מדובר על בית בקליבלנד
הנה מה שכתוב שם
יש נזילה/נזילות מהגג.
המים כנראה התנקזו לגוף תאורה (שזה הגיוני, כי שם יש חור בתקרה) שנמצא בחלק האחורי של המטבח.
לא איתרנו את נתיב המים.
עלינו לגג ומצאנו כמה מוקדי חדירה אפשריים:
1. בחלק המשופע של הגג יש כמה רעפים רופפים
2. יריעת האיטום בחלק השטוח כבר לא אפקטיבית (אולי סדוקה)
3. פתח האיוורור של מערכת הביוב של הבית יוצא באזור הזה (הגיוני, כי יש שם את המטבח, ובטח לידו גם השירותים). חסר מכסה שאמור לשמור שלא ייכנסו אליו מים.
&nbsp
אנחנו מציעים:
להחליף את הרעפים הרופפים, להניח יריעת גומי חדשה מעל היריעה הבעייתית, ולהניח מכסה חדש על פתח האיוורור. זה יעלה 1,500$.
להחליף את גוף התאורה. זה יעלה 70$.
להדביר כנגד מזיקים מעופפים (לא ברור למה. יכול להיות שזה בגלל חשש לעובש, ויכול להיות שזה לא קשור בכלל לנזילה)- זה יעלה 220$
&nbsp
אתה שואל לגבי המחיר, והתשובה היא- זה תלוי.
מה השטח של הרעפים שמחליפים? מה השטח של יריעת הגומי שמחליפים?
מה הסיפור עם המעופפים? האם באמת מצדיק מדביר (יש מספר קינים בבית)?
המחיר להחלפה של גוף תאורה יכול להיות סביר. זה אומנם לוקח עשר דקות, אבל מישהו צריך לבוא במיוחד. מצד שני, אם זה גוף תאורה בסיסי, זה קצת מוגזם.
&nbsp
יש עוד 2 שאלות שתמיד צריך לשאול:
1. יורים כאן להרבה כיוונים, כנראה כי לא בטוחים מה המקור. האם מוצו כל הבדיקות? לפעמים עוד זוג עיניים, יכול לחסוך הרבה עבודה. אם מאתרים את המקור, לפעמים שפופרת חומר איטום של 5 דולר יכולה לעצור נזילה גדולה ומאד מתסכלת.
2. מה מצב שאר הגג? אם גם שאר הגג במצב לא טוב, אז צריך לשקול להחליף את כולו.

Boston Guy

New member
"התשובה היא שבע".

הנה מה שכתוב שם
יש נזילה/נזילות מהגג.
המים כנראה התנקזו לגוף תאורה (שזה הגיוני, כי שם יש חור בתקרה) שנמצא בחלק האחורי של המטבח.
לא איתרנו את נתיב המים.
עלינו לגג ומצאנו כמה מוקדי חדירה אפשריים:
1. בחלק המשופע של הגג יש כמה רעפים רופפים
2. יריעת האיטום בחלק השטוח כבר לא אפקטיבית (אולי סדוקה)
3. פתח האיוורור של מערכת הביוב של הבית יוצא באזור הזה (הגיוני, כי יש שם את המטבח, ובטח לידו גם השירותים). חסר מכסה שאמור לשמור שלא ייכנסו אליו מים.
&nbsp
אנחנו מציעים:
להחליף את הרעפים הרופפים, להניח יריעת גומי חדשה מעל היריעה הבעייתית, ולהניח מכסה חדש על פתח האיוורור. זה יעלה 1,500$.
להחליף את גוף התאורה. זה יעלה 70$.
להדביר כנגד מזיקים מעופפים (לא ברור למה. יכול להיות שזה בגלל חשש לעובש, ויכול להיות שזה לא קשור בכלל לנזילה)- זה יעלה 220$
&nbsp
אתה שואל לגבי המחיר, והתשובה היא- זה תלוי.
מה השטח של הרעפים שמחליפים? מה השטח של יריעת הגומי שמחליפים?
מה הסיפור עם המעופפים? האם באמת מצדיק מדביר (יש מספר קינים בבית)?
המחיר להחלפה של גוף תאורה יכול להיות סביר. זה אומנם לוקח עשר דקות, אבל מישהו צריך לבוא במיוחד. מצד שני, אם זה גוף תאורה בסיסי, זה קצת מוגזם.
&nbsp
יש עוד 2 שאלות שתמיד צריך לשאול:
1. יורים כאן להרבה כיוונים, כנראה כי לא בטוחים מה המקור. האם מוצו כל הבדיקות? לפעמים עוד זוג עיניים, יכול לחסוך הרבה עבודה. אם מאתרים את המקור, לפעמים שפופרת חומר איטום של 5 דולר יכולה לעצור נזילה גדולה ומאד מתסכלת.
2. מה מצב שאר הגג? אם גם שאר הגג במצב לא טוב, אז צריך לשקול להחליף את כולו.
"התשובה היא שבע".
זה קצת קשה לדעת אם זו תשובה נכונה - כי השואל לא אמר לנו מה הייתה השאלה...
מכיוון שהוא לא סיפר לנו מה הבעייה שמנסים לפתור - קשה להבין מהצעת המחיר אם הפיתרון הוא הגיוני.
אתה משער שכל הסעיפים בהצעת המחיר שייכים לאותו קילקול בבית - והניחוש שלי הוא שמדובר בשניים או שלושה קילקולים שונים, שאינם קשורים בהכרח אחד לשני.
יש נזילה בגג שמנסים לתקן - זה ברור מרוח סעיף 1 בהצעה.
איזו מין נזילה,
איזה נזק נגרם בתוך הבית כתוצאה מהנזילה והאם מתקנים אותו,
האם יש או אין עובש כתוצאה מהנזילה,
האם יש עץ רקוב בגג \ קירות... אני לא יודע.

יש גוף תאורה שהם החליטו שצריך להחליף - את זה מבינים מההצעה.
למה הם החליטו להחליף אותו (מה קרה לו) - לא יודע.
האם גוף התאורה קשור או לא קשור לנזילה - אין לי מושג.

כנ"ל לגבי הכובע של צינור האיוורור. אין לי מושג איך זה קשור לנזילה - זה לא מתחבר לי בראש...

ולגבי הברחשים שהם החליטו שצריך להדביר - לא יודע אם הדיירים התלוננו או שחברת הניהול זיהתה את הבעיה. לא יודע אם הם באים מבחוץ או מבפנים. לא יודע איזה סוג ברחשים זה - FONGUS GNATS שלפעמים יש כשיש בבית עץ רטוב ורקוב או משהו אחר...

בלי תמונות של הנזק והבעיות נורא קשה להבין אם מה שהציעו לבחור באמת נחוץ, אם זה בכלל בכיוון של תיקון הבעייה, ואם המחיר הגיוני.
לא ברור לי גם מי עושה את העבודה: בעלי מקצוע או "שיפוצניק" של חברת הניהול.
הם מזמינים חברת הדברה עם רשיון מדביר - או שההנדימן של חברת הניול ילך להום דיפו ויקנה מיכל של ספריי ב 8$ וירסס את הברחשים?
הם מזמינים חברת ROOFING - או עושים את זה לבד?

צבי ליך

New member
ברור שהשאלה לא מספיק אינפורמטיבית

"התשובה היא שבע".
זה קצת קשה לדעת אם זו תשובה נכונה - כי השואל לא אמר לנו מה הייתה השאלה...
מכיוון שהוא לא סיפר לנו מה הבעייה שמנסים לפתור - קשה להבין מהצעת המחיר אם הפיתרון הוא הגיוני.
אתה משער שכל הסעיפים בהצעת המחיר שייכים לאותו קילקול בבית - והניחוש שלי הוא שמדובר בשניים או שלושה קילקולים שונים, שאינם קשורים בהכרח אחד לשני.
יש נזילה בגג שמנסים לתקן - זה ברור מרוח סעיף 1 בהצעה.
איזו מין נזילה,
איזה נזק נגרם בתוך הבית כתוצאה מהנזילה והאם מתקנים אותו,
האם יש או אין עובש כתוצאה מהנזילה,
האם יש עץ רקוב בגג \ קירות... אני לא יודע.

יש גוף תאורה שהם החליטו שצריך להחליף - את זה מבינים מההצעה.
למה הם החליטו להחליף אותו (מה קרה לו) - לא יודע.
האם גוף התאורה קשור או לא קשור לנזילה - אין לי מושג.

כנ"ל לגבי הכובע של צינור האיוורור. אין לי מושג איך זה קשור לנזילה - זה לא מתחבר לי בראש...

ולגבי הברחשים שהם החליטו שצריך להדביר - לא יודע אם הדיירים התלוננו או שחברת הניהול זיהתה את הבעיה. לא יודע אם הם באים מבחוץ או מבפנים. לא יודע איזה סוג ברחשים זה - FONGUS GNATS שלפעמים יש כשיש בבית עץ רטוב ורקוב או משהו אחר...

בלי תמונות של הנזק והבעיות נורא קשה להבין אם מה שהציעו לבחור באמת נחוץ, אם זה בכלל בכיוון של תיקון הבעייה, ואם המחיר הגיוני.
לא ברור לי גם מי עושה את העבודה: בעלי מקצוע או "שיפוצניק" של חברת הניהול.
הם מזמינים חברת הדברה עם רשיון מדביר - או שההנדימן של חברת הניול ילך להום דיפו ויקנה מיכל של ספריי ב 8$ וירסס את הברחשים?
הם מזמינים חברת ROOFING - או עושים את זה לבד?
ברור שהשאלה לא מספיק אינפורמטיבית
חסר הרבה מידע.
&nbsp
כמו שכתבת- חסר תיאור (ותמחור) של הנזק בתוך הבית (או בחלק התחתון של שיפולי הגג). אני מתקשה מאד להאמין שהיו מגלים נזילה בנכס להשכרה בלי נזקים (ואני מהמר כאן שמדובר על נכס ברמה נמוכה. לא מהסוג שכשהדייר שומע טפטוף בעליית הגג הוא מתריע), ואני מניח שהיו מחייבים אותו עליהם.
מהניסיון שלי, נדיר שצריך להחליף גופי תאורה מסיבות שאינן מים (ולא על חשבון הדייר), ולכן אני מניח שהמים חדרו דרך גוף התאורה.
&nbsp
לגבי מכסים לפתחי האיוורור- אני משער שזה יותר בשביל תחזוקה מונעת, אבל גם יכול להיות שמי שהסתכל על הגג, חשש שהצינורות משוחררים בתוך הגג (כמובן שאם זה המצב, אז לשים עליהם מכסה, זה פתרון חלקי ובעייתי). בכל מקרה, זה הכסף הקטן.
&nbsp
לגבי המעופפים אנחנו מסכימים.
&nbsp
לגבי זה שהשאלה בעייתית, והיה עדיף שייתן תמונות, וכו'- לגמרי מסכים.
הניסיון שלי הוא שבד"כ במקום "לבזבז זמן" ולחפש נזילות באופן יסודי (עד לרמה של בנאדם ש"משקה" איזורים ספציפיים בגג עם צינור/דלי, ומישהו שדוחף את הראש מעבר לתקרה), אנשים נוטים לטייל על הגג ולראות מה קופץ להם לעין שלא בסדר.
אם הם לא מוצאים משהו כזה, אז הם הולכים לפתרון כוללני, שבהרבה מקרים הוא Overkill.

מצב
הנושא נעול.
למעלה