האם יש צורך ב LLC

מצב
הנושא נעול.

Better Coast

New member
לאיזה עלות אתה מתייחס?

איך רפורמת המס של טראמפ השפיעה על LLC?
אם כבר, אז העלות צריכה לרדת בגלל ה20% הנחה, אבל אפשר לקבל אותה גם בלי LLC למיטב הבנתי... יש משהו שפיספסתי?
לאיזה עלות אתה מתייחס?
לאיזה עלות אתה מתייחס? דוח שנתי? משכנתא? ביטוח?

vinney

Well-known member
אין לי מושג על מה דיברת, בגלל זה אני שואל

לאיזה עלות אתה מתייחס?
לאיזה עלות אתה מתייחס? דוח שנתי? משכנתא? ביטוח?

אני מתייחס למה שאתה אמרת: "אחרי רפורמת המיסוי של טראמפ העלות של החזקת LLC עלתה"

Better Coast

New member
עלות חדשה ל-LLC בעקבות רפורמת המס בארה"ב

אני מתייחס למה שאתה אמרת: "אחרי רפורמת המיסוי של טראמפ העלות של החזקת LLC עלתה"
אחת התוצאות של הרפורמה הוא שיש רגולציה חדשה שמחייבת LLC בהגשת דוח שנתי. זה לא היה בעבר ולדוח כזה יש עלות נוספת ולזה התייחסתי. מקווה שהבהרתי
סופש נעים

vinney

Well-known member
פעם ראשונה שאני שומע על כזאת רגולציה

אחת התוצאות של הרפורמה הוא שיש רגולציה חדשה שמחייבת LLC בהגשת דוח שנתי. זה לא היה בעבר ולדוח כזה יש עלות נוספת ולזה התייחסתי. מקווה שהבהרתי
סופש נעים
פעם ראשונה שאני שומע על כזאת רגולציה
תוכל להפנות אותי לפרטים? כי הרו"ח שלי לא הזכיר כלום בנושא כשדיברנו על החוק החדש.

vinney

Well-known member
הא... אין בין זה לבין החוק החדש שום קשר

הא... אין בין זה לבין החוק החדש שום קשר

ההצעה הזאת עלתה כבר ב2016 ופורסמה ברשומות בתחילת 2017 (תקופת ממשל אובמה עדיין):

https://www.irs.gov/irb/2016-21_IRB#REG-127199-15

https://www.irs.gov/irb/2017-03_IRB#TD-9796

טראמפ לא קשור אליה בשום צורה.

זה רק לגבי LLCים בבעלות זרה (וזה אכן רלוונטי להרבה אנשים פה בפורום, אבל לא אליי).

Dot Matrix

New member
שימוש אישי בכספים מחשבון ה LLC ישירות הוא רעיון רע

LLC ומשכנתאות
אהלן,
נושא ה-LLC הוא רלוונטי רק לגבי הגנה משפטית מפני תביעות כאשר הוא יכול לייצר הפרדה בין הנכסים האישיים לבין הנכסים שבתוך ה-LLC. אני כותב יכול כי צריך עדיין לשמור על מספר כללים. לדוגמא הפקדת דמי השכירות שמגיעים ל-LLC בחשבון אישי יקלו במקרה תביעה על הרמת מסך ההגנה וכמו כן שימוש אישי בכספים מחשבון ה-LLC ישירות הן רעיון רע.

לגבי משכנתאות מאוד תלוי במלווה אבל יש לנו מלווים שעובדים עם הלקוחות הזרים, בעיקר קנדים אבל גם לא מעט ישראלים ואנחנו מצליחים להשיג משכנתאות מבוססות על נכסים לישראלים גם ב-LLC. יש לזה גם יתרונות וגם חסרונות בתהליך. אני יכול לתת יותר מידע פרטני למי שמעוניין.

עוד דבר אחד לזכור, אחרי רפורמת המיסוי של טראמפ העלות של החזקת LLC עלתה. אני אישית מסיבות אחרות מחזיק נכסים לא ב-LLC ומשתמש בפוליסת ביטוח כהגנה. העלות תועלת בעיני היא מצויינת וזו גם אפשרות טובה לבעלי בתים.

לילה טוב,
נמרוד

הכותב הוא מנכ"ל ובעלים של חברה להשקעות נדלן בצפון אמריקה
אשמח לפירוט על המשפט הנ"ל.

vinney

Well-known member
הפרדה בין אישי לעסקי זה א"ב של הגבלת אחריות

אשמח לפירוט על המשפט הנ"ל.
ברגע שאתה משתמש בכספי LLC לצרכים האישיים שלך, הLLC בעצם הופך להיות לעוד כיס בארנק האישי שלך, ולכן אין הפרדה אמיתית של פעילויות. אם אין הפרדה של פעילויות - אין גם הפרדה של האחריות. זה נקרא piercing corporate veil.
&nbsp
הדבר הראשון שהנושים של הLLC ינסו להראות זה שבעל הLLC לא באמת מפריד בין הLLC לעצמו.

Dot Matrix

New member
אז איך להעביר כספים מ LLC לבעליו מבלי ליפול בנקודה זו?

ברגע שאתה משתמש בכספי LLC לצרכים האישיים שלך, הLLC בעצם הופך להיות לעוד כיס בארנק האישי שלך, ולכן אין הפרדה אמיתית של פעילויות. אם אין הפרדה של פעילויות - אין גם הפרדה של האחריות. זה נקרא piercing corporate veil.
&nbsp
הדבר הראשון שהנושים של הLLC ינסו להראות זה שבעל הLLC לא באמת מפריד בין הLLC לעצמו.

vinney

Well-known member
אתה מעביר סכום כסף מהLLC לחשבון האישי שלך

אתה מעביר סכום כסף מהLLC לחשבון האישי שלך
ורושם את זה כdistribution בספרים.
&nbsp
משם אתה עושה עם הכסף מה שבא לך.
&nbsp
כמובן תדאג לוודא עם עורך דין ורואה חשבון.

naf86

New member
ממה שידוע לי - בגלל שה-LLC הוא על הSSN האישי

&nbsp
ברגע שכסף(נגיד משכר דירה) נכנס לחשבון בנק, זה כבר נחשב כהכנסה ומחויב במס.
לכן אם מעבירים את זה לחשבון האישי או משתמשים בחשבון להוצאות אישיות, אין שום בעיה עם זה כל עוד לא מצהירים על זה כהוצאה מוכרת אלא כ - MEMBER DRAW.
&nbsp

vinney

Well-known member
זה עניין משפטי, לא מיסויי

ברגע שכסף(נגיד משכר דירה) נכנס לחשבון בנק, זה כבר נחשב כהכנסה ומחויב במס.
לכן אם מעבירים את זה לחשבון האישי או משתמשים בחשבון להוצאות אישיות, אין שום בעיה עם זה כל עוד לא מצהירים על זה כהוצאה מוכרת אלא כ - MEMBER DRAW.
&nbsp
אם אין הפרדה בין עסקי לאישי בצד הכספי - אין הפרדה גם בצד האחריות. והגבלת האחריות זה הרי כל העניין בLLC.

naf86

New member
אם רושמים בספרים כמשיכה. מה הבעיה?

אם אין הפרדה בין עסקי לאישי בצד הכספי - אין הפרדה גם בצד האחריות. והגבלת האחריות זה הרי כל העניין בLLC.
אחרי הכל, זה הגיוני שרווחים מ-LLC יעברו לבעלים.
&nbsp
נגיד ואני לוקח את הכרטיס אשראי של העסק וקונה לעצמי נעליים חדשות. בQUICKBOOKS אני רושם את ההוצאה הזאת כ- MEMBER DRAW או כdistribution.
זה בעצם אומר שמשכתי רווחים בתור בעל ה-LLC.
&nbsp
נכון, הצעד התקין זה למשוך את הכסף לחשבון בנק שלי, ומשם לשלם על הנעליים. אבל בסופו של דבר, שניהם זה בעלים שמושכים כסף מהעסק ורושמים בתור משיכה.
אני מניח שזה כבר שאלה לעורך דין, אם פעולה כזאת מספקת בשביל שמישהו יכול להגיד שה-LLC לא מופרד מספיק ולשים אחריות גם על הבעלים.

vinney

Well-known member
אני לא עורך דין, אני לא יכול להגיד לך מה הבעיה

אחרי הכל, זה הגיוני שרווחים מ-LLC יעברו לבעלים.
&nbsp
נגיד ואני לוקח את הכרטיס אשראי של העסק וקונה לעצמי נעליים חדשות. בQUICKBOOKS אני רושם את ההוצאה הזאת כ- MEMBER DRAW או כdistribution.
זה בעצם אומר שמשכתי רווחים בתור בעל ה-LLC.
&nbsp
נכון, הצעד התקין זה למשוך את הכסף לחשבון בנק שלי, ומשם לשלם על הנעליים. אבל בסופו של דבר, שניהם זה בעלים שמושכים כסף מהעסק ורושמים בתור משיכה.
אני מניח שזה כבר שאלה לעורך דין, אם פעולה כזאת מספקת בשביל שמישהו יכול להגיד שה-LLC לא מופרד מספיק ולשים אחריות גם על הבעלים.
אני יכול להגיד לך מה אני הבנתי מההסבר שקיבלתי בזמנו מעורך דין (של legalzoom, לא משפטן צמרת...)
&nbsp
עקרונית אתה צודק, הכסף הוא שלך ותעשה איתו מה שאתה רוצה. אבל כשנושה מנסה להפיל את מסך הגבלת האחריות, הטענה תהיה שלמעשה אין לLLC שום משמעות אמיתית ומדובר בעוד חשבון בנק אישי שלך, ואתה מתנהל איתו בדיוק כמו שאתה מתנהל עם כל נכס אחר שלך. לכן, אם אתה לא מבדיל בינהם - גם בית המשפט לא צריך להבדיל ולא צריך להיות שום מסך הגבלת אחריות בין נכסים שונים שלך שמבחינתך אתה מתנהל איתם באותה הצורה.
&nbsp
בסופו של דבר שופט/חבר מושבעים צריך לקבל החלטה, אז למה לא לעשות להם חיים קלים ולהראות שיש הפרדה מלאה ואמיתית בין הLLC לבינך עצמך?

naf86

New member
אני מניח שזה תלוי בפעילות ובניהול החשבון

אני יכול להגיד לך מה אני הבנתי מההסבר שקיבלתי בזמנו מעורך דין (של legalzoom, לא משפטן צמרת...)
&nbsp
עקרונית אתה צודק, הכסף הוא שלך ותעשה איתו מה שאתה רוצה. אבל כשנושה מנסה להפיל את מסך הגבלת האחריות, הטענה תהיה שלמעשה אין לLLC שום משמעות אמיתית ומדובר בעוד חשבון בנק אישי שלך, ואתה מתנהל איתו בדיוק כמו שאתה מתנהל עם כל נכס אחר שלך. לכן, אם אתה לא מבדיל בינהם - גם בית המשפט לא צריך להבדיל ולא צריך להיות שום מסך הגבלת אחריות בין נכסים שונים שלך שמבחינתך אתה מתנהל איתם באותה הצורה.
&nbsp
בסופו של דבר שופט/חבר מושבעים צריך לקבל החלטה, אז למה לא לעשות להם חיים קלים ולהראות שיש הפרדה מלאה ואמיתית בין הLLC לבינך עצמך?
אם 90% מהפעילות של חשבון הבנק קשור לעסק, אני מניח שעורך דין יכול לשכנע את השופט/חבר מושבעים שאכן מדובר בחשבון של העסק.
&nbsp
נגיד חשבון הבנק של הLLC שלנו. הכספים שנכנסים הם בעיקר שכר דירה. הכספים שיוצאים הם דברים כמו מיסים, הום דיפו, משכורות ושאר חשבונות. כן, אם מידי פעם יש הוצאות אישיות שלא קשורות לעסק, אבל יש רישום שלהם כמשיכה, אפשר להסביר שזה פשוט דרך למשוך רווחים.
&nbsp
עכשיו, אם הייתי מתקיים רק עם חשבון אחד ולשם נכנסים/יוצאים גם כספים אישיים וגם שכר דירה, אפשר אז לטעון שה-LLC והאדם הפרטי הוא אחד. אבל במקרה שלנו יש לנו חשבון בנק לכמעט כל LLC שבבעלותינו, כשהפרטים על החשבון מציינים איזה LLC מדובר ועם כתובת של המשרד. חוצמזה יש לנו חשבונות אישיים עם הכתובת של הבית. אז כן, כספים עוברים בין החשבונות האישיים לעיסקיים ובחזרה. אם חסר לנו כסף בחשבון העיסקי, אנחנו נעביר כסף מהחשבון האישי. אם יש עודף כסף בחשבון העיסקי, נמשוך רווחים. כל טרנזקציה כזאת מוגדרת בQUICKBOOKS. אני חושב שזה מראה מספיק הפרדה ביננו ל-LLC השונים.
&nbsp
אז אנחנו די מסכימים שצריך הפרדה. כל עוד זה ברור ש-90%+ מהפעילות בחשבון היא בשביל העסק, אפשר לטעון שמה שאולי יכול להיות אישי זה יוצא מהכלל, ולא "עוד חשבון בנק אישי"
&nbsp
היה לנו מקרה בו הקבלן שלנו, שיש לו כרטיס דביט של העסק השתמש בו בשביל לקנות נעליים(אחרי זה הוא החזיר לנו במזומן). הרואה חשבון אמר פשוט להגדיר את זה כ MEMBER DRAW או משהו כזה (אני לא מנהל את הספרים, אז לא בטוח איזה הגדרה הוא ציין). הנקודה היא להראות שההוצאה הזאת לא מוכרת לעינייני מיסים אלא הוצאה אישית. מכיוון שזה היה חד פעמי, אני לא חושב שזה אי פעם יצוץ בתביעה היפוטית כהוכחה לזה שהחשבונות לא נפרדים.
&nbsp
אבל זה חוזר לתת דיון שהיתרון ב-LLC הוא לא רק משפטי אלא גם ניהול כספים שמתגלגל בסוף השנה להכנת הדו"ח השנתי. 90% מהפעולות בחשבון בנק האישי שלנו לא יכולות להיות הוצאות מוכרות, לכן כמעט ואין שם פעולות שיכולות לעניין את הרואה חשבון שלנו כשהוא מכין את הדוח השנתי (יש דברים כמו תרומות, הוצאות חינוך ועוד כמה דברים). 90% מהחשבון בנק העיסקי שלנו כן יכול להיות הוצאות מוכרות (כמו הום דיפו, משכורות, מיסים וכו'). ברגע שיש חשבון נפרד, גם אם פה ושם יש עירבוב קטן של הוצאות אישיות בחשבון העיסקי או הוצאות מוכרות בחשבון האישי, זה כבר יוצאי דופן ואפשר לסמן אותם.
נכון, לא חייבים LLC וחשבון בנק נפרד כדי להצהיר על הוצאות שאפשר לקזז. אבל זה בהחלט עוזר בניהול המיסים, וכאומר גם כהגנה משפטית כשהחשבונות בנק נפרדים.
&nbsp

Dot Matrix

New member
אצלי זה שונה, תושב ישראל, חשבון יחיד בבנק ל-LLC בארה"ב

אם 90% מהפעילות של חשבון הבנק קשור לעסק, אני מניח שעורך דין יכול לשכנע את השופט/חבר מושבעים שאכן מדובר בחשבון של העסק.
&nbsp
נגיד חשבון הבנק של הLLC שלנו. הכספים שנכנסים הם בעיקר שכר דירה. הכספים שיוצאים הם דברים כמו מיסים, הום דיפו, משכורות ושאר חשבונות. כן, אם מידי פעם יש הוצאות אישיות שלא קשורות לעסק, אבל יש רישום שלהם כמשיכה, אפשר להסביר שזה פשוט דרך למשוך רווחים.
&nbsp
עכשיו, אם הייתי מתקיים רק עם חשבון אחד ולשם נכנסים/יוצאים גם כספים אישיים וגם שכר דירה, אפשר אז לטעון שה-LLC והאדם הפרטי הוא אחד. אבל במקרה שלנו יש לנו חשבון בנק לכמעט כל LLC שבבעלותינו, כשהפרטים על החשבון מציינים איזה LLC מדובר ועם כתובת של המשרד. חוצמזה יש לנו חשבונות אישיים עם הכתובת של הבית. אז כן, כספים עוברים בין החשבונות האישיים לעיסקיים ובחזרה. אם חסר לנו כסף בחשבון העיסקי, אנחנו נעביר כסף מהחשבון האישי. אם יש עודף כסף בחשבון העיסקי, נמשוך רווחים. כל טרנזקציה כזאת מוגדרת בQUICKBOOKS. אני חושב שזה מראה מספיק הפרדה ביננו ל-LLC השונים.
&nbsp
אז אנחנו די מסכימים שצריך הפרדה. כל עוד זה ברור ש-90%+ מהפעילות בחשבון היא בשביל העסק, אפשר לטעון שמה שאולי יכול להיות אישי זה יוצא מהכלל, ולא "עוד חשבון בנק אישי"
&nbsp
היה לנו מקרה בו הקבלן שלנו, שיש לו כרטיס דביט של העסק השתמש בו בשביל לקנות נעליים(אחרי זה הוא החזיר לנו במזומן). הרואה חשבון אמר פשוט להגדיר את זה כ MEMBER DRAW או משהו כזה (אני לא מנהל את הספרים, אז לא בטוח איזה הגדרה הוא ציין). הנקודה היא להראות שההוצאה הזאת לא מוכרת לעינייני מיסים אלא הוצאה אישית. מכיוון שזה היה חד פעמי, אני לא חושב שזה אי פעם יצוץ בתביעה היפוטית כהוכחה לזה שהחשבונות לא נפרדים.
&nbsp
אבל זה חוזר לתת דיון שהיתרון ב-LLC הוא לא רק משפטי אלא גם ניהול כספים שמתגלגל בסוף השנה להכנת הדו"ח השנתי. 90% מהפעולות בחשבון בנק האישי שלנו לא יכולות להיות הוצאות מוכרות, לכן כמעט ואין שם פעולות שיכולות לעניין את הרואה חשבון שלנו כשהוא מכין את הדוח השנתי (יש דברים כמו תרומות, הוצאות חינוך ועוד כמה דברים). 90% מהחשבון בנק העיסקי שלנו כן יכול להיות הוצאות מוכרות (כמו הום דיפו, משכורות, מיסים וכו'). ברגע שיש חשבון נפרד, גם אם פה ושם יש עירבוב קטן של הוצאות אישיות בחשבון העיסקי או הוצאות מוכרות בחשבון האישי, זה כבר יוצאי דופן ואפשר לסמן אותם.
נכון, לא חייבים LLC וחשבון בנק נפרד כדי להצהיר על הוצאות שאפשר לקזז. אבל זה בהחלט עוזר בניהול המיסים, וכאומר גם כהגנה משפטית כשהחשבונות בנק נפרדים.
&nbsp
דיון מאוד מעניין.
אני די בתחילת הדרך, יש לי נכס אחד, והומלץ לי שהדרך הכי פשוטה להנות מרווחי השכירות היא פשוט לעשות LLC וחשבון בנק עבורו ואז להשתמש בכספים דרך דביט קארד.
לפי השיחה כאן, זה חושף אותי, כי אין הפרדה ממשית ביני לבין ה- LLC.
יש קצת הוצאות של מים, ביוב וביטוח אבל 90% מההוצאות זה שימוש אישי.
מה הפתרון עבור ישראלים?
כי בינתיים נראה שהכי זול זה כרטיס הדביט, אבל זה עלול לעלות לי ביוקר בהמשך.
הפקדת צ'ק דולרי - יש עלויות של הפקדה והמרת מטבע.
העברת לחשבון הישראלי - גם יש עלויות העברה.
יש פתרון יצירתי יותר שיאפשר לי להשתמש בכספים ללא הרבה עלויות נוספות?
האם כדאי לשקול לפתוח גם חשבון אישי בבנק האמריקאי?
האם זו עדיין אופציה שפתוחה לישראלי שכרגע לא יכול לנסוע לארה"ב?
(סיבות אישיות, אין איסור כניסה לארה"ב)

vinney

Well-known member
מה מונע ממך לפתוח חשבון אישי?

דיון מאוד מעניין.
אני די בתחילת הדרך, יש לי נכס אחד, והומלץ לי שהדרך הכי פשוטה להנות מרווחי השכירות היא פשוט לעשות LLC וחשבון בנק עבורו ואז להשתמש בכספים דרך דביט קארד.
מה הפתרון עבור ישראלים?
מה מונע ממך לפתוח חשבון אישי?
לא מבין למה זה שאתה ישראלי עושה אותך מיוחד בצורה כלשהי...
&nbsp
תפתח חשבון אישי, תעביר פעם בחודש עודפים מהLLC לחשבון אישי ותגהץ לך את הדביט קארד כמה שאתה רוצה.
&nbsp
בסופו של דבר, אם אתה נתקל בתביעה משפטית - LLC אמור להיות קו ההגנה שלך, ולמנוע מהנושים להביא אותך אישית לפשיטת רגל. זה שאתה בישראל לא ימנע מהנושים שלך לבוא אחרייך, במיוחד אם יש לך נכסים בישראל. אל תוותר על ההגנה הזאת רק כי מסיבות אישיות לא נוח לך כרגע לפתוח עוד חשבון בנק.
&nbsp

vinney

Well-known member
אגב, לגבי גיהוץ הדביט קראד

דיון מאוד מעניין.
מה הפתרון עבור ישראלים?
מי אמר לך שזה הפתרון הכי זול?
&nbsp
אתה משלם ים עמלות והפרשי שער בצורה כזאת, אלא אם כן אתה משתמש בדביט קארד הזה אך ורק בתוך ארה"ב.
&nbsp
הסתכלתי עכשיו בבנק שלי - הם לוקחים 3% עמלות על עסקה בחו"ל. זה 30 דולר לכל אלף דולר שאתה מבזבז, רק עמלה, לפני הפרשי שער. Fidelity למשל גובים $10 עמלה על העברה, תעביר פעם בכמה זמן $5000 ונשאר לך $140 לממן הפרשי שער ועמלות בארץ, לפני שדביט קארד בכלל מתחיל להיות שווה התייחסות...

Dot Matrix

New member
הבנתי שהגבילו פתיחת חשבון בנק ללא נוכחות פיזית של הפותח

מי אמר לך שזה הפתרון הכי זול?
&nbsp
אתה משלם ים עמלות והפרשי שער בצורה כזאת, אלא אם כן אתה משתמש בדביט קארד הזה אך ורק בתוך ארה"ב.
&nbsp
הסתכלתי עכשיו בבנק שלי - הם לוקחים 3% עמלות על עסקה בחו"ל. זה 30 דולר לכל אלף דולר שאתה מבזבז, רק עמלה, לפני הפרשי שער. Fidelity למשל גובים $10 עמלה על העברה, תעביר פעם בכמה זמן $5000 ונשאר לך $140 לממן הפרשי שער ועמלות בארץ, לפני שדביט קארד בכלל מתחיל להיות שווה התייחסות...
אשמח לשמוע על בנקים שאפשר לעשות את זה מישראל.
אני משתמש בדביט קארד אך ורק בישראל.
לפי מה שאני רואה כמה חודשים אחורה כל הפעולות מתבצעות לפי שער המרה שהוא מאוד קרוב לשער של בנק ישראל, ללא עמלות נוספות.
בכל מקרה יהיו לי שערי המרה, גם אם אני אעביר את הכסף לחשבון הישראלי, ושם יהיו לי גם כל מיני עמלות בדרך.

vinney

Well-known member
אז איך פתחת חשבון לLLC?

אשמח לשמוע על בנקים שאפשר לעשות את זה מישראל.
אני משתמש בדביט קארד אך ורק בישראל.
לפי מה שאני רואה כמה חודשים אחורה כל הפעולות מתבצעות לפי שער המרה שהוא מאוד קרוב לשער של בנק ישראל, ללא עמלות נוספות.
בכל מקרה יהיו לי שערי המרה, גם אם אני אעביר את הכסף לחשבון הישראלי, ושם יהיו לי גם כל מיני עמלות בדרך.
אז איך פתחת חשבון לLLC?

מצב
הנושא נעול.
למעלה