שאלה שאלית

מצב
הנושא נעול.

naf86

New member
רק בשביל הדיון

Classic inner city
זה תואם למה שקרה בהרבה ערים בארה"ב, והשורה התחתונה דומה.
&nbsp
מסביב לרוב הערים האלה יש גם אזורים טובים.
&nbsp
לכל עיר הסיפור שלה, והקייס שלה למה היא חזרה או עומדת לחזור. המחירים הזולים במקומות האלה נובעים מהחשש להמשך התדרדרות.
חלק מזה נובע מהתחליפים הרבים שיש לתושבים החזקים (וזו גם הסיבה שאוניברסיטת בן גוריון ובית חולים סורוקה עדיפים על אלו רוצ'סטר. לרוצ'סטר יש עשרות אלטרנטיבות. למקבילות בבאר שבע אלטרנטיבות ספורות).
&nbsp
יש עוד גורמים שהגנו על הערים בישראל מהתדרדרות דומה, אבל לך תדע. אולי יום אחד זה יקרה גם כאן
רק בשביל הדיון
http://www.bizportal.co.il/realestates/news/article/753019
&nbsp
"העיר באר שבע בולטת בירידה החדה דווקא בדירות החדשות (כלומר דירות שנרכשות מקבלנים). בבאר שבע נרשמה ברבעון השני ירידה של 35.1% ברכישות דירות חדשות, לעומת הרבעון המקביל ב-2017"

צבי ליך

New member
לא בטוח שרלוונטי לדיון

רק בשביל הדיון
http://www.bizportal.co.il/realestates/news/article/753019
&nbsp
"העיר באר שבע בולטת בירידה החדה דווקא בדירות החדשות (כלומר דירות שנרכשות מקבלנים). בבאר שבע נרשמה ברבעון השני ירידה של 35.1% ברכישות דירות חדשות, לעומת הרבעון המקביל ב-2017"
לא בטוח שרלוונטי לדיון
סתם דו"ח מעצבן. בתור כלכלן, די מבאס לראות סקירה ברמה כזו, ולדעת שהמסים שלך משלמים עליה.
מדובר על אזור באר שבע, ולא על העיר.
מה כלול באזור? שאלה טובה.
אין שום אזור דרומי לבאר שבע, אז אילת כנראה כלולה.
אשדוד כלולה באזור רחובות (כי למה שלעיר השישית בגודלה בישראל יהיה אזור נפרד? אתה יודע כמה עצים עולה להוסיף עוד עמודה באקסל?).
בקריית גת יש הרבה בנייה. האם היא עם באר שבע או עם רחובות? לא יודע.

בכל מקרה יש ירידה בכמות הרכישות ברוב ארץ. על זה אין ויכוח.

naf86

New member
אתה עשית את אותו דבר

לא בטוח שרלוונטי לדיון
סתם דו"ח מעצבן. בתור כלכלן, די מבאס לראות סקירה ברמה כזו, ולדעת שהמסים שלך משלמים עליה.
מדובר על אזור באר שבע, ולא על העיר.
מה כלול באזור? שאלה טובה.
אין שום אזור דרומי לבאר שבע, אז אילת כנראה כלולה.
אשדוד כלולה באזור רחובות (כי למה שלעיר השישית בגודלה בישראל יהיה אזור נפרד? אתה יודע כמה עצים עולה להוסיף עוד עמודה באקסל?).
בקריית גת יש הרבה בנייה. האם היא עם באר שבע או עם רחובות? לא יודע.

בכל מקרה יש ירידה בכמות הרכישות ברוב ארץ. על זה אין ויכוח.
אתה עשית את אותו דבר
כשדיברת על מחוז מונרו. מה שקורה ברוצ'סטר שונה לגמרי מנגיד ברייטון.

צבי ליך

New member
ממש לא אותו דבר

אתה עשית את אותו דבר
כשדיברת על מחוז מונרו. מה שקורה ברוצ'סטר שונה לגמרי מנגיד ברייטון.
ממש לא אותו דבר
קודם כל, המחוז שלך הרבה יותר קטן מההערכה הכי שמרנית של אזור באר שבע (מבאר שבע עד אילת- מרחק של 200 ק"מ. לרוצ'סטר וברייטון יש להם גבול משותף אם אני לא טועה. גם אם תלך הכי רחוק מרוצ'סטר במחוז מונרו זה בערך 30 ק"מ).

דבר שני- אתה הבאת שינוי בנתון שולי ונקודתי על פני פרק זמן קצר (שינוי שנתי בדירות חדשות שנמכרו ברבעון).
אני לקחתי נתון משמעותי על פני זמן ממושך (צמיחה דמוגרפית על פני 50 שנה).
זה שאתה משווה בין הרלבנטיות של הדברים זה מצחיק.

ברור שכל מקרה לגופו.
תראה לי מקום אחד במחוז שלך שצמח דמוגרפית כמו באר שבע, ובוא נראה מה התשואות שם

naf86

New member
ההשוואה הזאת מטופשת

ממש לא אותו דבר
קודם כל, המחוז שלך הרבה יותר קטן מההערכה הכי שמרנית של אזור באר שבע (מבאר שבע עד אילת- מרחק של 200 ק"מ. לרוצ'סטר וברייטון יש להם גבול משותף אם אני לא טועה. גם אם תלך הכי רחוק מרוצ'סטר במחוז מונרו זה בערך 30 ק"מ).

דבר שני- אתה הבאת שינוי בנתון שולי ונקודתי על פני פרק זמן קצר (שינוי שנתי בדירות חדשות שנמכרו ברבעון).
אני לקחתי נתון משמעותי על פני זמן ממושך (צמיחה דמוגרפית על פני 50 שנה).
זה שאתה משווה בין הרלבנטיות של הדברים זה מצחיק.

ברור שכל מקרה לגופו.
תראה לי מקום אחד במחוז שלך שצמח דמוגרפית כמו באר שבע, ובוא נראה מה התשואות שם
ההשוואה הזאת מטופשת
כי הדמוגרפיקה של ישראל השתנתה הרבה בשנים האחרונות. אם מסתכלים על ה-30 שנים האחרונות, האוכלוסיה בישראל הכפילה את עצמה. לכן כל עיר גדולה, היה גידול משמעותי ב-30 שנים האחרונות.
&nbsp
אני גם יכול להגיד, שקבוצת הכדורגל של באר שבע יותר טובה מקבוצה הכדורגל של רוצ'סטר. האם זה מוסיף משהו לדיון? לא.
&nbsp
זה שהדמוגרפיה של באר שבע זה טוב ויפה, אבל זה רק נתון אחד מבין המון נתונים. אתה פה הכלכלן. אתה יודע שאי אפשר להצביע על נתון אחד ועל פי זה להחליט שב-30 שנים הקרובות, הנדל"ן בבאר שבע יעלה בקצב גבוה.

צבי ליך

New member
אתה מסתלבט? הדמוגרפיה היא אינדיקטור חזק מאד לביקוש

ההשוואה הזאת מטופשת
כי הדמוגרפיקה של ישראל השתנתה הרבה בשנים האחרונות. אם מסתכלים על ה-30 שנים האחרונות, האוכלוסיה בישראל הכפילה את עצמה. לכן כל עיר גדולה, היה גידול משמעותי ב-30 שנים האחרונות.
&nbsp
אני גם יכול להגיד, שקבוצת הכדורגל של באר שבע יותר טובה מקבוצה הכדורגל של רוצ'סטר. האם זה מוסיף משהו לדיון? לא.
&nbsp
זה שהדמוגרפיה של באר שבע זה טוב ויפה, אבל זה רק נתון אחד מבין המון נתונים. אתה פה הכלכלן. אתה יודע שאי אפשר להצביע על נתון אחד ועל פי זה להחליט שב-30 שנים הקרובות, הנדל"ן בבאר שבע יעלה בקצב גבוה.
אם אתה חושב שהגידול הדמוגרפי לא רלוונטי, אז אתה בביזנס הלא נכון.
&nbsp
גם בארה"ב האוכלוסיה גדלה באופן מובהק (פחות מישראל). בערך 50% ב-50 השנים האחרונות. אבל לא בכל המחוזות היה גידול באוכלוסיה.
מונרו קאונטי כמחוז לא גדל.
מילא אם המחירים היו גבוהים, אבל כמו שאתה מקפיד להזכיר, יוקר המחייה (ומחירי הנדל"ן) בין הזולים בארה"ב ועדיין אנשים לא עוברים לגור שם.
&nbsp
כנראה שכשאמריקאים קונים בית, הם מגיעים למסקנה שהמחוז לא מספיק אטרקטיבי.
אולי זה המרחק, הקור, או התעסוקה. לא יודע.
השורה התחתונה היא שכבר 50 שנה שהם הולכים למקומות אחרים.
&nbsp
אגב, ברור שיש ערים במחוז שלך שכן גדלות, ואני מוכן להתערב איתך שהמחירים בהן גבוהים יותר, והתשואה משכירות נמוכה יותר.
אולי גם יחול שינוי, והביקוש לרוצ'סטר יחזור (וכבר כתבתי שלכל inner city יש את הקייס שלה).
נכון לעכשיו זה ממש לא קורה, זה מהווה סיכון, וזה גורם למשקיעים לדרוש תשואה גבוהה יותר מבמקומות שיש להם ביקוש.

naf86

New member
לא אמרתי שזה לא רלוונטי

אם אתה חושב שהגידול הדמוגרפי לא רלוונטי, אז אתה בביזנס הלא נכון.
&nbsp
גם בארה"ב האוכלוסיה גדלה באופן מובהק (פחות מישראל). בערך 50% ב-50 השנים האחרונות. אבל לא בכל המחוזות היה גידול באוכלוסיה.
מונרו קאונטי כמחוז לא גדל.
מילא אם המחירים היו גבוהים, אבל כמו שאתה מקפיד להזכיר, יוקר המחייה (ומחירי הנדל"ן) בין הזולים בארה"ב ועדיין אנשים לא עוברים לגור שם.
&nbsp
כנראה שכשאמריקאים קונים בית, הם מגיעים למסקנה שהמחוז לא מספיק אטרקטיבי.
אולי זה המרחק, הקור, או התעסוקה. לא יודע.
השורה התחתונה היא שכבר 50 שנה שהם הולכים למקומות אחרים.
&nbsp
אגב, ברור שיש ערים במחוז שלך שכן גדלות, ואני מוכן להתערב איתך שהמחירים בהן גבוהים יותר, והתשואה משכירות נמוכה יותר.
אולי גם יחול שינוי, והביקוש לרוצ'סטר יחזור (וכבר כתבתי שלכל inner city יש את הקייס שלה).
נכון לעכשיו זה ממש לא קורה, זה מהווה סיכון, וזה גורם למשקיעים לדרוש תשואה גבוהה יותר מבמקומות שיש להם ביקוש.
לא אמרתי שזה לא רלוונטי
אלא שזה רק נתון אחד מבין המון נתונים שצריך להתחשב בהם.
&nbsp
ממה שהוותיקים פה הסבירו לי, הרבה אנשים דווקא כן עוברים לאזור. אבל גם הרבה עוזבים. אחד המעסיקים הגדולים פה זה האוניברסיטה. אז אנשים עם תארים מתקדמים עוברים לפה בשביל האוניברסיטה. אנשים בלי תארים מתקדמים, עוזבים כי קשה להם למצוא עבודה פה.
&nbsp
כמובן שאנשים אקדמאים, שעובדים במחקר/מעבדה/דוקטורט/רפואה, רוצים מגורים באזורים טובים, עם חינוך טוב, קניות, בטחון וכו'. לכן הרבה מהפריפרייה של רוצ'סטר התפתחה מאוד בשנים האחרונות. מחוזות החינוך של ברייטון ופיסטפורד הם בין הטובים במדינה. מצד שני, העיר רוצ'סטר עצמה איבדה המון תושבים (332 אלף ב-1950, 208 ב-2017). אבל זה בעיקר בשכונות החלשות, ולא בשכונות המבוקשות.
לכן מחוז מונרו לא בהכרח נשאר במקום, אלא משתנה מבחינת אוכלוסיה בינונית שעוזבת, ואוכלוסיה חזקה שבאה לאזור.
בוודאי שהמחירים בערי הפריפרייה גבוהים יותר. בוודאי שהמיסים גבוהים יותר ולכן התשואה נמוכה יותר. אנחנו עכשיו בתהליך של קניית נכס שלישי בברייטון, וזה לא חזק כמו הנכסים שיש לנו באזורים הטובים של רוצ'סטר. אבל זה מביא איתו אוכלוסיה חזקה יותר, ולכן השקעה יציבה יותר.
&nbsp
אגב, הרגע הסתכלתי על הנתונים של מחוז מונרו:
1950 - 487 אלף
1960 - 586 אלף
1970 - 711 אלף
1980 - 702 אלף
1990 - 713 אלף
2000 - 735 אלף
2010 - 744 אלף
2017 - 747 אלף
&nbsp
למעט עשור אחד (1980 מול 1970), כל עשור היה עלייה באוכלוסיה במחוז. אז זה לא מדויק ש "מונרו קאונטי כמחוז לא גדל."

צבי ליך

New member
מ-1970 האוכלוסייה גדלה ב-5%

לא אמרתי שזה לא רלוונטי
אלא שזה רק נתון אחד מבין המון נתונים שצריך להתחשב בהם.
&nbsp
ממה שהוותיקים פה הסבירו לי, הרבה אנשים דווקא כן עוברים לאזור. אבל גם הרבה עוזבים. אחד המעסיקים הגדולים פה זה האוניברסיטה. אז אנשים עם תארים מתקדמים עוברים לפה בשביל האוניברסיטה. אנשים בלי תארים מתקדמים, עוזבים כי קשה להם למצוא עבודה פה.
&nbsp
כמובן שאנשים אקדמאים, שעובדים במחקר/מעבדה/דוקטורט/רפואה, רוצים מגורים באזורים טובים, עם חינוך טוב, קניות, בטחון וכו'. לכן הרבה מהפריפרייה של רוצ'סטר התפתחה מאוד בשנים האחרונות. מחוזות החינוך של ברייטון ופיסטפורד הם בין הטובים במדינה. מצד שני, העיר רוצ'סטר עצמה איבדה המון תושבים (332 אלף ב-1950, 208 ב-2017). אבל זה בעיקר בשכונות החלשות, ולא בשכונות המבוקשות.
לכן מחוז מונרו לא בהכרח נשאר במקום, אלא משתנה מבחינת אוכלוסיה בינונית שעוזבת, ואוכלוסיה חזקה שבאה לאזור.
בוודאי שהמחירים בערי הפריפרייה גבוהים יותר. בוודאי שהמיסים גבוהים יותר ולכן התשואה נמוכה יותר. אנחנו עכשיו בתהליך של קניית נכס שלישי בברייטון, וזה לא חזק כמו הנכסים שיש לנו באזורים הטובים של רוצ'סטר. אבל זה מביא איתו אוכלוסיה חזקה יותר, ולכן השקעה יציבה יותר.
&nbsp
אגב, הרגע הסתכלתי על הנתונים של מחוז מונרו:
1950 - 487 אלף
1960 - 586 אלף
1970 - 711 אלף
1980 - 702 אלף
1990 - 713 אלף
2000 - 735 אלף
2010 - 744 אלף
2017 - 747 אלף
&nbsp
למעט עשור אחד (1980 מול 1970), כל עשור היה עלייה באוכלוסיה במחוז. אז זה לא מדויק ש "מונרו קאונטי כמחוז לא גדל."
זה מעט.
חשוב לציין שאם מוציאים את רוצ'סטר מהמשוואה, אז המחוז גדל ב-25%. זה הרבה יותר טוב (אבל עדיין חצי מהגידול הארצי).
&nbsp
לפי דעתי זה לא רק נתון אחד מבין המון נתונים, אלא אחד הנתונים הכי חשובים.
&nbsp
כשיחצ"נים כותבים פה על תשואות גבוהות בכל מיני מקומות, אנחנו יודעים להזכיר להם את הביקוש הנמוך (שמגלם סיכון שלא קיים ברוב המוחלט של ישראל כיום), וזה נכון במידה מסוימת גם לגבי רוצ'סטר

naf86

New member
כפי שכתבתי מקודם

זה מעט.
חשוב לציין שאם מוציאים את רוצ'סטר מהמשוואה, אז המחוז גדל ב-25%. זה הרבה יותר טוב (אבל עדיין חצי מהגידול הארצי).
&nbsp
לפי דעתי זה לא רק נתון אחד מבין המון נתונים, אלא אחד הנתונים הכי חשובים.
&nbsp
כשיחצ"נים כותבים פה על תשואות גבוהות בכל מיני מקומות, אנחנו יודעים להזכיר להם את הביקוש הנמוך (שמגלם סיכון שלא קיים ברוב המוחלט של ישראל כיום), וזה נכון במידה מסוימת גם לגבי רוצ'סטר
כפי שכתבתי מקודם
האוכלוסיה באזור השתנתה. הרבה אנשים ממעמד הביניים עזבו, הרבה אקדמאים עברו לאזור.
תיקח עיר כמו Henrietta. הם עלו מ-33 אלף ב-1970 ל43 אלף ב-2016. עלייה של 30%.
Chili - מ-19 אלף ב-1970 ל28 אלף ב-2016. עלייה של 47%
Pittsford - מ25 אלף ל-29 אלף
Greece - מ-75 אלף ל-96 אלף. עלייה של 28%
Perinton - מ-31 אלף ל-46 אלף. עלייה של 48%
Penfield - מ-23 אלף ל-37 אלף, עלייה של 60%
Webster - מ24 אלף ל-44 אלף, עלייה של 83%
&nbsp
אז מה יש לנו פה? מעבר של אנשים מהעיר (רוצ'סטר העיר איבדה 90 אלף איש) לפריפרייה ולערים באזור. כלומר ב-50 שנה, המחוז כולו עלה ב-36 אלף איש. העיר המרכזית איבדה 90 אלף איש. כלומר, חלק מהאנשים ברוצ'סטר עברו לפריפרייה, חלק עזבו את העיר, ואוכלוסיה עברה למחוז, בעיקר לפריפרייה.
&nbsp
נכון. הגידול ברוצ'סטר ובאזור מאוד נמוך. יש קצת שינויים חיוביים, אבל מאוד איטיים. לכן ותיקי המשקיעים אמרו לי שזה מאפיין את האזור. השווי של הבתים עולה, אבל בצורה מאוד איטית. מנגד, כשהיה את המשבר ב-2008, זה כמעט לא השפיע על האזור. אז אם מחפשים השקעה בטוחה לטווח הארוך, עם אוכלוסיה טובה, הרי שרוצ'סטר זה מקום מעולה. יש המון אקדמאים שבאים לפה ללימודים/דוקטורט/התמחות וצריכים מקום זמני לכמה שנים. אבל אם רוצים רכבת הרים, בו נדל"ן יכול לעלות בקצב מהיר תוך כמה שנים, ולקוות שלא יהיה התרסקות, אז ישראל זה מקום טוב יותר.

naf86

New member
מי שמתעקש להשקיע בארה"ב

שאלה שאלית 2
צבי, אתה צודק
אדם המוכן להשקיע כ - 80 אלף דולר בארה"ב (לרוב אלו דירות לא משהו בלשון המעטה), נראה לי שטוב יעשה וייקח את הכסף הזה, יוסיף לו מינוף, והופ יש לו דירה בארץ בבאר-שבע/חיפה שיחד עם המינוף ייתן לו תשואה דומה ללא סיכוני מטבע.
חישוב פשוט...
ומי שנורא מתעקש להשקיע בארה"ב עם ההון העצמי שלו, עדיף לפחות בסיבוב ראשון לעשות זאת עם חברות גדולות שרוכשות מולטיפמלי. לחוש טיפה את מה שזה נותן ואז להחליט מהי ההשקעה הפיננסית העדיפה מבחינתו.
מי שמתעקש להשקיע בארה"ב
שלא יתעסק עם חברות ישראליות, ילמד היטב את החומר, יבוא לביקור בארה"ב, ימצא השקעה שמתאימה לו, יעשה מחקר. אחרת סביר להניח שזה יגמר רע.

aeonf

New member

מי שמתעקש להשקיע בארה"ב
שלא יתעסק עם חברות ישראליות, ילמד היטב את החומר, יבוא לביקור בארה"ב, ימצא השקעה שמתאימה לו, יעשה מחקר. אחרת סביר להניח שזה יגמר רע.

למה ישראלי ירצה לקנות נכס בארה"ב

שאלה שאלית
אני קורא כאן וקצת לא מבין
למה, ישראלי, שגר בישראל, ואין לו אזרחות אמריקאית ירצה לקנות נכס בארה"ב מההון העצמי שלו?
כבר מזמן אין עסקאות ממש אטרקטיביות ששווה לשם הון עצמי מעבר לים.
יש בארץ השקעות שנותנות את ה 6% בסיכון הרבה יותר נמוך מלהשקיע בארהב עם הון עצמי.
למי שיש אזרחות אמריקאית ויכול לקחת משכנתא, אז זה סיפור אחר.
הרי כל היתרון בהשקעות נדלן זה המינוף (נסו לקבל הלוואה להשקעה בבורסה מהבנק...).
לרוב, אין מינוף, אין כדאיות כלכלית.
מה אני מפספס?
למה ישראלי ירצה לקנות נכס בארה"ב
הי אבי

ראה כמה מחשבות מטה לגבי הנקודות שהזכרת:

אני קורא כאן וקצת לא מבין
למה, ישראלי, שגר בישראל, ואין לו אזרחות אמריקאית ירצה לקנות נכס בארה"ב מההון העצמי שלו?

זה עניין סובייקטיבי של כל אחד. להלן מספר דוגמאות שתיעדתי מפי משקיעים ישראלים
-נגישות. רמות מחירים נמוכות יותר אבסולוטית מהנדלן בישראל
-משקיעים שמאמינים שיתכן תיקון מחיר ואו ירידת מחירים בישראל במהלך השנים הקרובות ובייחוד מחוץ לאזורי הביקוש הכבדים במרכז חשש לתיקון בפריפריה
- משקיעים באזורי הביקוש הכבדים שרואים תשואה של 2-3% בשנה על כספם ומעוניינים לשפר ביצועי תשואה ואו בשילוב עם אמונה של פוטנציאל עליית ערך נמוך בשנים הקרובות ואו ירידת מחירים בנדלן הישראלי
- סביבה רגולטורית ישראלית לא ידידותית למשקיעים (חוקי מיסוי חדשים ואי ודאות לחוקים הבאים על הקנה)
- פיזור השקעות
- תפיסה ששוק הנדלן הישראלי מסוכן מהאמריקאי באספקטים בעלי משמעות- למשל הסביבה הפוליטית, למשל הסביבה החוקית שיותר ידידותית לשוכר מאשר לבעל הנכס
- מזעור סיכונים - הורדת חשיפה לחוב ואו משכנתה בתיק ההשקעות למשל עקב אמונה לעליות ריבית למשל עקב רצון לשפר תזרים מזומנים בטווח בינוני קצר וניתן להשיג זאת טוב יותר בנדלן אמריקאי מאשר ישראלי שכמעט ובהכרח מוביל לתזרים חיובי שולי או אף שלילי ובטווח זמן קצר עד בינוני שלאחר ההשקעה
- רצון ליצור אפיק הכנסה חוץ ישראלי גיוון מקורות הכנסה
-רצון להתפתח וללמוד את תחום השקעות הנדלן בכלל ואו השקעות נדלן בארהב בפרט

כבר מזמן אין עסקאות ממש אטרקטיביות ששווה לשם הון עצמי מעבר לים.
הכללות והנחות ללא ביסוס הן אם כל הטעויות. ממליץ לך לבדוק וללמוד עוד. לעניין זה טוב הפתגם: אם תשגיח על הדקות, השעות ישגיחו על עצמן.
כלומר, רד לפרטי הפרטים. בדוק ביסודיות השקעות ספציפיות. תמיד יש הזדמנויות, תמיד אפשר לעשות כסף השאלה היא האם אתה מבין את ההשקעה, והאם אתה מבין את ההתאמה של ההשקעה לצרכים שלך. אם לא, אז לא כדאי להשקיע בכלל בלי קשר לתשואה.
יש בארץ השקעות שנותנות את ה 6% בסיכון הרבה יותר נמוך מלהשקיע בארהב עם הון עצמי.
סיכון הוא כל מה שאינך יודע. אבחנות:
-סיכון הוא גם סובייקטיבי.
-ברמה האובייקטיבית אני בספק לגבי הטענה שלך שהסיכון בנדלן בארץ נמוך יותר בתשואה של 6%.
- מינוף. מינוף הוא גם סיכון. אני אומר זאת כי אני משער שיתכן ואתה מכוון להשקעות ממונפות בישראל לעומת השקעות לא ממונפות בארהב ואו השקעות מסחריות לעומת השקעות למגורים. לכן יתכן ויש ספק בקביעה שלך הנ"ל ללא פרטים נוספים.

למי שיש אזרחות אמריקאית ויכול לקחת משכנתא, אז זה סיפור אחר.
הרי כל היתרון בהשקעות נדלן זה המינוף (נסו לקבל הלוואה להשקעה בבורסה מהבנק...). לרוב, אין מינוף, אין כדאיות כלכלית.

-ניתן למנף השקעות נדל"ן בארה"ב גם אם אינך אזרח אמריקני
- כאמור מינוף זה סיכוי אך גם סיכון, לא בהכרח מינוף מקסימלי משתלם ואף להפך זה לרוב לא משתלם בטווח הארוך. והמינוף האופטימלי הוא עניין סובייקטיבי
- ניתן למנף בקלות גם השקעות בורסאיות, ושוב ראה הערה הנל לגבי מינוף

מה אני מפספס?
מקוה שהמידע מעלה נותן לך מספר נקודות נוספות לשיקול ולבחינה מעמיקה!

מצב
הנושא נעול.
למעלה