איפה ניתן למצוא מחיר ממוצע ל sqft

מצב
הנושא נעול.

איזה אתר יכול לומר לי את המחיר ממוצע ל sqft
תודה מראש

Boston Guy

New member
לסטטיסטיקות הללו יש מעט מאוד משמעות למשקיע ה"קטן"

תודה מראש
לסטטיסטיקות הללו יש מעט מאוד משמעות למשקיע ה"קטן"
אם אתה קונה מאות אלפים או מליונים של רגל מרובע - לסטטיסטיקות כאלה יש משמעות.
אם אתה קונה אלפים בודדים של רגל מרובע (כמה יחידות דיור בודדות) - לסטטיסטיקה אין שום משמעות.

בהרבה מקרים השווי של SQ. FT בבית אחד בשכונה מסויימת יכול להיות הרבה יותר גדול - לפעמים כפול ויותר - מהשווי של SQ. FT של בית אחר באותה שכונה. עניינים כמו גודל הבית, המיקום הספציפי שלו, סוג הבית (דירה ב"רב משפחתי" או חד משפחתי צמוד קרקע, למשל) וכיוצ"ב.

הרבה משקיעים "קטנים" מתבלבלים בגלל כל מני בלוגים ואתרי "ייעוץ השקעות" שמנפחים להם את הראש בסטטיסטיקות ו"גרוסו מודו". אבל אין מקום שבו האימרה "השטן נמצא בפרטים הקטנים" נכונה יותר מאשר כשמשקיעים בנדל"ן.

הערכת שווי נכס ומחיר לSQFT

תודה מראש
הערכת שווי נכס ומחיר לSQFT
שלום ותודה לך על השאלה הטובה.

אני מניח שהסיבה לכך שאתה מעוניים במחיר ממוצע לSQFT היא מפני שאתה מעריך כי מדד זה יכול לעזור לך להעריך שווי נכס ספציפי שאתה מעוניין לרכוש, דע כי אין זה בהכרח נכון ואתן לך מספר גורמים נוספים שעליך לקחת בחשבון ודרכי פעולה אפשריות להשיג הערכת שווי לנכס:

> מצב הנכס. בהרבה אתרי מידע (ZILLOW למשל) אתה יכול ממש בקלות להוציא מחיר ממוצע לSQFT ואף מדד מתוחכם יותרהנקרא ZESTIMATE שמתגבר על חלק מהבעיות שאזכיר מטה ותקפות למדד המחיר הממוצע לSQFT. הבעיה היא שהמחירים הממוצעים לSQFT לא משקללים האם מדובר בנכס ישן חורבה של ממש או לחילופין בנכס חדש או נכס משופץ ברמת גימור גבוהה. כאן ישנה שונות של עשרות אלפי דולרים והממוצע של השונות הזו לא מדד מהימן מספיק.

> גודל הנכס. גם אם ממוצע לSQFT מדד מהימן, אז המכפלה שלו בגודל הנכס אינה מדד מהימן, זאת מפני שלא ניתן להניח וזה גן לא נכון ששווי SQFT לבית של 1000 SQFT הוא ליניארי כמו שתחשב בית של 2000 SQFT ומעלה.

>אבחנה 1: איפה מדד של מחיר לSQFT עובד הכי טוב? בנייה חדשה.

> אבחנה 2: איך בכל זאת מעריכים מחיר נכס?
-להשוות תפוחים אל תפוחים. ממש להוציא עסקאות בודדות שנמכרו לאחרונה, לראות בתמונות שמדובר בנכסים משופצים ברמת גימור נאותה (אם אין תמונות אז כנראה אפשר להבין למה), ולבחור נכסים בגודל ותצורה דומים לנכס הנושא.
זה טיפ בסיסי. אפשר לבקש מברוקר מקומי דוח CMA אבל לא בהכרח זה מהימן כמו לבצע בדיקה עצמית מקצועית.

- ניסיון. הנ"ל רק הערכה. למה? כי למשל רק הפריטים המכניים בבית המערכות יכולים להגיע ל25 אלף דולר בקלות. גם תמונות לא יעזרו לך, אבל אם אתה מכיר את האזור ועשית שם עסקאות ובדקת אז אתה כבר מתחיל לקבל מושג כמה סה"כ השקעה כדי להביא נכס לאיכות סטנדרט שקבעת וכך באופן השוואתי קל לזהות הזדמנויות. במצב כזה גם גשיגיע אליך נכס הזדמנותי אתה תדע לזהות בקלות מלכתחילה שיש כאן בסבירות גבוהה עסקה טובה. היכולת להעריך בדיוק טוב יותר היא בעיקר תוצאה של ניסיון. אתה יכול לגייס ניסיון של אחרים לטובתך עד שאתה תצבור אותו, למשל צור קשר עם משקיעים מנוסים באזור שבו אתה רוצה להשקיע או גורמים מקצועיים ועבוד איתם במודל שלא יהיה להם ניגוד אינטרסים איתך ומבוסס תוצאה מוצלחת בשבילך.

מקוה שזה עוזר לך!

>

מצב
הנושא נעול.
למעלה