ברכות לנאף...

• פותח הנושא n47
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.

naf86

New member
עליית מחירים טובה בשבילי?

ברכות לנאף...
מעדכן רדפין שקיבלתי עכשיו:

Prices

San Jose had the nation’s highest price growth, rising 27.6% since last year to $1,250,000. Tacoma, WA had the second highest price growth at 19.6% year-over-year, followed by Memphis, TN (16.9%), Las Vegas, (15.9%), and Rochester, NY (15.4%).

ללינק המלא:
https://www.redfin.com/blog/2018/06...terable&utm_medium=email&utm_campaign=1011565

אולי אם אני אנסה למכור את הבתים שלנו, משהו שאני לא רואה סיבה לעשות.
&nbsp
חוצמזה:
Home sales in Rochester, NY and Baton Rouge, LA declined by 16.6% and 12.8%, respectively.
&nbsp
Indianapolis had the largest decrease in overall inventory, falling 37.7% since May of last year. Rochester, NY (-37.1%), Buffalo, NY (-32.8%)
&nbsp
&nbsp

n47

New member
ידעתי שזו תהיה התשובה. הגיוני. אבל בכל זאת -

אולי אם אני אנסה למכור את הבתים שלנו, משהו שאני לא רואה סיבה לעשות.
&nbsp
חוצמזה:
Home sales in Rochester, NY and Baton Rouge, LA declined by 16.6% and 12.8%, respectively.
&nbsp
Indianapolis had the largest decrease in overall inventory, falling 37.7% since May of last year. Rochester, NY (-37.1%), Buffalo, NY (-32.8%)
&nbsp
&nbsp
האם עלית מחירי הבתים לא גוררת עלית מחירי שכירות?
נניח שברמת שכ"ד מסויים השוכר יעדיף לקחת משכנתא.
אבל אם המשכנתא גבוהה יותר בגלל מחיר בית גבוה יותר (שלא לדבר על ריבית עולה), יהיה מוכן/חייב לשלם יותר שכד.

naf86

New member
נגיד וקניתי בית ב-100 אלף

האם עלית מחירי הבתים לא גוררת עלית מחירי שכירות?
נניח שברמת שכ"ד מסויים השוכר יעדיף לקחת משכנתא.
אבל אם המשכנתא גבוהה יותר בגלל מחיר בית גבוה יותר (שלא לדבר על ריבית עולה), יהיה מוכן/חייב לשלם יותר שכד.
נגיד וקניתי בית ב-100 אלף
ואני משתמש בחוק ה-1%, וכל חודש מחייב 1,000 דולר שכר דירה.
עובר זמן, ועכשיו הבית שווה 125 אלף דולר. בהנחה והמשכנתא נשאר זהה, האם יש לי סיבה להעלות את השכר דירה ל-1,250? לא ממש.
&nbsp
עכשיו, מגיע מי שקורה את הכתבה ומחליט שרוצ'סטר זה אחלה מקום להשקיע. המחיר כאמור זה 125 אלף. הוא קונה בית ומחייב את ה-1,250 דולר.
מגיע דייר פוטנציאלי. אני מציע 1,000 דולר לחודש, ואילו המשקיע החדש דורק 1,250.
כלומר, לי יש יתרון במציאת דיירים ו/או דיירים יותר יציבים (כי מי יעזוב בית באלף דולר בשביל בית ב-1,250 דולר לחודש?)
&nbsp
נגיד ואני רואה שעכשיו הנכס שלי שווה יותר ומחליט למכור. היחס בין שווי הבית (125 אלף) והשכר דירה הנוכחי (אלף דולר) לא מלהיב במיוחד. לכן אני יכול להעלות את כר הדירה כדי לשפר את היחס, או שמשקיע יאמין שהוא יכול להעלות את שכר דירה.
&nbsp
אז כן, בגדול עליית במחירי הנכס יכול לגרור עלייה בשכר דירה בגלל משקיעים חדשים שבאים. זה לא בהכרח אומר ששווה לי להעלות את שכר הדירה.
&nbsp
הבחירה בין לשלם שכירות או לקחת משכנתא, יכול להיות מושפע ממחירים (או היחס בין המספרים), אבל יש אנשים שלא יכולים לקחת משכנתא/לקנות בית בגלל קרדיט נמוך או מתוך בחירה.
&nbsp

מצב
הנושא נעול.
למעלה