מכירת בית

מצב
הנושא נעול.

megido1

New member
מכירת בית

מכירת בית
שלום לכולם,
אני נימצא בתהליך של מכירת בית. הבית ניקנה לפני שלושה חודשים, שופץ ועכשיו בתהליך מכירה, pending. תובנה ראשונה שקיבלתי, ברגע שהצגתי לחברת הטייטל את תעודת המספר ITIN, ואת העובדה שאני מגיש דוחות כבר כמה שנים, הטיטל הודיעו לי שהם לא ינכו לי 15% FIRPTA. כבר טוב. כמו כן, הם הודיעו לי שאני אצתרך לגשת לשגרירות עם חוזה הסגירה לחתום מול נוטריון ולשלוח להם את החוזה ב fdx. האם מישהו עבר את זה/מכיר? תודה רבה

צבי ליך

New member
כן

מכירת בית
שלום לכולם,
אני נימצא בתהליך של מכירת בית. הבית ניקנה לפני שלושה חודשים, שופץ ועכשיו בתהליך מכירה, pending. תובנה ראשונה שקיבלתי, ברגע שהצגתי לחברת הטייטל את תעודת המספר ITIN, ואת העובדה שאני מגיש דוחות כבר כמה שנים, הטיטל הודיעו לי שהם לא ינכו לי 15% FIRPTA. כבר טוב. כמו כן, הם הודיעו לי שאני אצתרך לגשת לשגרירות עם חוזה הסגירה לחתום מול נוטריון ולשלוח להם את החוזה ב fdx. האם מישהו עבר את זה/מכיר? תודה רבה
כן
קרא פה:
https://il.usembassy.gov/u-s-citizen-services/notarial-services-for-all-nationalities/
&nbsp
השגרירות/קונסוליה בירושלים היתה עמוסה כשאני הלכתי. בתל אביב היה סבבה. נותנים לך לבחור יום להגיע, ואם אני זוכר נכון בתל אביב היתה זמינות תוך שבוע בערך. תפנה לעצמך חצי יום. מצד שני, זה היה במרץ. יכול להיות שבקיץ השגרירות יותר עמוסה

מכירת בית בארה"ב חתימת נוטריון

מכירת בית
שלום לכולם,
שלום מגידו
מזל טוב על ביצוע העסקה!

כבר נתקלתי מספר פעמים במקרים ושאלות משקיעים בעקבות הודעת חברות טייטל מסוימות המתעקשות על חתימת נוטריון דרך השגרירות.

לניסיוני ממכירת בתים במספר מדינות שונות בארה"ב עבור ישראלים בדיוק במצב שתיארת ללא זיקה אמריקנית ועם מספר ITIN, וגם דרך מספר חברות טייטל שונות בכל מדינה בארה"ב, אני יכול להעיד שניתן לשלוח את המסמכים על ידי חתימת נוטריון באנגלית הקרוב לביתך! ולאו דוקא לטרטר עצמך לחתימת נוטריון באמצעות השגרירות.זה יותר מהיר לתזמון תור כבר באותו היום ובמהירות.

שאלות נוספות?

ניר

צבי ליך

New member
אתה מתכוון לנוטריון ישראלי?

שלום מגידו
מזל טוב על ביצוע העסקה!

כבר נתקלתי מספר פעמים במקרים ושאלות משקיעים בעקבות הודעת חברות טייטל מסוימות המתעקשות על חתימת נוטריון דרך השגרירות.

לניסיוני ממכירת בתים במספר מדינות שונות בארה"ב עבור ישראלים בדיוק במצב שתיארת ללא זיקה אמריקנית ועם מספר ITIN, וגם דרך מספר חברות טייטל שונות בכל מדינה בארה"ב, אני יכול להעיד שניתן לשלוח את המסמכים על ידי חתימת נוטריון באנגלית הקרוב לביתך! ולאו דוקא לטרטר עצמך לחתימת נוטריון באמצעות השגרירות.זה יותר מהיר לתזמון תור כבר באותו היום ובמהירות.

שאלות נוספות?

ניר
אתה מתכוון לנוטריון ישראלי?
כי הנוטריון האמריקאי היחיד בישראל זו השגרירות.

vinney

Well-known member
נוטריון זר לא יתפוס, למיטב הבנתי

שלום מגידו
מזל טוב על ביצוע העסקה!

שאלות נוספות?

ניר
או שטסים לארה"ב וחותמים אצל כל נוטריון שכונתי ב10 דולר לחתימה, או שהולכים לשגרירות וחותמים מול הקונסול.
&nbsp
זה גם עובד הפוך, אם צריך לאשר חתימה לגורם בישראל - רק בקונסוליה ישראלית.

האם צריך לטוס לארה"ב או ללכת לשגרירות האמריקאית

או שטסים לארה"ב וחותמים אצל כל נוטריון שכונתי ב10 דולר לחתימה, או שהולכים לשגרירות וחותמים מול הקונסול.
&nbsp
זה גם עובד הפוך, אם צריך לאשר חתימה לגורם בישראל - רק בקונסוליה ישראלית.
לצורך חתימת נוטריון?

לא אין צורך. למיטב ניסיוני, מספיק חתימת נוטריון רגילה ובלבד שתהא בכיתוב באנגלית (לצד הכיתוב בעברית). מכירתי ככה בתים בג'ורג'יה אוהיו ומישיגן ובאמצעות חברות טייטל שונות בכל אחד מהאזורים האלה.

vinney

Well-known member
הייתי מוודא עם חברת טייטל ספציפנית מה הם מוכנים לקבל.

לצורך חתימת נוטריון?

לא אין צורך. למיטב ניסיוני, מספיק חתימת נוטריון רגילה ובלבד שתהא בכיתוב באנגלית (לצד הכיתוב בעברית). מכירתי ככה בתים בג'ורג'יה אוהיו ומישיגן ובאמצעות חברות טייטל שונות בכל אחד מהאזורים האלה.
הייתי מוודא עם חברת טייטל ספציפנית מה הם מוכנים לקבל.
אמריקאים בד״כ די מרובעים, ונתקלתי במקרים שלא היו מוכנים לקבל דברים שטכנית היו בסדר גמור רק כי הם לא הכירו אותם.

מעניין מדוע אין ניכוי מס FIRTPA

מכירת בית
שלום לכולם,
האם הקונה הנכנס הביא הצהרה לפיה הדירה תשמש למגורים ושווי המכירה הוא מתחת ל300000 דולר?
אשר

megido1

New member
המשך שאלה/ תשובה

האם הקונה הנכנס הביא הצהרה לפיה הדירה תשמש למגורים ושווי המכירה הוא מתחת ל300000 דולר?
אשר
המשך שאלה/ תשובה
הנכס אכן ישמש למגורים. הקונים לוקחים משכנתא מסוג FHA . היות ואני מגיש דוחות כבר 7 שנים ויש ברשותי ITIN, הטיטל החליטו שאין צורך לנכות 15%.

מצב
הנושא נעול.
למעלה